κάθε μέρα.. όλη μέρα σφίξιμο στο κεφάλι...! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Ναι με ενοχλει ο θόρυβος αλλα βουλωμενα αυτια όχι! Ενταξει δεν μπορεί να είναι ακριβώς ίδια τα συμπτώματα. Μπορεί να ειναι κεφαλαλγία τάσης η δική σου!! Φυσικά το άγχος διαδραματίζει μεγάλο ρόλο!! Εγω το βράδυ τρίζω και τα δόντια μου και επιδεινώνεται κ κατάσταση έτσι http://inshape.com.cy/trigmos-ton-do...sis-vrouxismos

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    1
    Καλησπερα. Akis εχω τα ιδια συμπτωματα,δε μπορω να συγκεντρωθω πλεον. Εχουν γινει διαφορα στη ζωη μου και εχει 6 μηνες που νιωθω ετσι. Τελικα το αντιμετωπισες?

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    παιδιά τι γίνετε με αυτή την κατάσταση? έχω εδώ και 2 εβδομάδες αδυναμία ζαλάδες και μια μόνιμη πίεση σαν σφίξιμο/βάρος όπως γνωρίζω είναι κεφαλαλγία αυτό... αλλα τι παίζει? δεν ύπαρξη θεραπεία... δεν περνάει με κανένα φάρμακο... μονο με ξανάξ κάτι γίνετε αλλα και πάλι πολύ λίγο... σε νοσοκομεία κλπ φοβάμαι δεν πάω.... θα γίνω χειρότερα...

    κάτι άλλο περίεργο που μου συμβαίνει είναι πως ξυπνάω το πρωί με έντονη ζαλάδα και βάρος στο κεφάλι και νιώθω όλο το σώμα μου παγωμένο και έχω τρέμουλο σε όλο το σώμα... νομίζω εκκινεί την ώρα ότι χάνομαι... κρατάει κάνα 10λεπτό και μετά φεύγει... κρίση πανικού λέω θα είναι... αλλα να παγώνει όλο μου το σώμα? :/

    είμαι σε φάση να τρελαίνομαι.. δεν μπορώ να χαρώ όπως πριν καιρό την ζωή μου...
    Καλησπέρα κύριε Άκη. Έχω ημικρανίες 4 χρόνια τώρα. Έχω κάνει του κόσμου τις εξετάσεις κι όλα δείχνουν ότι πρόκειται για ψυχοσωματικό πρόβλημα. Ο νευρολόγος μου μου έχει δώσει topamac και μαγνήσιο και έχω δει βελτίωση το τελευταίο 6μηνο σε συνδυασμό με το Seroxat και το Clonotril που παίρνω.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Stevefox View Post
    Καλησπερα. Akis εχω τα ιδια συμπτωματα,δε μπορω να συγκεντρωθω πλεον. Εχουν γινει διαφορα στη ζωη μου και εχει 6 μηνες που νιωθω ετσι. Τελικα το αντιμετωπισες?
    καλησπερα Stevefox..

    σε καταλαβαίνω απόλυτα έτσι ακριβώς και εγώ ήμουν... το αντιμετώπισα το πρόβλημα πέρασε καιρός αλλα δεν έχω πλέον όλη μέρα αυτό το πράγμα... όμως καμια φορα συμβαίνει και είναι πραγματικά ανυπόφορο...! περνώ ladose και xanax ... κοντεύω τους 10μήνες νομίζω με το ladose και xanax περνώ 1.5 χρόνο.... δεν μπορώ να το κόψω..... και έχω πάθει αλλα τώρα... έχει αλλάξει εντελώς η προσωπικότητα μου... φέρομε απότομα σε όλους και έχω πολλές φοβίες ότι κάτι κακό θα μου συμβεί κλπ.... κάτι που δεν το είχα ποτε μου..... από το xanax και το ladose το έπαθα αυτό.....

    μπορεί να νιώθω μια ανακούφιση απο τα φαρμακα... αλλα μου βγήκανε αλλα συμτώματα που δεν είχα ποτε μου...... και φυσικά ο γιατρός θέλει να μου δώσει αντιψυχωσικό.... από το ένα φάρμακο στο άλλο... όμως επειδή εγώ τόσα χρονια που έχω κρίσης πανικού και αγχώδεις διαταραχή με ελαφρύ ιδψ ποτε δεν πήρα αντιψυχωσικά... και ούτε πρόκειται να πάρω..... έχω βάλει στόχο όσα χρονια και αν περάσουνε να μην δίνω σημασία στο άγχος και να βγαίνω ακόμα και με 18πίεση έξω.... ότι και να έχω απλά τα αφήνω στην άκρη και κάνω ότι κάνει και ένας φυσιολογικός άνθρωπος...! όμως μέσα μου ύπαρξη το άγχος ειδικά όταν αλλάζω ένα περιβάλλον... μπορεί να αρχίσω να φουντώνω και να με πιάνει αυτό το σφίξιμο στο κεφάλι όσο περνάει η ώρα.. και επειδή κρατάω το άγχος μέσα μου... ξαφνικά ξεσπάει με κάτι σουβλιές στο κρανίο και απότομη ζαλάδα.... και εκεί είναι που δεν την παλεύω....... αυτό όμως δεν συμβαίνει κάθε μέρα.... αλλα αν πάει να μου συμβεί προσπαθώ εκκινεί την ώρα να σκέφτομαι ψύχραιμα... καπιες φορες τα καταφερνω......

    τωρα ο στοχος μου ειναι να σταματησω το ladose kai to xanax σταδιακα... και να συνεχισω την θεραπια μου με το CBD οσο επερνα cbd ειχα γινει πολυ ηρεμος....! με βοηθησε περισσοτερο απο φαρμακα....!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by ElsaRizou View Post
    Καλησπέρα κύριε Άκη. Έχω ημικρανίες 4 χρόνια τώρα. Έχω κάνει του κόσμου τις εξετάσεις κι όλα δείχνουν ότι πρόκειται για ψυχοσωματικό πρόβλημα. Ο νευρολόγος μου μου έχει δώσει topamac και μαγνήσιο και έχω δει βελτίωση το τελευταίο 6μηνο σε συνδυασμό με το Seroxat και το Clonotril που παίρνω.
    καλησπερα τα 2 φαρμακα που περνεις ειναι αντιεπιληπτικα... το topamac kai to clonotril σε εχουνε βοηθηση και στο ανχος αυτα? εμενα ο γιατρος μου επιμενει για αντιψυχοσικα... αλλα εγω υποφερω απο σπασμους τυπου παρκισον... αν με πιασει τρεμει το κεφαλι μου και τα χερια μου... δεν μπορω να ηρεμισω... μονο με xanax βρισκο ανακουφηση... το οπιο το περνω 1.5 χρονο... αλλα εθιστικα στο xanax αν δεν παρω εστω 1 τον 0.25 δεν μπορω... ευτηχος δεν με πιανει συχνα αυτο....

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    καλησπερα τα 2 φαρμακα που περνεις ειναι αντιεπιληπτικα... το topamac kai to clonotril σε εχουνε βοηθηση και στο ανχος αυτα? εμενα ο γιατρος μου επιμενει για αντιψυχοσικα... αλλα εγω υποφερω απο σπασμους τυπου παρκισον... αν με πιασει τρεμει το κεφαλι μου και τα χερια μου... δεν μπορω να ηρεμισω... μονο με xanax βρισκο ανακουφηση... το οπιο το περνω 1.5 χρονο... αλλα εθιστικα στο xanax αν δεν παρω εστω 1 τον 0.25 δεν μπορω... ευτηχος δεν με πιανει συχνα αυτο....
    Τα φάρμακα που παίρνω με έχουν βοηθήσει πολύ στο κομμάτι του άγχους. Αλλά υπάρχουν περίοδοι που οι ημικρανίες μου επιστρέφουν και η θλίψη μου επιδεινώνεται. Ο γιατρός μου έχει προτείνει κι εμένα αντιψυχωσικά αλλά αρνήθηκα να τα πάρω. Επειδή φαίνεσαι ψαγμένος στο κομμάτι των φαρμάκων, θα γνωρίζεις ότι τα αντιψυχωσικά περιέχουν ουσίες όπως η αλοπεριδόλη που κατεβάζουν πολύ τα ελίπεδα σεροτονίνης στον εγκέφαλο. Αυτό συμβαίνει γιατί δίνονται κυρίως σε περιπτώσεις σχιζοφρένειας και διπολικής διαταραχής και επιδιώκουν να καταστήσουν το άτομο λειτουργικό. Όμως του στερούν το αίσθημα της χαράς.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Κάθε μέρα..
    By katerinakilg in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 23-05-2016, 12:20
  2. Υπερφαγία κάθε μέρα...SOS!!!
    By minaspap in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 26
    Last Post: 11-01-2015, 22:48
  3. πονοκεφαλος καθε μερα ολη μερα εδω και 5 μερες
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 22-06-2013, 20:41
  4. Κάθε μέρα αγώνας;
    By panicgirl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 15-11-2012, 16:45
  5. Κάθε μέρα η ίδια μέρα
    By gianniss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-01-2011, 18:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •