πεσιμο στο Facebook - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 90
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    παιδια επιμενει..ενω μου εστειλε καλημερα τι κανεις κ δεν απαντησα, μου ξαναστελνει,
    δλδ κατσε ρε φιλε! πρεπει να σου μιλαω?απλα μιλησαμε μια μερα καποια ωρα κ τελος..αυτο θα κανουμε τωρα!
    ελεος!!!
    Last edited by anxious4ever; 17-03-2017 at 17:44.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Δεν απαντάς .. Η τον διαγράφεις η του το εξηγείς μια και καλή ...

    Κοίτα να δεις που άλλες παρακαλανε να τους την πέσουν και εσύ τους έχεις όλους στα πόδια σου ������ αυτά είναι ..

    Πέρα απο την πλάκα πολλοί δηλώνουν σε σχέση αλλα ψάχνονται και όχι μόνο αυτο θέλουν να το προχωρήσουν κι ολας .. Απο τη μια η και ο άλλος ανήκει σε αυτήν την κατηγορία και το βλέπει σαν δικαιολογία αυτο που του λες η πραγματικά είναι ότι κάτσει
    .. Ναι αυτο το είδος κυκλοφορεί πολύ και μέσα από τα Μ.Κ.Δ. ειναι πολύ πιο εύκολο γιατι όλο και όλοι ειναι χύμα πλην εξαιρέσεων..

    Η λύση για σένα ? Αυτο που είπαν και οι υπόλοιποι.μην δεχεσαι αιτήματα που δεν γνωρίζεις και αν σε φλερτάρουν απο την αρχή αυτοί που ήδη έχεις το ξεκοβεις απο την αρχή και χοντρά !!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΜΑ ο ανθρωπος ειναι απο το περιβαλλον κ απο τον χωρο που κινουμαι παιδια, δεν μπορω να γινω αγενης, θα τον ξεκοψω σιγα σιγα, οσον αφορα τους ακυρους σε αυτους δεν μιλαω εξαρχης!
    επειδη ασχολουμαι με την μουσικη, αυτοι ειναι απο τον χωρο.
    Μου εστειλε προχτες "εισαι πολυ ωραιο γκομενακι" κ του απαντησα το εξης, "ευχαριστω πολυ για το κοπλιμεντο, αλλα τι επαθες ξαφνικα, ειμαστε φιλοι στο fb πολυ καιρο κ ποτε δνε εχουμε μιλησει, οπως κ να εχει ευχαριστω, να ξερεις οτι εχω σταθερη σχεση "

    κ του ξανα απανταω "οτι καλε μου , δεχομαι το κοπλιμεντο αλλα τιποτε αλλο"..
    κ μετα το ριξε στην πλακα κ γω τον τρολλαρα καπως, μετα καναμε μια κοινωνικη συζητηση περι μουσικης, μετα ειπα καληνυχτα κ τελος.
    εχτες ξαναεστειλε ημουν παλι ευγενικη..κοινωνικη απλα, μου ελεγε για κατι θεματα μουσικα, του απαντησα κ του ειπα καλο απογευμα.
    Σημερα εστειλε παλι καλημερα, δεν απαντησα κ με βομβαρδιζει αυτη τη στιγμη..
    ειναι επιμονος απ οτι βλεπω...
    δεν χαμπαριαζει..
    δεν θελω να φανω αγενης γιατι εχουμε κοινους γνωστους!!! κ φοβαμαι την κακοηθεια του κοσμου, θα το παω στο " γειαα, οκ εχω δουλεια" στην ασαφεια γενικα κ πιστευω οτι καποια στιγμη θα παρει το σημα.
    Last edited by anxious4ever; 17-03-2017 at 11:16.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Επειδή αφορά και τη δουλειά σου λοιπόν .. Πρέπει να είσαι πολύ προσεκτική και να ξεκόβεις απο την αρχή ... Αυτός ας πούμε μπορεί να ψάχνει και για ξεπέτα και τι έγινε αν του καθίσεις ... Μάλλον ξέμεινε ποιος ξέρει ? Δεν σου έστελνε τόσο καιρό τώρα το θυμήθηκε?
    Απο την άλλη γιατι σε πειράζει να φανείς αγενής .. Εσένα φέρνει σε δύσκολη θέση στην τελική ..
    Δλδ τι θα πει στους κοινούς γνωστούς την έπεσα στη τάδε και δεν μου έκατσε?
    Βαλτον στη θέση του για μένα να καταλάβει ... Αυτο δεν σε κάνει και αγενή ...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    γιατι μια φορα σταθηκα αγενης κ το τι ακουσα για μενα δε λεγεται!
    με κουτσομπολευε αυτος τον οποιο απερριψα.οποτε απο τοτε ειμαι προσεκτικη.
    παιδια τιποτα! απομακρυνεσαι με ευγενια κ τελος...
    το θεμα ειναι εγω γιατι νιωθω ενοχες επειδη μιλησα με αυτον 3 ωρες συνολικα σε 3 μερες? μπορειτε να μου πειτε? γιατι δεν μπορω να το διαχειριστω?
    ειλικρινα σημερα επαθα κοκομπλοκο!
    δλδ ολη τη ζωη μου ετσι θα την περασω?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Λες και συμφωνώ οτι το υγιές φλερτ χρειάζεται σε ανεβάζει, σε κάνει να αισθάνεσαι ποθητή..
    Όμως οι τύψεις που νιώθεις γιατι υπάρχουν ? Αισθάνεσαι σς πούμε οτι απατάςτο σύντροφοσου ...? Έχεις φόβο οτι κάποιες από αυτές τις συζητήσεις η με κάποιον θα το προχωρήσεις ? Οτι κάποιος απο αυτούς θα σου αρέσει η θα σε ρίξει και μετα τι ..

    Βασικά σενάρια πολλα . Αλλα το θέμα είναι νά το ψάξεις μέσα σου να δεις γιατι ...
    Απο την άλλη αυτο το "φλερτ" το αποζητάς κατά κάποιο τρόπο? Ο συντροφος σου σε καλύπτει σε όλα ?
    Κάποιες ερωτήσεις που μου έρχονται τώρα πρόχειρα στο μυαλό .. Δώσε τις απαντήσεις στον εαυτό σου , δεν το λέω για να γράψεις απαραίτητα εδω ...
    Για να έχεις ενοχές κάτι παίζει και δεν το χεις παραδεχτεί ούτε στον εαυτό σου ..
    Κάτι σου λείπει ,καρο αναζητάς...

  7. #22
    Κοιταξε το φεισμπουκ εχει γεμισει πολλα ληγουρια που ακομα και οι κοπελες να λενε οτι εχουν σχεση εξακολουθουν να κολλανε σαν να μην τους νοιαζει και προσβαλλοντας και το αγορι της κοπελας με το να μπουν τριτα προσωπα σε μια σχεση.Κοιταξε η τους αγνοεις και τους ριχνεις ενα μπλοκ ή τους λες αν θελεις κοπελα επειγοντως ενω σου λεω οτι εχω σχεση πηγαινε στα κοκκινα σπιτακια να εκτονωσεις τις ορμες σου εκει και ασε την δεσμευμενη κοπελα ήσυχη .Απλα και ξαστερα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Λες και συμφωνώ οτι το υγιές φλερτ χρειάζεται σε ανεβάζει, σε κάνει να αισθάνεσαι ποθητή..
    Όμως οι τύψεις που νιώθεις γιατι υπάρχουν ? Αισθάνεσαι σς πούμε οτι απατάςτο σύντροφοσου ...? Έχεις φόβο οτι κάποιες από αυτές τις συζητήσεις η με κάποιον θα το προχωρήσεις ? Οτι κάποιος απο αυτούς θα σου αρέσει η θα σε ρίξει και μετα τι ..

    Βασικά σενάρια πολλα . Αλλα το θέμα είναι νά το ψάξεις μέσα σου να δεις γιατι ...
    Απο την άλλη αυτο το "φλερτ" το αποζητάς κατά κάποιο τρόπο? Ο συντροφος σου σε καλύπτει σε όλα ?
    Κάποιες ερωτήσεις που μου έρχονται τώρα πρόχειρα στο μυαλό .. Δώσε τις απαντήσεις στον εαυτό σου , δεν το λέω για να γράψεις απαραίτητα εδω ...
    Για να έχεις ενοχές κάτι παίζει και δεν το χεις παραδεχτεί ούτε στον εαυτό σου ..
    Κάτι σου λείπει ,καρο αναζητάς...
    δεν ζουμε στην φραουλοχωρα, ουτε σε παραμυθι, εννοειται πως ενας συντροφος δεν καλυπτει ποτε σε ολα, οπως κ εγω δεν τον καλυπτω σε ολα! ειμαι μαζι του γιατι μαρεσει οπως ειναι κ οσα παιρνω κ οσα εχω κανει μαζι του κ κανω.
    τελος οσον αφορα αυτο.
    Οσον αφορα λοιπον τις τυψεις, ειναι επειδη καποτε ειχε ξεφυγει ενα φλερτ κ εγινε μαλακια την οποια του ειπα κ απο τοτε εχω παθει μετατραυματικο στρες κ ο.τιδηποτε μου το θυμιζει νιωθω οτι απειλειται η σχεση μου!
    εννοειται πως σε ολα οσα εγιναν εφταιξα εγω κ κανεις αλλος..
    απλα το υγιες φλερτ που καποτε ηταν ενα μικρο ταξιδι αναψυχης πλεον με κανει κ τρεεμω κ τα χανω..
    πρεπει να το δουλεψω ψυχοθεραπευτικα, το παλευω ηδη με την ψυχολογο μου.
    ο θαυμασμος που θελουμε να αντιλουμε δεν σημαινει απιστια..
    απλα μεσα μου εγω ακομα κ το υγιες ολιγων λεπτων φλερτ πλεον το θεωρω απιστια..
    κ καποιες στιγμες το εκλογικευω κ οκ..αλλες παλι τα χανω.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Το θέμα με το σύντροφό σου δεν το είπα για κακό ...
    Όλοι εχουν προβλήματα και οι τελειες σχέσεις δεν υπάρχουν .. Αν όμως τα κενά ειναι τεράστια και υπάρχουν πολλά ανάμεσα στο ζευγάρι που συμβαίνει συχνά αλλα εθελοτυφλούν και οι δυο ..
    Προς Θεού δεν το είπα για να σε προσβαλλω ...
    Τωρα προφανώς και οι ενοχές στηρίζονται σε αυτήν την εμπειρία που σε καμια περίπτωση δεν θες να ξαναβιωσεις..
    Θέλει χρόνο αυτό δεν σταματάει απο τη μια στιγμή στην άλλη ... Δούλεψε το και με τον εαυτό σου και με τον ψυχοθεραπευτή σου ... Αλλα κάνε και υπομονή και όσο και αν σε ανεβάζει το φλερτ στη φάση που είσαι σε τρομάζει κι ολας .. Οποτε με μέτρο και μέχρι εκεί που μπορείς να το ελέγχεις...

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1
    anxious καλησπέρα.γράψε ότι είσαι σε σχέση και βάλε περισσότερες φώτο με τον σύντροφο σου να μην σου την πέφτουν..Eπειδή ο κόσμος είναι πολύ μικρός είμαι 99% σίγουρη ότι έπεσα τυχαία πάνω στο προφίλ σου και επειδή είμαι μέλος και εδώ και σε κάποιες ομάδες στο facebook είμαι σχεδόν βέβαιη ότι είσαι εσύ απο αυτά που λες.Και για την δική σου προφύλαξη πρόσεχε τι γράφεις και που...Δεν θα γράψω φυσικά ποια είμαι εδώ γιατί δε θέλω μπλεξίματα αλλά στο λέω φιλικά να προσέχεις.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω παλι αδυνατω να κατανοησω τι στο καλο κανετε στο φεισμπουκ , απο την στιγμη που η ' ιντερνετικη ' σχεση , δεν προκειται να προχωρησει σε πραματικη , εστω φιλικη , αρρωστημενο το βρισκω ............

  12. #27
    Miliva21
    Guest
    Δεν διαβασα ολα τα σχολια ομως θα απαντησω κατευθειαν στο θεμα...καπου επεσε το ματι μου και καλα να αλλαξεις φωτογραφια στο φβ που να μη σε δειχνει κ να μη δεχεσαι αιτηματα που δν γνωριζεις ...

    Προσωπικα δεν νμζ οτι θελεις ουτε οτι χρειαζεται να τα κανεις αυτα..εχε το προφιλ σου ανοιχτο γ οσους θες ...δεξου αιτηματα αντρων αν το θες....φαινεται οτι εισαι εμφανισημη κοπελα ...βλεπουν φωτο προφιλ κ σ στελνουν γ να φλερταρουν....βσκ κατι τετοιο παιζει κ σε μενα .....λενε οτι ειμαι εμφανισημη τους αρεσει η φωτο προφιλ και καθε βδομαδα βλεπω νεα αιτηματα φιλιας απο ακυρους που δν ξερω καν πως με βρηκαν...!!!?!? Κ οταν τα αποδεχομαι με φλερταρουν στο τσατ....με τη διαφορα ομως οτι εγω ειμαι ελευθερη....τεσπα σκοπος μου δν ειναι να μιλησω γ μενα ομως επδ κατι τετοιο μ συμβαινει κ το εχω σκεφτει θα απαντησω μεσω της δικης μ αποψης γ σενα.....

    Λες οτι εισαι παντρεμενη και οτι δεχεσαι το φλερτ αλλα βαζοντας τα ορια σου που αρκουνται απλως στο να συζητας με αυτο π σου τη πεφτει χωρις ν κανεις τιποτα ερωτικο μαζι του.....λοιπον κατ εμε δεν ειναι κακο αυτο π κανεις.....και εγω το κανω...και μεταξυ μας τωρα...μπορει να απανταμε σε καποιον π φλερταρει ενω ξερουμε εξαρχης οτι δεν θ ενδωσουμε και αυτο γτ το φλερτ ειναι ενεση επιβεβαιωσης που ολοι μας εχουμε αναγκη ...και καταβαθος και εσενα σου αρεσει γτ νιωθεις επιθυμητη...και μη το αρνηθεις αυτο γτ αν δεν ισχυε θα τους το εκοβες μαχαιρι!!!!!!.....πιανουμε φιλη κουβεντουλα..."δεχομαστε το φλερτ"...απανταμε ευγενικα...(γτ κ εμενα εκτος οτι μ αρεσει να μ φλερταρουν δεν μ παει κ η καρδια να τους διαολοστειλω.....)....και τελος απλα λεμε οτι δν ενδιαφερομαστε ν κανουμε κτ μαζι τους....οκει...αυτο ειναι κακο γ αυτους...οχι γ σενα ...που και επιβεβαιωνεσαι και μενεις πιστη αφου η δικξ σ προσεγγιση ειναι τυπικη κ ευγενικη...ουτε κακο γ το συντροφο σου γτ του εισαι πιστη και το ξερεις...!!! Αρα? ..που ειναι το κακο???

    Τυψεις νιωθεις, γιατι δεν θες ν κανεις κτ μ αυτους αλλα δεν θες κ να τους το κοψεις μαχαιρι...επδ σ αρεσει να σ φλερταρουν...και ειναι λογικο κ ανθρωπινο...!!...κακο θ ηταν αν εκανες ερωτικα κατι μαζι τους..εσυ εχεις καθαρη συνειδηση ....

    Φυσιολογικο ειναι...και μπραβο σου και μια χαρα που αρκεισαι στην επιβεβαιωση ενος απλου φλερτ και δεν κηνυγας περισσοτερα γ να επιβεβαιωθεις ....ομως πλιζ..να τα διαγραφεις μη τα δει ο συντροφος σου και αντε μετα να αποδειξεις οτι δεν εισαι λυκος..... xD

  13. #28
    Miliva21
    Guest
    Και με αφορμη αυτο το θεμα....
    Προσφατα μου την επεσε ενας ακυρος που τον ειχα αποδεκτει στο φβ και αρχισε τα κουραφεξαλα τυπου " τοσο ομορφη κοπελα πώς κ εισαι ελευθερη ...? Τι λαθος κανουν οι αντρες..?" Και του απαντησα " τη πεφτουν απο το φβ...." και το εννοω ......χαχχα Και ρωταω..ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΦΒ ΤΗ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ...ΓΤ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΟΥΝ...ΚΡΥΦΟΝΤΑΙ ΠΙ ΣΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΦΛΕΡΤΑΡΟΥΝ ΑΠΡΟΣΩΠΑ..??? Πφφφ....

    Anxious...αν το ειδος της δουλειας σου ειναι τετοιο που επιβαλλει την επικοινωνια με ανθρωπους τοτε δεν μπορεις να το αποφυγεις ...απλα επιβαλλεις τον ρολο που καλεισαι να διεκπεραιωσεις και θετεις τα ορια σου
    ....και απο κει κ περα κακο του κεφαλιου τους αν επιμενουν..δν δινεις σημασια.....

    Μηπως εισαι κ εσυ ευγενικη, καλοπροαιρετη και ηπιωβ τονων και σου παιρνουν τον αερα και δν μπορεις ν επιβληθεις ??????......

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Anxious, κόψε μαχαίρι την επικοινωνία μαζί του.
    Χωρίς πολλά μπλα μπλα και χωρίς πολλές σάλτσες.

    Μπορεί να είμαι άντρας (τι άντρας δηλαδή, αγοράκι :D ), μπορεί να ήμουν σε παρόμοια θέση
    με αυτή του τύπου που σε πολιορκεί, μπορεί να μην θέλω ποτέ να βρεθώ στην ίδια θέση
    ξανά και να νιώσω τόσο χάλια, αλλά επειδή θέλω το καλό των συμφορουμιτών μου σε κάθε περίπτωση,
    στο προτείνω. Δεν παίρνουμε από λόγια οι άντρες... Μια "σιωπηρή τιμωρία" από μέρους σου,
    θα τον βάλει στη θέση του.

    Και αν έχετε όπως είπες κοινούς γνωστούς και άλλα κοινά , αν είναι να έχεις επικοινωνία μαζί του,
    να είσαι απόλυτα τυπική και απόμακρη. Που θα πάει, θα κουραστεί, θα ξενερώσει και στο τέλος
    θα πάει να παίξει αλλού με τα "κουβαδάκια" του...!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Και με αφορμη αυτο το θεμα....
    Προσφατα μου την επεσε ενας ακυρος που τον ειχα αποδεκτει στο φβ και αρχισε τα κουραφεξαλα τυπου " τοσο ομορφη κοπελα πώς κ εισαι ελευθερη ...? Τι λαθος κανουν οι αντρες..?" Και του απαντησα " τη πεφτουν απο το φβ...." και το εννοω ......χαχχα Και ρωταω..ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΦΒ ΤΗ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ...ΓΤ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΟΥΝ...ΚΡΥΦΟΝΤΑΙ ΠΙ ΣΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΦΛΕΡΤΑΡΟΥΝ ΑΠΡΟΣΩΠΑ..??? Πφφφ....
    ......
    Εχω να προσθεσω οτι το πεσιμο μεσω φεις , ειναι μονο για δειλους η ακοινωνητους , ενας πραματιος αντρας , θα την πεσει ευθεως σε μια κοπελα , και οτι γινει , δεν θα φοβηθει την απορριψη .......................γι αυτο δεν εχω φεις ....

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. facebook
    By deleted-member-09-05-2016 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 30
    Last Post: 12-01-2016, 16:29
  2. facebook
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 03-06-2015, 23:13
  3. Facebook
    By Chemistry in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 01-01-2012, 23:26
  4. facebook
    By vince8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2011, 14:48
  5. facebook
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 01-09-2011, 22:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •