Ερώτηση σε μια παράξενη ιστορία με διπολικό άτομο. - Page 31
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 31 of 31 FirstFirst ... 21293031
Results 451 to 454 of 454
    Quote Originally Posted by avgeris View Post
    Είναι κάποιες περίπλοκες καταστάσεις που απαγορεύουν το "χτύπημα της πόρτας", όχι μόνο από μένα, γενικά από τον οποιονδήποτε. Δεν θέλω να επεκταθώ επειδή είναι ευαίσθητο το θέμα, αλλά θα το πω απλά, δεν γίνεται να της χτυπήσει κάποιος την πόρτα έστω κι αν μένει μόνη. Δεν μπορώ να το θέσω πιο κατανοητά. Το πιο κοντινό που μπορούσα να κάνω το έκανα όταν πήγα στην πόλη της και αρνήθηκε να με δει με μια σαφέστατα ψεύτικη δικαιολογία (δεν ξέρω αν ανήκε στο πλαίσιο των παραληρητικών της ιδεών ή στη μυθοπλασία της, πιθανό και στα δύο). Ακόμα και όταν την άλλη μέρα το πρωί πριν φύγω, η δικαιολογία της είχε πάψει να ισχύει, δεν θέλησε να με δει, αλλά αρκέστηκε σε μηνύματα αγάπης, αφοσίωσης και έρωτα σε SMS και Facebook. Όλο το βράδυ είχαμε μείνει ξύπνιοι να συνομιλούμε μέσω facebook και λίγα λεπτά μέσω κινητού, κι ενώ είχα βρεθεί κάποιες εκατοντάδες μέτρα από το σπίτι της, δεν δέχτηκε καν να με δει, ούτε από απόσταση. Να πω και το άλλο: είχα αγοράσει τριαντάφυλλα για αυτήν, της είπα ότι απλά θέλω να τα ακουμπήσω στο κατώφλι του σπιτιού της και να τα πάρει όποτε μπορέσει, ακόμα και αυτό το αρνήθηκε χωρίς συζήτηση. Τα άφησα τελικά στο ξενοδοχείο με μια κάρτα με αφιέρωση και έμαθα ότι έστειλε κάποιον να της τα φέρει. Λίγες βδομάδες μετά, όταν της είπα ότι είμαι στο αυτοκίνητο έτοιμος να πάω να τη δω, πάλι μου είπε "όχι" επειδή δεν ήθελε να τη δω σε άσχημη κατάσταση (είχε μια ίωση και ήταν χάλια, όπως ισχυρίστηκε).
    Η αλλαγή τακτικής που ήδη έχω στο μυαλό (επειδή οι εκρήξεις ζήλειας και καχυποψίας γίνονται ολοένα και πιο συχνές, μου ζήτησε το λόγο γιατί δεν απάντησα σε κάποιο σχόλιο που έκανε στον τοίχο μου, ρωτώντας με αν κρύβομαι !!!), είναι να αρχίσω να εκδηλώνω τη δυσαρέσκειά μου στη συμπεριφορά της (όσο κι αν ξέρω ότι δεν μπορώ να τα βάλω με εκείνη αλλά με την ασθένειά της) και να της πω σύντομα να κοιτάξει να λύσει το θέμα το συντομότερο. Θα επαναφέρω μάλιστα την προοπτική ταξιδιού μου στην πόλη της ως τελευταία ευκαιρία της (όχι ότι θα δεχτεί να με δει, αλλά ίσως να σκεφτεί καλύτερα την περίπτωση νοσηλείας της).
    Να σημειώσω ότι το Γενάρη δέχτηκε να νοσηλευτεί (άσχετα αν μετά έφυγε πριν καν μπει) επειδή ένιωσε ότι το οφείλει σε μένα που πήγα ως την πόλη της να τη δω. "Θέλω να αλλάξω και να πάψω να χάνω ευκαιρίες με ανθρώπους που με αγαπάνε", μου είχε πει, και λίγες μέρες μετά έφτασε ως την πόρτα του ιδρύματος και δεν δέχτηκε να την περάσει.
    Ανέφερες σε ένα σημείο:"...
    μου ζήτησε το λόγο γιατί δεν απάντησα σε κάποιο σχόλιο που έκανε στον τοίχο μου..." & "...έτοιμος να πάω να τη δω, πάλι μου είπε "όχι" επειδή δεν ήθελε να τη δω σε άσχημη κατάσταση (είχε μια ίωση και ήταν χάλια, όπως ισχυρίστηκε)...".

Ακριβώς τα ίδια σκηνικά έζησα κι εγώ με την άλλη.

Περιστασιακα, σερφάροντας, θα βρειτε κ την γυναικα – φαντασμα.

Μπορει να είναι χοντρη, μπορει να είναι αναπηρη, μπορει να είναι κακασχημη, μπορει να είναι πολύ πλουσια κ πολυασχολη ή ο,τι άλλο.

Παρολαυτα, απανταει στα μηνυματα σας κ σας στελνει φωτος εμφαίνουσες μια ωραια κ κοινωνικη γυναικα.

Όταν όμως τις λετε να τις συναντησετε από κοντα κ να πιειτε ένα καφε βρε αδερφε, σας απαντουν: «Πεθανε ξαφνικα ο κουμπαρος μου…» ή «Επεσε ο μπαμπας μου κ εσπασε τη λεκανη του, ενώ ποτιζε».

Όταν τις ρωτατε «κ πότε τελικα θα βρεθουμε??», η απαντηση είναι: «θα δουμε»

Της ζητησα να βρεθουμε. Απαντησε: «Πεθανε ο κουμπαρος μου οποτε για καμια δεκαρια μερες θα ειμαι απασχολημενη στο να προσεχω τα παιδακια της χηρας»

Δεδομενου ότι ημουν σε “κατασταση υπομονης”, δεν αντεδρασα.

Αλλα ο καιρος περασε κ της ζητησα να βρεθουμε μετα από 1 μηνα. Μου απαντησε ότι ξαφνικα εκδηλωσε ερπητα ζωστηρα διοτι ηταν πολύ αγχωμενη εκεινη τη περιοδο.

Ακομα ημουν σε “κατασταση υπομονης” κ δεν αντεδρασα αλλα απογοητευτηκα.

Περασε ο καιρος, εγινε καλα (??) από τον Ερπητα τον Ζωστηρα (??). Της ζητησα να συναντηθουμε.

Μου απαντησε ότι ξαφνικα η μανα της εσπασε το δεξι της χερι κ πρεπει να την προσεχει (σ.σ.: πριν 2 μηνες ειχε σπασει κ το αριστερο)

Την μπλοκαρα (από όλα τα μεσα) αφού πρωτα της ειπα «Αντε γαμησου!!!». Ένιωσα καλά. Το έκανα ενώ έγραφε ένα άλλο ψέμα.
    Παρεμπιπτόντως, αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος για να αποκλείσετε μια γυναίκα (ενώ κατασκευάζει ένα ακομη παραμύθι).

Junior Member
    Avgeri καλησπέρα!Πώς μπορούμε να μιλήσουμε prive? Έχοντας διαβάσει το θέμα σου,θα ήθελα τη γνώμη σου.Ελπίζω να το δεις. Σ Ευχαριστω!

Εάν δείτε έναν μέσο άντρα με μια πανέμορφη γυναίκα, μπορείτε να είστε σίγουροι για ένα πράγμα: δεν συναντήθηκαν μέσω εφαρμογής γνωριμιών (dating app) ή facebook, επειδή αυτές βασίζονται σε φωτογραφίες και στο "εγώ".

Page 31 of 31 FirstFirst ... 21293031