Τι παιζει με τις ομαδες απεξαρτησης ? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 76
  1. #31
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    43
    2 οφ? εννοεις στερητικα απο σουμποξον κ αν ναι τι στερητικα ψυχολογικα? γιατι τα αλλα
    γι αυτα το περνεις, οποτε τι 2 οφ εννοεις?

  2. #32
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    43
    phra mono miso xtes kai shmera h katastash einai gamata...2h mera fovamai na parw ta seropram an einai na mhn mporw kai h anoxh seropram me subo pws einai....paramilaw....

  3. #33
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    43
    mono righ, aupnoia, polu adunamia kai asuntonistes kinhseis..mporei k alla omws den eimai kai se 8esh na polukatalavw thn katastash mou..sunexeia tou prohgoumenou paramilitou...to oti den exw diaries emetous kai idrwta arketo den 8a elega oti einai kalo giati kapws prepei na fugoun oi toxines kai autes den feugoun h nomizw?

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by papini View Post
    phra mono miso xtes kai shmera h katastash einai gamata...2h mera fovamai na parw ta seropram an einai na mhn mporw kai h anoxh seropram me subo pws einai....paramilaw....
    Δε ξερω αν σου ξανα απαντησα σε αυτο το θεμα, θα σου καταθεσω την εμπειρια μου ,ειμουν στον οκανα κι ξανα μπηκα παλυς, στο προγραμμα βουπρομορφινης(σουμπο.), αυτο το φαρμακο ειναι πολυ παραξενο! 10 ατομα θυμαμαι ξεκιναγαμε μαζι την θεραπεια! ε! σχεδον ο καθε ενας μας ειχε κι αλλες παρενεργειες! σε αντιθεση με τη μεθαδωνη! ετσι λοιπον κι υπαρχει η εβδομαδα προσαρμογης οπου σε παρακολουθουν οι γιατροι! εμενα τις πρωτες μερες παρα το οτι επερνα αρκετη ποσωτητα (πανω απο 2 χαπια των 8μλγ καθε μερα) ειχα χαρμανες κι επρεπε να πινω κι ηρωινη μεχρι να υπαρξει σταθεροποιηση δλδη μεχρι ο εγκεφαλος μου να αδειασει απο τους οποιουχους υποδοχεις τελειως την ηρωινη κι να αντικαθηστηση την βουπρομορφινη, σε αλλα ατομα αυτο εγινε με πολυ πιο ομαλο τροπο.
    Οσο για την θεραπεια οπου διαβσα πιο πανω μαλον στον ιδιο γιατρο ειχαμε παει, μονο ενα θα σου πω! προσεχε τα καταπρεσαν!ΣΟΣ!!!!! Προσωπικα επαθα ζημια, συνηλθα στο νοσοκομειο! ευτυχως οπου την επαθα στο αμαξι μερα μεσημερι κι με ειδε ενας φορτηγατσης( τωρα ευτηχως ειναι σχετικο ισως καλητερα να με αφηνε να "φυγω" να τελειωνα με αυτο το βασανο), ο λογος ειναι οτι ο γιατρος δεν μου ειπε οτι δεν πρεπει να καμεις υποτροπη με ηρωινη οσο επερνα τα καταπρεζαν! βλεπεις αυτο το χαπι ριχνει την πιεση της καρδιας( το παιρνουν και οι υπερτασικοι) ετσι λοιπον πηρα κι ηρωινη οπου αυτη κι αν ριχνει την πιεση κι τους χτυπους της καρδιας! αποτελλεσμα?? η καρδουλαμου να χτυπα πολυ σιγα κι με πολυ μικρη πιεση.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Παλι καλα αδερφε μου που δεν επαθες τιποτα χειρωτερο,παλι καλα!!!Το χειρωτερο να σβησεις καθος οδηγας.Περνεις στον λεμο σου και κοσμο!!Και επισης πολυ καλα κανεις που ειπες την εμπειρια σου με το κωλοχαπο για οποιον το δει να παρει τα μετρα του.
    Papini οταν λεω 2 οφ εννοω πως ολα καλα περναει γλυκα η χαρμανα της πρεζας οκ το ξεπερνας αλλα το τρως το μανικι σου ε μετα επειδη ο οργανισμος σου θα εχει συνηθησει με την βουπα δεν πρεπει να την κοψεις μαχαιρι γιατι θα φας σουβλια.Θελει κοψιμο σταδιακα απ οτι ξερω.Οταν με το καλο φτασει η ωρα και κοψεις και το χαπι θα την ακουσει ο οργανισμος σου οποτε θα πρεπει να αντιμετωπισεις και το suboxone οχι τιποτα το τρελο αλλα σιγουρα θα εχει αφησει και αυτο καταλοιπα στον οργανισμο.Ψυχρεμια και πιστη στον εαυτο σου παπινι!!!!Ψυχοθεραπια κανεις?Μιλας με γιατρο?Πιστευω πως θελεις εναν ανθρωπο διπλα σου ο οποιος να σε κατευθυνει ...

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Παλι καλα αδερφε μου που δεν επαθες τιποτα χειρωτερο,παλι καλα!!!Το χειρωτερο να σβησεις καθος οδηγας.Περνεις στον λεμο σου και κοσμο!!Και επισης πολυ καλα κανεις που ειπες την εμπειρια σου με το κωλοχαπο για οποιον το δει να παρει τα μετρα του.
    Papini οταν λεω 2 οφ εννοω πως ολα καλα περναει γλυκα η χαρμανα της πρεζας οκ το ξεπερνας αλλα το τρως το μανικι σου ε μετα επειδη ο οργανισμος σου θα εχει συνηθησει με την βουπα δεν πρεπει να την κοψεις μαχαιρι γιατι θα φας σουβλια.Θελει κοψιμο σταδιακα απ οτι ξερω.Οταν με το καλο φτασει η ωρα και κοψεις και το χαπι θα την ακουσει ο οργανισμος σου οποτε θα πρεπει να αντιμετωπισεις και το suboxone οχι τιποτα το τρελο αλλα σιγουρα θα εχει αφησει και αυτο καταλοιπα στον οργανισμο.Ψυχρεμια και πιστη στον εαυτο σου παπινι!!!!Ψυχοθεραπια κανεις?Μιλας με γιατρο?Πιστευω πως θελεις εναν ανθρωπο διπλα σου ο οποιος να σε κατευθυνει ...
    Kαλημερα φιλε Mauroslosk

    Συμφωνω με οσα λες, κι είναι πολύ ευστοχη η παρατηρηση σου! πρεπει οποιος καμει ρηση ουσιων/αλκοολ να αποφευγι την οδηγηση, διοτις δεν είναι μονο ο εαυτος του που κινδυνευει αλλα κι οι αλλοι! Το λεω πρωτα για εμενα, διοτις πολλες φορες ειχα πιασει τιμονι υπο την μεθη !
    Σχετικα με την βουπρομορφινη οπου - συγνωμη αλλα με το παλιο αντροιτ δεν ξερω αν το εχω ξανα γραψει αυτό το μηνυμα, διοτις στο αντροιτ δεν μπορω να γραψω εδώ , στο φορουμ, ολο προβλήματα, γραφω μηνυματα κι δε τα αναιβαζει - ετσι λοιπον θα ξανα πω μαλον ότι τα χαπια αυτά είναι πολύ παραξενα χαπια, λογο του ότι είναι κι αγωνιστες κι ανταγωνιστες της ηρωινης φερνουν πολλες κι παραξενες παρενέργειες! όπως ειχα πει όταν μπηκα στον ΟΚΑΝΑ θυμαμαι ότι από τα 10 παιδια οπου αρχησαμε σχεδόν ο κάθε ενας μας ειχε δυαφορετικες επιδράσεις από το χαπι, προσωπικα επαθα ζημια! ετρεμα σαν το ψαρι, δεν μπορουσα να αρθροσω λεξη! ουτε κουβεντα για οδηγηση ! για αυτό κι σε παρακολουθανε τοσο πολύ την πρωτη εβδομαδα σε αντιθεση με την μεθαδωνη οπου σου δινουν το ποτηρακι το πινεις κι "αντε γεια"
    Παντος ότι χαπι κι να παρει καποιος ότι κι να πιει πρεπει να ξερει ότι απλα θα βοηθησουν για τις πρωτες 1-2 μερες! το δυσκολο δεν είναι η αποτοξινωση! το δυσκολο είναι η απεξαρτηση! οπου είναι αγωνας κάθε δευτερολεπτο με το μυαλο σου! εισαι σε μια συνεχης παρτιδα σκακι με το υποσυνείδητο σου!!! μια μαχη ενός δυχασμενου μυαλου ! από την μια πλευρα ο καθαρος εαυτος σου οπου θελει κι ξερει ότι η σωστη ζωη είναι χωρις ουσιες! οπου η υγεια θελει ελευθερια! κι όχι εξαρτησεις κι από την άλλη είναι ο "κακος" εαυτος σου οπου θελει να πιει για να ''ξεφυγει'' , θελει να παρει το ''παησιπονο του'' νομιζωντας ότι θα παψει εστω κι λιγακι να πονα η ψυχη του από τα προβλήματα .

  7. #37
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    43
    paidia sorry gia to oti den apantaw den eimai kai polu kala..tsp epeidh to psilokatalava me ta catapresan etsi k alliws den phra..twra einai trith mera kai apla pisteuw pws nai eimai xalia to 8ema einai oso perissottera alla 8emata exeis toso pio duskolo einai an ta kataferw 8a deixei o xronos den mporeis na xereis mono mera me th mera wra mw thn wra..oso gia psuxo8erapeia no money no honey...

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by papini View Post
    paidia sorry gia to oti den apantaw den eimai kai polu kala..tsp epeidh to psilokatalava me ta catapresan etsi k alliws den phra..twra einai trith mera kai apla pisteuw pws nai eimai xalia to 8ema einai oso perissottera alla 8emata exeis toso pio duskolo einai an ta kataferw 8a deixei o xronos den mporeis na xereis mono mera me th mera wra mw thn wra..oso gia psuxo8erapeia no money no honey...
    Καλημερα συμπασχοντα:)
    Δε θελεις λεφτα για θεραπεια! το κρατος μπορει και σου τα προσφερει δωρεαν μεσω των μη κερδοσοπικων οργανισμων ,μεσω κρατικων φορεων .Οπως το ΚΕθΕΑ, οκανα ,18ανω. Εχεις πολλες επυλογες αναλογα με αυτο που σου τεριαζει. Εχει προγραμματα κλειστα κι ανοιχτα,στεγνα η με υποκαταστατα.
    Προσωπικα εχω περασει απο ολα. Αυτο που καταλαβα ειναι οτι ολα βοηθαν αρκει εσει να το θες.Δυστυχως λογο της κρισης εχουν κανει πολλες περικοπες με αποτελλεσμα να αςχολουντε σχεδον μονο για την απεξαρτησησου δεν σε βοηθαν για τίς πρώτες μερες δλδη.
    Προσωπικα οταν πηγα στο 18ανω στη μαρνης μου ειπαν ότι ευχαριστως με δεχοντε αλλα μου ειπαν να φυγω κι να ξανα παω οταν θα εχω κοψει!!! λιγο παραξενο διοτις προσωπικα θα ηθελα βοηθεια για να κοψω!
    Στο Κεθεα εχουν αλλη μεθοδο θεραπειας ,πιστευουν οτί ειναι αν σε προσβαλουν αν σε ταπινονουν θα καταφερουν να σε κανουν να τους φοβασαι,προσωπικα διεκρινα σε θεραπευτες κι εθελοντες μια σταση πολυ υπεροπτικη ,καθολου σεβασμο κι ευαισθησεια νομιζουν οτι μεσα απο τον αυταρχισμο θα κανουν δουλεια κι επειδη αρκετοι απο αυτους ειναι προιν χρηστες εχουν το υφος του οτι ειναι παραπανω απο εσενα .Μάλον διαβαζουν πολυ Νιτσε αλλα δε καταλαβαν το νοημα απο αυτα που εγραφε,Στο κεθεά κατα εμενα εχουν μια δαρβινικη θεωρεια για τους χρηστες ,ετσι λοιπον ατομα με γνωσεις ,ατομα οπου εχουν περασει καποιες καταστασεις στη ζωη τους η ατομα οπου πιστευουν ορθα στο χριστιανισμο θα εχουν προβλημα. Το 18ανω για εμενα φερνει πολυ μεγαλητερο σεβασμο στους χρηστες ,αλλα πρεπει να χεις κοψει για να πας ,εκτως αμα πας σε κλειστο κεντρο

  9. #39
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Καλημερα συμπασχοντα:)
    Δε θελεις λεφτα για θεραπεια! το κρατος μπορει και σου τα προσφερει δωρεαν μεσω των μη κερδοσοπικων οργανισμων ,μεσω κρατικων φορεων .Οπως το ΚΕθΕΑ, οκανα ,18ανω. Εχεις πολλες επυλογες αναλογα με αυτο που σου τεριαζει. Εχει προγραμματα κλειστα κι ανοιχτα,στεγνα η με υποκαταστατα.
    Προσωπικα εχω περασει απο ολα. Αυτο που καταλαβα ειναι οτι ολα βοηθαν αρκει εσει να το θες.Δυστυχως λογο της κρισης εχουν κανει πολλες περικοπες με αποτελλεσμα να αςχολουντε σχεδον μονο για την απεξαρτησησου δεν σε βοηθαν για τίς πρώτες μερες δλδη.
    Προσωπικα οταν πηγα στο 18ανω στη μαρνης μου ειπαν ότι ευχαριστως με δεχοντε αλλα μου ειπαν να φυγω κι να ξανα παω οταν θα εχω κοψει!!! λιγο παραξενο διοτις προσωπικα θα ηθελα βοηθεια για να κοψω!
    Στο Κεθεα εχουν αλλη μεθοδο θεραπειας ,πιστευουν οτί ειναι αν σε προσβαλουν αν σε ταπινονουν θα καταφερουν να σε κανουν να τους φοβασαι,προσωπικα διεκρινα σε θεραπευτες κι εθελοντες μια σταση πολυ υπεροπτικη ,καθολου σεβασμο κι ευαισθησεια νομιζουν οτι μεσα απο τον αυταρχισμο θα κανουν δουλεια κι επειδη αρκετοι απο αυτους ειναι προιν χρηστες εχουν το υφος του οτι ειναι παραπανω απο εσενα .Μάλον διαβαζουν πολυ Νιτσε αλλα δε καταλαβαν το νοημα απο αυτα που εγραφε,Στο κεθεά κατα εμενα εχουν μια δαρβινικη θεωρεια για τους χρηστες ,ετσι λοιπον ατομα με γνωσεις ,ατομα οπου εχουν περασει καποιες καταστασεις στη ζωη τους η ατομα οπου πιστευουν ορθα στο χριστιανισμο θα εχουν προβλημα. Το 18ανω για εμενα φερνει πολυ μεγαλητερο σεβασμο στους χρηστες ,αλλα πρεπει να χεις κοψει για να πας ,εκτως αμα πας σε κλειστο κεντρο
    zorz! kalhspera! elpizw na eisai twra kala..an ues mou les ti ekanes kai ti kataferes telika!
    Twra egw den 8elw na mplexw me subo kai gi auto paleuw, phra mono miso meta apo 12 peripou wres..shmera einai h trith mera kai den xerw emena m exei parei polu apo katw kai den mporw kai na kinh8w kala kala moiazei san na exw kata8lipsh alla varvath na eisai sto krevvati kai na mhn mporeis na kaneis sxedon tpt...pote pernaei auto? skeftomai na parw antikata8liptika alla den 8elw na mplexw m auta an den uparxei ontws logos.
    twra gia to 18 kai anw se dexontai k ekei otan exeis kopsei giati phga..kai anarwtiemai an o allos den mporei den exei kanenan na ton vohuhsei h oti allo ti 8a kanei dld..
    nomizw oti 8a prepe na uparxei h epilogh noshlias gia na kopseis lew gw twra..
    koveis loipon ka8ws elega pas dineis oura prin kopseis kai xanapas sou grafoun kapoia stigmh oxi me thn prwth lonalgal kai 1 antikata8liptiko(emena mou egrapse sto 18 remeron) alla oi epoxes pou htan ekei h matsa den uparxoun pia exoun mia psuxiatro pou einai ligo ews polu oti na nai etsi mou eipan kai ta alla koritsia h opoia den mporouse na vrei lush gia to diko mou 8ema( an exeis monh sou th mhtera sou me anoia edw k ena xrono,zaxaro kai psuxiatrika edw kao 20 kai xronia)ti 8a kanoume mou leei les kai egw hxera s auth th katastash na ths apanthsw!!! kai genika ta evgaza pera me ola tosa xroni twra me piasane ta psuxologika mou k mena kai den mporousa allo na kanw ol auta pou ekana prin...akougete gelio na pineis kai na trexeis gia ola alla auto ekana..tetoios malakas...to lew giati oi perissoteroi exoun mia entupwsh oti oloi osoi pinoun xunoun t@@@@ tous! tsp as prosexa giati thn pathsa kai sxetika megalh nai mia fora to mhna den trexei ktl
    pali xefuga... loipon gia na mpeis se kleistw 18 kai anw pou egw den mporw logo manas, profanws pernaei kanena 2mhno kai meta..oso gia to ke8ea o nitse tous marane! tsp den xerw giati den exw paei ekei alla phra sth grammh pou exoun kai htan enas asxetos pou den hxere kan ta thl kai den mporouse oute na se en8arunei gia otidhpote se akouge kai htan san na varietai na sou apanthsh san na eixe kati k autos? oti na nai h grammh epikoinwnias! m aresei pou leei sto site th grammh kai grafei pare an 8es voh8eia!!

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα papini και σε οσους συνοδηπορους τραβιξαμε το ιδιο "ταξιδι" αλλα κι σε ολο το φορουμ
    Πρωτα απο ολα θελω να ζητησω συγνωμη για τα ορθωγραφικαμου λαθη!δυστυχως ειμαι και δυσλεκτικος.!
    Κατα δευτερον θελω να προλαβω οποιον με κατηγορησει οτι δινω ιατρικοφαρμακευτικες συμβουλες!( δεν το παρεξηγω αφου ειναι ενας απο τους κανονες του φορουμ οτι απαγορευετε! ομως εγω δεν λεω τι πρεπει να καμει ,απλα καταθετω τις προσωπικες μου εμπειριες κι γραφω την αποψη μου ! )
    Φιλτατη μου παπινι ( αληθεια απο που βγαινει το ονομασου?) θα ηθελα να σε ερωτησω το ονομα του γιατρου οπουσου ργραψε τα καταπρεζαν κι τα αλλα, ειναι πειραια το γραφειο?η στο Μετς? επειδη απαγορευετε να γραψουμε το ονομα του εδω, οταν μπορεσεις να γραφεις προσωπικα μηνυματα σε παρακαλω γραψε μου, κι πες μου το ονομα του, εχω απορεια αν πηγαμε στον ιδιο.
    Σχετικα με το 18ανω, δυστυχως υπαρχει αυτο το προβλημα , σου λενε ευχαρηστως να ερθεις αλλα πρωτα να εχεις καθαρησει τουλαχιστον 5-6 μερες απο ολα!! ειναι λιγο ακατανοητο κατα τη γνωμη μου αφου βοηθεια χρειαζομαι κι για να κοψω τα ναρκωτικα.
    Το ΚΕΘΕΑ , κατα την γνωμη μου - τουλαχιστον σε ααυτο που πηγα εγω, οπου ειναι μονο απογευμα-βραδυ καθε μερα κι ειναι στεγνο.Σε αυτο το προγραμμα( επειδη εχω παει 2 φορες εχω παρατηρησει οτι πλεον αναλαμβανει ατομα πολυ ελαφριας εξαρτησης σε σχεση με την προιγοθμενη φορα οπου ειχα παει ( πριν γυρο στα 10 χρονια), τωτες οι πιο πολλοι ειμασταν χρηστες ηρωινης κι σε ασχημη φαση, τωρα οι πιο πολλοι ειναι για να κοψουν το χασις και ειναι ατομα οπου εχουν πολυ μικρο προβλημα με τις ουσιες! Αυτο γινετε διοτις το κρατος κανει περικοπες και ελεγχει την επιτιχια των προγραμματων μεσα απο στατιστικα! ετσι λοιπον εαν το ΚΕΘΕΑ (το προγραμμα οπου ειναι ανοιχτο, αρα ειναι πολυ επικυνδινο να κανουμε υποτροπες) εχει ατομαοπου ειναι ηρωινομανης σε προχορημενο επιπεδο τα στατιστικα του θα ειναι χαλια! για αυτο λοιπον παιρνει ατομα χαμιλου ρισκου, ατομα οπου πινουν ειτε περιστασιακα, ειτε δεν ειναι πρεζακια! ετσι ωστε να παρουσιαζουν καλα στατιστικα! τους υπολοιπους, τους χρηστες ηρωινης ειτε τους διοχνουν με πλαγιους τροπους ειτε τους στελνουν σε κλειστα προγραμματα ωστε να μην εχουν τον φοβο της υποτροπης!
    Δυστυχως το ΚΕΘΕΑ πλεον κοιτα τα νουμερα κι οχι τις προσωπικοτητες και τις ψυχες οπου κριβοντε πισω απο τα νουμερα!

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Προσωπικα πηγα στον ΟΚΑΝΑ ( αρχιζω τη χοριγιση σε λιγες μερες) λογο του οτι ειναι πολυ πιο εμπειρο σε βαρια περιστατικα χρονιας εξαρτησης ηρωινης, επισεις λογο του οτι η ζωη οπου καμω αυτο τον καιρο κι τα προβληματα οπου αντιμετωπιζω δεν μπόρουν να αντιμετοπιστουν χωρις καμια βοηθεια !για να κοψω. Ετσι λοιπον θα παρω την βουπρομορφινη για καποιους μηνες κι σκοπος μου ειναι οσο το γρηγοροτερο να περασω στο επομενο βημα, στο να μην παιρνω τυποτα!Επισης ο ΟΚΑΝΑ λογο του οτι εχει και γιατρους, ενοω εκτο απο ψυχοθεραπευτες εχει κι ψυχιατρους , μπορει λοιπον να μου γραψει καποια φαρμακα αντικαταθλιπτικα οπου προσωπικατα εχω αναγκη αφου εχω διαγνωστη με καταθλυψη οχι δυπολικη, εχω ελιψη σεροτονινης, αυτο στο ΚΕΘΕΑ δεν μπορουσα να το καμω παρα μονον αν ηταν πολυ μεγαλο το προβλημα , μονο αν με "συμπαθουσε" καποιος ψυχολογος (το ''συμπαθουσε'' καταλαβενετε τι εννοω! ετσι? ) , μονον ετσι.
    Παρεπιπτοντος αυτο που ρωτησες για τα αντικαταθλιπτικα, εαν δεν ειναι αναλγητικα να ξες οτι θελουν καμια 20αρια μερες για να δεις τα πρωτα αποτελλεσματα απο τη μερα οπου θα παρεις το πρωτο χαπι.
    Οσο για εσενα φιλημου, αν καταλαβα καλα πρεπει να εισαι συνεχως σπιτι λογο της μαμας σου, δεν μπορεις ,δεν εχεις αλλο μελος απο την οικογενεια σου ωστε να τη φροντισει? εστω για 3 βδομαδες? στο λεω αυτο διοτις υπαρχει ενα πολυ αξιολογο προγραμα το ΝΤΕΤΟΞ, στη Σταυρουπολη , οπου μπαινεις μεσα για 21 μερες και σου καμουν αποτοξινωση! με φαρμακα αλλα εχεις συνεχως γιατρους, ψυχολογους, ψυχοθεραπευτες οπου σε παρακολουθουν κι ασχολουντε μαζι σου! επισεις σου καμουν γενικες εξετασεις για οποιοδηπωτες αλλο προβλημα υγειας μπορει να εχεις! Ειναι δωρεαν μεσω του ταμειου σου εαν εχεις ικαη απο την προνεια.
    Αν το ψαξεις υπαρχουν κρατικοι φορεις οπου μπορουν να σε βοηθησουν χωρις λεφτα κι με οποιοδηπωτες τροπο σε βολευει αφου εχεις αυτην την δυσκολια με την μητερα σου, μπορω κι εγω να σε βοηθησω με την γραφειοκρατια λεγωντας σου τις διαδικασιες αφου δυστυχως τις εχω καμει παμω απο μια φορα χαχα. Το σημαντικοτερο απο ολα ομως ειναι να θες να κοψεις! ΝΑ ΘΕς ΝΑ ΕΛΕΥΘςΡΟΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΥΣΙΕΣ!! ολα τα αλλα ειναι απλα η " βαρκα οπου θα σε πλεει στα πελαγα της καθαρης ευτυχειας σου" το πελαγος ειναι η αποφαση σου !!

  12. #42
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    43
    euxaristw polu 8a epanel8w giati den eimai polu kala twra...

  13. #43
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    43
    pempth mera kai krakata8lipsh...epishs tetoia atonia pou den mporw kala kala na shkwsw to mpoukali me to nero...aneurh entelws... exei kaneis idea ti na kanw? exw thn entupwsh pws den einai mono to off...p.x trww kai meta eimai akoma xeirotera san na mhn mporei o organismos mou na dextei to faghto san na ton kourazei pio polu..prin 10 meres pou eixa paei prin kopsw gia exetaseis sto nosokomeio htan anevasmenh h kreatinini kai to pct kai to rdw-sd elaxista auta ta tria alla deixnoun prodia8eash gia nefra kai flegmones kai karkino twra deixnoun prodia8esh prepei na kanw k alles twra...alla den me vlepw na kouniemai...8a perimenw mhpws allaxei kati stis epomenes meres...gia to aneuro pou exw xerei kaneis antikata8liptika pou exoun voh8hsei na mhn eisai ptwma? den xerw ti na parw mpas kai suner8w ligo giati edw mesa ginetai panikos prepei na kounh8w...

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by papini View Post
    pempth mera kai krakata8lipsh...epishs tetoia atonia pou den mporw kala kala na shkwsw to mpoukali me to nero...aneurh entelws... exei kaneis idea ti na kanw? exw thn entupwsh pws den einai mono to off...p.x trww kai meta eimai akoma xeirotera san na mhn mporei o organismos mou na dextei to faghto san na ton kourazei pio polu..prin 10 meres pou eixa paei prin kopsw gia exetaseis sto nosokomeio htan anevasmenh h kreatinini kai to pct kai to rdw-sd elaxista auta ta tria alla deixnoun prodia8eash gia nefra kai flegmones kai karkino twra deixnoun prodia8esh prepei na kanw k alles twra...alla den me vlepw na kouniemai...8a perimenw mhpws allaxei kati stis epomenes meres...gia to aneuro pou exw xerei kaneis antikata8liptika pou exoun voh8hsei na mhn eisai ptwma? den xerw ti na parw mpas kai suner8w ligo giati edw mesa ginetai panikos prepei na kounh8w...
    BRAVOOO!!!!! BRAVOOO!!!!! Συγχαρητήρια πολλα!!!!
    Εισαι μαγκακι! !! εχεις πιο πολλα αρ,,,, από πολλους ανδρες! κατάφερες να περασεις τις πρωτες 5 μερες τις δυσκολες δλδη!! αυτό που εκαμες κι που καμεις να ξες ότι είναι πολύ δυσκολο ,οσοι δεν εχουν πεσει σε αυτην την "καταρα" δε μπορουν να αναγνορισουν τον αθλο τον οποιο αγωνιζεσαι!! ξερεις εσυ όμως ότι αξίζεις!! αξίζεις μια καλητερη ζωη και τα βασανα που περνας δειχνουν ποσο πολύ λαχταρας την ζωη ! εισαι λοιπον αξια για μια καλητερη ζωη κι θα την εχεις, απλα υπομονή!
    Να ξες ότι ο κοσμος ,ειδικα οσοι ηξεραν ότι επινες θα σε λιδορουν, θα σε περιφρονουν!, μπορει λογο της κολοπρεζας να εισαι ασχημα οικονομικα , να μην εχεις τα φανταχτερα ρουχα που χουν άλλες κοπελες της ηλικιας σου.Να ξες όμως ότι εσυ κατάφερες κατις οπου λιγοι το οχυν καμει κι ακομα πιο λιγοι θα αντεξουν! - και εκει είναι ο επομενος στοχος σου να μεινεις καθαρη- πρεπει να νιώθεις υπερηφανη.
    Οσο για τη δυαθεση σου είναι θεμα ημερων, σε λιγες μερες θα εισαι σαν να μην εχεις πιει πωτες!. Αν θες παρε συμπληροματα δλδη ,παρε βιταμηνες 'Β 6,Β12'', επισης μαγνησιο για να σε βοηθα στο χαλαρομα το βραδυ, καλσιο και να προτιμάς με γλουταμινη. Επισεις να τρως οσο μπορεις φρουτα, πολύ νερο! αποφευγε τον καφε για λιγο κι το πρασινο τσαι. Προσπαθησε να καμεις μπανακια στη θαλασσα κι να σε βαρα ο ηλιος για την βιταμηνη Ε. κι γενικα ο ηλιος είναι αναγκαίος για καποιον σε αποτοξινωση! Οσο για αντικαταθλυπτικα καλο είναι να πας σε γιατρο, διοτις κι τωρα να τα παρεις θελουν κανα μηνα για να δρασουν .
    ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ!! κάθε πρωι που ξυπνάς καθαρη να χαμογελας κι να λες ''άλλη μια ημερα ελευθερη κι υγειες" κι παλυς μπραβοσου !!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    μπραβο σου κουκλα μπορεισ εγω χωρισ να ξερω αλλα ετσι που σε βλεπω μαλλον δεν το χρειαζοσουνα ποτε καλη επιτυχια κι εγω ετσι την πατησα με τα φαρμακα κι ασ εχω ψυχωση δεν τα χρειαζομουν ποτε καλη δυναμη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Προσπάθεια απεξάρτησης από XANAX
    By Annakel in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 14
    Last Post: 15-02-2021, 18:15
  2. οποιος γνωριζει μεθοδους απεξαρτησης παρακαλω να μου γραψει! ΑΜΕΣΗ ΑΝΑΓΚΗ! ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    By giorgos panou in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 112
    Last Post: 16-05-2015, 18:13
  3. Μεγεθος! Παιζει ή δεν παιζει ρολο?
    By Νικος Κ. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2014, 13:41
  4. Replies: 2
    Last Post: 14-10-2011, 12:41
  5. ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Η ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡ. ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ?
    By giorgos panou in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 23-05-2011, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •