Καποια εξηγηση?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427

    Καποια εξηγηση?

    Πινω το τσιγαρο και για τα πρωτα 15λεπτα ειμαι Οκ.Μετα αρχιζει η τρελα και δεν μπορω να εξηγησω πως συμβαινει και γιατι.Τα τελευτεα 2 χρονια αν εχω ευχαριστηθει 1-2 τσιγαρα.Τα υπολοιπα ειναι σκετη παρανοια.Χτες ιπια αραξα και ημουνα με Οκ ατομο τον ξερω καλα δεν υπηρχε λογος δηλαδη για αγχος να που ομως αρχισε παλι το παραληρημα προσπαθω να ειμαι οσο πιο οκ γινετε να μην το δειχνω.
    Τα πρωτα συμπτωματα ξεκινανε καπως ετσι:Bουλομα μυτης , σφιξιμο στο προσωπο,κοφτη και μετρημενη ανασα,και το τελικο σταδιο ειναι η ταχυπαλμια λιγο εως παρα πολυ εντονα σε μερικες στιγμες.Νιωθω πως δεν εχω αρκετο οξυγονο.
    Οπως καταλαβατε τα πρωτα συμτωματα ειναι σωματικα ε μετα απο ολα αυτα αρχιζει τελικα και αλλαζει και ο τροπος σκεψεις και τα συναισθηματα.Νιωθω σαν να θελει να μου πει κατι χωρις ομως να καταλαβαινω πολλα.Ναι οκ θα μου πεις πως ειναι ολοφανερο πως σου λεει να σταματησεις.Μα θα ηθελα να εμβαθυνω τον λογο ψαχνω γαμωτο?Ηταν βραδυ φυγαμε απο εκει που καθομασταν και πηγα σπιτι.Οπως πηγαινα ενιωθα πως ολα τα φωτα ειναι στραμενα πανω μου τρελα μονο ρε.Ειναι πολυ εντονο που δεν μπορω να το διαχειριστω.Παω να δεσω το μηχανακι και νιωθω πως με κοιτανε και δεν μπορω να λειτουργησω λογικα.Ειμαι γελιος νιωθω γελιος εκεινη την στιγμη ακομα και το περπατημα μου το νιωθω βλακωδες!!!Παω σπιτι και μεταμορφωνομαι σε τροφικη μηχανη.Ανακατευω οτι μπορεις να φανταστεις σαν βουλιμικο ζωακι κατασπαραζω και μιξαρω μακαρονια με μαρμελαδα μερεντα με πατατες κατσαριδες με τυρι και καμια φορα κανα ποντικακι.Ξεερεις.Μολις φαω το γλυκακι μου Βουυυυπ στανιαρω με την μια μου φευγουν ολα τραγικο??
    Πραγματικα θα ηθελα να ακουσω εαν υπαρχει καποιος να βιωνει τετοιες καταστασης υπο την επηρεια χασις

    (Αυτο το παθαινω συνηθως με τα σκανοιδει και τους αλβανους!Οταν ειχα για καποια περιοδο δικια μου καλλιεργεια χωρις φαρμακακια και κακακια θυμαμε ηταν πολυ ομορφη η αισθηση χωρις καθολου στρες και με πολυ ορεξη για συζητηση και αραγμα.Λες να με πειραζει τελικα τοσο πολυ η ποιοτητα?Γιατι οι γνωστοι μου δεν τραβανε τετοια σκηνικα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288
    Εφοσον εχεις ολα αυτα τα ασχημα συμπτωματα γιατι να φρικαρεις ετσι κ να μην το κοψεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Το εχω κοψει καιρο.Απλα δοκιμασα να δω μπας και εφταιγε η παρατεταμενη χρηση αλλα απολυτος τπτ.
    Κατι γινετε ρε παιδι μου , δεν υπαρχει ισορροπια.Ειχα διαβασει για ελλειψη σεροτονινης,ντοπαμινης και αλλα πολλα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Κλασικα πραγματα μπαφο και ψυχωση η αγχος η διαταραχες οφειλουμενη σε χρηση ουσιων

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Το εχω κοψει καιρο.Απλα δοκιμασα να δω μπας και εφταιγε η παρατεταμενη χρηση αλλα απολυτος τπτ.
    Κατι γινετε ρε παιδι μου , δεν υπαρχει ισορροπια.Ειχα διαβασει για ελλειψη σεροτονινης,ντοπαμινης και αλλα πολλα.
    Αν το εχεις κοψει κ εχεις αυτα τα συμπτωματα νομιζω οτι θα σε βοηθησει να πας να ρωτησεις στο 18Ανω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Quote Originally Posted by lessing View Post
    Αν το εχεις κοψει κ εχεις αυτα τα συμπτωματα νομιζω οτι θα σε βοηθησει να πας να ρωτησεις στο 18Ανω.
    Απο μικρουλης ταλαιπωρουμε με αυτα τα σκατοψυχοτικα συνδρομα...Το χορταρακι το αγαπαω!(το καλο χορταρακι το μοσχαναθρεμενο)Ει moderatorχωρις παρεξηγηση αλλα δεν παροτρυνω κανεναν λεω την γνωμη μου.θυμαμαι πριν κανα 7μηνο που αρχησα κατι χαπια επαθα την πλακα μου για το πως μπορουσα και ενιωθα τοσο καλα καθως επινα και μαυρο.Ε καταχρηση στην καταχρηση σταματησε να δρα ετσι το φαρμακο και ξαναηρθα στα παλια οποτε δεν βρισκω καποια ευχαριστηση να τα συνδιαζω μαζι.Σκεφτομαι καιρο να παω στο 18ανω αλλα δεν ξερω πως να κινηθω.Που να απευθυνθω.Θα ηθελα να κοψω απο ολα τα σκατα αυτα αλλα με φοβαμαι γτ οι πιθανοτητες να υποτροπιασω ειναι πολλες.
    Βασικα νιωθω πως δεν ειμαι ακομα ετοιμος να βαλω ενα τελος στις βρωμερες μου συνηθειες και να ξεκινησω κατι νεο κατι φυσιολογικο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Κλασικα πραγματα μπαφο και ψυχωση η αγχος η διαταραχες οφειλουμενη σε χρηση ουσιων
    Ναι φιλε κλασικοτατο.Μονο που οι φιλοι γελανε και με ειρωνευονται δεν καταλαβαινουν πως ειναι και αυτα στο προγραμμα με αποτελεσμα να εχω κοψει καθε παρτιδα.Με θεωρουν φλωρο βλακα χεστη τωρα στα δυσκολα που βαραω φρικες.Δεν ειδα κανεναν να με πιασει στα σοβαρα να μου πει τι τρεχει με εσενα.Και επισης δεν εχω καμια εμπιστοσυνη να το συζητησω με κανεναν.Γυρνανε τα τσιγαρα στο παρεακι λεω οχι και ολοι γυρνανε και με κοιτανε ειρωνικα Οκ το καταλαβαινω κανεις δεν εχει την ορεξη να ασχολειτε με μαλακιες και τριπακια νοητικα.Αλλα λιγη κατανοηση ρε μαλακα ζηταω.Αν ειναι να λιωσω τον εγκεφαλο μου για να ανοικω και εγω καπου να μου λυπει.Καλυτερα μονος εδω με τα φιλαρακια του διαδικτυου τουλαχιστον εδω νιωθετε κατι παραπανω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Πριν πιεις τρως τπτ;; υπογλυκαιμικό σε πιάνει, τι φάση; Γιατί δε νοιώθεις έτοιμος να κόψεις; εγω νομίζω εισαι ετοιμος έτσι που τα λες, αλλά φοβάσαι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Δεν ενιωσα ποτε μου εξαρτηση απο το μαυρο.Ισως ο λογος να ειναι αυτος που αναφερω πιο πανω.Καποτε ενιωθα τρομερη ευχαριστηση,πλεον οχι τοσο.Απ οτι εχω καταλαβει η περιεργη αυτη αντιδραει του οργανισμου μου οφειλετε και στην ποιοτητα,κατα την γνωμη μου.Στο κατω κατω και χρηστης να εισαι που και να μην εισαι δεν χανεις και τιποτα το σπουδαιο καλο ειναι να δινεις μεγαλη βαση στη ποιοτητα παρα στην ποσοτητα κατι που εξω δεν διχνει να ειναι καπως ετσι.
    Δεν εχω κατι να φοβαμαι.Εχω απαγκιστρωθει καιρο τωρα απο την φαση ζω αλλιως.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Επισης ξεχασα να προσθεσω οτι οσο περιεργο και πλασματικο και να ακουγεται οταν βαζω κολλυριο επανερχομαι επι τοπου!Ξεθολωνει το μυαλο μου και αισθανομαι πιο ηρεμος.Δεν ξεκλανω απλα δεν εχω την χασουρα που ειχα πριν βαλω το κολλυριο.
    Εχω και ενα θεμα με τα ματια μου οποτε πινω γινονται φουρνος.
    Πιτσιρικας δεν ειχα τετοια θεματα.Στην εφηβεια παρουσιαστικαν αυτα τα κουσουρια.
    Παρατηρω πως ολο ενα και περισσοτεροι εξοικειωνονται με την κανναβη ως φαρμακευτικο μεσω και ψυχαγογικο.
    Εχει πολλες ιδιοτητες η αληθεια ειναι.Αλλα πρεπει να ασχοληθεις.Ποσο μαλλον στην Ελλαδα που ειναι και παρανομο.Βολευει φρανγκα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    130
    Μήπως έχεις άγχος ότι κάνεις μπαμ στους άλλους; Επειδή λες για το κολλύριο.. Έχω κι εγώ κάτι τέτοια άγχη και με πιάνουν ταχυπαλμίες, ότι με κοιτάνε όλοι, ότι θα πέσω από το σκαμπό και τέτοια.. Πιτσιρικάς έπινα και ήμουν οκέι, τώρα πίνω μόνο αφού έχω πιει και δυο τρία ποτάκια και πάλι στο πρώτο μισάωρο είμαι λίγο κάπως..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    δε θελω να σε φρικαρω αλλα αν συνεχισεις να πινεις ισως κανεις ψυχωτικο επεισοδιο.αν πινεις μονο χορτο δε νομιζω να σε βοηθησουν σε καποιο προγραμμα γιατι δεν υπαρχει κατι εξειδικευμενο για χασικληδες και δεν ειναι και οτι καλυτερο να σου μιλανε με οικτο λες και ζουσες στα παγκακια και ζητιανευες για τη δοση σου.πιστευω καταλαβαινεις τη διαφορα.εφοσον οπως λες εχεις φυγει απο τη φαση και ζεις αλλιως εχεις κανει το πρωτο βημα να κοψεις.

Similar Threads

  1. Κάποια γνώμη;
    By melhior in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 18-07-2016, 10:46
  2. να σας πω καποια νεοτερα
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 26-12-2014, 23:25
  3. Μ΄αρέσει κάποια
    By takis87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-12-2013, 14:35
  4. Κάποια γνώμη?
    By requiem in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-11-2013, 01:07
  5. Κάποια βοήθεια..
    By burbl in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 19-05-2012, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •