Άγχος; Υπερένταση;Κατι αλλο;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    12

    Άγχος; Υπερένταση;Κατι αλλο;

    Καλησπέρα και σας ευχαριστώ πολύ για τον χώρο αλλά και τον χρόνο!

    Έχω ξαναγράψει στη σελίδα και μάλιστα μπορώ να πω ό,τι απεκόμισα πολλά από τις συμβουλές σας

    Βρίσκομαι στα 23 μου χρόνια και θα ήθελα την άποψή σας περί του παρακάτω θέματος.Ελπίζω να πετυχώ σαφήνεια ως προς την περιγραφή

    Γυμνάζομαι από τα 11 μου χρόνια αρκετά και μάλιστα μέσα στην εφηβεία έκανα και πρωταθλητισμό σε άθλημα του κλασικού αθλητισμού. Τα τελευαταία 2 χρόνια, έχοντας κόψει τον πρωταθλητισμό, ακολουθούσα μια αρκετά καλή γυμναστική με διατροφή και με όλα προκειμένου να έχω ένα πολύ αξιόλογο σώμα,περίπου 2ώρες γυμναστική ημερησίως ( Φυσικά και μου άρεσε αυτή η άσκηση)

    Τελευταίες δύο βδομάδες, ξεκίνησα πάλι τον στίβο βάζοντας έναν στόχο σε πάροδο ενός έτους. Έτσι, ξεκίνησα και προπονήσεις στίβου με αποτέλεσμα να κάνω 6 φορές βάρη και άλλες 4 φορές προπόνηση στίβου.

    Έτσι, τις ημερες των διπλών προπονήσεων, μπορεί κάνω 3,5 ώρες προπονήση.

    Ενώ η καταπόνηση του σώματος θεωρείται μεγάλη(μιας και στα βάρη κάνω σκληρό πρόγγραμμα),ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΟΥΡΑΣΗ! Αισθανομαι μια απιστευτη τονωση την οποια ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΠΡΙΝ, ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΤΟΝΩΣΗΣ ΕΚΔΗΛΩΝΩ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΜΟΥ(λεκτικα δεν τον ελεγχω!Δεν υποκειπτω σε καμια περιπτωση σε βιαιες πραξεις αν και πολλες φορες το σκεφτομαι αλλα συγκρατουμαι

    ΤΟΝΙΖΩ(!!!) ΔΕΝ χρησιμοποιω σκευασματα συμπληρωματων, ακολουθω μονο συγκεκριμενη διατροφη η οποια μαλιστα με υπερκαλειπτει και απο αποψη θρεπτικων συστατικων και βιταμινων. Παραλληλα, ουτε το σωματικο μου βαρος εχει αλλαξει ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΟΝΩΣΗ και μαζι ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ, ΕΛΛΕΙΨΗ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΜΙΛΑΝΕ, ΚΑΙ ΒΓΑΖΩ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΑΝΟΥΣΙΑ ΘΕΜΑΤΑ


    Αυτα εν περιληψει!!! Θα χαρω να δεχτω τα σχολια σας! Σας ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288
    Μομιζω πως το καλυτερο θα ηταν να ρωτησεις ενα γιατρο που θα σε κατατοπισει.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by lessing View Post
    Μομιζω πως το καλυτερο θα ηταν να ρωτησεις ενα γιατρο που θα σε κατατοπισει.
    Ευχαριστώ για την απάντηση! Αλλά τι γιατρό θα χρειαστώ;

Similar Threads

  1. ΙΨΔ; Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;
    By Red_Rabbit in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 26-08-2014, 13:57
  2. Άγχος ή κάτι άλλο;Θα ήθελα τη γνώμη σας
    By Jim in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 01-12-2012, 13:06
  3. Υπερβολικο αγχος ή κατι αλλο?
    By Atyxos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-11-2012, 05:09
  4. Άγχος ή κάτι άλλο;
    By Elie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-05-2011, 12:26
  5. ΑΓΧΟΣ - ΣΤΡΕΣΣ Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?
    By Katrine in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 13-04-2010, 23:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •