Ο τύπος με παρακολουθεί..... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Παλι καλα να λες ! Διοτι δεν ειναι νορμαλ καταστασεις αυτα τα πραγματα.
    Δυστυχώς ζουν ανάμεσά μας.
    Καλά τα έλεγε ο Λιακόπουλος....
    Πώς και γιατί ζουν ανάμεσα μας!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    ενταξει σιγουρα δικος μας ειναι και οχι άλιεν αλλα οτι σε ανατριχιασει να σου ρθει ενας αγνωστος σχεδον στην γειτονια σου ε ναι σωστο και να σε παρακολουθει οκ τρως τρομαρα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Είναι 46.Ναι ξέρω γιάυτόν κάποια πράγματα.
    Δεν είναι παντρεμένος,ξέρω το επάγγελμά του.
    Η αλήθεια είναι ότι από τότε δεν έχω καταλάβει πολλές φορές να με παρακολουθεί.....

    Τό μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι τί κάνει στην πόλη μου και γιατί ακόμα ασχολείται μαζί μου,δεν δείχνει πάντως επικίνδυνος και δουλεύει κανονικά.
    Από τότε δλδ που έγραψα το μνμ δεν τον έχω ξαναδει
    Ντιανα νομιζω ο κοσμος ειναι περιεργος, ειδικα στις μικρες κοινωνιες.
    Μπορει να σε σταμπαρε για τους δικους του λογους, μπορει να του κινησες την περιεργεια, μπορει να καταλαβε οτι σου εκανε εντυπωση ή σε προβληματισε, μπορει να σε γουσταρει, μπορει κοινοι σας γνωστοι να του εχουν πει κατι για σενα, χιλια μπορει...

    θα σου πω 2 παραδειγματα....
    1) παλιοτερα πηγαινα σε ενα συλλογο που εκανε εκδρομες. Στο πουλμαν η συνοδος με κοιταζε πολυ εντονα σε σημειο να νιωθω αβολα και ενοχλημενη. Οταν ερχοταν η σειρα μου να πληρωσω, κοκκινιζε, με σκυμμενο το κεφαλι, απεναντι μου. Δηλαδη δεν μπορουσα να καταλαβω τι εντυπωση της εχω δωσει και κανει ετσι ή γιατι φερεται ετσι. Ωσπου μια φορα ειχε ερθει μαζι μου ενας ξαδερφος μου, της επιασε την κουβεντα και μαθαμε οτι ειμαστε απο την ιδια επαρχιακη πολη, και μαλιστα απο την ιδια γειτονια. Αυτη το ειχε καταλαβει εξαρχης απο το επωνυμο μου ενω εγω δεν ηξερα το δικο της ονομα...
    2) παιζω βολλευ. Καθως φευγω, αρκετες φορες πετυχαινα στο δρομο περπατωντας εναν συγκεκριμενο τυπο. Απογευμα ειναι η ωρα που πολλοι βγαινουν εξω για περπατημα. Μετα απο καποιο διαστημα οταν ημουν στο γηπεδο και επαιζα, στην ακρη εχει ενα κυλικειο, και βλεπω τον τυπο αυτο να καθεται σε ενα τραπεζακι και να παρακολουθει. Απο τοτε δεν τον ξαναειδα ουτε τον ξαναπετυχα στο δρομο... Προφανως περιεργεια....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    χαχαχα καλά δεν με τρέχει και συνέχεια από πίσω,αλλά αν καμιά μερα είμαι φτιαγμένη μπορεί και να του μιλήσω,δεν είναι ότι κολλάω-αλλά δεν μου δίνει και στοιχεία να του μιλήσω.Το ότι μένει στην πόλη μου,πρόσφατα και στην γειτονιά μου και όποτε με βλέπει κοιτάει εξονυχιστικά δεν είναι και λόγος για να τον πιάσω να του μιλήσω....
    απο τις περιγραφες σου και την γενικοτερη καλη διαθεση σου, δεν εχω ακομα καταλαβει αν τον φοβασαι, η αν αυτο που θελεις ειναι να σε πλησιασει, ενω αυτος δεν το κανει.

    επισης, ακομα δεν καταλαβα πως μπορεις να εισαι τοσο σιγουρη οτι δεν εχει δουλειες η προσωπικες σχεσεις στην πολη σου, εφοσον δεν εχετε καθολου επικοινωνια κι ειχες να τον δεις 6 χρονια...

    μηπως κατι δεν γνωριζεις και ειναι η απαντηση? (πχ οτι ειναι εκει για δικους του λογους και η συναντηση σας ηταν τυχαια)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    Λοιπόν Ντιάνα, 46 χρονών και να άλλαξε πόλη για να ρθει κοντά σου, ή σε ανεπάγγελτο προβληματικό μου κάνει, οπότε φυλάξου, ή ότι εσύ το θες να συμβαίνει έτσι μου κάνει και όλο είναι τυχαίο. Μπορείς και να με αντιπαθήσεις αν θέλεις, αλλά μου φαίνεται ότι προβάλεις ως πραγματικότητα τις επιθυμίες σου. Στην τελική κρατάω και μικρό καλάθι αν όλο αυτό είναι αληθινή ιστορία. Με το συμπάθειο :-)
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απο τις περιγραφες σου και την γενικοτερη καλη διαθεση σου, δεν εχω ακομα καταλαβει αν τον φοβασαι, η αν αυτο που θελεις ειναι να σε πλησιασει, ενω αυτος δεν το κανει.

    επισης, ακομα δεν καταλαβα πως μπορεις να εισαι τοσο σιγουρη οτι δεν εχει δουλειες η προσωπικες σχεσεις στην πολη σου, εφοσον δεν εχετε καθολου επικοινωνια κι ειχες να τον δεις 6 χρονια...

    μηπως κατι δεν γνωριζεις και ειναι η απαντηση? (πχ οτι ειναι εκει για δικους του λογους και η συναντηση σας ηταν τυχαια)
    Η αλήθεια είναι ότι δεν γνωρίζω αν έχει καποιες επαγγελματικές δραστηριότητες στην πόλη μου.
    Η φύση της δουλειάς του το δικαιολογεί,εξάλλου έτσι γνωριστήκαμε.

    Οχι δεν θέλω να με πλησιάσει,γιατί όταν εκείνος ήθελε και ήθελα και εγώ δεν το έκανε-οπότε μιλάμε για έναν άνθρωπο με κάποια ψυχολογικά θέματα.

    Δεν δείχνει επικίνδυνος,αλλά από κάποιες κινήσεις τον τελευταίο καιρό,τρόμαξα...γιατί αυτό είχε ξαναγίνει και πριν 6 χρόνια.
    Το ότι μετακόμισε στην γειτονιά μου,επίσης μπορεί να είναι ένα τυχαίο γεγονος....αλλά σαν πολλά τυχαία γεγονότα συμβαίνουν με τον συγκεκριμένο.Από την άλλη δεν κάνει κινήσεις που θα μπορούσαν να είναι επικίνδυνες ή άνομες!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Το ότι μετακόμισε στην γειτονιά μου,επίσης μπορεί να είναι ένα τυχαίο γεγονος....αλλά σαν πολλά τυχαία γεγονότα συμβαίνουν με τον συγκεκριμένο.Από την άλλη δεν κάνει κινήσεις που θα μπορούσαν να είναι επικίνδυνες ή άνομες!
    Πως ξερεις οτι μετακομισε στη γειτονια σου? μπορει να ετυχε να περασει απο εκει, να ηξερε οτι μενεις εκει απο τους κοινους γνωστους, να σε ειδε και να τα εχασε, πχ ενα σεναριο.

    Εσυ ετσι οπως το περιγραφεις ειναι σα να εισαι σιγουρη οτι ολα οσα κανει αυτος σχετιζονται με σενα. Ενω μπορει να περναει απο διπλα σου τυχαια. Δεν ειναι και καθε μερα. 1-2-3 φορες στα 6 χρονια δεν το λες και τυχαια σε μια μικρη πολη.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ιδιότρροπος ή τοξικός τύπος??
    By Αναζητηση in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 58
    Last Post: 02-02-2017, 20:13
  2. Υπάρχουν γυναίκες που τους αρέσει αυτός ο τύπος άντρα;
    By Jane in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-07-2009, 11:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •