κάθε μέρα.. όλη μέρα σφίξιμο στο κεφάλι...!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741

    κάθε μέρα.. όλη μέρα σφίξιμο στο κεφάλι...!

    παιδιά τι γίνετε με αυτή την κατάσταση? έχω εδώ και 2 εβδομάδες αδυναμία ζαλάδες και μια μόνιμη πίεση σαν σφίξιμο/βάρος όπως γνωρίζω είναι κεφαλαλγία αυτό... αλλα τι παίζει? δεν ύπαρξη θεραπεία... δεν περνάει με κανένα φάρμακο... μονο με ξανάξ κάτι γίνετε αλλα και πάλι πολύ λίγο... σε νοσοκομεία κλπ φοβάμαι δεν πάω.... θα γίνω χειρότερα...

    κάτι άλλο περίεργο που μου συμβαίνει είναι πως ξυπνάω το πρωί με έντονη ζαλάδα και βάρος στο κεφάλι και νιώθω όλο το σώμα μου παγωμένο και έχω τρέμουλο σε όλο το σώμα... νομίζω εκκινεί την ώρα ότι χάνομαι... κρατάει κάνα 10λεπτό και μετά φεύγει... κρίση πανικού λέω θα είναι... αλλα να παγώνει όλο μου το σώμα? :/

    είμαι σε φάση να τρελαίνομαι.. δεν μπορώ να χαρώ όπως πριν καιρό την ζωή μου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Κόψε τα αναβολικά πενήντα ευρώ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κόψε τα αναβολικά πενήντα ευρώ
    σάλτα και στολίσου 150 ευρώ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ρουφάμε κ τα λέμε πενήντα ευρώ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Άκη κι εγώ εδώ και τρία χρόνια ίλιγγο και πονοκέφαλο είχα! Εκάνα εξετάσεις. Κατάληξη είναι ψυχοσωματικό. Μου έδωσαν τοπαμακ για την ημικρανία δοκιμαστικά . Μου επιασε αλλά μου είπαν ότι καλύτερα θα περάσει με αντικαταθλιπτικό. Μου δίνουν το εφεξορ δεύτερη μέρα, δεν έχω ξαναπάρει αντικαταθλιπτικά ! Ο θεός να δώσει να ηρεμήσω από τους πόνους!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    περπάτημα σε καθημερινή βάση,τουλάχιστον μισή ώρα-αν γίνεται κοντά στην φύση
    αναγνώριση των αιτιών που σε έφεραν σε αυτήν την κατάσταση
    Απομάκρυνση-όσο μπορείς-από ανθρώπους και μέρη που σε κάνουν να νιώθεις άσχημα
    Οποτε σου έρχεται μία αρνητική σκέψη-αντάλλαξε την με μία θετική.

    Αν όμως τα συμπτώματα σου,είναι πολύ έντονα ίσως για αρχή να συμβουλευόσουν κάποιον ψυχιατρο.
    Μην τρελένεσαι,περίοδο άγχους περνάς-δεν είναι τίποτα,θα περάσει!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Γειά σας & απο μένα!Θέλω να σας ρωτήσω κι εγώ κάτι...εδώ & μια εβδομάδα εχω ενόχληση στο κεφάλι...δεν είναι ακριβώς πόνος,είναι σαν κάποια νεύρα να με σφίγγουν....φοβάμαι μηπως είναι τα αρχικά συμπτώματα ενός εγκεφαλικού ογκου αλλα δεν εχω κάποιο αλλο συμπτωμα απ αυτα που εχω διαβάσει οτι ειναι για την περίπτωση αυτή...δεν είχα ποτε θέμα με ενόχληση στο κεφάλι & το μυαλο(σαν υποχόνδρια!)πάει εκει....εσείς τι λέτε?

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    Μια απο τα ιδια συν μούδιασμα απο την μια πλευρά.. θα τρελαθω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Ρε κοριτσια ηρεμηστε, ειναι υποφερτος ο πονος; περνα με παυσιπονο? Μπορει να ειναι ενας απλος πονοκεφσλος . εγω σφαδαζα απο τους πονους! Κι ακομα ποναω. Αν ειχες ογκο θα ειχες κι αλλα συμπτωματα! Αλλα σε καταλαβαινω κι εγω ειμαι αρρωστοφοβικη και οταν κατι μου συμβαινει παει ο νους μου στο χειροτερο!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Ναι,δεν ειναι δυνατος,ειναι ενοχληση...σφιξιμο...κατι τετοιο..κι εγω ημουν και ειμαι υπερβολικη σε οποιοδηποτε συμπτωμα...αλλα αυτα τα ατομα ΠΑΝΤΑ λενε=ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ?

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    Εγω παλι ολο αυτο που περιγράφεις συν μούδιασμα στο μισό προσωπο πιο πολυ οταν ειμαι καθιστή, οταν ειμαι όρθια δεν το πολυ αισθάνομαι. Ξερει κανεις τι ειναι αυτο;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    παιδιά είναι τόσο έντονο το σφίξιμο σε όλο το κεφάλι τέτοια δυνατή πίεση που πιάνει ολόκληρο το κεφάλι ακόμα και το στόμα μου με ενοχλεί όταν μιλάω.. σαν πιάσιμο τον νεύρων ένα πράγμα.. αλλα τόσο δυνατό σφίξιμο που σε κάνει να τρελαίνεσαι.. κάποιες φορες είναι πιο ήπιο άλλες μπορεί είναι πολύ έντονο... και μάλλον γίνετε έντονο όταν αγχώνομαι.. έχω και εγώ μια φοβία πως πιθανόν να ύπαρxει όγκος... τρέμω από την σκέψη και μονο... με παυσίπονα δεν περνάει.. πρέπει να πάρω ηρεμιστικό.. μονο auto με ανακουφίζει και μπορώ να κοιμηθώ ήρεμος.. αλλα και πάλι αν με πιάσει το xanax...

    δεν ξέρω τι να κάνω είναι ανυπόφορο.... με έχει κλείσει μέσα στο σπίτι αυτή η κατάσταση... βουλώνουνε και συνεχεια και τα αυτιά μου... τρέμω από το άγχος... :@

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Ακη τι να σου πω κι εγω δεν αντεξα και πηγα σε νευρολογο! Αλλα ακομα δεν εχω ηρεμησει ,ακομα ποναω ! Να πας να το δεις μηπως βρεις ανακουφιση. Το βραδυ κοιμασαι καλα; Δεν θα ειναι τιποτα μην ανησυχεις,αγχος θα ναι!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Δηλαδή,οταν περνάει με ενα ντεπόν,δεν είναι ανησυχητικό?Και επαναλαμβάνω,δεν είναι πόνος,είναι πίεση....τι εχετε ακούσει?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by ΡΑΝΗ View Post
    Δηλαδή,οταν περνάει με ενα ντεπόν,δεν είναι ανησυχητικό?Και επαναλαμβάνω,δεν είναι πόνος,είναι πίεση....τι εχετε ακούσει?
    το ίδιο έχω αλλα δεν περνάει ούτε με ηρεμιστικό...! πρώτα πέρναγε με ένα ντεπόν και εμενα... τώρα έχω αυτή την πίεση κάθε μέρα μαζί με ζαλάδες και αστάθειες... δεν αντέχω άλλο να ζω έτσι...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κάθε μέρα..
    By katerinakilg in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 23-05-2016, 13:20
  2. Υπερφαγία κάθε μέρα...SOS!!!
    By minaspap in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 26
    Last Post: 11-01-2015, 23:48
  3. πονοκεφαλος καθε μερα ολη μερα εδω και 5 μερες
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 22-06-2013, 21:41
  4. Κάθε μέρα αγώνας;
    By panicgirl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 15-11-2012, 17:45
  5. Κάθε μέρα η ίδια μέρα
    By gianniss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-01-2011, 19:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •