Ερώτηση σε μια παράξενη ιστορία με διπολικό άτομο. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 31 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 455
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Γεια σοΥ! Η κοπέλα ξέρει πως γνωρίζεις για τα προβλήματά της; Ή έμαθες και απλώς ακούς και συναινείς στα ψεμματα που σου λεει μονο και μόνο για να μιλάτε; Εγώ νομίζω πρέπει να ανοίξεις τα χαρτιά σου. Αν πιστεύει πως σου πουλάει παραμύθι από την μία΄λαμβάνει μια ηδονή γιατί πουλάει τον εαυτό της όπως θα ήθελε να είναι, υποδύεται την ιδανική εικόνα του εαυτου της, γιατί μονο ετσι μπορεί να εκτιμά τον εαυτό της και μπορεί να ερωτευτεί αλλά παράλληλα νοιώθει τύψεις που σε εξαπατά.
    Εγώ λέω να της μιλήσεις ανοιχτά. Να πεις πως γνωρίζεις τα πάντα και πως δεν θελεις να χαθει. Θα την ξαφνιάσεις ίσως, και ισως χαθει κιολας και μερικές ημέρες. Απλώς πες της πως γνωρίζεις, πως με το να σε κρατα μακρια, σας στερεί και τους δυο από ομορφες στιγμές και πως δεν θα πληγωθείς αντικρίζοντας μια άλλη πραγματικότητα που σου έκρυψε, αντιθέτως, γνωρίζεις και την αποδέχεσαι.
    Η κοπέλα φαντασιώνεται τη σχέση μαζί σου, την ζει και αν την επαναφέρεις στην πραγματικότητα, να δεις πως δε θα σε ξεχάσει. Μου χει συμβεί να απομακρύνω κάποιον και να κάνει εξήγηση όπως αυτή που σου περιγράφω.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by avgeris View Post
    Ναι, πριν μια βδομάδα το ανέφερε δυο φορές, έμαθα μάλιστα από τρίτη πηγή ότι υπάρχει πιθανότητα να εισαχθεί μέσα στο μήνα. Ανέφερε ότι πιθανό να λείψει για κάποιο καιρό για να αντιμετωπίσει τον αλκοολισμό (αυτό νομίζει ότι έχει), μίλησε για 4-5 μήνες, μετά από κάποιες ώρες με ρώτησε αν θα την αγαπάω το ίδιο μετά από ένα μήνα (όταν τη ρώτησα γιατί το ρωτάει, δεν μου απάντησε), επίσης είπε ότι δεν μπορεί να κάνει τώρα εισαγωγή επειδή είχε φύγει την τελευταία φορά από την κλινική με δική της θέληση και υπάρχει κάποια "ποινή" ενός 6μηνου μέχρι να την ξαναδεχτούν (αυτό βέβεια δεν ξέρω αν ισχύει). Είπε επίσης ότι μπορεί να πάει να απομονωθεί στο σπίτι ενός φίλου της σε κάποια άλλη πόλη, δεν ξέρω αν ήταν κι αυτό στα πλαίσια της γενικότερης αποδιοργάνωσής της και των παιχνιδιών που κάνει το μυαλό της. Είπε επίσης πως ό,τι και να γίνει, ένα καφέ θα τον πιει μαζί μου πριν κάνει οτιδήποτε (κι αυτό δεν ξέρω κατά πόσο το εννοούσε και τι είχε στο μυαλό της, στην πόλη που μένω πάντως υπάρχει ψυχιατρική κλινική και δεν είναι πολύ μακριά από την δική της).
    Πιστεύω πως μόνο από ενοχές και από φόβο δε σε συναντά. Όταν είμαστε σε κρίση ή η ασθένεια μας είναι σε έξαρση δεν μας αγαπάμε καθόλου και όποιον αγαπάμε φροντίζουμε να τον κρατάμε σε απόσταση γιατί πιστεύουμε πως αν αντικρύσει την "σκατιλα" που αντιπροσωπεύουμε, θα εξαφανιστεί για πάντα.
    Εχει σιγουρα κάποιο πρόβλημα η κοπέλα ετσι όπως τα περιγράφεις, αλλά και πάλι, δεν πάει να είναι ψυχη πονεμένη. Δειξε της πως την δέχεσαι. Προσοχή όμως, πες πως αποδέχεσαι την κατάσταση, αλλά τονιζε πως θα την βοηθήσεις οσο μπορείς να την ξεπεράσει. Αν δεν πεις αυτό θα σε κάνει του χεριου της και δεν πρόκειται να ψαχτεί παρα πάνω να γινει καλά.
    Πιστεύω πως θα πάνε καλά τα πράγματα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Πιστεύω πως μόνο από ενοχές και από φόβο δε σε συναντά. Όταν είμαστε σε κρίση ή η ασθένεια μας είναι σε έξαρση δεν μας αγαπάμε καθόλου και όποιον αγαπάμε φροντίζουμε να τον κρατάμε σε απόσταση γιατί πιστεύουμε πως αν αντικρύσει την "σκατιλα" που αντιπροσωπεύουμε, θα εξαφανιστεί για πάντα.
    Εχει σιγουρα κάποιο πρόβλημα η κοπέλα ετσι όπως τα περιγράφεις, αλλά και πάλι, δεν πάει να είναι ψυχη πονεμένη. Δειξε της πως την δέχεσαι. Προσοχή όμως, πες πως αποδέχεσαι την κατάσταση, αλλά τονιζε πως θα την βοηθήσεις οσο μπορείς να την ξεπεράσει. Αν δεν πεις αυτό θα σε κάνει του χεριου της και δεν πρόκειται να ψαχτεί παρα πάνω να γινει καλά.
    Πιστεύω πως θα πάνε καλά τα πράγματα.

    Η ιστορία έχει πολλά άλλα που δεν έχω αναφέρει και για λόγους συντομίας αλλά και για να μην μπερδέψω τα πράγματα. Είπα πιο πριν ότι το βασικό της πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι ότι μένει κλιεσμένη στο σπίτι επειδή φοβάται τον κόσμο, κάτι που προκλήθηκε από μια (μάλλον φανταστική) επίθεση που δέχτηκε. Άρα, αυτό εξηγεί κατά πάσα πιθανότητα την άρνησή της να με δει. Στην πρώτη εερώτηση που έκανες, να απαντήσω ότι δεν ξέρει τίποτα απ' όσα ξέρω, αλλά κατά καιρούς παραδέχεται ότι μου έχει πει κάποια ψέματα (όχι όμως κάτι σχετικό με τη διαταραχή). Αμφιβάλλω αν η ίδια έχει επίγνωση της κατάστασης, το ξαναείπα πιο πάνω ότι θεωρεί ως μοναδικό της πρόβλημα τον αλκοολισμό. Δεν ξέρω επομένως κατά πόσο θα την βοηθούσε να της ανοίξω τα χαρτιά μου, λέγοντάς της πράγματα τα οποία δεν έπρεπε να ξέρω υπό φυσιολογικές συνθήκες και που ίσως η ίδια δεν ξέρει (κάτι που πέρα από το όποιο σοκ, θα μπορούσε να την αποδιοργανώσει πιο πολύ). Το μόνο που κάνω είναι να της λέω ότι πρέπει οπωσδήποτε να αντιμετωπίσει τον "αλκοολισμό", ουσιαστικά παρακινώντας την να ξεκινήσει τη θεραπεία που της έχουν υποδείξει. Χτες μου είπε ότοι σύντομα θα "χαθεί" για περίπου δύο μήνες να ξαναβρεί τον εαυτό της και κάθε επικοινωνία μαζί της θα είναι αδύνατη. Προαφανώς κατάλαβα για ποιο πράγμα μιλούσε, όσο κι αν για εκείνη αυτό θα ήταν περισσότερο μια απομόνωση να "ξαναβρεί τον εαυτό της" και να "κόψει το ποτό". Όταν προσπάθησα να πάρω κάποιες περισσότερες πληροφορίες, το γύρισε στη σιωπή και άλλαξε θέμα, λέγοντας μάλιστα "εσύ να κάνεις τη ζωή σου, όταν επιστρέψω θα δω πως θα νιώθω και θα επικοινωνήσω μαζί σου".

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Γεια σοΥ! Η κοπέλα ξέρει πως γνωρίζεις για τα προβλήματά της; Ή έμαθες και απλώς ακούς και συναινείς στα ψεμματα που σου λεει μονο και μόνο για να μιλάτε; Εγώ νομίζω πρέπει να ανοίξεις τα χαρτιά σου. Αν πιστεύει πως σου πουλάει παραμύθι από την μία΄λαμβάνει μια ηδονή γιατί πουλάει τον εαυτό της όπως θα ήθελε να είναι, υποδύεται την ιδανική εικόνα του εαυτου της, γιατί μονο ετσι μπορεί να εκτιμά τον εαυτό της και μπορεί να ερωτευτεί αλλά παράλληλα νοιώθει τύψεις που σε εξαπατά.
    Εγώ λέω να της μιλήσεις ανοιχτά. Να πεις πως γνωρίζεις τα πάντα και πως δεν θελεις να χαθει. Θα την ξαφνιάσεις ίσως, και ισως χαθει κιολας και μερικές ημέρες. Απλώς πες της πως γνωρίζεις, πως με το να σε κρατα μακρια, σας στερεί και τους δυο από ομορφες στιγμές και πως δεν θα πληγωθείς αντικρίζοντας μια άλλη πραγματικότητα που σου έκρυψε, αντιθέτως, γνωρίζεις και την αποδέχεσαι.
    Η κοπέλα φαντασιώνεται τη σχέση μαζί σου, την ζει και αν την επαναφέρεις στην πραγματικότητα, να δεις πως δε θα σε ξεχάσει. Μου χει συμβεί να απομακρύνω κάποιον και να κάνει εξήγηση όπως αυτή που σου περιγράφω.

    Δεν ξέρω κατά πόσο έχει επίγνωση του ότι λέει ψέματα. Θεωρώ ότι είναι τόσο αποδιοργανωμένη που βιώνει τις ιστορίες που μου λέει ως πραγματικές ή έστω ως πολύ πιθανές. Μοιάζει να ζει σε ένα παράλληλο, εντελώς δικό της σύμπαν που οι αλήθειες της δεν έχουν καμιά σχέση με την αντικειμενική πραγματικότητα, χωρίς όμως η ίδια να έχει επίγνωση. Επίσης, τον εαυτό της έχει την τάση να μου τον παρουσιάζει με τα μελανότερα χρώματα και σίγουρα όχι στην ιδανικότερη μορφή.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288
    Αvgeris απο που εχεις μαθει αυτες τις πληροφοριες για την κοπελλα;(Αυτα που δεν ξερει οτι γνωριζεις)
    Εγω παντως πιστευω οτι ειναι καλυτερα να μιλησεις με την ψυχιατρο που την παρακολουθει γιατι εμεις εχουμε ολη την καλη θεληση αλλα δεν ξερω αν σου δινουμε σωστες συμβουλες για το πως να της φερθεις.Θεωρω πως η ψυχιατρος που ξερει την παθηση κ το ιστορικο της, θα σου πει πως να κινηθεις,τι να αποφυγεις για να μην την τρομαξεις,αν μπορεις να την επισκεφτεις εφοσον εισαχθει,κ.λ.π.
    Επισης ξερεις πως η φωτογραφια της ειναι αληθινη;Ειναι σιγουρα δικη της;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by lessing View Post
    Αvgeris απο που εχεις μαθει αυτες τις πληροφοριες για την κοπελλα;(Αυτα που δεν ξερει οτι γνωριζεις)
    Εγω παντως πιστευω οτι ειναι καλυτερα να μιλησεις με την ψυχιατρο που την παρακολουθει γιατι εμεις εχουμε ολη την καλη θεληση αλλα δεν ξερω αν σου δινουμε σωστες συμβουλες για το πως να της φερθεις.Θεωρω πως η ψυχιατρος που ξερει την παθηση κ το ιστορικο της, θα σου πει πως να κινηθεις,τι να αποφυγεις για να μην την τρομαξεις,αν μπορεις να την επισκεφτεις εφοσον εισαχθει,κ.λ.π.
    Επισης ξερεις πως η φωτογραφια της ειναι αληθινη;Ειναι σιγουρα δικη της;


    Ξεκιάω από το τελευταίο...ναι, σίγουρα είναι αυτή η κοπέλα. 100%. Οι πληροφορίες ήταν ένα αποτέλεσμα τύχης, συμπτώσεων, δικής μου επιμονής (όταν άρχισα να υποψιάζομαι ότι παίζει κάποια διαταραχή) και διασυνδέσεων που προέκυψαν στην πορεία. Ο γνωστός του γνωστού κλπ. Από τις διασυνδέσεις αυτές έμαθα τις πληροφορίες (γνωστοί γνωστών που ήξεραν την ίδια, τον πατέρα, την οικογένεια, πρώην δεσμούς) και έτσι έμαθα και τη διάγνωση (όχι όμως κατευθείαν από την ψυχίατρο, με την οποία δεν μπορώ να επικοινωνήσω, αφού δεν έχει άμεση επαφή με μένα). Έχω μιλήσει με την ψυχολόγο μου, έχω καταφύγει και στη συμβουλή ψυχιάτρου για το θέμα, με έχουν κατευθύνει σε κάποιες κινήσεις. Η ερώτησή μου στο φόρουμ είχε να κάνει περισσότερο με την ανάγκη μου να συλλέξω απόψεις και από ανθρώπους που πιθανό να έχουν βιώσει ανάλογες καταστάσεις και έχουν αντίστοιχες εμπειρίες (προσωπικές ή μέσω τρίτων), επιδιώκοντας μια μεγαλύτερη αμεσότητα και αποφεύγοντας την εξ αποστάσεως προσέγγιση των επιστημόνων.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Μεγάλε πολύ ανακατευεσαι εκεί που δε σε σπέρνουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by avgeris View Post
    Καλημέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ. Θα ήθελα να αφηγηθώ όσο πιο σύντομα μπορώ την εμπειρία μου με μια κοπέλα που πάσχει από διπολική διαταραχή και να κάνω μια σχετική ερώτηση. Γνωριστήκαμε μέσω του Facebook, εκείνη μου έκανε αίτημα φιλίας πριν από περίπου 20 μήνες. Πολύ όμορφη και εντυπωσιακή κοπέλα, όπως έδειχναν οι φωτογραφίες της, με έντονη κοινωνική ζωή και πολύ αντρικό περίγυρο δίπλα της. Έμενε σε άλλη πόλη, οπότε δεν έκανα κάποια προσπάθεια προσέγγισης, έχοντας στο μυαλό μου κιόλας ότι μια τέτοια όμορφη κοπέλα δεν θα είχε ανάγκη τέτοιου είδους επαφών και σχέσεων. Κάποια στιγμή, ενάμιση χρόνο μετά (Σεπτέμβρης του 2016), αποφάσισα να της πιάσω κουβέντα με μια χαζή αιτιολογία και είδα ότι αμέσως έδειξε μεγάλο ενδιαφέρον για μένα. Σιγά-σιγά, το "παιχνίδι" άρχισε να γίνεται αρκετά έντονο, με σεξουαλικά υπονοούμενα και της είπα ότι θα πήγαινα στην πόλη της σε δυο βδομάδες να τη συναντήσω. Εκείνη όλο χαρά μου είπε πόσα πράγματα έχει να κάνει μαζί μου. Ώσπου την παραμονή του ταξιδιού μου, με ένα SMS μου λέει να μην πάω γιατί γίνονται περίπλοκα πράγματα εκεί. Να μην τα πολυλογώ, όσο κι αν με πείραξε, συνέχισα να έχω επαφές μαζί της, αφού πρώτα μου έδωσε κάποιες όχι και τόσο ικανοποιητικές εξηγήσεις, αλλά κάθε φορά που ήταν να βρεθούμε, είτε να πάω εγώ είτε να έρθει εκείνη, όλο κάτι της συνέβαινε την τελευταία στιγμή. Από τύχη, βρήκα διασυνδέσεις στην πόλη της και έμαθα μια τραγική αλήθεια. Η κοπέλα πάσχει από διαγνωσμένη διπολική διαταραχή με έντονα παραληρητικές ιδέες και έντονες σεξουαλικές ψευδαισθήσεις. Συν τοις άλλοις, μένει εντελώς κλεισμένη σπίτι της εδώ και περίπου ένα 6μηνο-8μηνο, έχοντας πάθει αγοραφοβία λόγω μιας υποτιθέμενης επίθεσης που δέχτηκε στις τουαλέτες (δεν έχει διασταυρωθεί η αλήθεια του γεγονότος). Παίρνει αλοπεριδόλη και Depakine, δεν ξέρω για πόσο διάστημα. Οι δικοί της της πάνε φαγητό καθώς η ίδια δεν ασχολείται με τίποτα (και η αλήθεια είναι ότι όποτε και να μπει κανείς στο Facebook, είναι σχεδόν πάντα ενεργός). Η ίδια μου λέιε ότι δεν κοιμάται καθόλου το βράδυ, ότι ασχολείται με δουλειές στο σπίτι η ώρα 3-4 τα ξημερώματα. δηλώνει τρελά ερωτευμένη μαζί μου σε βαθμό λατρείας και εκδηλώνει απίστευτες σκηνές ζηλοτυπίας με το παραμικρό (ακόμα κι αν κάποια κοπέλα μου κάνει κάποιο Like στο Facebook), πολλές από τις οποίες δεν τις θυμάται την επόμενη μέρα κι αν τις θυμάται ζητάει χίλια συγγνώμη. Είναι άτομο με έντονη λογόρροια (αδύνατο να τη διακόψεις) και τρομερή φυγή ιδεών (π.χ. μου εξομολογείται τον έρωτά της και το επόμενο δευτερόλεπτο μπορεί να αρχίσει να μου μιλάει για το πως μαγειρεύει κάποια φίλη της). Επίσης, παρουσιάζει προς τα έξω μια εικόνα δραστήριας κοπέλας, που βγαίνει, έχει σεξουαλικές επαφές, γνωρίζει και φιλοξενεί κόσμο (τα Χριστούγεννα μου έλεγε ότι φιλοξενούσε ένα φίλο της μουσικό από το Λονδίνο, ο οποίος στην προσωπική του ιστοσελίδα ανέβασε την περιοδεία του στο UK την ίδια περίοδο, όταν δε τη ρώτησα για αυτό μου είπε ότι δεν είχε πάει εκείνος στην περιοδεία αλλά κάποιος αντικαταστάτης του !!!) κλπ. Μια φορά που πήγα στην πόλη της να τη δω, μου είπε ότι ήταν στο πατρικό της σπίτι και φρόντιζε τον πατέρα της που είχε συνεχείς αιμοπτύσεις και δεν μπορούσε να με δει. Ο πατέρας της υγιέστατος, αλλά τον παρουσιάζει ως καρκινοπαθή τελικού σταδίου και συνέχεια κατηγορεί τη μάνα της και την αδερφή της ότι δεν τον προσέχουν και έχει πέσει σε κείνη η φροντίδα του. Δυο φορές την πήγαν σε ψυχιατρική κλινική (η πιο πρόσφατη στις 3 Ιανουαρίου) και δεν δέχτηκε να μείνει, φεύγοντας την πρώτη μέρα. Η ψυχίατρός της συνέστησε νοσηλεία στους γονείς της, αλλά η ίδια αντιδρά και μου είπε επί λέξει "θα βρω την άκρη σπίτι μου", πιστεύοντας ότι το μοναδικό της πρόβλημα είναι ο αλκοολισμός (εξαιρετικά αμφίβολο αν πίνει, ποιος την προμηθεύει με ποτά αφού η ίδια δε βγαίνει ποτέ).
    Η ερώτησή μου είναι-στο υποτιθέμενο σενάριο νοσηλείας της, πόσο περίπου διάστημα θα κρατήσει αυτή; (η ίδια μου είχε πει για τη νοσηλεία που θα έκανε στις 3 Ιανουαρίου ότι θα "έλειπε" για 25 μέρες, πιο πρόσφατα μου μίλησε για 3 ή 5 μήνες, κάτι που δεν ήθελε). Βγαίνοντας από το νοσηλευτήριο, ποια πιθανό να είναι η στάση της απέναντί μου; Θα έχει επίγνωση του μεγάλου έρωτα που μου έχει εξομολογηθεί ή θα της είμαι άγνωστος ή έστω αμυδρά γνωστός; Να σημειώσω ότι προφανώς δεν έχουμε βρεθεί ποτέ, οι μόνες μας συνομιλίες ήταν μέσω FB και τηλεφώνου (μιλάμε για 8ωρες τηλεφωνικές συνομιλίες κάποιες φορές). Ρωτάω γιατί παλεύω να διατηρήσω επαφή μαζί της (πιστέψτε με, το "παλεύω" είναι μετριοπαθής λέξη με τις απίστευτες εκρήξεις της και την απίστευτη κτητικότητά της) μέχρι να ξεκινήσει την υποτιθέμενη νοσηλεία της, με την ελπίδα να τη γνωρίσω όταν βγει πιο "ρυθμισμένη". Θα είναι σε θέση να με "θυμάται" και αν ναι, τι ακριβώς θα θυμάται απ΄όσα έλεγε ότι αισθανόταν για μένα; Σας ευχαριστώ και οτιδήποτε θέλετε να ρωτήσετε σχετικά με την ιστορία αυτή, ευχαρίστως να σας απαντήσω.
    Πώς μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα στον avgeri θέλω να ρωτήσω πως την λένε την κοπέλα γιατί έχω μια σχεδόν ίδια εμπειρία

  9. #39
    Πρέπει να συμπληρώσεις 50 μηνύματα στο φόρουμ για να στείλεις προσωπικό μήνυμα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Πρέπει να συμπληρώσεις 50 μηνύματα στο φόρουμ για να στείλεις προσωπικό μήνυμα.
    Οχ σορι δεν το ήξερα ευχαριστώ που με ενημέρωσες

    Απλά αν μπορεί ο avgeris να του δώσω το email μου να μου απαντήσει γιατί είναι πολύ σοβαρό για εμένα

  11. #41
    Ελπίζω το μέλος μπει στο φόρουμ και να σε ενημερώσει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by drstelth View Post
    Οχ σορι δεν το ήξερα ευχαριστώ που με ενημέρωσες

    Απλά αν μπορεί ο avgeris να του δώσω το email μου να μου απαντήσει γιατί είναι πολύ σοβαρό για εμένα

    Ευχαρίστως να επικοινωνήσουμε μέσω email, δεν έχω πρόβλημα. Δεν θα μπορεέσω όμως να δώσω στοιχεία της κοπέλας άμεσα αν πρώτα δεν μου αναφέρεις εσύ κάποια στοιχεία για τη δική σου περίπτωση (π.χ. πόλη όπου μένει η κοπέλα, η ηλικία της, τι σπούδασε κλπ. για να δούμε αν υπάρχει συσχέτιση). Θα χαρώ να επικοινωνήσουμε.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Μην του πεις αλήθεια αν έχεις λίγο μυαλό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    4
    [email protected] θα σου πω εγώ το όνομα και το πολη και εσύ αν θέλεις μου απαντάς βασικά και μόνο την πόλη μου να σου πω νομίζω ότι θα είναι αρκετο

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    201
    Quote Originally Posted by drstelth View Post
    [email protected] θα σου πω εγώ το όνομα και το πολη και εσύ αν θέλεις μου απαντάς βασικά και μόνο την πόλη μου να σου πω νομίζω ότι θα είναι αρκετο
    Ήδη σου έχω στείλει email.

Page 3 of 31 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. μια ιστορια παραξενη για πολλους
    By soking in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 21-04-2016, 03:35
  2. Η σχέση μ ένα διπολικο
    By George64 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 21-11-2012, 12:53
  3. μια παραξενη θλιψη..
    By secretly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 10-08-2012, 00:02
  4. Παραξενη ιστορια με κοπελα.
    By napoleonh7 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 20-07-2012, 20:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •