Ανδρικα προτυπα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427

    Ανδρικα προτυπα.

    Χαρουμενος,αστειος,θαραλεω ς.
    Δηλαδη για να προσελκυσω μια γυναικα πρεπει να εχω αυτα τα τρια στοιχεια?
    Ποιο παλια με θυμαμαι να λεω πως δεν θελω να κανω σχεση για να μην την γεμισω μαυριλα.
    Μεγαλωσα και αρχιζω να συνειδητοποιω πως εχω αναγκη να την μοιραστω με καποια και ισως αυτη η μαυριλα γινει λιγο ποιο γλυκια και τρυφερη.Κοιταω γυρο μου και βλεπω μοναχα διασκεδαση ξενυχτι σελφοκονταρα και επιφανειακα χαμογελακια.Ζευγαρια σουπερ ντυμενα να κλεινουν τραπεζια σε μαζονακιδες.Τιποτα απο αυτα δεν μου κινει το ενδιαφερον.Γιατι?Τι στο...Τι εγινε λαθος με εμενα.Ακομα ψαχνω την γκομενα μυστηριο που θα ειναι απλη και λυτη που θα της αρεσει ενα 5ημερο στα κουφονησια αντι για ιο,μυκονο,σαντορινη.Πρεπει κατι να γινει με εμενα.Περασανε 3 χρονακια και εχω ξεχασει πραγματικα πως ειναι να φλερταρεις.Τι ψαχνω τελικα.Τι στο διαολο θελω εντελη?
    Μιζερια φιλαρακο.Απο τοτε που κολλησα με το μαυρακι ξεκολησα με την κοινωνικο ιστο και εφτιαξα εναν δικο μου ιστο διπλα σε ενα ντουλαπακι απολιθωμενο με μισοτσιγαρα και τζιβανες.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Αστείος νομίζω είναι το νούμερο ένα εγώ χαρούμενος δεν είμαι αλλά μόλις γνωρίσω γυναίκα φλερτάρω ψιλό και θαρραλέο δε με λες παρόλαυτα με μιλαν όλες εδώ στη γειτονιά οπότε είμαι ευτυχισμένος
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Αφου σε μιλαν δεν εχεις προβλημα.Ολα στο παιχνιδι ειναι.Σε γενικες γραμμες το εχουμε κανει λιγο πρωταθλημα.Το παρουσιαζουμε σαν επαθλο προβαλοντας αρκετα την (εξωτερικη καλλιγραμμη απιαστη μοναδικη θεικη/ επιφανειακη) ομορφια
    Αφηνοντας απ εξω το εσσωτερικο κομματι.Και αυτο συμβαινει επισης και στις γυναικες.Οποτε εαν εσυ λιγο πολυ δεν πατας σε αυτα επιπεδα/προτυπα υψιλης ραπτικης μαλλον κοβεσε.

  4. #4
    Miliva21
    Guest
    Aς πω και γω τη γνωμη μου...λοιπον καταρχας νομιζω οτι δεν χρειαζεται να αναλωνεσαι στο να σκεφτεσαι πως πρεπει να εισαι για να ελκυεις τις γυναικες..πρωτον επδ καθε μια γουσταρει και αλλα χαρακτηριστικα και επειτα επδ δευτερον και να προσποιηθεις τον χαρουμενο αστειο θαρραλεο πχ. στη πορεια θα φανει οτι δν εισαι εσυ και ετσι η αλλη θα ξενερωσει...χαλαρα να εισαι ο εαυτος σου οπως σου βγαινει....νταξει ισσχυει πως υπαρχουν καποια χαρακτηριστικα στανταρ που τεινουν να αρεσουν στους αλλους αλλα μν κολλας σ αυτα..εστιασε στα δικα σου προτερηματα....

    Λες οτι θες καποια να μοιραστεις την μαυριλα....νιωθω οτι για να το λες αυτο διανυεις μια δυσκολη περιοδο της ζωης σου την οποια θες να την μοιραστεις με καποια..ειναι πολυ φυσιολογικο αυτο απλως πρεπει να προσεξεις αυτη η αναγκη σου να μην γινει πολυ υπερβολικη και φαινεται εντονα στο πως προσεγγισεις καποια γτ αυτο μπορει να διωχνει οσους προσεγγιζεις....

    Αισθανομαι οτι εχεις απογοητευτει απο αυτα που βλεπεις γυρω σου να συμβαινουν..ή απο αυτα που νομιζεις εσυ οτι συμβαινουν....επιφανειακα χαμογελακια..ζευγαρια που διασκεδαζουν......ξερεις οταν νιωθουμε μοναξια και λυπη και βλεπουμε τον κοσμο γυρω μας νομιζουμε οτι οοοολοι οι αλλοι διασκεδαζουν κ μονο η ζωη μας ειναι μαυρη....ομως δεν νμζ οτι εισαι ο μονος που αισθανεται ασχημα...και επισης δν νομιζω οτι αυτοι που περιγραφεις εχουν την τελεια ζωη.....και που ξερεις πως πραγματικα νιωθουν οι αλλοι..? ειδικα σε μια εποχη που η υποκρισια και η φιγουρα κυριαρχουν...? ολοι το παιζουν χαρουμενοι για τις ζωες τους...ευτυχισμενοι ....οτι περνανε καλα οτι διασκεδαζουν οτι η ζωη τους ειναι παραμυθενια.....πχ...εχω ακουσει περιπτωσεις ανθρωπων να βγαινουν γ καφε μονο και μονο για να κανουν τεσκ ιν και να επιδειξουν την υπεροχη και καλα κοινωνικη τους ζωη....ή αλλοι που μπορει να ειναι γ καφε εξω με παρεα και να νιωθουν ασχημα...αποκομμενοι απο τους γυρω τους..οτι η παρεα τους δεν τους καταλαβαινει κτλ και ομως θα κανουν τσεκ ιν στο φβ και θ γραψουν περναω θαυμασια στη τοποθεσια ταδε με τους ταδε .....δεν νμζ οτι υπαρχει η απολυτη ευτυχια εξω..απλως ειναι η εποχη του δηθεν ..κανουμε αγωνα μεταξυ μας στο πως θα δειξουμε πιο χαρουμενοι,πιο ευτυχισμενοι,πιο πετυχημενοι κ αγαπητοι...θελουμε να μας ζηλευουν για αυτο π ειμαστε κ αυτα που εχουμε καταφερει..( και αν οχι ολοι...παρα πολλοι τουλαχιστον ειναι ετσι)...αυτο ομως δεν αναιρει το ποιοι ειμαστε πραγματικα..ουτε τα προβληματα εξαφανιζονται ως δια μαγειας απλα δν τα δειχνει ο κοσμος γτ προσποιειται.....

    Λες οτι ακομα ψαχνεις τη γκομενα μυστηριο..το θεμα δεν ειναι μονο να περιμενεις δυστυχως...πρεπει να εχεις τον τροπο να γνωριζεις ανθρωπους..να θες να τους μαθεις...να ενδιαφερεσαι γ αυτους να θες να τους καταλαβεις...εννοω πως στις κοπελες αν θες κατι πιο ουσιαστικο πιστευω οτι θα ηταν απαραιτητο να συμπεριφερεσαι κ εσυ ετσι....προσεγγισε κοπελες που σ αρεσουν...ενδιαφερσου ομως γ αυτες πραγματικα....οχι μονο κ μονο γ να φλερταρεις...δωσε σημασια στο ποιες ειναι....δωσε προσοχη και δειξε θεληση να τις γνωρισεις πραγματικα....ετσι το ενδιαφερον θα επιστρεψει σε σενα....μαθε τις κοπελες που σ αρεσουν...μπες στη διαδικασια ν ενδιαφερθεις πραγματικα...μπορει να μην ειναι τοσο ευτυχισμενες οσο δειχνουν...,ή τοσο επιφανειακες οσο τις βλεπεις .....

    Ασχετο...αλλα και απο αλλα ποστ σου νομιζω οτι περνας μια φαση που αρχιζεις να σκεγτεσαι και να αναθεωρεις πολλα πραγματα για τον κοσμο και τους ανθρωπους γενικως,......??? νιωθεις οτι εισαι σε μια περιοδο που αλλαζεις και παραλληλα αλλαζει κ ο τροπος σκεψης σου...?? αν συμβαινει αυτο οντως τοτε χαλαρωσε...ειναι λογικο να ανθεωρουμε και να προβληματιζομαστε σε καποιες στιγμες τησ ζωης μας..ομωσ δν θα ειναι παντα ετσι..τωρα νιωθεις να πνιγεσαι κ να μν ξερεις τι να κανεις..ομως σε λιγο που θα ζυμωθουν κ θα κατασταλλαξουν ολα μεσα σου θα τον βρεις τον δρομο πιο απλα απο οτι νομιζεις.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Κοιτα σε ευχαρηστω που ασχοληθηκες και εγραψες τις σκεψεις σου.Σε ολα ειμαι μαζι σου,σε ολα ομως!
    Ισως να φανηκα λιγο πιεσμενος αλλα οχι.Δεν ειναι κατι που πρωτη φορα σκεφτομαι που πρωτα φορα αναλυω.
    Την ζημωση εμπειρικα και μονο την βιωνω καιρο τωρα.Θαυμαζω τον τορπο με τον οποιο το μυαλο επαναφερει και επανατοποθετει ιδεες και λυσεις.Μπορω να πω με σιγουρια πως ο χρονος με εχει ψησει και πλεον δεν πεφτω με τα μουτρα στην καταθληψουλα ευκολα.Ωριμαζω με βαση τις συνθηκες και τα προβληματα που επεικρατουν και αυτο με χαροποιει.
    Τωρα οσο για την μαυριλα δεν εννοω πως θα βρω το κοριτσακι και θα το πικρανω η θα το δηλητηριασωμε τα ψυχολογικα μου.Απλα ψαχνω το προσγειωμενο τυπακι που θα με δεχτει οπως ειμαι.Χωρις ολα αυτα που προανεφερες με τα τσεκ ιν και την ποια καλοστημενη ζωουλα του διαδυκτιου.Κοιτα γενικα βλεπω ενδιαφερον απο γυναικες αλλα για περιεργο λογο μου φαινεται ακατορθοτο να καλυψω τις αναγκες μιας γυναικας.Ισως να σκαλωνω με τα προτυπα.Ισως νανε η φαση μου δεν ξερω θα δειξει.Παντος λυπει η αγαπη το παθος και ολα αυτα που ντρεπομαστε να πραξουμε κρυβοντας τα πισω απο την εικονα του ψυχρογραμια που παιζει τις γκομενες στα δακτυλα.

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Όλο ψάχνουμε ενάν άνθρωπο που θα μας δεχτεί όπως είμαστε ...δεν είσαι μόνος σ αυτό...δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς όταν λες ότι νιώθεις πως δν μπορεις να καλύψεις τις ανάγκες κάποιας ?? Από εκεί και μετά το έχασα λίγο.....αν θες να το συζητήσουμε

Similar Threads

  1. ναι στα προτυπα η οχι
    By asteraki24 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 16-10-2012, 20:00
  2. προτυπα
    By asteraki24 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 10-03-2012, 21:07
  3. προτυπα ομορφιας
    By sunset in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 29
    Last Post: 21-02-2010, 18:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •