ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ !!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Γιατί »φτερουγίζει» η καρδιά σας;



    Αίσθημα παλμών είναι το δυσάρεστο σύμπτωμα που προκύπτει όταν ο καρδιακός παλμός γίνεται αισθητός. Μπορεί να νιώθετε την καρδιά σας να χτυπάει γρήγορα ή άρρυθμα ή να νιώθετε ότι χάνετε κάποιους χτύπους. Πολλοί το περιγράφουν ως φτερούγισμα, το οποίο το αισθάνονται στο στήθος και λαιμό.

    Αποτελεί ένα συχνό σύμπτωμα που ταλαιπωρεί πολλούς ανθρώπους και θα πρέπει να γίνει κατανοητό ότι δεν σηματοδοτεί την εμφάνιση αρρυθμίας, παρόλο που και οι δύο καταστάσεις σχετίζονται μεταξύ τους.

    Στην περίπτωση που κάποιος έχει αίσθημα παλμών και η καρδιά του έχει φυσιολογικό ρυθμό δεν έχει λόγο ανησυχίας καθώς δεν υπάρχουν σοβαρές επιπλοκές.

    Το «αθώο» αίσθημα παλμών, δηλαδή όταν η καρδιά έχει φυσιολογικό ρυθμό, προκαλείται από τους παρακάτω παράγοντες.

    Άγχος, κρίσεις πανικού, φόβος

    Καφεΐνη

    Κάπνισμα

    Κοκαΐνη και άλλα ναρκωτικά

    Άσκηση

    Πυρετός

    Αντίθετα αν συμβαίνει σε έδαφος αρρυθμίας η κατάσταση είναι πιο σοβαρή και χρειάζεται διερεύνηση. Η αρρυθμία είναι πιο πιθανό να συνυπάρχει σε άτομα με γνωστή καρδιακή νόσο, βαλβιδοπάθεια, παθήσεις του θυρεοειδούς αδένα ή διαταραχές των ηλεκτρολυτών στο αίμα π.χ. κάλιο.

    Οι επιπλοκές σε αυτή την περίπτωση μπορεί να είναι απειλητικές για την υγεία. Εάν η καρδιά χτυπάει γρήγορα, η αρτηριακή πίεση μπορεί να πέσει και να λιποθυμήσετε. Αυτό μπορεί είναι πιο πιθανό αν έχετε πρόβλημα με την καρδιά, όπως συγγενή καρδιοπάθεια ή βαλβιδοπάθεια.

    Σπάνια το αίσθημα παλμών μπορεί να προκαλείται από απειλητικές αρρυθμίες οι οποίες προκαλούν την παύση της λειτουργίας της καρδιάς.

    Αν το αίσθημα παλμών οφείλεται στην κολπική μαρμαρυγή μπορεί να σχηματιστούν θρόμβοι στο αίμα, οι οποίοι στη συνέχεια μπορεί να φράξουν μία αρτηρία του εγκεφάλου προκαλώντας εγκεφαλικό επεισόδιο.

    Καρδιακή ανεπάρκεια. Αυτό μπορεί να οδηγήσει αν η καρδιά σας είναι άντληση αναποτελεσματικά για μια παρατεταμένη περίοδο λόγω μιας αρρυθμίας, όπως η κολπική μαρμαρυγή. Μερικές φορές, ελέγχοντας το ρυθμό μιας αρρυθμίας που προκαλεί καρδιακή ανεπάρκεια μπορεί να βελτιώσει τη λειτουργία της καρδιάς σας.

    Αν η αρρυθμία είναι παρατεταμένη η καρδιά δε θα λειτουργεί αποτελεσματικά ως αντλία και θα οδηγήσει σε καρδιακή ανεπάρκεια.

    Οι εξετάσεις που είναι απαραίτητες για τη διερεύνηση του αισθήματος παλμών είναι το καρδιογράφημα, το Holter ρυθμού 24ωρου, το Triplex καρδιάς, η δοκιμασία κόπωσης και μπορεί να χρειαστεί και ηλεκροφυσιολογική μελέτη σε ορισμένες περιπτώσεις.

    Στις περιπτώσεις που δεν συνυπάρχει πάθηση της καρδιάς σπανίως απαιτείται θεραπεία.

    Συνήθως ο γιατρός σας θα σας συμβουλεύσει να αποφύγετε τους παράγοντες που ευθύνονται για την πρόκληση του αισθήματος των παλμών. Αν όμως οφείλεται σε παθολογική διαταραχή θα πρέπει να θεραπευτεί η υποκείμενη αιτία.

    Kαλημέρα σε όλους!! Βρήκα ένα άρθρο και σας το παραθέτω!!!

  2. #17
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    30
    viviann στειλε μου σε παρακαλω στο [email protected]-να σε κανω κατι ερωτησεις που θελω.περιμενω μηνυμα.

  3. #18
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    30
    Παιδιά Πώς στέλνουμε μυνήματα εδω σε κάποιον;;

  4. #19
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by viviann View Post
    Καλημέρα, Χριστός Ανέστη! Ελπίζω όλοι να περάσατε καλά τις μέρες του Πάσχα! Οι έκτακτες σίγουρα έχουν και σύνδεση με ΓΟΠ και σχετικά γαστρεντερικα προβλήματα.. Εγώ έχω θέμα με το έντερο και είναι χαζομάρα που δεν στρώνω τη διατροφή μου λίγο και ταλαιπωρούμαι αλλά απο κάτι τέτοια νιώθω οτι έχω δυναμώσει και δε με φοβίζουν και πολλά προφανώς για να αδιαφορώ σε αυτά!!! Οι έκτακτες όπως έρχονται θα φεύγουν, σωστή διατροφή, νερό αρκετό και όχι στρες...τώρα θα μου πείτε χαίρω πολύ όλοι τα ξέρουμε αλλά για πείτε μου έναν που προσπαθεί ικανοποιητικά?? Μη φοβάστε και το ρετάρισμα της καρδιάς φυσιολογικό είναι...όλοι κάνουν έκτακτες αλλά είτε δε το γνωρίζουν, είτε αδιαφορούν, αφήστε δε μπου διάβασα και κάπου οτι είναι και οι αρρυθμίες της μακροζωίας....βρε λέτε να φτάσουμε όλοι τα 100??!! Εύχομαι σε όλους μας κουράγιο και πίστη στον εαυτό τους, κανείς δε θα μας βοηθήσει περισσότερο απο τον ίδιο μας τον εαυτό!
    Viviann στειλε μου στο e-mail [email protected]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    116
    Ρε παιδιά help me.. εδώ και μια βδομάδα με έχουν πιάσει οι καταραμένες οι έκτακτες 2 με 3 το λεπτό δεν μπορώ να ηρεμήσω φοβάμαι πάρα πολύ είμαι πολύ αηχωδης άτομο με κρίσεις πανικού. Τελευταία φορά έκανα τριπλεξ τον Απρίλιο που μας πέρασε και θα πάω να κάνω πάλι αύριο. Έπαθε ο μπαμπάς μου πρόσφατα έμφραγμα και Μ έχει μείνει μετατραυματικό. Φοβάμαι μη μου πεις ο γιατρός ότι έχω τπτ. Εσείς τι πιστεύετε?

  6. #21
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by ellaki1989 View Post
    Ρε παιδιά help me.. εδώ και μια βδομάδα με έχουν πιάσει οι καταραμένες οι έκτακτες 2 με 3 το λεπτό δεν μπορώ να ηρεμήσω φοβάμαι πάρα πολύ είμαι πολύ αηχωδης άτομο με κρίσεις πανικού. Τελευταία φορά έκανα τριπλεξ τον Απρίλιο που μας πέρασε και θα πάω να κάνω πάλι αύριο. Έπαθε ο μπαμπάς μου πρόσφατα έμφραγμα και Μ έχει μείνει μετατραυματικό. Φοβάμαι μη μου πεις ο γιατρός ότι έχω τπτ. Εσείς τι πιστεύετε?
    ο πατερας σου επαθε εμφραγμα γιατι ειχε βουλωμενες αρτηριες και οχι για τις εκτακτες.αν δεν θες να παθεις εμφραγμα κοβεις καταχρησεις οπως τσιγαρα αλκοολ ανθυγιεινη διατροφη βαλε 30 λεπτα την ωρα με 1 ωρα γυμναστικη την ημερα και δεν θα χεις προβλημα οπως εγραψα σε ενα αλλο ποστ νε παρομοιο ονομα με το δικο σου αν δεν ειναι κολπικη μαρμαρυγη δεν εχεις να φοβασαι τιποτα...

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    2
    Χαίρεται εδώ και χρόνια πασχω από έκτακτες συστολεσ όπου όλη μου έχουν πει ότι δεν είναι παθολογικο, και εδώ και 2 μήνες η εκτατες συστολεσ έχουν γίνει πολύ περισσότερες μιλάμε για αφόρητες και μιλάμε κάθε μέρα.... το τελευταίο διάστημα πήγαινα στα επηγωντα όπου μου έκαναν καρδιογραφημα και εξετάσεις αίματος και ήταν φυσιολογικές... αλλά όταν έκανα το καρδιογραφημα δεν είχα έκτακτες σηστολες και πήγα σε καρδιολόγο και μου έκανε τριπλεξ και μου έβαλε 24 ώρες χολτερ όπου έδειξε 1063 εκτατες αλλά αθώες χωρίς ευρήματα και μου είπε να περνώ μαγνήσιο κάθε μέρα... είχαν ηρεμήσει το καλοκαίρι όπου δούλευα ... το διάστημα αυτό είχα και χωρισμό και έναν φίλο όπου των είχα στο σπίτι μου όπου είχε καρκίνο και πέθανε.... και έχει τώρα 2 μήνες που δεν μπωρο από της έκτακτες συστολεσ πριν 15 μέρες πήγα Αθήνα σε ένα νοσοκομείο όπου ήταν γνωστός καρδιολόγος και μου έκανε τριπλεξ για 4 λεπτά και μου είπε δεν έχω τίποτα, και μου είπε τώρα που θα πας κάτω κάνε ένα 24 χολτερ και στηλε μου να το δω, το έκανα μου βρήκε 90 έκτακτες σηστολες που 25 ήταν συπτοματικες και το έστειλα και μου είπε είναι οκ δεν έχεις πρόβλημα.... και πήγα σε έναν καρδιολόγο εδώ που μένω στο νοσοκομείο όπου είναι επεμβατικος το είδε το χολτερ και μου είπε πάρε μαγνήσιο για 20 μέρες και έλα να μου πεις... έστελνα μηνύματα στο άλλο καρδιολόγο στην Αθήνα όπου μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και του είπα γιατρέ δεν της αντέχω και μου γράφει πάρε αυτό το φάρμακο flecardia ένα την ημέρα... εγώ φοβήθηκα και πήρα τηλέφωνο των καρδιολόγο επεμβατικο του νοσοκομείου όπου μου έδωσε να πάρω μαγνήσιο και του είπα ότι ο άλλος επεμβατικος καρδιολόγος από την Αθήνα μου είπε να πάρω το flecardia και μου λέει κατηγοριματικα όχι δεν θα το πάρεις. Εδώ και πολλές μέρες ότι τρώω με πονάει το στομάχι μου και κάνω έκτακτες συστολεσ και έχω φτάσει να πεινάω και να μην μπωρο να φάω. Έχω κουραστεί πολύ τη να κάνω ρε παιδιά αν μπορείτε να βοηθήσετε σε κάτι.

  8. #23
    Quote Originally Posted by Ziovanni View Post
    Χαίρεται εδώ και χρόνια πασχω από έκτακτες συστολεσ όπου όλη μου έχουν πει ότι δεν είναι παθολογικο, και εδώ και 2 μήνες η εκτατες συστολεσ έχουν γίνει πολύ περισσότερες μιλάμε για αφόρητες και μιλάμε κάθε μέρα.... το τελευταίο διάστημα πήγαινα στα επηγωντα όπου μου έκαναν καρδιογραφημα και εξετάσεις αίματος και ήταν φυσιολογικές... αλλά όταν έκανα το καρδιογραφημα δεν είχα έκτακτες σηστολες και πήγα σε καρδιολόγο και μου έκανε τριπλεξ και μου έβαλε 24 ώρες χολτερ όπου έδειξε 1063 εκτατες αλλά αθώες χωρίς ευρήματα και μου είπε να περνώ μαγνήσιο κάθε μέρα... είχαν ηρεμήσει το καλοκαίρι όπου δούλευα ... το διάστημα αυτό είχα και χωρισμό και έναν φίλο όπου των είχα στο σπίτι μου όπου είχε καρκίνο και πέθανε.... και έχει τώρα 2 μήνες που δεν μπωρο από της έκτακτες συστολεσ πριν 15 μέρες πήγα Αθήνα σε ένα νοσοκομείο όπου ήταν γνωστός καρδιολόγος και μου έκανε τριπλεξ για 4 λεπτά και μου είπε δεν έχω τίποτα, και μου είπε τώρα που θα πας κάτω κάνε ένα 24 χολτερ και στηλε μου να το δω, το έκανα μου βρήκε 90 έκτακτες σηστολες που 25 ήταν συπτοματικες και το έστειλα και μου είπε είναι οκ δεν έχεις πρόβλημα.... και πήγα σε έναν καρδιολόγο εδώ που μένω στο νοσοκομείο όπου είναι επεμβατικος το είδε το χολτερ και μου είπε πάρε μαγνήσιο για 20 μέρες και έλα να μου πεις... έστελνα μηνύματα στο άλλο καρδιολόγο στην Αθήνα όπου μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και του είπα γιατρέ δεν της αντέχω και μου γράφει πάρε αυτό το φάρμακο flecardia ένα την ημέρα... εγώ φοβήθηκα και πήρα τηλέφωνο των καρδιολόγο επεμβατικο του νοσοκομείου όπου μου έδωσε να πάρω μαγνήσιο και του είπα ότι ο άλλος επεμβατικος καρδιολόγος από την Αθήνα μου είπε να πάρω το flecardia και μου λέει κατηγοριματικα όχι δεν θα το πάρεις. Εδώ και πολλές μέρες ότι τρώω με πονάει το στομάχι μου και κάνω έκτακτες συστολεσ και έχω φτάσει να πεινάω και να μην μπωρο να φάω. Έχω κουραστεί πολύ τη να κάνω ρε παιδιά αν μπορείτε να βοηθήσετε σε κάτι.
    Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω , περνάω τα ίδια από τις 4 Φεβρουαρίου κάθε μέρα ,όλη μέρα ,έχω κάπου καμιά 20αρια… έχασα 3 κιλά μου βγαίνει ξινό κάθε φορά και έτσι τρώω πολύ λιγότερο αλλά αυτές εκεί φάω δεν φάω … περιμένω Τετάρτη να δω τον καρδιολόγο … κουράγιο και υπομονή ,ελπίζω να μας αφήσουν για λίγο τουλάχιστον μπας και βρούμε λίγο ηρεμία

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Παιδιά υπομονή. Το στομάχι είναι πολύ δύσκολο και πιστεύω μας προκαλεί πρόβλημα με τις έκτακτες. Και εγώ έχω κάθε μέρα. Δεν ξέρω τι να κάνουμε γι αυτό το πράγμα. Επιμένω πως πρέπει να λαμβάνουμε υπόψιν το στομάχι. Τι διατροφή κάνετε αν επιτρέπεται?

  10. #25
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Παιδιά υπομονή. Το στομάχι είναι πολύ δύσκολο και πιστεύω μας προκαλεί πρόβλημα με τις έκτακτες. Και εγώ έχω κάθε μέρα. Δεν ξέρω τι να κάνουμε γι αυτό το πράγμα. Επιμένω πως πρέπει να λαμβάνουμε υπόψιν το στομάχι. Τι διατροφή κάνετε αν επιτρέπεται?
    Καλησπέρα , πως γίνεται να ξέρουμε εάν είναι το στομάχι ; Εγώ τρώω δεν τρώω μια και το ίδιο . Σήμερα πάλι τα ίδια …ο σφυγμός πάντως δεν αλλάζει το έχω τσεκάρει …το πολύ από 80 να πάει 85 και αυτό γιατί τινάζομαι …

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    124
    Εγώ πήγα χθες στον καρδιολόγο και με βρήκε περδίκι. Για τις έκτακτες και το αίσθημα παλμών μου είπε ξεκάθαρα από σκέψεις και άγχος. Μου είπε να πετάξω οξύμετρα και παλμόμετρα και να μην ξαναβάλω το ρολόι που μετράει παλμούς. Ότι όλα είναι στο μυαλό. Για τις έκτακτες μου είπε πως δείχνουν γερή καρδιά. Άρα το λύσαμε το ιατρικό. Τι μένει; Το ψυχολογικό.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Εγώ είχα πάει πολλές φορές στον καρδιολόγο μου και μου είχε πει άγχος κλπ. Και όταν είχα πολλές πήγα μια μέρα και του λέω θα περιμένεις να δεις και μόλις γύριζα στο πλάι ξεκίνησαν ασταμάτητες έπαθε πλάκα ο γιατρός. Μου λέει στους περισσότερους λέμε για άγχος γιατί δεν πιστεύουμε ότι όντως νιώθουν τόσες πολλές. Τρελάθηκα μόλις μου το είπε. Μιλήσαμε και μου πρότεινε ablation. Αλλά πρώτα μου είπε θα προσπαθήσεις να φτιάξεις το στομάχι σου γιατί εγώ όντως είχα θέμα με το στομάχι. Και είδα καλυτερευση δεν μπορώ να πω αλλά πολλές φορές και μέρες το πράγμα είναι τρομερό και δεν σταματούν. Πάντα όμως έχω και το στομάχι χάλια. Προσπαθώ παιδιά πολύ. Το άγχος μας σίγουρα φέρνει πρόβλημα πολύ μεγάλο και σε αυτό και σε πολλά. Εσάς γενικά σας ενοχλεί το στομάχι? Εγώ πχ νιώθω πως έχω ακόμα πιο πολλές όταν δεν πάω τουαλέτα.

  13. #28
    Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    35
    Quote Originally Posted by FOTINI H FOTINI View Post
    Καλησπέρα σας, εδώ και 3 χρονια ζω μια κολαση. Θυμάμαι την πρωτη φορα...Ημουν στο αυτοκινητο και ενιωσα ενα εντονο φτερουγισμα της καρδιας. Αρχικα τρομαξα όμως το προσπερασα και γρηγορα το ξεχασα. Οσο περνουσε ο καιρος τα φτερουγισματα ερχοντουσαν όλο και πιο συχνα. Σημερα μετά απο 4 διαφορετικους καρδιολογους, αιματολογικες εξετασεις, ελεγχο θυροειδη, απειρα καρδιογραφηματα, υπερηχους καρδιας, holter, τεστ κοπωσεως, και τελος (ούτε στον εχθρο μου αυτη η εξέταση) ηλεκτροφυσιολογική μελέτη καρδιάς. ΟΛΑ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ !!!! Οι ατιμες οι αρρυθμίες όμως δεν θέλουν να με ξεχάσουν και εγω υποφερω. Καθε μερα, καθε μερα.... ο ιδιος φοβος...Ο ΘΑΝΑΤΟΣ !!! Οσοι γιατροι και να μου λενε οτι δεν εχω τιποτα εγω φοβαμαι και στην τελικη δεν μου αρεσει αν ζω αλλο ετσι... Παιρνω αρκετους μηνες το Tenormin 25mg αλλά δεν εχω δει και ιδιαίτερη διαφορα ή μάλλον δεν ξερω ποσο χειρότερα θα ημουν αν δεν το επαιρνα. Εχω οισοφαγικη παλινδρόμηση αλλά οι γαστρεντερολογοι που εγω τουλαχιστον εχω δει δεν παραδεχονται οτι οι εκτακτες προερχονται απο τον οισοφαγο. Καπνιζω (το ξερω οτι καθε αλλο παρα βοηθαει) και ειμαι αρκετα αγχωδης ανθρωπος.
    Ποιος εχει το ιδιο προβλημα...υπάρχει καποιος απο εσας να μου συστησει κατι άλλο;;;;;;
    Σας παρακαλω...

    ευχαριστω!!!!!

    Υ.Γ. Ξεχασα να αναφερω, ειμαι 39 χρονων και 50 κιλα (αν το βαρος εχει σημασια)
    Καλησπέρα καί από μένα.. πρόκειται και εγώ να κάνω ηλεκτροφυσιολογικη μελέτη για άλλο λόγο βέβαια και όχι για έκτακτες.. γιατί είσαι τόσο απογοητευμένη με την εξέταση;; Θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία σού.. ευχαριστώ!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Να μην αγχώνεσαι. Όσο είσαι αγχωμενη, οι έκτακτες θα είναι εκεί, πιστές στο ραντεβού. Και εγώ έκανα την περασμένη εβδομάδα holter και τις εντόπισε. Μου είπε ο καρδιολόγος ότι μέχρι 10 χιλιάδες το 24ωρο δεν υπάρχει θέμα. Βγάλε το άγχος. Κάνε κάτι, δες τη ζωή σου διαφορετικά

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Καλησπερα και απο μενα , επειτα απο αρκετο καιρο . Πιστη και εγω σε ολα τα ψυχολογικα , τις αρρυθμιες , τις δυσπνοιες και τους δυνατους πονους σε μυς . Κανοντας καλους κυκλους , να ηρεμω για ενα διαστημα οχι ευκαταφρονητο , ισως και μερικους μηνες κανοντας μονο 4-5 εκτακτες τη μερα , τοσο ασημαντες οσο και να αναφερθουν και παλι να ερχεται το πληρωμα του χρονου να πληρωσω για κατι που δεν εχω ιδεα τι ειναι . Να επανερχονται συνοδεια ενος μαυρου συννεφου που καλυπτει ολη τη χαρα και μου ρουφαει το λογικο απο μεσα μου , αφηνοντας με ερμαιο ενος φοβου οπου δεν μπορω να καθοριζω τι ακριβως τρεμει ή τι συμβολιζουν οι εκτακτες για μενα . Μεσα σε αυτους τους κυκλους (4 το χρονο , συνηθως στην αρχη της καθε εποχης με διαρκεια απο μερες , βδομαδες εως και μηνα) κανω κοντα στις 50 ισως και 70 , εχει τυχει και 100+ σε μια ημερα . Ξερω οτι δεν ειναι και τοσο τραγικος ο αριθμος ομως , οπως λεει και ο ψυχιατρος μου , ειναι αρκετες για μενα , για οσες μπορω να αντεξω . Τοτε ειναι που βυθιζομαι μεσα σε ενα δικο μου συμπαν και ενα δικο μου μαυρο συννεφο βλεποντας παντου μονο καταθλιψη . Βλεπω θανατο . Βλεπω την αδικια που μου φορτωσαν καποτε επ ωμου και πορευομαι απο μικρο παιδι με ψυχοσωματικα , οριακη διαταραχη αλλα και διπολικη τυπου β (περισσοτερο διπολικα στοιχεια καθως εχω παθει πολυ λιγες φορες ειτε υπομανιακα επεισοδια , ειτε καταθληπτικα χωρις να αποτολμησω ποτε να δωσω ενα τελος , ισως το οτι ειμαι χεστης μου εσωσε τη ζωη , βεβαια αυτοτραυματιζομαι πολυ) . Μεσα σε αυτα τα διαστηματα που συμβαινει το φαινομενο τις εχω παρατηρησει σε πολλες δραστηριοτητες . Τωρα ειναι οταν προσπαθω να ηρεμησω , ειτε να κατσω , ειτε να ξαπλωσω . Τις προηγουμενες ημερες υπηρχε μεγαλο διαστημα μεσα στη μερα οπου ηρεμουσα και για λιγες ωρες εξαφανιζοντουσαν , σημερα εχω καθολη τη διαρκεια , για αυριο ? δεν ξερω . Εχω παλι ραντεβου με τον καρδιολογο μου , οχι για να με εξετασει , τι αλλη εξεταση να κανει ο ανθρωπος ? αλλα για να συζητησουμε για καποιο ηρεμιστικο και καποιο υπνωτικο χαπι καθως εχω μεγαλο προβλημα και με τον υπνο , το ειχα και πριν συμβει ο κυκλος με τις αρρυθμιες .

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές και φόβος
    By Vicky24 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 31
    Last Post: 12-11-2020, 18:00
  2. εκτακτες συστολες
    By george271185 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2014, 19:40
  3. Εκτακτες συστολες- Αρρυθμιες
    By vlaovic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 21-12-2012, 02:55
  4. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 18:26
  5. ταχυκαρδια και εκτακτες συστολες
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 05-12-2011, 20:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •