Ο τύπος με παρακολουθεί.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150

    Ο τύπος με παρακολουθεί.....

    Καλησπέρα σας,είμαι μία 34χρονη και πριν 6 χρόνια είχα γνωρίσει σε καποια σεμινάρια έναν κύριο,ο οποίος εξέφρασε ενδιαφέρον προς τα εμένα.
    Εγώ ήμουν δεκτική αλλά εκείνος ενώ έδειχνε ενδιαφέρον δεν έκανε τίποτα,ενώ ασχολούταν μαζί μου,με κουτσομπολια σε άλλους κοινούς γνωστούς από τα σεμινάρια.

    Μην τα πολυλογώ,εκείνη την περίοδο έβλεπα ότι συχνά-πυκνα με παρακολουθούσε,είτε με τα πόδια είτε με μηχανάκι αν οι αποστάσεις που έκανα ήτανε μεγάλες.
    Ο κύριος μένει σε κοντινή πόλη και όχι στην δική μου και ενώ από τότε δεν φαίνεται να έχει καμία επαγγελματική δουλειά στην πόλη μου,έχει εγκατασταθεί στην πόλη μου.

    Τελευταία,εγκαταστάθηκε και στην γειτονιά μου.!
    Χθες και ενώ βγήκα να κάνω μία βόλτα,τον βλέπω να βγαίνει από ένα αμάξι και μόλις με βλέπει στον απέναντι δρόμο,χωρίς να έχει αντιληφθεί ότι τον έχω δει,κάνει αναστροφή κάνει ότι ψάχνει κάτι στο αυτοκίνητο και κατόπιν γυρνάει για να δει προς τα που κατευθύνομαι,ενώ εγώ είχα σταματήσει ακριβώς από πίσω και απέναντί του.

    Μόλις με είδε,έβαλε ουρά στα σκέλια και την έκανε!
    Το ερώτημα μου είναι ότι τί κάνω εγώ σε αυτή την περίπτωση.............
    Με έχει κουράσει αυτή η κατάσταση και με έχει εκνευρίσει.

    Από την άλλη δεν έχω αποδεικτικά στοιχεία για κάτι.
    Ποιά είναι η δική σας άποψη;
    Last edited by Diana1982; 27-02-2017 at 12:03.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον εχει κρυφο καημο να γινει ηρακλης πουαρω δε βρισκω αλλη εξηγιση

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    προσεξε τον λιγο γτ δεν ξερεις τι μανια μπορει να κουβαλαει.Εαν συνεχισει πιαστον και μιλα του στεγνα να δεις τι συμβαινει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Mια απορια.... τι ενδιαφερον ειχε εκφρασει?? εννοω τι ακριβως ειχε κανει/πει ωστε να καταλαβεις οτι ενδιαφερεται? προφανως εννοεις ερωτικα αλλα θελω να καταλαβω πως ειχε φερθει απεναντι σου...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #5
    stalker....Το πιθανότερο είναι να είναι απλά εσωστρεφής και ντροπαλός που σε έχει εξιδανικεύσει,και λόγω τυχαιων συγκυριών σε τρομάζει χωρίς να υπαρχει ουσιαστικός λόγος..όμως καλού-κακού έχε το νου σου .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Μου θυμιζει λιγο Jack Nickolson απο το The Shining χαχαχα Σχιζοφρενεια παρακολουθηση αυνανιζμος πισω απο δεντρα,καδους ,ταξι, κολωνες δεη, πολυκατοικιες.Του μιλησες η μασας?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Μου θυμιζει λιγο Jack Nickolson απο το The Shining χαχαχα Σχιζοφρενεια παρακολουθηση αυνανιζμος πισω απο δεντρα,καδους ,ταξι, κολωνες δεη, πολυκατοικιες.Του μιλησες η μασας?
    χαχαχα καλά δεν με τρέχει και συνέχεια από πίσω,αλλά αν καμιά μερα είμαι φτιαγμένη μπορεί και να του μιλήσω,δεν είναι ότι κολλάω-αλλά δεν μου δίνει και στοιχεία να του μιλήσω.Το ότι μένει στην πόλη μου,πρόσφατα και στην γειτονιά μου και όποτε με βλέπει κοιτάει εξονυχιστικά δεν είναι και λόγος για να τον πιάσω να του μιλήσω....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Mια απορια.... τι ενδιαφερον ειχε εκφρασει?? εννοω τι ακριβως ειχε κανει/πει ωστε να καταλαβεις οτι ενδιαφερεται? προφανως εννοεις ερωτικα αλλα θελω να καταλαβω πως ειχε φερθει απεναντι σου...
    Δεν ξέρω με ποιο σκεπτικό ρωτάς,αλλά αυτά που λέω είναι έτσι.Μισόλογα από τρίτους και έδειχνε ότι με φοβόταν,χωρίς φυσικά να είμαι διόλου φοβιστική.Προφανώς έχει καποιες φοβίες με το αντίθετο φύλο.
    Ναι ερωτικά ενδιαφερόταν.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by Σαπουνάκι μπάνιου View Post
    stalker....Το πιθανότερο είναι να είναι απλά εσωστρεφής και ντροπαλός που σε έχει εξιδανικεύσει,και λόγω τυχαιων συγκυριών σε τρομάζει χωρίς να υπαρχει ουσιαστικός λόγος..όμως καλού-κακού έχε το νου σου .
    Νομίζω ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει,αλλά όλα αυτά που έχουν γίνει μέχρι σήμερα,δεν δείχνουν εσωστρέφεια και ντροπή,αλλά περισσότερο διαταραχούλα καραμπινάτη!

  10. #10
    Προσεχε τον, τετοιοι ειναι συνηθως επικινδυνοι.
    Μια γνωστη μου ειχε τετοια θεματα με εναν στην πολυκατοικια της και μια μερα της επιτεθηκε και στην παλη την τραυματισε, της βαραγε το κεφαλι κατω και εσπασε κανα δυο δοντια..
    Ευτυχως δεν μπορεσε να κανει κατι παραπανω γιατι απ' τις φωνες την ακουσαν οι ενοικοι και τον απομακρυναν.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Προσεχε τον, τετοιοι ειναι συνηθως επικινδυνοι.
    Μια γνωστη μου ειχε τετοια θεματα με εναν στην πολυκατοικια της και μια μερα της επιτεθηκε και στην παλη την τραυματισε, της βαραγε το κεφαλι κατω και εσπασε κανα δυο δοντια..
    Ευτυχως δεν μπορεσε να κανει κατι παραπανω γιατι απ' τις φωνες την ακουσαν οι ενοικοι και τον απομακρυναν.
    Κάτι από επεισόδιο κόκκινου κύκλου κάνει αυτό...........
    Ελπίζω ο δικός μου να είναι πιο ήπιος! χααχα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Καλησπέρα σας,είμαι μία 34χρονη και πριν 6 χρόνια είχα γνωρίσει σε καποια σεμινάρια έναν κύριο,ο οποίος εξέφρασε ενδιαφέρον προς τα εμένα.
    Εγώ ήμουν δεκτική αλλά εκείνος ενώ έδειχνε ενδιαφέρον δεν έκανε τίποτα,ενώ ασχολούταν μαζί μου,με κουτσομπολια σε άλλους κοινούς γνωστούς από τα σεμινάρια.

    Μην τα πολυλογώ,εκείνη την περίοδο έβλεπα ότι συχνά-πυκνα με παρακολουθούσε,είτε με τα πόδια είτε με μηχανάκι αν οι αποστάσεις που έκανα ήτανε μεγάλες.
    Ο κύριος μένει σε κοντινή πόλη και όχι στην δική μου και ενώ από τότε δεν φαίνεται να έχει καμία επαγγελματική δουλειά στην πόλη μου,έχει εγκατασταθεί στην πόλη μου.

    Τελευταία,εγκαταστάθηκε και στην γειτονιά μου.!
    Χθες και ενώ βγήκα να κάνω μία βόλτα,τον βλέπω να βγαίνει από ένα αμάξι και μόλις με βλέπει στον απέναντι δρόμο,χωρίς να έχει αντιληφθεί ότι τον έχω δει,κάνει αναστροφή κάνει ότι ψάχνει κάτι στο αυτοκίνητο και κατόπιν γυρνάει για να δει προς τα που κατευθύνομαι,ενώ εγώ είχα σταματήσει ακριβώς από πίσω και απέναντί του.

    Μόλις με είδε,έβαλε ουρά στα σκέλια και την έκανε!
    Το ερώτημα μου είναι ότι τί κάνω εγώ σε αυτή την περίπτωση.............
    Με έχει κουράσει αυτή η κατάσταση και με έχει εκνευρίσει.

    Από την άλλη δεν έχω αποδεικτικά στοιχεία για κάτι.
    Ποιά είναι η δική σας άποψη;
    καλημερα.
    εχω μερικες αποριες.
    αν θελεις μου τις λυνεις:

    τι ειδους κουτσομπολια εκανε για σενα μ τους αλλους? τι σχολιαζε δηλαδη??

    επισης, μετα απο τοσα χρονια πως μπορει να ξερεις αν εχει η οχι επαγγελματικα ενδιαφεροντα στην πολη σου???

    και τελος, μετα την περιοδο με τα σεμιναρια, τωρα προσφατα δλδ, ειχες αλλα περιστατικα εκτος απο εκεινο με το αμαξι που εκανε οτι προσπαθει να σε αποφυγει?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Ντιανα για ποσο ετων μιλαμε είναι ο κύριος; καλα μου κανει κόκκινος κύκλος όλη η υπόθεση! Δεν την εχω ξανακούσει σαν ιστορία δηλ.να εγκατασταθει και στην γειτονιά σου κιόλας και να σε ακολουθεί. Εχεις ψάξει περαιτερω στοιχεία γι αυτόν αν είναι παντρεμένος κτλ.το επάγγελμα του; διαταραχη μου κανει το ολο θέμα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Είναι 46.Ναι ξέρω γιάυτόν κάποια πράγματα.
    Δεν είναι παντρεμένος,ξέρω το επάγγελμά του.
    Η αλήθεια είναι ότι από τότε δεν έχω καταλάβει πολλές φορές να με παρακολουθεί.....

    Τό μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι τί κάνει στην πόλη μου και γιατί ακόμα ασχολείται μαζί μου,δεν δείχνει πάντως επικίνδυνος και δουλεύει κανονικά.
    Από τότε δλδ που έγραψα το μνμ δεν τον έχω ξαναδει

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Παλι καλα να λες ! Διοτι δεν ειναι νορμαλ καταστασεις αυτα τα πραγματα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ιδιότρροπος ή τοξικός τύπος??
    By Αναζητηση in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 58
    Last Post: 02-02-2017, 20:13
  2. Υπάρχουν γυναίκες που τους αρέσει αυτός ο τύπος άντρα;
    By Jane in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-07-2009, 11:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •