Τα όνειρα μας....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 125
  1. #1

    Τα όνειρα μας....

    Κλείστε τα μάτια και σκεφτείτε μια εικόνα, ένα τόπο μια μουσική...
    Ότι θα θέλαμε να ζήσουμε, τώρα, που το καλοκαίρι μας δείχνει τα πρώτα χαμόγελα του.
    Ποια εικόνα σας έρχεται στο μυαλό;
    Ας σκεφτούμε λίγο αισιόδοξα, με λίγο χρώμα και πολύ διάθεση για πιο όμορφες χαμογελαστές μέρες.
    Κλείνω τα μάτια μου και σκέφτομαι μια παραλία με καταγάλανα νερά, τον ήλιο να με χαιδεύει, μια μεγάλη παρέα που λέμε ένα εκατομμύριο άχρηστα πράγματα και γελάμε, παίζουμε και φωνάζουμε...
    Έχετε τίποτα καλύτερο;

    Υ.Γ Την Πρωτοψάλτη να τραγουδά τη Χαβάη!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Και γω στην παραλία είμαι Θεοφανία!! Πεντακάθαρα νερά, παρέα οικογένειες με παιδιά, τα πιτσιρίκια μας κάνουν χαβαλέ και μείς το ίδιο ;)
    Μουσική δε θελω, μου αρκεί ο ήχος απ το κυματάκι που σκάει και τα γέλια μας

    Εναλλακτικά παίζει και μια κορυφ\'η χιονισμένου βουνού,πολύ ψηλά, μόνη μου όμως, χωρίς κανέναν, να κατεβαίνω με σκι και γύρω να μην ακοουγεται τίποτα, να βλέπω μονο άσπρο και τον ήλιο απο πάνω μου... Ελευθερία!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Κάνεις και σκί ??????????
    lol


    Και εγω παραλία θέλω .
    Ηλιο (!!!!!!!) , ωραία αμουδιά , γαλάζια πεντακάθαρα νερά (με ενα μικρούτσικο κυματάκι) και απο επάνω μια καλή ταβερνούλα με θαλασσινά .

    Ανυπομονώ να έρθει το Πάσχα !!!!! (ελπίζω και ο καιρός να βοηθήσει)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΟΧΙ Η ΧΑΒΑΗ:P
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #5
    Originally posted by MANTHES
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΟΧΙ Η ΧΑΒΑΗ:P
    -----------------------------------------------------------


    Εκεί εσύ! Και στο όνειρο, θα τη βάλεις την ξινίλα σου γεροντοκόρη!
    ..................................................

  6. #6
    Θέλω να τρώω καραβίδες, (light ονειρο), να μου κλείνει ο έρωτας το μάτι, να κοκκινίζει ο ουρανός και μεις να μην ξεκολάμε απ\' την εικόνα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΕΛΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΤΗΝ ΧΑΒΑΗ. ΑΚΟΥ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ. ΞΕΝΕΡΩΜΑ ΕΝΤΕΛΩΣ. ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΘΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΓΑ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  8. #8
    Αν ειναι να σου φτιάξω τη διάθεση θα σου βάλω και Κατμαν ΜΑΤΝΗΕΣ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΦΥΓΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΩΣ ΟΝΕΙΡΟ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΔΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ. ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΦΙΑΛΤΗΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #10
    Εγώ το βλέπω κάθε Σαββατοκύριακο, γιατί το εξοχικό μου είναι μπροστά στη θάλασσα. Αυτό που μου λείπει είναι ότι συνεπάγεται το καλοκαίρι, (βουτιές, παιχνίδια στην παραλία κλπ).
    Εύχομαι πραγματικά η διάθεση σου να είναι καλή γιατί, αλήθεια σου λέω, δεν φαίνεται καθόλου!

  11. #11
    Όσο για την Πρωτοψάλτη...τι να πω; Περί ορέξεως...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΟΧΙ ΒΡΕ ΦΙΛΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ. ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  13. #13
    Όχι, ευτυχώς. Είναι κοντά στην Επίδαυρο. Πάλι ξεφύγαμε απ\' το θέμα μας \\.
    Είπαμε να μιλήσουμε για όμορφες εικόνες που μας φτιάχνουν τη διάθεση...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΠΑΞΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ. ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΞΙΝΙΣΜΕΝΗ ΓΕΡΟΝΤΟΚΟΡΗ. ΡΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    @Κλειώ , κάνω σκι και το λατρεύω. Η αίσθηση ελευθερίας που νοιώθω όταν κατεβαίνω τις πίστες (και ακόμα περισσότερο off piste) δεν περιγράφεται....

    @Manthes που είναι το χωριό σου?

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •