"Παράνομοι" ερωτες.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Γι αυτο και ποτε μα ποτε δεν εκανα καμια κίνηση γιατι για μενα η ηθικη και η αξιοπρεπεια ειναι πανω απο ολα και πει δεν πει η κοινωνια εγω πρωτη θα εβριζα τον εαυτο μου και θα με μισουσα γιατι μπορει να αγαπω αυτον τον ανδρα μα πιοτερο αγαπω την γυναικα του και ποτε μα ποτε δεν θα την πληγωνα, αν αυτός την ερωτευτηκε για να την κανει γυναικα του και μενα οχι, το αποδεχομαι και προχωρω ! Και φυσικα ποτε δεν θα εμπαινα αναμεσα τους, για μενα πια δεν υπαρχει πια ουτε ως φιλος, ουτε ως κατι αλλο παρ ολο που τον καψουρευτηκα πολυ, αλλωστε ανυπαντροι και ελευθεροι υπαρχουν ας γινω καλα εγω απο την καταθλιψη και μετα φτιαχνω την ζωη μου, εγω λέω απλά αν βρω καποιον χωρισμενο που πριν δεν τον γνωριζα αλλά τον πετυχω χωρισμενο και μου αρεσει και δεν υπάρχουν παιδια ανάμεσα ναι θα έκανα σχεση, αυτο τιποτα αλλο μιας και εχω πια και ηλικια. Τριτο προσωπο δεν εγινα και δεν γινομαι ποτε, αν ερωτευτηκα εναν αδεσμευτο ανδρα στο παρελθον και μετα αυτος απο καιρο παντρευτηκε αλλη δεν σημαινει κατι αυτο, ισα , ισα που το δεκτηκα οπως και οφειλα να το δεκτω!

  2. #17
    Αν καταλαβα καλά, το θέμα σου είναι τρίτος στη σχέση? Κι αυτος ο τριτος που θα θελε να κανει κάτι ερωτικό με έναν απ το ζευγαρι (προφανώς τον άντρα) είσαι εσύ? Ή είσαι ο τριτος που θελει να δρασει προστατευτικα επειδη ο άντρας απαταει τη συζυγο του στο ζευγαρι για το οποιο μιλας?
    Τουλάχιστον αυτο που βγαζω ειναι πως δεν μιλας ίσια, δεν τα λες ξεκαθαρα αλλά πλαγίως.
    γιάννης

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αν καταλαβα καλά, το θέμα σου είναι τρίτος στη σχέση? Κι αυτος ο τριτος που θα θελε να κανει κάτι ερωτικό με έναν απ το ζευγαρι (προφανώς τον άντρα) είσαι εσύ? Ή είσαι ο τριτος που θελει να δρασει προστατευτικα επειδη ο άντρας απαταει τη συζυγο του στο ζευγαρι για το οποιο μιλας?
    Τουλάχιστον αυτο που βγαζω ειναι πως δεν μιλας ίσια, δεν τα λες ξεκαθαρα αλλά πλαγίως.
    Κ εγω κατι τετοιο καταλαβα!επισης για να μην θελει η κοινωνια μου παει το μυαλο σε συγγενεις!!μπορει να κανω λαθος αλλα δεν ειναι ξεκαθαρο το θεμα!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Τρίτος στη σχέση είναι τόσο συνηθισμένο όσο και δύο σε σχέση!! Σιγά το κοινωνικά κατακριτέο. Τα όρια του συλλογικού ηθικού κώδικα της κοινωνίας τη σήμερον ημέρα είναι πολύ-πολύ χαλαρά.

    Το θέμα κυρίως είναι αυτό που κάνεις να μην αντιβαίνει στον προσωπικό σου ηθικό κώδικα.

  5. #20
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Τρίτος στη σχέση είναι τόσο συνηθισμένο όσο και δύο σε σχέση!! Σιγά το κοινωνικά κατακριτέο. Τα όρια του συλλογικού ηθικού κώδικα της κοινωνίας τη σήμερον ημέρα είναι πολύ-πολύ χαλαρά.

    Το θέμα κυρίως είναι αυτό που κάνεις να μην αντιβαίνει στον προσωπικό σου ηθικό κώδικα.
    Μέχρι τρεις είναι δεσμός και έτσι?:Ρ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    ...
    Δεν επικοινωνει αποτελεσματικα η καθολου στα ατομα που τα αφορα αμεσα το οποιο προβλημα εχει τι τον χαλαει, δεν εχει θεμα να σου κρυβει πραγματα και να παραπονιεται δεξια και αριστερα, δεν εχει προβλημα να λεει ψεμματα, μπορει να ειναι κρυψινους, μπορει να προσποιειται, αλλα να λεει και αλλα να σκεφτεται, γενικα μπορει ενα πρωι να ξυπνησει και να μη σε υπολογιζει οπως εκανε στη πρωτη του συντροφο. Δεν ειναι κανονας οτι θα συμβει, αλλα ειναι παιδιαστικο να θεωρεις πως τα μοτιβα συμπεριφορας καποιου που εχεις μπροστα στα ματια σου δεν θα στραφουν καποτε προς τα εσενα. Εκει παει το "λουσιμο". Και δε λεω οτι σωνει και καλα θα σε απατησει. Λεω οτι απλα θα ζεις με εναν δειλο ψευτη, αυτο μπορει να σου δημιουργησει προβληματα στη κοινη σας ζωη και να μη το συνδεσεις καν ποτε με το πως τον γνωρισες...αυτο εννοουσα με το αρχικο μου μηνυμα λοιπον...
    Ναι πιθανοτατα υπαρχουν εξαιρεσεις, τι να σου πω, ισως αυτος ο παντρεμενος αντρας ειναι το αλλο σου μισο απο τις προηγουμενες ζωες σας και οι ωροσκοποι σας ταιριαζουν ιδανικα και βρηκατε την ευτυχια και ισως δεν θα φερθει οπως ειναι στο χαρακτηρα του να φερεται...θα αλλαξει χαρακτηρα και θα φερθει αλλιως οταν αντιμετωπισετε δυσκολια, που ολο και καποια θα αντιμετωπισετε...
    Προφανως εκει πονταρει οποιος χωνεται...αλλα ποσο μπορεις να πιστεύεις οτι εισαι η τοσο φανταστικη εξαιρεση; Ολοι πιστευουμε οτι ειμαστε η εξαιρεση σε ολα, κλασικη φραση οταν μας βρει συμφορα: "γιατι σε εμενα;..." Σε μενα; Πως εγω ειμαι η εξαιρεση εγω δε γινοταν να το παθω αυτο! ".

    Μπορει και να εισαι...εισαι; Δεν είσαι; Μαδα μαργαριτες...αυτοματη" τιμωρια" χωρις να χρειαζεται να πει τιποτα η κοινωνια, με τις υγιες σου :P

    Οποτε οπως βλεπεις δεν εχει να κανει με ηθικη το θεμα ουτε ενοχες...εχει να κανει με το οτι μονος σου μεσα απο τις επιλογες σου δημιουργεις τον παραδεισο η τη κολαση σου ειτε το συνειδητοποιεις ειτε οχι.
    καλα θα ηταν να ξεκαθαριζαμε αν μιλαμε για ερωτα προς δεσμευμενο, και οντως εκει παραπεμπει η λεξη "παρανομια", η (χτυπα ξυλο) σε καποιο ανηλικο.
    εγω θεωρησα οτι μιλαμε για "κατακριτεες" απο τους πολλους σχεσεις, οπως μεταξυ ομοφυλων, με καποιον/α αλλοδαπο, με διαφορα ηλικιας, θρησκευματος κλπ.

    αν μιλαμε για τριτα προσωπα, συμφωνω σε οσα ειπες και να σου θυμισω οτι παιρνεις κιολας την καλυτερη απο τις εκδοχες.
    αυτην δλδ, που εστω με υποκρισια (πισω απ την πλατη του ανηξερου), θα καταληξει το αντικειμενο του παθους σου (και του λαθους σου) μαζι σου.
    η πιο συνηθισμενη εκδοχη ομως δεν ειναι ΚΑΝ αυτη. αλλα εκεινη της "αρπαχτης" που σε αφηνει εσενα να ελ[πιζεις οτι μπορει να καταληξεις σε σχεση επειδη εκανες μια ξεπετα με παντρεμενο, κι εκεινον ικανοποιημενο απο την ηλιθιοτητα σου, πισω στην γυναικα του..
    διοτι καλη μου νατ, η σημαντικοτερη χασουρα δεν ειναι οτι και να καταληξει ακομα μαζι σου θα εισαι με καποιον που δεν ειχε προβλημα να εξαπατησει.
    το χειροτερο ειναι οτι ΕΣΥ εισαι για τον αλλο εξ αρχης ,αυτη που θα χωνοσουν σε καποιο ζευγαρι, οποτε εξ αρχης δεν σε σεβεται (ασχετως αν δεν αξιζει ουτε εκεινος τον σεβασμο σου. εγω λεω πως βλεπει εσενα) σαν μια #$#%$ που δεν της αξιζει τπτ καλυτερο απο το ψεμα που μοιραζει κι η ιδια.
    εκει να δεις "αυτοματη τιμωρια".
    εσυ να ξεροσταλιαζεις μηπως και σε προτιμησει απ την γυναικα του, κι εκεινος να σε εχει ξεχασει πριν απ το πηδημα. ουτε καν, μετα...

    οποτε αν μεν καταληξεις μαζι του εχεις την εξαπατηση στο τσεπακι γιατι δεν σε θεωρει εντιμο ανθρωπο και δεν θα σου φερθει εντιμα, αν δε, θα θελες να καταληξετε μαζι, αλλα δεν το χει σκοπο ο αλλος, σε θεωρει αυτονοητα αναλωσιμη και την αδιαφορια του, αξια της συμπεριφορας σου...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Μέχρι τρεις είναι δεσμός και έτσι?:Ρ
    Εξαρτάται πώς το βλέπεις εσύ. Η κοινωνία χ@στηκε αν είστε 2 ή 3 ή 4.

  8. #23
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Εξαρτάται πώς το βλέπεις εσύ. Η κοινωνία χ@στηκε αν είστε 2 ή 3 ή 4.
    Ω ναι,συμφωνώ!
    Μέχρι 3 είναι δεσμός που λένε κάποιοι.:Ρ
    Μετά αρχίζει το κουαρτέτο,το (ρωμαϊκό) όργιο κλπ.

  9. #24
    Nefeli28
    Guest
    Δεν μιλαμε για τριτα και τεταρτα προσωπα.
    Νομίζω το ανεφερα πιο πισω, μιλαμε για ζευγαρι αυστηρα. Δυο ατομα...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Όπως προανέφερα, η κοινωνία σήμερα έχει πολύ χαλαρά όρια.

    Ένα ζευγάρι ομόφυλων πχ ή με διαφορά ηλικίας/θρησκεύματος όπως αναφέρθηκε παραπάνω είναι άνετα ανεκτά από αρκετά μεγάλο μέρος της κοινωνίας.

    Ένα ζευγάρι συγγενών όμως όχι. Θα οδηγηθεί σε περιθωριοποίηση και δύσκολα θα επιβιώσει χωρίς τη συνεκτική δύναμη ενός κοινωνικού περίγυρου.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Ρε κοπελα μου ανοιξες ενα θεμα κ δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι το θεμα!!ρωτας αν εχουμε αγαπησει καποιον που δεν πρεπει αλλα δεν διευκρινιζεις τι ειναι αυτο που δεν πρεπει!στην αγαπη δεν υπαρχουν πρεπει η δεν πρεπει!!οταν 2 ατομα αγαπιουνται κανουν τα παντα να ειναι μαζι κ ας λεει ο κοσμος οτι θελει!!στην μονη περιπτωση που δεν γινετε ειναι σε περιπτωση που ειστε συγγενεις!!σε ολες τις αλλες περιπτωσεις πιστευω οτι δεν υπαρχει ισχυρη θεληση να μην κανεις κατι να στε μαζι!
    Last edited by pink floyd; 07-03-2017 at 17:54.
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Δεν μιλαμε για τριτα και τεταρτα προσωπα.
    Νομίζω το ανεφερα πιο πισω, μιλαμε για ζευγαρι αυστηρα. Δυο ατομα...
    ε πες και ποια ειναι η παρανομια ,
    να ξερουμε για τι συζηταμε.
    μας εσκασες!

  13. #28
    Nefeli28
    Guest
    Επανερχομαι με ενα παλιοτερο θεμα. Αν κάποιος εχει αναλογη εμπειρία, θα χαρω να τον ακούσω.
    Παρανομοι, απαγορευμένοι ερωτες. Οτιδήποτε ΔΕΝ μπορείς να έχεις. Αυτος/η που δεν θα γινει ποτέ δικος/η σου.
    Το άπιαστο, το εξω απο τα καθιερωμενα, το εξιδανικευμενο, το απολυτα ηδονικο. Αυτο που θα μεινει ανεκπλήρωτο, απωθημενο. Ειτε το ζησεις ειτε οχι, θα παραμενει παντα κατι ακατόρθωτο. Με ημερομηνία ληξης, με συγκεκριμενα όρια.
    Γιατι; Γιατι να το αποζητα αυτο κάποιος; Γιατί να ελκεται απο τέτοιες περιπτώσεις; Γιατί να επιδιώκει αυτα τα ακραια συναισθήματα;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 19:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  3. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 18:17
  4. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 11:57
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •