τι συμβαινει στην ανηψια μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Τα ξερω απο φιλες μου!ειναι πανακριβη η ζωη κ για να σπουδασει χωρις υποτροφια θελει μια περιουσια!το θεμα ειναι αν στο παιδι δεν εχουν βαλει καποια ορια θα ειναι δυσκολο να μπουν τωρα!
    δεν ειναι μονο τα
    ορια, ειναι και η ενημερωση.
    αν το παιδι νομιζει οτι με 1000 ευρω μπορει να παει στην αμερικη να ζησει και να σπουδασει, ας του πουν ποσα λεφτα χρειαζεται και ποσα χρονια να δουλευει κανεις για να τα βγαλει.
    αλλιως, η υποτροφια ειναι μονοδρομος.
    εχει τα φοντα για υποτροφια η το μονο που εχει ειναι η καλη φωνη?
    αν ειναι μονο η φωνη, για αμερικη δεν αρκει.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Έχει τα φόντα για όλα, έχει ήδη κερδίσει μια υποτροφία στο ωδείο.. Οι γονείς της την στήριζουν σε όλα κ συνεχίζουν.. Η αδερφή μου με πήρε τηλ πανικοβλητη γτ φοβήθηκε μήπως το παιδί κάνει κάτι πάνω στον οιστρο της αυτόν.. Κ της είπα κάποια στιγμή "καλά. Τι πανικοβαλλεσαι? Κ με τρελάινεις κ μένα; λες κ θα καταφέρει να πιάσει δουλειά κ θα τα κάνει όλα αυτα μέχρι τον Σεπτέμβριο?".. Επίσης η αδερφή μου της εξήγησε ότι για να κάνει κάτι τέτοιο πρέπει να ενήλικιωθει κ να δώσει εξετάσεις για να κάνει κάτι τέτοιο σε κάποια σχολή της Αμερικής.. Της μιλάει θέτοντας ρεαλιστικα πράματα κ χωρίς να την αδειάζει η να την αποδοκιμαζει, η μικρή έχει άγνοια για τα εφόδια που χρειάζονται για εκεί.. Γι αυτό η αδερφή μου φοβήθηκε μη κάνει κάποια απερισκεψια, υπερβολικό μεν μπορεί να συμβεί δε.. Γτ κάποια στιγμή η μικρή της ανέφερε επί λεξει "θα φύγω από το σπίτι θα πάω να δουλεψω" ..tragic..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Οι φτωχοί δουλεύουν από τα δεκαπέντε να ξέρετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν ειναι φτωχια...οι γονεις εχουν πολλα λεφτα κ ζουν με ανεση...δεν υπαρχει κανενας λογος να δουλεψει, εχει τα παντα κ πολυ περισσοτερα απο οσα πρεπει.. .εχουν απειρα λεφτα...μαλακιες λεει το μικρο...τελος..κωλογαμωεφηβ� �ια!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Κούκλα άμα δεν είχαν λεφτά θα δούλευε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τι να δουλεψει..προς το παρον κανει σχολειο μουσικο, ωδειο, φωνητικη, στιβο..οκ..., κ μεις δνε ειχαμε να φαμε αλλα σε ηλικια 14 χρονων δεν δουλευα,αν δεν ειχαμε να φαμε τρωγαμε καμια ελια.οκ...
    σημερα ειναι πιο ηρεμη, νομιζω της ερχονται ιδεες κ της φευγουν ετσι ευκολα, μετα ξανακολλαει, τρωει φρικες, τι να πω..
    η εφηβεια παντως πολυ δυσκολη κατασταση.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    δεν ειναι φτωχια...οι γονεις εχουν πολλα λεφτα κ ζουν με ανεση...δεν υπαρχει κανενας λογος να δουλεψει, εχει τα παντα κ πολυ περισσοτερα απο οσα πρεπει.. .εχουν απειρα λεφτα... μαλακιες λεει το μικρο... τελος.. κωλογαμωεφηβεια!
    αν εχουν απειρα λεφτα, ποιο το προβλημα?
    θα της εξηγησουν οτι στην αμερικη δεν δεχονται εφηβους απο ξενες χωρες, αλλα χρειαζεται απολυτηριο και οτι οταν τελειωσει το σχολειο, θα την στειλουν οι ιδιοι να σπουδασει οπου θελει.
    problem solved.

    πες της και το αλλο μηπως την επηρρεασεις.
    το 'καλυτερα πρωτος στο χωριο,παρα τελευταιος στην πολη", το ξερεις?
    στην αμερικη με τετοια ΥΠΕΡΠΛΗΘΩΡΑ ταλεντων και πληθυσμου, ενα μετριο μετριοτατο ταλεντο που καταφερνει να γινει γνωστο, εχει την φωνη της αντελ, εμφανιση σουπερ μοντελ και μυαλο ροκφελερ.
    δλδ, ο ανταγωνισμος ειναι ΓΙΓΑΝΤΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.
    εδω, ενα καλο ταλεντο μπορει να γινει πασιγνωστο σε λιγα χρονια. εκει μπορει να προσπαθει μια ζωη και να ειναι σερβιτορα σε καφε.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Κούκλα εδώ στο βορρά δουλεύουν αρκετοί από μικροί εγώ στα δεκαπέντε μου έκανα τη δουλειά ενός άντρα στα δεκαοχτώ δούλευα για δύο άτομα και τώρα που έχω θέμα δουλεύω πάλι κανονικά δε με κόβει από κάτι βάλε ότι χρειάζονται μερικά χρόνια να ψηθεί εγώ βοηθάω από έξι χρόνων κουβαλούσα τούβλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Επίσης αποκλείεται να είναι καλύτερη από αυτούς εδώ
    https://youtu.be/RvYcatJB3NU
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Βασικά αυτό που μπορεί να κάνει είναι να κάνει κανάλι στο γιουτουμπ και να μας το κανεισ κοινοποίηση κι αν είναι καλό θα πάρει views ξέρω άπειρους τέτοιους
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Επίσης μπορεί να έχει views αλλά λεφτά να μη βγάζει οπότε αν δεν είναι ψωνάρα ασ προσέξει αν το θέλει όντως η το λέει έτσι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Είναι άπειροι σου βάζω πέντε έξι αλλά είναι πάρα πολλοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Επίσης αποκλείεται να είναι καλύτερη από αυτούς εδώ
    https://youtu.be/RvYcatJB3NU
    Λιγο ακυρο αυτο!δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να συγκρινεις απο την στιγμη που δεν την εχεις ακουσει! Ετσι κ αλλιως πλεον δεν μετραει η φωνη αλλα να τα βγαλεις ολα!τοσοι ανθρωποι που εχουν φωναρες δεν πετυχαινουν γτ εχουν μονο αυτο κ ολα τα ξεκολλα γινονται διασημες!τι να λεμε?!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καλα ..το παιδι εχει απιθανη φωνη κ σκηνικη παρουσια..δνε θα το εβαζα ποτε στο youtube να το εκθεσω μικρο παιδι..αν θελει κατι θα ρωτησει την μαμα της ή θα το κανει μονη της...δεν κυνηγαει παντως αναγνωρισει στα μεσα κοινων.δικτυωσης..
    η μαμα της την συμβουλευει κ ο πατερας της οτι πρεπει να τελειωσει το σχολειο πρωτα..εμενα με τρομαξε λιγο η επαρση της κ φοβηθηκα μηπως εχει κατι, μιας κ εχουν δει πολλα τα ματια μου..αυτη η μανια της να γινει διασημη εννοω...να αναγνωριστει..οπως κ να εχει πρεπει να τελειωσει τοσχολειο πρωτα..κ να εχει τα μυαλα στο κεφαλι της.
    ο αδερφος της επισης παιζει τρομπετα..
    ειναι φανερο οτι εχουν παρει την φλεβα του παππου, του πατερα μου δλδ που ηταν μουσικος κ ηταν αυτη η δουλεια του κ ηταν μια ζωη σε επαρση..
    ειχεκ ανει καποιες δουλειες αξιολογες ο πατερας μου, εγω κ τα ανηψια μου πηραν την φλεβα του, τα υπολοιπα αδερφια μου ειναι μαθηματικα μυαλα, αριστουχοι κ σε υψηλες θεσεις εταιριων..κ ολα αυτα τους φαινονται κουλα.
    το καλο ειναι οτι οταν βρισκομαι με την μικρη μιλαμε μονο για μουσικη, τραγουδαμε μαζι κ κανουμε ασκησεις φωνης κ επειδη το παιδι επηρρεαζεται κ απο εμενα, προσπαθω αρκετα να την συμβουλευω σωστα.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ - ΠΕΙΡΑΙΑ? ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By Deleted-member-250416b in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 21-08-2015, 08:08
  2. τι μου συμβαινει?
    By cherrybanana in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 18
    Last Post: 05-02-2014, 15:42
  3. Ευχομαι Καλο ΠΑΣΧΑ! Να βρουμε ολοι μας την ΑΝΑΣΤΑΣΗ στην καρδια & στην ζωη!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 05-05-2013, 13:42
  4. Ψυχίατρος στην Αθήνα.Ειδικευμένος στην ΙΔΨ υπάρχει ?
    By genehunter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-05-2011, 21:57
  5. Replies: 21
    Last Post: 04-07-2006, 02:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •