τι συμβαινει στην ανηψια μου - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 67 of 67
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Ναι αγαπη μου το καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες αλλα θελει προσοχη οταν της δειχνεις τον θαυμασμο σου,θελει κ ενα μετρο ο θαυμασμος για να παταει λιγο στην γη!σε λιγα χρονια που θα εχει ωριμασει οτι κ να της λες θα ξερει που παταει οποτε δεν θα πεταει στα ουρανια,σε αυτη την ηλικια ειναι το προβλημα!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    μακαρι να του πανε ολα δεξια της καλης μου!
    ναι η αληθεια ειναι οτι δικαιως εχει παρει οση αναγνωριση εχει δοθει απο καθηγητες κλπ..
    δουλευει σκληρα γι αυτο κ ναι κ γω θεωρω πως το αξιζει..
    απλα παρατηρω οτι της εχει γινει η διασημοτητα εμμονη.
    Ειμαι μουσικος κ εχω ασχοληθει κ εχ δουλεψει πολυ πανω στην μουσικη, εγω δεν εια μεγαλα ονειρα ποτε, δεν ξερω γιατι...πιθανοτατα επειδη κ πατερας μου ηταν μουσικος κ μου ειχε πει να μην μπλεξω ποτε επαγγελματικα γιατι δεν αξιζει το κυκλωμα, ξενερωσα νωρις..
    οποτε το κρατησα ως χομπυ, οποτε της δινω κ γω καποεις συμβουλες, καποιες φορες μελεταμε μαζι φωνητικη κ γενικα παρατηρω οτι το παιδι εχει μεγαλο ταλεντο οντως..
    της εξηγω οτι πρεπει παντα να σεβεται κ να ειναι ταπεινη...με ακουει αλλα δεν ξερω τι κραταει απο ολα αυτα..
    δεν ξερω.
    τα μεγαλα ταλεντα δεν μπορουν να ζησουν χωρις να δημιουργουν, οχι χωρις να ειναι διασημα..
    η διασημοτητα ειναι απλα φυσικο επακολουθο καποιες φορες, ουτε καν παντα.
    ξερεις φαντζομαι ποσοι ζωγραφοι πεθαναν ασημοι και παμφτωχοι.
    αλλα δεν μπορουσαν να ζησουν διαφορετικα.
    δεν το εκαναν για την δοξα, αλλα γιατι ΕΠΡΕΠΕ να δημιουργησουν.

    εχω την εντυπωση οτι τα παιδια δεν παιρνουν απο συμβουλες, αλλα απο παραδειγματα.

    οτι στασεις ζωης και προσωπικοτητες βλεπει στο αμεσο περιβαλλον της, αυτα και θα την επηρρεασουν.
    ολα τα μπλα - μπλα, απο την μια μπαινουν και απο την αλλη βγαινουν.

  3. #63
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    η αληθεια ειναι οτι απο μικρη μολις γεννηθηκε ηταν η μικρη μας πριγκιπισσα, ολοι κοβουμε φλεβα οταν την βλεπουμε...αστα...
    εγω την εχω ερωτευτει ! την εχω ολη την ωρα αγκαλια κ ολη η οικογενεια παντα την εκθιαζε κ την θαυμαζε..
    αυτο το παιδι εχει παρει πολυ θαυμασμο κ αγαπη η αληθεια ειναι..
    δεν εχει μονο μια μανα κ εναν πατερα..αλλα 3-4!!!
    θα σκοτωνα γι αυτην...τοσο πολυ την αγαπω...
    Να σου πω την αλήθεια ξέρω και εγώ μια κοπέλα και έλεγα τι τέλειοι γονείς , ξέρεις ....από αυτούς τους τέλειους :p.......τελικά όμως τα παιδιά τους βγήκαν αρκετά ψώνια, είμαι ντίβα κλπ δεν εννοώ σε ταλέντο ή σε κάτι συγκεκριμένο εννοώ έτσι γενικά και αόριστα ''είμαι γαμάτη, είμαι μια θεά''...........παίζει και διαταραχή βέβαια για αυτή που λέω γιατί είναι αρκετά εκτός πραγματικότητας, μειώνει τους αλλους, παλιοχαρακτήρας, δεν ξέρω χωρίς κάποιο ταλέντο, ομορφιά, μόρφωση , λεφτά κάτι κοινωνικά αρεστό τέλος πάντων που να σε κάνει να νομίζεις ότι είσαι κάποιος......η ανιψιά σου έχει ταλέντο, άλλο αυτό......αλλά οκ μπορείτε να την επηρεάζετε εσείς, δεν έχει χτίσει χαρακτήρα ακόμα , είναι και εφηβεία..........

  4. #64
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Τελικά το στείλατε Αμερική το κοριτσάκι; Ή του χαλάσατε τα όνειρα;

  5. #65
    Το κοριτσάκι φαίνεται να έχει ιδιαίτερη κλίση στην μουσική και λόγω των ικανοτήτων του έχει μεγαλώσει με ιδιαίτερη ενθάρρυνση και έπαινο γιαυτό. Είναι λογικό να αντλεί λοιπόν την αξία του μέσα από το ταλέντο του.. Και είναι λογικό να έχει μεγάλα όνειρα.. Αλλωστε φαίνεται να το αξίζει όταν έχει πάρει σπουδαιες διακρίσεις και οι καθηγητές του μιλάνε για πρότυπο.... Το πρόβλημα έγκειται στο ότι δεν έχει γνωρίσει ακόμη την αποτυχία. Είναι διαφορετικό να βασίζεις τα όνειρά σου σε ένα απόλυτα συνειδητό έδαφός και διαφορετικό να το βασίζεις σε μια ψευδαίσθηση παντοδυναμίας. Το ότι νιώθει παντοδύναμη δεν σημαίνει πως εχει ναρκισιστική διαταραχή.. Με αυτή τη λογική κάθε άνθρωπος που πιστευεις ακράδαντα στον εαυτό του και τις ικανότητές του είναι νάρκισσος. Το να είσαι νάρκισσος με την παθολογική σημασία είναι πολλά περισσοτερα από μια υπερβολική πεποίθηση σε κάτι και αντικατοπτρίζεται σε ολες τις πτυχές της ζωής του ατόμου..
    Αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να το φέρεται αντιμέτωπο με μια πρώτη αποτυχία. Αν το κοριτσάκι όμως αντλεί τα όνειρα του σε ενα συνειδητό πλαίσιο μην του τα στερήσετε. Μπορεί εν τέλει, να είναι γεννημένη να γίνει ένας σπουδαίος και γνωστός καλλιτέχνης!! Και οι κηδεμόνες πρέπει να είναι πάντα απλώς τα εργαλεία που θα βοηθησουν το παιδι να εξελιχθει στην καλυτερη εκδοχή του εαυτού του

  6. #66
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    εγω παντως 30 θελω να παω ακομα αμερικη να γινω διασημη. και ειμαι 1 ωρα απτην αμερικη :p

  7. #67
    Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Χαχα,ρε συ κ εγω ηθελα κ ουτε σε μουσικο σχολειο πηγα ουτε τραγουδαω!!σε πληροφορω οτι προσευχομουν να γινω διασημη κ ομορφη για να τραγουδησω με τους backstreet boys!!xaxaxa,τι μου θυμισες τωρα ρε??ολα τα παιδια παιρνανε τετοιες φασης οποτε μην τρελενεσαι!ολα καλα
    Backstreet boys και ξερό ψωμί!!! :D

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ - ΠΕΙΡΑΙΑ? ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By Deleted-member-250416b in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 21-08-2015, 08:08
  2. τι μου συμβαινει?
    By cherrybanana in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 18
    Last Post: 05-02-2014, 15:42
  3. Ευχομαι Καλο ΠΑΣΧΑ! Να βρουμε ολοι μας την ΑΝΑΣΤΑΣΗ στην καρδια & στην ζωη!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 05-05-2013, 13:42
  4. Ψυχίατρος στην Αθήνα.Ειδικευμένος στην ΙΔΨ υπάρχει ?
    By genehunter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-05-2011, 21:57
  5. Replies: 21
    Last Post: 04-07-2006, 02:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •