Γεια,
Κοντα 4 χρονια νιωθω με διακοπες χαλια, αγοραφοβια χωρις να το καταλαβαινω.. δεν νιωθω εγω πολλες φορες, τρομος, κρισεις, θανατοφοβια , υπνοδοβια(φοβαμαι να κοιμηθω γτ νομιζω δεν θα ξυπνησω..)


Αρρωστοφοβια, νομιζω συνεχεια εχω κατι θανατηφορο, εχω παει σε ολα τα νοσοκομεια 5 φορες ...ολα καλα απλα οταν ακουω η βλεπω κατι κακο νομιζω θα το παθω...


Ασταθειες, θολουρες.., ζαλαδες και κακες σκεψεις συνεχεια, ειναι πολυ δυσκολο για ολους μας που τα περναμε αυτα...

Ο λογος που γραφω ειναι να ξερουν εκει εξω πως δεν ειναι οι μονοι, εγω εται πιστευα αλλα τωρα εινΑι αργα.. μου εμεινε 4 χρονια τωρα,

Μερικες συμβουλες:
Ασκηση του σωματος με βοηθησε(μποχ,τρεξιμο προσωπικα)
Ασκηση του μυαλου: (κανα βιβλιο,ταινιες που σε διασκεδαζουν προς θεου οχι θριλλερ..)
Οικογενεια (αν νιωθετε τοσο περιφανοι οπως εγω που δεν μπορω να ανυσηχω τους γυρω μου για μενα μιληστε με γενικευσεις και σιγα σιγα απεξω απεξω θα νοιωθετε καλυτερα)
Ενας ειδικος θα βοηθησει αρκετα( για οσους δεν εχουν χρηματα υπαρχουν και φρεε)
Ενα κατοικιδιο( σε βοηθαει στην απασχοληση τ μυαλου και στην αγαπη που πρεπει να δωσεις σε ενα σκυλακι πχ)



Ολα τα παραπανω τα εκανα πραγματικοτητα · με βοηθησαν παρα πολυ ελπιζω να ειμουν και ελαχιστα χρησιμος για εστω και εναν εκει εξω γτ εγω πριν 4 χρονια νομιζα ειμαι μονος και πλεον δεν καλυψα κενα πριν 4 χρονια και τωρα τα εχω ολα μαζεμενα , δυσκολο ..... πφφφ

·····αυτα....

Λε. 22