Πονοκέφαλος μαζι με μούδιασμα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34

    Πονοκέφαλος μαζι με μούδιασμα...

    Δεν ακούγεται άκρως Φοβιστικο;; τις τελευταίες μερες εχω ενα ελαφρύ μούδιασμα στην δεξιά πλευρά του προσώπου μου , βασικα ειναι σαν να με ακουμπάει ενα χεράκι,και μετα καποιες φορες εχω πονοκέφαλο και καποιες οχι.. σημερα πχ με έπιασε το πρωι αυτη η αίσθηση μούδιασμα τα και ένιωθα και τις φλέβες να πετάγονται ( δεν μπορω να το εξηγήσω αλλιως) και τωρα τσουπ και ο πονοκέφαλος...
    Επίσης τον τελευταίο καιρο εχω και ενα βαρύ κεφάλι σαν να εχω πιει πολλα ποτά. Δεν ξερω τι να κανω.. καποια εποχή το ειχα παλι ολο αυτο αλλα περασε και δεν ειχε κρατήσει και πολυ, τωρα μου φαινεται πιο έντονο. Εχθες το βραδυ έπεισες ειχα και ενα τράβηγμα στο λαιμό , σαν κόμπος ο οποίος έρχεται και φεύγει. Γενικως ειμαι υποχόνδριο ατομο αλλα το θέμα ειναι ποτε τα συμπτώματα ειναι σοβαρα και ποτε ειναι απο τπ αγχος... θα τι να πω..σε λιγο θα πω αντε να ψοφήσω να τελειώνουμε, δεν αντέχω αλλο..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Να πας σε έναν γιατρό να σε δει αν και δεν μου φαίνεται πολύ σοβαρό και αφού λες ότι το ξαναέπαθες και πέρασε σαν ψύξη, ή αυχενικό μου ακούγεται.Εγώ όταν με πιάνει το αυχενικό πονάει το κεφάλι μου συνέχεια,μουδιάζω ,πονάνε οι αδένες στο λαιμο, ο αυχένας.Ασ'τα χάλια.Πήγαινε σε ορθοπεδικό ή νευρολόγο για να σου πει.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Mary93 View Post
    Να πας σε έναν γιατρό να σε δει αν και δεν μου φαίνεται πολύ σοβαρό και αφού λες ότι το ξαναέπαθες και πέρασε σαν ψύξη, ή αυχενικό μου ακούγεται.Εγώ όταν με πιάνει το αυχενικό πονάει το κεφάλι μου συνέχεια,μουδιάζω ,πονάνε οι αδένες στο λαιμο, ο αυχένας.Ασ'τα χάλια.Πήγαινε σε ορθοπεδικό ή νευρολόγο για να σου πει.
    Ειχα παει σε νευρολόγο. Μου ειχε πει οτι δεν εχω κατι αλλα μου ειχε προτείνει να κανω μαγνητική και δεν την εκανα επειδη φοβήθηκα οτι κατι θα δείξε. Εχει περάσει 1,5 χρόνος απο τοτε. Ατην πορεία ειχα παει και σε αλλο νευρολόγο για κατι μούδιασμα τα και δεν μου ειπε καν για μαγνητική αλλα οπως τωρα το βλεπω πρεπει να κανω για να ηρεμήσω. Μπορει ο αυχένας να δημιουργεί μούδιασμα μονο στο μισό κεφάλι;;;;;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Ναι εμένα μου ειχε μουδιάσει από τη μία μεριά και είχα και ημικρανίες.Μπορεί να είναι και άγχος όμως.Κάνε και εσύ μια μαγνητική να σου φύγει το άγχος και να μην το σκέφτεσαι.Δεν γίνεται αλλιώς.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    Αχ τι τραβάμε... πρεπει να την κανω και οτι δειξει έδειξε..φοβάμαι πως θα κλειστώ εκει μεσα, μην σκάσει και καμια κρίση πανικού, δεν χρειάζομαι κατι αλλο αυτη την περίοδο...
    Απλα μου κανει εντύπωση αν ειναι οντως αγχος πως επιλέγει την μια πλευρά του προσώπου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Μπορεί να είναι άγχος μπορεί να είναι ψύξη μπορεί να είναι οτιδήποτε.Πήγαινε στο γιατρό να κάνεις τις εξετάσεις σου και για το άγχος αν σου δημιουργεί τόσα προβλήματα καλό θα ήταν να πας σε έναν ειδικό γιατί δυστυχώς πολλές φορές δεν φεύγει μόνο του

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    [QUOTE=Mary93
    Εχω παει σε ειδικό, μπυ εχει προταθεί αγωγή αλλα δεν την ακολούθησα , φοβήθηκα τις παρενέργειες, φοβήθηκα πολλα..
    προσπαθώ μονη μου..προφανώς εχω πολυ δουλεια μπροστα μου. Αλλα απο υην αλλη παντα φοβάμαι οτι τα συμπτώματα μου μπορει να μην ειναι λογω άγχους και ταράζομαι..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Και εγώ όταν μου δώσανε αγωγή φοβήθηκα να πάρω χάπια αλλά αναγκαστικά μετά από μία εβδομάδα τα πήρα.Τουλάχιστον αν πήγαινες για ψυχοθεραπεία μπορεί να σε βοηθούσε κάπως να το ξεπεράσεις.Εντάξει κάνε και τις εξετάσεις σου να σου φύγει αυτό το άγχος αλλά αν δεις ότι επιμένει καλύτερα να πας σε ειδικό.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    Μαίρη μου μακαρι να μπορουσα να κανω ψυχοθεραπεία αλλα δυστυχως τα οικονομίκα μου δεν μου το επιτρέπουν. Αυτο που πρεπει να κανω άμεσα ειναι μια μαγνητική παντως και βλεπουμε αλλα πρεπει να το παρω απόφαση.

Similar Threads

  1. Μούδιασμα στο κεφάλι
    By Nikoss12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 29-05-2016, 05:32
  2. ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ
    By fleur* in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 15-01-2016, 16:54
  3. μουδιασμα στα ακρα.
    By Subliminal167 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-12-2013, 02:29
  4. Μούδιασμα..
    By Phoenix.S in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 13-11-2011, 16:25
  5. Μουδιασμα στο στομαχι
    By volkar in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 13-09-2010, 23:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •