papini !, Mayroslosk !,fotini!, & οποια η οποιος αλλος συμφορουμίτης αντιμετωπίζει προβληματα εξαρτησεων ! θα θελα να του πω οτι η ιατρικη καθε μερα καμει βηματα ! τελευταια λογο της μεγαλης εξαρσης εξαρτησεων σε οποιουχα στις Η.Π.Α. - στην χωρα οπου η ιατρικη επιστημη ειναι πολυ εξεληγμενη - εχουν ασχοληθει λοιπον πολυ σοβαρα και με μεγαλα μπατζετ , ερευνες κ.α. Ετσι λοιπον θελω να πω οτι ο συγχρονος εξαρτημενος εχει πολλες επιλογες σε σχεση με καποιον της δεκατιας του 1980! , για παραδειγμα ειναι η παρισινι φορμουλα! μια μεθοδος οπου βασιζετε σε ενα συγκεκριμενο διαιτολόγιο - εχει μεσα πολλες βιταμινες Β6-Β12,και αλλα πολλα!, εχει λαχανικα ακομα αναφερει και ποιες ωρες θα πρεπει να τα παρεις!! ! Υπαρχουν και αλλες σαν αυτη μεθοδοι για αποτοξινωση παντα!! οχι απεξαρτηση!! αλλο το ενα αλλο το αλλο!!!
Υπαρχει μεγαλη προοδος και στην ιατροφαρμακευτικη μεθοδο αποτοξινωσης ! καπωτες υπηρχε το πολυ η μεθαδωνη και καποιες βενζοδιαζεπινες! - οπου ειναι χειροτερες - ,πλεον υπαρχει και η βουπρενορφινη,-οπου προσωπικα με εσωσε!!!- υπαρχει η "ασπιδα"κ.α.! επισης υπαρχουν και φαρμακα οπου "χτυπαν" εμεσα την εξαρτηση.
Οπως εχει επιβαιβεωθει απο τη συγχρωνη ιατρικη ,καθε ανθρωπος ειναι μοναδικος κι ξεχωριστος! ετσι ειναι και η θεραπεια του!
Ευχομαι το 2018 να ειναι μια ξεχωρηστη χρονια για οσους εναι εξαρημενοι!! ευχομαι η φετινη προσπαθεια τους να ειναι επιτυχης! να μπορεσουν να χαρουν τις ομορφες αισθησεις οπου η ηρωινη, η φεντανιλ, η κοδεινη, η μορφινη και αλλα οποιουχα μας τις εχουν τοσο ξεφτηλησει!! προσωπικα το ενιωσα με τα χρωματα της φυσης!! τα βλεπω πολυ πιο εντωνα απο πριν!!!! ευχομαι ο Χριστος, ο Πατηρ και το Αγιο Πνευμα να με βοηθουν, να μου γεμιζουν δυναμη την ψυχη μου ωστε να "πολεμω" καθε μερα, και καθε στιγμη την εμφανηση του δυαβολου! οπου " μεταμορφομενος στην εξαρτηση μου θελει να με τραβιξει μακρια απο τον δρομο του Χριστου!! το ιδιο ευχομαι σε ολους οσους εχουν προβληματα εξαρτησης!!