Όταν σε θέλει για φίλο..... - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 277
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Τίποτα δε συμβαίνει!
    Όσο μου συμπεριφέρεστε σα να' μαι "εξωγήινος" ή προβληματικός, τόσο κι εγώ αυτό θα βγάζω!
    Αλήθεια κοπελιά, γιατί να προσπαθήσω να αποδείξω ότι είμαι "φυσιολογικός" σαν και σας;
    Για να πάρω το "μπράβο";
    Κουράστηκα πια........
    Συγγνώμη για τον τόνο, αλλά κουράστηκα να με αντιμετωπίζουν σαν άχρηστο......
    Εντάξει, μπορεί να μην μπορώ να έχω όσες γυναίκες θέλω και να μην το' χω κατορθώσει ποτέ στα λημέρια που το κατορθώνουν άλλοι, αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι το "εργαλείο" μου είναι λειτουργικό!
    Κάτι δεν είναι κι αυτό;
    Κοίταξε υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων. Αυτοί που αντιλαμβάνονται οτι υπάρχει ένα πρόβλημα και αναζητούν στους εαυτούς τους πιθανούς τρόπους να το διορθώσουν κι αυτοί που βγάζουν τον εαυτό τους απ έξω και ρίχνουν την ευθύνη στους δίπλα.
    Αν εσύ θες να πιστεύεις οτι δεν συμβαίνει τίποτα κι όλα είναι οκ....κανένα πρόβλημα, συνέχισε έτσι! Δική σου είναι η ζωή.

    Εγώ προσπαθησα να σου εξηγήσω ποιοι μπορεί να είναι οι πιθανοί λόγοι που απομακρύνονται οι γυναίκες όταν ακουν για τα στουντιο που ρωτησες αλλά βλέπω έχεις μια αρνητικότητα να ακούσεις ότιδηποτε δεν σου αρεσει.
    Δεν μίλησε κανείς για φυσιολογικά ή όχι, ούτε σε αποκάλεσε εξωγήινο. Αυτές είναι ταμπέλες που βάζεις εσύ στον εαυτό σου και νομίζω τις προβάλλεις στους αλλους.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,544
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ξερεις εστω ενα παραμυθι που η φτωχια, χωριατοπουλα, η,σταχτοπουτα, δεν παντρευτηκε το βασιλοπουλο;;;
    κανεις αντρας δεν μπορει να πιστεψει
    το ψεμμα σου κυκνε
    Μη σώσει και το πιστέψεις..εγώ τον έρωτα τον έζησα μέχρι εκεί που δεν πάει σαν συναίσθημα και χωρίς μεγαλεία και μου φτάνει που με πίστευε εκείνος...δεν θα μας βγάλετε όλες πόρνες επειδή έτσι σας βολεύει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ενα αγόρι στα 15-17 που λογικά θα πηγαίνει σχολείο, θα έχει τις παρέες του αναμεσα σε αυτές και κορίτσια, θα έχει κοινωνικοποιηθεί φυσιολογικά
    Καμία σχέση!
    Ούτε παρέες είχα, μόνο μ' ένα παιδί στο σχολείο κάναμε παρέα κι αυτός της ιδίας συνομοταξίας....
    Πέραν του σχολείου δεν είχα τίποτε....
    Ούτε σε τριήμερες πήγαινα, πόσο μάλλον σ' εκείνη της τελευταίας τάξης.
    Ούτε καν στο χορό των τελειοφοίτων δεν πήγα....
    Ήμουνα πολύ κλεισμένος στον εαυτό μου........
    Ακόμα κι αυτά τα βήματα που' χω κάνει τα θεωρώ μεγάλο κατόρθωμα για μένα!
    Ο πατέρας μου, μου' χε πετάξει κάποτε όταν ήμασταν σ' ένα μαγαζί -13 ήμουν- "έλα εδώ, που όταν δεις κορίτσι ή γυναίκα μπροστά σου χέζεσαι"... Και με είχε κάνει να αισθανθώ πολύ άσχημα τότε! Σχέσεις με κορίτσια ποτέ δεν είχα στην εφηβεία... Ήμουνα πολύ κλειστός και ντροπαλός. Αυτά σε συνδυασμό με κάποιες ατυχείς συγκυρίες με έκαναν αυτό που ήμουν. Όποτε ερχόμουν αντιμέτωπος με κορίτσια εκείνες -σοβαρά το λέω- σταυροκοπιόντουσαν, λέγανε "Παναγία μου" και άλλα καλά....... Ε, πώς να αισθανόμουν μετά από αυτά;

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Κοίταξε υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων. Αυτοί που αντιλαμβάνονται οτι υπάρχει ένα πρόβλημα και αναζητούν στους εαυτούς τους πιθανούς τρόπους να το διορθώσουν κι αυτοί που βγάζουν τον εαυτό τους απ έξω και ρίχνουν την ευθύνη στους δίπλα.
    Αν εσύ θες να πιστεύεις οτι δεν συμβαίνει τίποτα κι όλα είναι οκ....κανένα πρόβλημα, συνέχισε έτσι! Δική σου είναι η ζωή.

    Εγώ προσπαθησα να σου εξηγήσω ποιοι μπορεί να είναι οι πιθανοί λόγοι που απομακρύνονται οι γυναίκες όταν ακουν για τα στουντιο που ρωτησες αλλά βλέπω έχεις μια αρνητικότητα να ακούσεις ότιδηποτε δεν σου αρεσει.
    Δεν μίλησε κανείς για φυσιολογικά ή όχι, ούτε σε αποκάλεσε εξωγήινο. Αυτές είναι ταμπέλες που βάζεις εσύ στον εαυτό σου και νομίζω τις προβάλλεις στους αλλους.
    Δεν είμαι αρνητικός....
    Οκ, ακούω!
    Ποιο πιστεύεις ότι είναι το πρόβλημά μου;

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Κοίταξε υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων. Αυτοί που αντιλαμβάνονται οτι υπάρχει ένα πρόβλημα και αναζητούν στους εαυτούς τους πιθανούς τρόπους να το διορθώσουν κι αυτοί που βγάζουν τον εαυτό τους απ έξω και ρίχνουν την ευθύνη στους δίπλα.
    Αυτό προσπαθώ και γω να βρω!
    Ποιο είναι το πρόβλημα....
    Και εκεί που πήγα για να λύσω τα προβλήματά μου πήγα!
    Αλλά προέκυψαν κι άλλα μετά......

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Κοίταξε υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων. Αυτοί που αντιλαμβάνονται οτι υπάρχει ένα πρόβλημα και αναζητούν στους εαυτούς τους πιθανούς τρόπους να το διορθώσουν κι αυτοί που βγάζουν τον εαυτό τους απ έξω και ρίχνουν την ευθύνη στους δίπλα.
    Αν εσύ θες να πιστεύεις οτι δεν συμβαίνει τίποτα κι όλα είναι οκ....κανένα πρόβλημα, συνέχισε έτσι! Δική σου είναι η ζωή.

    Εγώ προσπαθησα να σου εξηγήσω ποιοι μπορεί να είναι οι πιθανοί λόγοι που απομακρύνονται οι γυναίκες όταν ακουν για τα στουντιο που ρωτησες αλλά βλέπω έχεις μια αρνητικότητα να ακούσεις ότιδηποτε δεν σου αρεσει.
    Δεν μίλησε κανείς για φυσιολογικά ή όχι, ούτε σε αποκάλεσε εξωγήινο. Αυτές είναι ταμπέλες που βάζεις εσύ στον εαυτό σου και νομίζω τις προβάλλεις στους αλλους.
    Εσύ έναν άνθρωπο τον κρίνεις από το παρελθόν του έτσι εύκολα;

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    GiannisNik3, μένεις Αθήνα;

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    GiannisNik3. Το πραγματικό σου πρόβλημα ποιο είναι τελικά ? Το οτι μια κοπέλα μπορεί να σε απορρίψει ? Το οτι οι άλλοι άντρες ρίχνουν δέκα και εσύ μια και αν ? Το οτι είσαι κλειστός χαρακτήρας? Το γιατι δεν δέχονται οτι πας σε studios?(αυτο δε γιατι πρέπει να το λες οπωσδήποτε, σε ρωτάνε η μόνος σου? Δεν ξερω μου δίνεις την εντύπωση ότι καμαρώνεις γι αυτο .. Μπορεί να καταλαβαίνω και εγω κάτι λάθος )

    Άσε που γιατι πρέπει να σε νοιάζει πως θα σε χαρακτηρίσουν οι άλλοι .. Looser η όπως θέλουν, αν εσυ τα έχεις καλά με τον εαυτό σου !!!
    Και προφανώς όλο αυτό απο κάπου ξεκινάει ...

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by rolen View Post
    GiannisNik3, μένεις Αθήνα;
    Μάλιστα...

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Χειρότερη ήττα δεν μπορεί να υπάρξει, κατά τη γνώμη μου, για ένα άντρα!
    Άκου, σε βλέπω φιλικά...
    Δε λες καλύτερα, δε σε γουστάρω ή σε βλέπω φιλικά διότι δε μ' αρέσεις σαν άντρας να τελειώνουμε; Και άστες τις άλλες τις σαχλαμάρες του τύπου "μια χαρά παιδί είσαι στην εμφάνιση" και άλλα..... Πες το καλή μου ότι δε σε κ...... να τελειώνουμε! Μη με κρατάς για φίλο μόνο!

    Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες!!!! φιλος? πας παρακατω...
    [I]Love...[/I]

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    και το ψιλιαστηκα μόλις άνοιξε το thread... Τέτοιο θέμα θα τραβήξει παρά πολύ... :)

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    GiannisNik3. Το πραγματικό σου πρόβλημα ποιο είναι τελικά ? Το οτι μια κοπέλα μπορεί να σε απορρίψει ? Το οτι οι άλλοι άντρες ρίχνουν δέκα και εσύ μια και αν ? Το οτι είσαι κλειστός χαρακτήρας? Το γιατι δεν δέχονται οτι πας σε studios?(αυτο δε γιατι πρέπει να το λες οπωσδήποτε, σε ρωτάνε η μόνος σου? Δεν ξερω μου δίνεις την εντύπωση ότι καμαρώνεις γι αυτο .. Μπορεί να καταλαβαίνω και εγω κάτι λάθος )

    Άσε που γιατι πρέπει να σε νοιάζει πως θα σε χαρακτηρίσουν οι άλλοι .. Looser η όπως θέλουν, αν εσυ τα έχεις καλά με τον εαυτό σου !!!
    Και προφανώς όλο αυτό απο κάπου ξεκινάει ...
    Όλα αυτά είναι το πρόβλημα μου!
    Αλλά αυτό που με πληγώνει περισσότερο είναι ότι δε με δέχονται όπως είμαι και γι αυτό που είμαι. Πρέπει να λέω ψέματα δηλαδή;
    Από τη μία θέλετε να σας λένε την αλήθεια, εσείς οι γυναίκες, μόλις όμως σας την πουν ξενερώνετε! Προφανώς κι υπάρχουν πράγματα που δεν αρέσουν σε όλους και δεν είμαστε υποχρεωμένοι να συμφωνούμε με το καθετί.... Αλλά τόσο "άδειασμα", γιατί;

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Ναι αλλα όταν εσυ ο ίδιος δε δέχεσαι τον εαυτό σου πως έχεις την απαίτηση να σε δεχτούν οι άλλοι?

    Κανείς δεν ειναι τέλειος .. Γιατι πιστεύεις πως όλες οι γυναίκες βραζουν στο ίδιο καζάνι ?
    Εγω πάλι εκτιμώ και θέλω να μου λένε την αλήθεια όπως κάνω και εγω .. Και μάντεψε .. Ναι δεν είμαι αρεστή στην πλειοψηφία ...
    Επίσης έχει μεγάλη σημασία και ο τρόπος που θα πεις την "αλήθεια" σου ..

    Προφανώς και δεν έχεις συναναστραφεί με ανθρώπους που μπορούν να σε εκτιμήσουν.. Και εδω που τα λέμε στην εποχή μας ποια εκτίμηση και πιοες αξίες .. Όλοι κοιτανε να περνάνε καλά ..
    Αν λοιπόν δεν ψάχνεις για ουσιαστικές και όχι επιφανειακές σχέσεις γιατι να σε νοιαζει ..
    Και ο άλλος που τις ρίχνει τις γκομενες γιατί είναι καλύτερος απο σένα ? Αρέσκεται σε αυτο δεν ζητάει κάτι παραπάνω..
    Αν λοιπόν παίζεις με τέτοιους όρους γιατι να λες την αλήθεια ? Λες αυτο που θέλουν να ακούσουν και θα δεις τι ωραίες σχέσεις μιας βραδιάς ..
    Αυτά αν δεν ψάχνεις κάτι μόνιμο .. Αλλιώς αν σε γεμίζει αυτο παω πάσο..

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Ναι αλλα όταν εσυ ο ίδιος δε δέχεσαι τον εαυτό σου πως έχεις την απαίτηση να σε δεχτούν οι άλλοι?
    Προσπαθώ, αλλά υπάρχουν φορές που περνάω φάσεις αδυναμίας..
    Αισθάνομαι πολύ ευάλωτος κι η γνώμη που έχουν οι άλλοι για μένα ή που νομίζω ότι έχουν "καθρεφτίζεται" σε μένα και την κάνω δική μου!
    Δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό!
    Έχω περάσει και φάσεις που με διακατείχε έλλειψη εμπιστοσύνης στον ανδρισμό μου.
    Κι εκεί που το είχα ισορροπήσει λίγο, ήρθε η "κατάρρευσή" μου στα 23, που άρχισα να παίρνω αντικαταθλιπτικά...
    Αυτά τα χάπια μου μειώσανε τις ορμές και στην αρχή είχα επιβραδυνόμενη εκσπερμάτιση.
    Μου' χει μπει από τότε αυτή η ιδεοληψία στο μυαλό, ότι τα φάρμακα θα μου αφήσουνε κουσούρι -ανικανότητα δηλαδή- πάνω στο σεξουαλικό κομμάτι, ότι το πέος μου σε στύση δεν ήταν σκληρό όπως κάποτε... Θέλω να ελπίζω ότι μόλις με το καλό σταματήσω τα χάπια, θα είμαι όπως πρώτα. Κι ενώ ο ψυχίατρος μ' έχει διαβεβαιώσει ότι δε θα γίνει αυτό, εμένα η σκέψη αυτή γυρνάει σα σφίγγα στο μυαλό μου. Η τεχνική που έχω βρει για να αντιστέκομαι σε τέτοιου είδους σκέψεις; Απλά δε σκέφτομαι ή μάλλον δε βάζω τον εαυτό μου σε διαδικασία να σκεφτεί πώς θα ευχαριστήσω καλύτερα μια γυναίκα. Προσπαθώ να το πάρω χαλαρά......

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Κανείς δεν ειναι τέλειος .. Γιατι πιστεύεις πως όλες οι γυναίκες βραζουν στο ίδιο καζάνι ?
    Δεν ξέρω..
    Αλλά δεν έχω βρει, όχι γυναίκα, αλλά ένα φίλο -πραγματικό όμως, όχι να λέμε βλακείες να περνάει η ώρα- να με δεχτεί όπως είμαι κι αυτό με τρομάζει περισσότερο......

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. πως να την αλλάξεις όταν σου πει σε βλέπω σαν φίλο;
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 86
    Last Post: 18-03-2017, 22:41
  2. Όταν ένας άντρας θέλει μια γυναίκα....
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 116
    Last Post: 18-03-2017, 20:36
  3. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 30-07-2014, 23:26
  4. όταν οι γονείς μου δεν θέλουν το φίλο μου;
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 20-08-2008, 14:39
  5. ποια ειναι τα σημαδια που εκπεμπει καποιος οταν ειναι ερωτευμενος;
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 04-03-2008, 10:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •