Τι να κάνω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12

    Τι να κάνω;

    Καλησπέρα σας.. Ονομάζομαι Αγγελική και είμαι 20 ετών.. εμένα στην Αγγλία εκεί γεννήθηκα και μεγάλωσα μέχρι που αποφάσισα να έρθω στα Γιάννενα να σπουδάζω ιατρική. Γνώρισα λοιπόν εκεί κάποιον και με τα πολλά έμεινα έγκυος. Σκέψη για εκτρωση δεν υπήρχε σε καμία περίπτωση. Όλα με την εγκυμοσύνη μου πήγαν καλά εκτός μερικά θέματα που είχα όπως ότι έκλαιγα σχεδόν σε καθημερινή βάση. Τότε η ξαδέρφη του που μεγάλωσαν μαζί και είναι σαν αδέρφια όταν θέλησα να τον χωρίσω επειδή μαλωναμε με απείλησε και με είχε πει ότι μπορεί να μου παρει το παιδι επειδή θα έλεγε ότι είχα ψυχολογικά επειδή έκλαιγα.. γενικά μου έκανε πολύ άσχημο ψυχολογικό πόλεμο.. γιαυτό εγώ έκλαιγα επειδή στα Γιάννενα ένιωθα μόνη.ολοι συγγενείς. Φίλοι μου κτλ είναι Αγγλία τελοςπαντων με τα πολλά δεν χωρισαμε.. έφερα στον κόσμο ένα υγιέστατο μωρό.. μετά την γεννα εγώ ακόμα και τώρα πασχω από επιλοχειο.. στους δικούς μου δεν έχω πει κάτι.. μόνο ο σύντροφος μου το ξέρει..του είπα αφού είσαι άνεργος δεν γίνετε να μένεις με τους γονείς σου και να μένουμε όλοι εκεί να πάμε στην Αγγλία που οι γονείς μου θα μπορούσαν να του βρουν δουλειά κατευθείαν και θα μπορούσαμε να έχουμε το σπίτι μας.. με τα πολλά εκείνος στεναχωριεται πάρα πολύ και είναι σε δίλημμα τι να κάνει.. να φύγει από την Ελλάδα που έχει τους φίλους του, και την οικογένειά του ( ο αδερφος του είναι λίγο άρρωστος.) Ή να πάει στην Αγγλία όπου θα μπορεί να φτιάξει και το μέλλον του ; ένας λόγος που θέλω να φύγω από την Ελλάδα οπωσδήποτε είναι όταν τις προάλλες η ξαδερφή του μπουκαρε στο σπίτι και μαλωνε μαζί του και πήρε το μαχαιρι και το καρφωσε στο χέρι του και μετά με απειλούσε και εμένα με αυτό.. γενικά εγώ φοβάμαι και θέλω να γυρίσω πίσω τόσο πολύ.. αλλά πρέπει να σκεφτώ και τον σύντροφό μου που θα είναι χάλια εκεί.. τι λέτε να κάνω; Να πάω μαζί του Αγγλία ενώ θα είναι χάλια ή να κάτσω εδώ που δυστυχώς θα είναι πιο δύσκολα να βρει δουλειά και ΑΝ βρει στην Ελλάδα της κρίσης..εγώ απλά σκέφτομαι το καλό του παιδιού μου άμα δεν ητανε το παιδί θα ήτανε όλα αλλιώς δεν θα με ένοιαζε τόσο πολύ αλλά πλέον είμαι υπεύθυνη για μια ψυχουλα και θέλω να της προσφέρω τα πάντα..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12

    Τι να κάνω;;

    Καλησπέρα σας.. Ονομάζομαι Αγγελική και είμαι 20 ετών.. εμένα στην Αγγλία εκεί γεννήθηκα και μεγάλωσα μέχρι που αποφάσισα να έρθω στα Γιάννενα να σπουδάζω ιατρική. Γνώρισα λοιπόν εκεί κάποιον και με τα πολλά έμεινα έγκυος. Σκέψη για εκτρωση δεν υπήρχε σε καμία περίπτωση. Όλα με την εγκυμοσύνη μου πήγαν καλά εκτός μερικά θέματα που είχα όπως ότι έκλαιγα σχεδόν σε καθημερινή βάση. Τότε η ξαδέρφη του που μεγάλωσαν μαζί και είναι σαν αδέρφια όταν θέλησα να τον χωρίσω επειδή μαλωναμε με απείλησε και με είχε πει ότι μπορεί να μου παρει το παιδι επειδή θα έλεγε ότι είχα ψυχολογικά επειδή έκλαιγα.. γενικά μου έκανε πολύ άσχημο ψυχολόγος πόλεμο.. γιαυτό εγώ έκλαιγα επειδή στα Γιάννενα ένιωθα μόνη.ολοι συγγενείς. Φίλοι μου κτλ είναι Αγγλία τελοςπαντων με τα πολλά δεν χωρισαμε.. έφερα στον κόσμο ένα υγιέστατο μωρό.. μετά την γεννα εγώ ακόμα και τώρα πασχω από επιλοχειο.. στους δικούς μου δεν έχω πει κάτι.. μόνο ο σύντροφος μου το ξέρει..του είπα αφού είσαι άνεργος δεν γίνετε να μένεις με τους γονείς σου και να μένουμε όλοι εκεί να πάμε στην Αγγλία που οι γονείς μου θα μπορούσαν να του βρουν δουλειά κατευθείαν και θα μπορούσαμε να έχουμε το σπίτι μας.. με τα πολλά εκείνος στεναχωριεται πάρα πολύ και είναι σε δίλημμα τι να κάνει.. να φύγει από την Ελλάδα που έχει τους φίλους του, και την οικογένειά του ( ο αδερφος του είναι λίγο άρρωστος.) Ή να πάει στην Αγγλία όπου θα μπορεί να φτιάξει και το μέλλον του ; ένας λόγος που θέλω να φύγω από την Ελλάδα οπωσδήποτε είναι όταν τις προάλλες η ξαδερφή του μπουκαρε στο σπίτι και μαλωνε μαζί του και πήρε το μαχαιρι και το καρφωσε στο χέρι του και μετά με απειλούσε και εμένα με αυτό.. γενικά εγώ φοβάμαι και θέλω να γυρίσω πίσω τόσο πολύ.. αλλά πρέπει να σκεφτώ και τον σύντροφό μου που θα είναι χάλια εκεί.. τι λέτε να κάνω; Να πάω μαζί του Αγγλία ενώ θα είναι χάλια ή να κάτσω εδώ που δυστυχώς θα είναι πιο δύσκολα να βρει δουλειά και ΑΝ βρει στην Ελλάδα της κρίσης..εγώ απλά σκέφτομαι το καλό του παιδιού μου άμα δεν ητανε το παιδί θα ήτανε όλα αλλιώς δεν θα με ένοιαζε τόσο πολύ αλλά πλέον είμαι υπεύθυνη για μια ψυχουλα και θέλω να της προσφέρω τα πάντα..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Δεν σε βλέπω καλά με τις επιλογές που έκανες...δυστυχώς!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12
    Τι εννοείς;;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Aggelikoula1990 View Post
    Τι εννοείς;;
    Διάβαζα το ποστ σου και ένοιωθα λες και διαβάζω ένα ανώριμο κοριτσάκι.
    Τι άλλο να σου πω...λες και ήσουν έτοιμη για παιδί...τα χεις κάνει ένα μπάχαλο μιλάμε. Και όπως είπες τώρα πια δεν είσαι μόνη σου θα την πληρώσει και το παιδί.
    Έτσι κάνουμε παιδί με όποιον βρούμε χωρίς να ξέρεις που θα μείνετε τι θα κάνετε αν θα παντρευτείτε αν θα χωρίσετε αν θα στε μαζί σε 5 χρόνια...όπως κάτσει.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12
    Δεν ητανε καν στο πρόγραμμα ένα παιδί. Τελοςπαντων εγώ ζήτησα απλά μια γνώμη επειδή είμαι σε αδιέξοδο..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Επίσης να υποθέσω ότι δεν είσαι μόνο 20 για να μην σε απασχολεί αν θα τελειώσεις την σχολή σου.
    Πως του λες να πάτε Αγγλία χωρίς να έχεις τελειώσει;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12
    Οι γονείς μου δεν έχουν κανένα θέμα να γυρίσω πίσω στην Αγγλία!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Aggelikoula1990 View Post
    Οι γονείς μου δεν έχουν κανένα θέμα να γυρίσω πίσω στην Αγγλία!
    Δεν σε ρώτησα πουθενά αν έχουν θέμα οι γονείς σου. Άλλο σε ρώτησα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12
    Πως του λέω να πάω Αγγλία χωρίς να έχω τελειώσει; ξέρω απιαστα 4 γλώσσες και οι γονείς μου έχουν γνωριμίες κάπου θα έβρισκα και εγώ δουλειά!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Από Αγγλία πως πέρασες Ελλάδα; Υπάρχουν εξετάσεις για όσους μένουν εξωτερικό; Νόμιζα ότι μόνο για τους Κύπριους γινότανε να έρθουν Ελλάδα για σπουδές

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12
    Γίνετε δίνουμε εξετάσεις πανελλαδικές με τους ομογενείς που γίνετε κάθε Σεπτεμβρίο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Μάλιστα δεν το ξέρα.
    Αυτός πόσο χρονών είναι; Επίσης έχει τελειώσει κάτι;

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    12
    27 έχει τελειώσει γεωπονικη

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Η ξαδέρφη εγώ δεν κατάλαβα απο που και ως που μπαίνει στο σπίτι σας;
    Αφού μένετε με τους γονείς του.
    Μένει και η ξαδέρφη μαζί;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
    By ΣΤΡΟΥΜΦΙΤΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 10-04-2012, 11:17
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  4. Τι κάνω?
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 28-06-2011, 00:25
  5. Τι να κανω?
    By marisa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 17:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •