Όταν σε θέλει για φίλο..... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 277
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Οσο για το "φιλοι", συμφωνω οτι ειναι για να σου χρυσωσει το χαπι, αλλα μου φαινεται πολυ πιο ευγενικο απο το να σου πει ακριβως τι δεν της αρεσει πανω σου. Και γιατι να στο κανει δλδ; αυτο που δεν της αρεσει, σε καποια αλλη μπορει να αρεσει. Σου λεει οτι δεν σε βλεπει ερωτικα. Την αληθεια δηλαδη.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Δεν μου' χει τύχει και δεν ξέρω....
    Τουλάχιστον εκεί νιώθεις πως ο "αντρισμός" σου ανεβαίνει!
    Ενώ όταν στο ξεκόβουν αισθάνεσαι έναν υποβιβασμό και μία ταπείνωση, άλλο πράγμα βρε παιδί μου........
    ασε ρε γιαννη ξερεις τι είναι να σε βλεπουν μονο σαν αντικειμενο.. ηδονης? καλυτερα να σε βλεπουν σαν φιλο παρα ετσι.. για αυτό και εγω εβαλα κιλα να ησυχασω

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Συμφωνω με ελισαβετ και συνεχιζω οτι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ οτι οποια κοπελα σε θεωρει εμφανισιμο θα σε θελει κιολας. Μπορει μια χαρα ωραιο να σε θεωρει, αλλα να μην της κανεις κλικ ερωτικα. Γι αυτο λεει το "φιλος"

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Αυτο το "βουζα", τι σημαινει; μηπως μια κοπελα χαλια/ πολυ μετριας εμφανισης;
    Αν ναι, κι εσυ αυτο που κατηγορεις δεν κανεις; να ξεχωριζεις τις κοπελες με βαση την εμφανιση τους; αφου το κανεις, γιατι απο εκεινες σε ενοχλει;
    Ναι...
    Πρόσεξε: άσχημης εμφάνισης, αλλά σύμφωνα με τα δικά μου πρότυπα πάντα!
    Ε, εντάξει έχω στο νου μου και μία περίπτωση, με την οποία έμπλεξα κιόλας και μου κάνε τη ζωή "ποδήλατο" οπότε......

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    ασε ρε γιαννη ξερεις τι είναι να σε βλεπουν μονο σαν αντικειμενο.. ηδονης? καλυτερα να σε βλεπουν σαν φιλο παρα ετσι.. για αυτό και εγω εβαλα κιλα να ησυχασω
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!
    καλα, εσυ το τερματισες:p

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Αυτο το "βουζα", τι σημαινει; μηπως μια κοπελα χαλια/ πολυ μετριας εμφανισης;
    Αν ναι, κι εσυ αυτο που κατηγορεις δεν κανεις; να ξεχωριζεις τις κοπελες με βαση την εμφανιση τους; αφου το κανεις, γιατι απο εκεινες σε ενοχλει;
    Κι ύστερα αναρωτιουνται γιατί δεν τους θέλει καμία...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    υπαρχει ακομα χειροτερη ηττα..
    να σαε βλεπουν σαν γκομενα μονο κ σαν κρεας...
    να θες να μιλησεις με εναν ανθρωπο κ πρωτα να σου την πεφτει..
    κ να νιωθεις μονη, γιατι απλα εχεις μια εμφανιση..
    δεν ειναι παντα ευχαριστο να εισαι ωραιος-ωραια..
    υπαρχει ρατσισμος κ στους ομορφους ανθρωπους..
    παντα σε δικαιολογουν επειδη εισαι ομορφη-ος..
    νιωθεις οτι ολα ανοιγουν οχι επειδη αξιζεις, αλλα επειδη εισαι ομορφη.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Ναι...
    Πρόσεξε: άσχημης εμφάνισης, αλλά σύμφωνα με τα δικά μου πρότυπα πάντα!
    Ε, εντάξει έχω στο νου μου και μία περίπτωση, με την οποία έμπλεξα κιόλας και μου κάνε τη ζωή "ποδήλατο" οπότε......
    Ε, ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ συμβαινει και στις κοπελες. Αλλες σε θεωρουν "βουζο" συμφωνα με τα δικα τους μυαλα, κι αλλες μια χαρα ανθρωπο.
    Εσυ στις "βουζες" λες "πως εισαι ετσι μωρη, σιγα μην σου κατσω", η τις αποφευγεις ευγενικα;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Συμφωνώ απόλυτα το ωραίο είναι υποκειμενικό.
    Όμως οπως υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν λες σε ένα καταθλιπτικό, το ίδιο ισχύει και για την περίπτωση που συζητάμε.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    Συμφωνώ απόλυτα το ωραίο είναι υποκειμενικό.
    Όμως οπως υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν λες σε ένα καταθλιπτικό, το ίδιο ισχύει και για την περίπτωση που συζητάμε.
    Τι δεν λες δλδ; ειναι τοσο προσβλητικο το "ας μεινουμε φιλοι"? Προτιμας να πει "δεν μου αρεσεις και δεν μπορω να σε δω ερωτικα";

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Όσοι άντρες βρίσκουν εκνευριστικές τις ατάκες "σε βλέπω φιλικά", 'είσαι καλό παιδί αλλά..." κτλ, θα ήθελα πραγματικά να σκεφτείτε για λίγο πώς θα νιώθατε αν αντί για αυτές τις ατάκες ακούγατε:
    " σε βρίσκω αφόρητα βαρετό"
    "παριστάνω πως γελάω με τα αστεία σου από ευγένεια αλλά προσεύχομαι να φύγεις σύντομα!",
    "δεν ξέρεις που πανε τα 4 στο σεξ",
    "περιμένω πότε επιτέλους θα κάνεις μια παύση στην ακατάσχετη πολυλογία σου για να βρω μια δικαιολογία και να φύγω!"
    "σιχάθηκα τη ζωή μου όταν με φίλησες!"
    "Πόσο χρονών είσαι; 5;;;"

    Κι αυτές είναι μόνο ένα μικρό δείγμα (και πάλι ευγενικό!!!) για το τι θα μπορούσαμε να πούμε για ΚΑΠΟΙΟΥΣ από εσάς.
    Αφού τα σκεφτείτε προσεκτικά λοιπόν, μετά πέστε μου αν εξακολουθεί να σας ενοχλεί η ευγένεια.

    Επίσης θα ήθελα να σας διευκρινίσω οτι σε αντίθεση με την πλειοψηφία των αντρών, οι γυναίκες όποιον βρίσκουμε όμορφο, καλό παιδί ή ενδιαφέρον δεν μας ελκύει και απαραίτητα ερωτικά. Οπότε μπορεί να μην είναι από ευγένεια η ατάκα, αλλά να είναι άκρως αληθινή.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Χειρότερη ήττα δεν μπορεί να υπάρξει, κατά τη γνώμη μου, για ένα άντρα!
    Άκου, σε βλέπω φιλικά...
    Δε λες καλύτερα, δε σε γουστάρω ή σε βλέπω φιλικά διότι δε μ' αρέσεις σαν άντρας να τελειώνουμε; Και άστες τις άλλες τις σαχλαμάρες του τύπου "μια χαρά παιδί είσαι στην εμφάνιση" και άλλα..... Πες το καλή μου ότι δε σε κ...... να τελειώνουμε! Μη με κρατάς για φίλο μόνο!
    Φιλε μου εσυ βαζεις ταμπελα στον εαυτο σου πρωτα!δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει!επειδη μια κοπελα δεν σε θελει ερωτικα σημαινει οτι εχει κατι η εμφανιση σου??
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699

    Unhappy

    Quote Originally Posted by noumac View Post
    ασε ρε γιαννη ξερεις τι είναι να σε βλεπουν μονο σαν αντικειμενο.. ηδονης? καλυτερα να σε βλεπουν σαν φιλο παρα ετσι.. για αυτό και εγω εβαλα κιλα να ησυχασω
    Μωρέ, ας αισθανόμουν εγώ ποθητός για μία νύχτα και μετά ας το βαριόμουνα....
    Ξέρεις τι εξευτελιστικά αισθάνεσαι όταν είσαι μόνος σου σε μια γυναικοπαρέα, είσαι ντυμένος στην τρίχα, με τ' αρώματά σου και να μη σε προσέχουν καθόλου παρά να προσέχουν τον "κούκλο, τον απέναντι" ; Σα να μην υπάρχεις! Είτε σα λέτσος ήμουνα, είτε καλοντυμένος ήταν ένα και το αυτό!!!
    Πόσο μαλάκας να αισθανθείς μετά από αυτό;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Έστω αυτό...
    Εγώ γιατί να δικαιούμαι λιγότερα, επειδή δεν είμαι μοντέλο;
    Είναι άδικο!
    Γιατί να πρέπει να επενδύσω στο να βγάλω λεφτά για να' χω μία ωραία γυναίκα;
    Μου τη δίνουν οι τύποι, που με μόνο εφόδιο την εξωτερική εμφάνιση και χωρίς να κάνουν τίποτα άλλο έχουν όσες θέλουν! Ενώ άλλοι πρέπει να προσπαθούν κι εγώ δεν ξέρω πόσο.....
    Είναι τόσος ο ρατσισμός που υπάρχει, που είμαι σίγουρος ότι ένας όμορφος που κακοποιεί την κοπέλα του θα είχε λιγότερες πιθανότητες να τον χωρίσει, απ' ότι άμα ήταν άσχημος!
    Ο έρωτας είναι για τους λίγους, τελικά!
    Για την "ελίτ"!
    Όλοι οι υπόλοιποι.......... στον Καιάδα....


    Φίλε για σου. ειμαι στην ιδια θεση, μη σου πω χειρότερη.
    Θα σου απαντησω σε κάτι που ρωτησες. Στον ερωτα αυτη που γεννηθηκαν "ωραίοι" ειναι προνομιούχοι. Ειναι όπως είπες κι εσυ οι "ελίτ". Η αφρόκρεμα.
    Αυτοι δε χρειάζεται να παλέψουν για να ρίξουν όποια γυναίκα θέλουν. Μάλιστα αυτές τους κολλανε, ακόμα και αν τους φέροντα σαν ένα κομματι κρέας. Δε τις νοιάζει.
    Οσοι δεν έχουν αυτό το προνόμιο τότε πρέπει να αναπτύψουν αλλες ικανότητες για να ρίξουν γυναίκα. Θέλει πολυ κόπο και δουλεια μέχρι να φτάσουν την "ελίτ", αλλα αν τα καταφέρουν τότε μπορουν και να τους ξεπεράσουν. Το εχω δει με τα μάτια μου αυτο για αυτό σου το λέω.
    Με λιγα λόγια με την εξωτερικη εμφάνιση έχεις ενα πολυ δυνατό χαρτί αλλα δεν υπάρχει μόνο αυτο. Τα άλλα χαρτια θέλουν πολυ δουλεια μεχρι να τα αποκτησεις αλλα ειναι το ιδιο δυνατα, μη σου πω ακόμα περισσοτερο απο την ομορφια, γτ αντίθετα απο την ομορφια μπορουν να εξελιχτουν.
    Αν για παράδειγμα καταφερεις να τα αποκτησεις στην αρχη θα είσαι μέτριος στην χρήση τους. καθως θα τα χρησιμοποιεις θα γίνεσαι όλο και καλύτερος και όταν αριστέυσεις σε αυτα τότε θα μπορείς να τα κάνεις ακόμα πιο δυνατα προσθέτοντας ακόμα περισσότερα
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Συμφωνω με ελισαβετ και συνεχιζω οτι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ οτι οποια κοπελα σε θεωρει εμφανισιμο θα σε θελει κιολας. Μπορει μια χαρα ωραιο να σε θεωρει, αλλα να μην της κανεις κλικ ερωτικα. Γι αυτο λεει το "φιλος"
    Ναι;
    Εγώ νόμιζα ότι αυτό το παθαίνουν μόνο εκείνοι που' ναι άσχημοι και ο geekers.......

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. πως να την αλλάξεις όταν σου πει σε βλέπω σαν φίλο;
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 86
    Last Post: 18-03-2017, 23:41
  2. Όταν ένας άντρας θέλει μια γυναίκα....
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 116
    Last Post: 18-03-2017, 21:36
  3. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 31-07-2014, 00:26
  4. όταν οι γονείς μου δεν θέλουν το φίλο μου;
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 20-08-2008, 15:39
  5. ποια ειναι τα σημαδια που εκπεμπει καποιος οταν ειναι ερωτευμενος;
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 04-03-2008, 11:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •