αποπροσωποιηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294

    αποπροσωποιηση

    τι κανετε?εγω εκει που ημουν καλα εγινα χειροτερα.επαθα αποπροσωποιηση.νιωθω απο τα πρωι οτι ζω σε ενα ονειρο,βλεπω τους αλλους και τους ρωταω αν υπαρχω,λεω το χερι ειναι δικο μου?εγω τρωω?εγω γραφω?αχ αισθανομαι χαλια!τα κανω ολα μηχανικα!περπαταω επειδη πρεπει!αχ αλλο κακο με βρηκε απο το αγχος μου!

  2. #2
    Αγαπητή ζουζουνίτσα μην στεναχωριέσαι .Εγώ βίωνα αποπροσωποίηση και απραγματοποίηση μαζι για 8 μήνες Δεν μπορώ να σου περιγράψω το τι πέρασα.Πάρα πολύ άσχημες καταστάσεις σε συνδυασμό με πανικούς και αγχώδη διαταραχή.Πολή άσχημα συμπτώματα ζαλάδες .αστάθεια ταχυκαρδίες,μουδιασματα κ.α.Νόμιζα ότι δεν θα έφευγε ποτέ και ήμουν χάλια .Τελικά έφυγε μόνο του .Ναι αγαπητή μου άρχισε να φεύγει σιγά σιγά και ούτε που το κατ\'αλαβα Μην φοβάσαι λοιπόν είναι και αυτό ένα ψυχωσωματικό σ\'ύ,τωμα το οπόιο θα μείνει λίγο και μετά θα βαρεθεί και θα φύγει.Ούτε ζεις σε όνειρο όυτε πρόκειτε να τρελλαθείς.Τίποτα δεν θα πάθεις απλά θα ταλαιπωρηθείς λίγο παραπάνω.Θα λες μετά ότι την έζησες και αυτήν την εμπειρία.Μην ανησυχής λοιπόν και μην αγχώνεσαι να κάνεις κάτι εσύ για να φύγει ,μόνο του περνάει.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μην το σκέφτεσαι και να μην σε τρομάζάζει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    αχ σε ευχαριστω πολυ!τουλαχιστον νιωθω οτι δεν ειμαι η μονη!!!!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    13
    καλη μου ζουζουνιτσα,σου γραφω για να σου πω πως πραγματικα δεν εισαι μονη!και εγω μετα απο καποιες κρισεις πανικου που ειχα,οι οποιες με ειχαν οδηγησει ακομα και στη σκεψη της αυτοκτονιας(πραγματικα ο Θεος με φυλαξε και δεν το εκανα),επαθα αποπροσωποιηση και αποπραγματοποιηση...θυμαμα� � οτι τον πρωτο καιρο ημουν πολυ χαλια,και το μονο που ηθελα ηταν να με κλεισουν σε ενα ιδρυμα,καθως πιστευα οτι ειχα χασει το μυαλο μου.πιστευα οτι αυτη η κατασταση θα ειναι μονιμη,ενω παραληλλα ειχα και ολα τα συμπτωματα που αναφερει η tinalost73.οι συνεδριες που παω με εχουν βοηθησει,και,πιστεψε με,αν πραγματικα το θελεις,μπορεις να το ξεπερασεις.ξερω οτι ο φοβος μπορει να ειναι πολυ μεγαλος και δυσβασταχτος,ομως ειναι απλα μια παγιδα του μυαλου.βγες εξω,δες τα δεντρα,τα πουλια,τη φυση,και μην φοβασαι,δεν προκειται να χασεις το μυαλο σου οπως νομιζεις.ξερω οτι ειναι δυσαρρεστη η αισθηση του να βιωνεις τη ζωη σου σαν σε ονειρο και να κανεις μηχανικες κινησεις,ομως με τον καιρο και με την βοηθεια ενος ειδικου θα τα καταφερεις.αυτα και συγγνωμη αν σε κουρασα,ηθελα απλως να σου δωσω λιγο κουραγιο που τοσο εχεις(εχουμε) αναγκη.θα περιμενω να δω το post στο οποιο θα μας μιλας για την θεραπεια σου.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1

    eimaste polloi..

    ax re paidia peite mou ayth h apoprosswpopoihsh ksepernietai?to kseperase kaneis??egw monimws peftw kai shkwnomai?mhpws den einai agxos alla psyxwsh..??eimaste polloi telika

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    36
    αστα να πανε!!!!!το εχει κσεπερασει κανεις????????????
    εγω το εχω 5χρονια και δεν αντεχω αλλο!!!!!!!
    πως να το νικησω????8α μπορεσω ποτε?παρολο που πινω αντικατα8λυπτικα με νικαει!!!!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •