πεσιμο στο Facebook - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 90
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εχω να προσθεσω οτι το πεσιμο μεσω φεις , ειναι μονο για δειλους η ακοινωνητους , ενας πραματιος αντρας , θα την πεσει ευθεως σε μια κοπελα , και οτι γινει , δεν θα φοβηθει την απορριψη .......................γι αυτο δεν εχω φεις ....
    Πραγματικός εννοείς? Όποιος είναι ντροπαλός ή φοβάται την απόρριψη δεν είναι πραγματικός άντρας??

    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Προσφατα μου την επεσε ενας ακυρος που τον ειχα αποδεκτει στο φβ και αρχισε τα κουραφεξαλα τυπου " τοσο ομορφη κοπελα πώς κ εισαι ελευθερη ...? Τι λαθος κανουν οι αντρες..?" Και του απαντησα " τη πεφτουν απο το φβ...." .....
    χαχαχαχαχ καλό!
    Last edited by cdeleted29517; 16-03-2017 at 22:53.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    απο τα πιο αρρωστημενα θεματα του φορουμ, δεν μπορουσα ποτε να φανταστω οτι οι γυναικες αποδεχονται το φλερτ καποιου για να επιβεβαιωθουν και να τον φτυσουν στο τελος ενω το ξερουν απο την αρχη,, νομιζα οτι το κανουν λιγες κομπλεξικες αλλα τωρα καταλαβαινω οτι το κανουν πολλες. εγω δεν εχω τετοιες εμπειριες, παντως καλα σας κανουν οι εμπειροι σας φλομωνουν στα ψεμματα και στο τελος σας δινουν μια κλωτσια οταν κανουν την δουλεια τους

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Νίκος μπορεί και οι δύο να επιβεβαιώνονται δηλαδή δεν παίρνεις μόνο φλερτ , φλερτάρεις κιόλας εκτός αν μόνο δέχεσαι και στο τέλος τον στέλνεις...οκ είναι κάπως.........

  4. #34
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    απο τα πιο αρρωστημενα θεματα του φορουμ, δεν μπορουσα ποτε να φανταστω οτι οι γυναικες αποδεχονται το φλερτ καποιου για να επιβεβαιωθουν και να τον φτυσουν στο τελος ενω το ξερουν απο την αρχη,, νομιζα οτι το κανουν λιγες κομπλεξικες αλλα τωρα καταλαβαινω οτι το κανουν πολλες. εγω δεν εχω τετοιες εμπειριες, παντως καλα σας κανουν οι εμπειροι σας φλομωνουν στα ψεμματα και στο τελος σας δινουν μια κλωτσια οταν κανουν την δουλεια τους
    Οπα για περιμενε....μισο λεπτο...τη πεφτεις αππ το φβ σε καποια οκει...τι προτιμας?? Να σου μιλησει χαλαρα και να σε απορριψει ευγενικα υποννοωντας οτι εκτιμαει το φλερτ σου αλλα δν ειναι διαθεσιμη ??? Ή να σε διαολοστειλει λεγοντας σου οτι δεν εισαι π τυπος της κ δν θ εκανε τπτ μαζι σου ?? Η να μη σου απαντησει ποτε ...?? .....Και να σου πω κατι....γενικως ειμαι ευαισθητη κ δεν μ αρεσει να στεναχωρω τους αλλους ομως πραγματικα δεν δινω αξια σε οσους την εχουν δει επιβητορες και φλερταρουν μεσω φβ με μοναδικο σκοπο να πηδηξουν .....γι αυτους εχω παψει να ειμαι ευαισθητη...no mercy...μπορει να τη πεφτουν σε αλλες δεκα εκτος απο μενα απο το φβ .....εξαλλου ως γνωστον οι ακυροι που τη πεφτουν σε ακυρες στο φβ δεν τη πεφτουν γτ εκτιμουν τον χαρακτηρα τους ή επδ σεβονται τη προσωπικοτητα τους ...ωραιο γκομενακι βλεπουν και θελουν να απαυτωσουν....
    Ε λοιπον σκασιλα μου γ αυτους δν με ενδιαφερει αν πληγωθει ο εγωισμος τους .....μπορει στο επομενο προφιλ ωραιας γκομενας ππυ θα πεσουν να ειναι πιο τυχεροι και να τους κατσει. ΧΔ

  5. #35
    Miliva21
    Guest
    Μπραβο μαγκαιβερ :P

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    δεν ξερω, ας γραψουν οσοι αντρες το κανουν, εγω δηλωσα απο την αρχη οτι δεν γνωριζω απο αυτα

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    ......και τελος απλα λεμε οτι δν ενδιαφερομαστε ν κανουμε κτ μαζι τους....οκει...αυτο ειναι κακο γ αυτους...οχι γ σενα ...που και επιβεβαιωνεσαι και μενεις πιστη αφου η δικξ σ προσεγγιση ειναι τυπικη κ ευγενικη...ουτε κακο γ το συντροφο σου γτ του εισαι πιστη και το ξερεις...!!! Αρα? ..που ειναι το κακο???

    Τυψεις νιωθεις, γιατι δεν θες ν κανεις κτ μ αυτους αλλα δεν θες κ να τους το κοψεις μαχαιρι...επδ σ αρεσει να σ φλερταρουν...και ειναι λογικο κ ανθρωπινο...!!...κακο θ ηταν αν εκανες ερωτικα κατι μαζι τους..εσυ εχεις καθαρη συνειδηση ....

    Φυσιολογικο ειναι...και μπραβο σου και μια χαρα που αρκεισαι στην επιβεβαιωση ενος απλου φλερτ και δεν κηνυγας περισσοτερα γ να επιβεβαιωθεις ....ομως πλιζ..να τα διαγραφεις μη τα δει ο συντροφος σου και αντε μετα να αποδειξεις οτι δεν εισαι λυκος..... xD
    εσυ εισαι ελευθερη μιλιβα και φυσικα και δεν ειναι κακο ουτε και αγενες να σε φλερταρουν κι εφοσον ανταποκρινεσαι εστω και μεχρις ενος σημειου, ο αλλος παιρνει το μηνυμα οτι σου αρεσει. γιατι να τον διαολοστειλεις?δεν ειναι μονο αγενεια, αλλα και παρανοια! αν ειναι να τον διαολοστειλεις, γιατι φλερταρεις μαζι του? απλα πες οχι..

    ΑΛΛΑ, δεν ειναι το ιδιο να την πεφτουν σε μια παντρεμενη/ δεσμευμενη γυναικα.
    οταν ο αλλος την πεφτει σε δεσμευμενη δειχνει οτι δεν σεβεται την σχεση της, τον ανθρωπο της και εκεινη την ιδια.
    εκτος αν δειχνει να το θελει, οποτε αλλαζει το πραγμα. αν δεν σεβαστεις ο ιδιος την σχεση σου, γιατι να το κανει ο αλλος? κοροιδο ειναι?
    οποτε μια χαρα μπορεις να εισαι αποτομη και να το ξεκοψεις (δεν χρειαζεται να τον διαολοστειλεις ). αλλα αν καθεσαι να φλερταρεις μαζι του, τι φταιει εκεινος?
    δεν ειδες τι της ειπε ο "φιλος" τους? του λεει οτι εχει δεσμο και απανταει και τι σχεση εχει αυτο... δλδ και αγνοει τον συντροφο της και της λεει οτι δεν εχει συναφεια με 'σχεσεις" αυτο που κανει. αλλα, με τι εχει σχεση? με ξεπετες?
    οταν ο αλλος δεν σε σεβεται μπορεις μια χαρα να γινεις αγενης και να εχεις απολυτο δικιο . και για μενα ειναι σουπερ αγενεια να λες εχω σχεση και να απανταει 'δεν πειραζει". δλδ τι? με θεωρει ευκολη?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mgilleas View Post
    Κοιταξε το φεισμπουκ εχει γεμισει πολλα ληγουρια που ακομα και οι κοπελες να λενε οτι εχουν σχεση εξακολουθουν να κολλανε σαν να μην τους νοιαζει και προσβαλλοντας και το αγορι της κοπελας με το να μπουν τριτα προσωπα σε μια σχεση.Κοιταξε η τους αγνοεις και τους ριχνεις ενα μπλοκ ή τους λες αν θελεις κοπελα επειγοντως ενω σου λεω οτι εχω σχεση πηγαινε στα κοκκινα σπιτακια να εκτονωσεις τις ορμες σου εκει και ασε την δεσμευμενη κοπελα ήσυχη .Απλα και ξαστερα.
    συμφωνω.
    δεν ειναι κανενος ειδους επιβεβαιωση να λεει οτι σε γουσταρει καποιος στο φμ.
    για να πηδηξει θα σε πει και μοντελο της βικτορια σικρετ. και τι εγινε? τον πιστευεις?
    δεν ξερεις εσυ αν μετρας η οχι? περιμενεις το λιγουρι να στο πει?
    και να στο πει, τον πιστευεις?
    στα 20 το καταλαβαινω να μην ξερεις αν εισαι ωραιος η ασχημος και να περιμενεις την γνωμη του κοινου, οχι και στα 35- 40 ομως.
    αν θελεις κατι αλλο στην ζωη σου, αλλα δεν θελεις να χασεις την σιγουρια της μονιμης σχεσης, ειναι αλλο θεμα. πρεπει να το ψαξεις.
    αν ειναι μονο για την επιβεβαιωση θα το δεχομουν απο μια κοπελα που δενε ιναι εμφανισιμη. εσυ εχεις πει πολλες φορεςποσο ομορφη εισαι.
    τι σου προσθετει ενα κοπλιμεντο απο καποιον που θελει σεξ απο το ιντερνετ?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by fbmember View Post
    anxious καλησπέρα.γράψε ότι είσαι σε σχέση και βάλε περισσότερες φώτο με τον σύντροφο σου να μην σου την πέφτουν..Eπειδή ο κόσμος είναι πολύ μικρός είμαι 99% σίγουρη ότι έπεσα τυχαία πάνω στο προφίλ σου και επειδή είμαι μέλος και εδώ και σε κάποιες ομάδες στο facebook είμαι σχεδόν βέβαιη ότι είσαι εσύ απο αυτά που λες.Και για την δική σου προφύλαξη πρόσεχε τι γράφεις και που...Δεν θα γράψω φυσικά ποια είμαι εδώ γιατί δε θέλω μπλεξίματα αλλά στο λέω φιλικά να προσέχεις.
    τι εννοεις?
    οτι προδιδει την ταυτοτητα της, η κατι αλλο?

    οσο για τις φωτο με τον συντροφο, αφου λεει η κοπελα οτι το λεει εντελως ξεκαθαρα οτι ειναιδ εσμευμενη και της απαντανε πως δεν πειραζει, η φωτο θα πειραξει?
    δεν ψαχνουν για σχεσεις αυτοι οι τυποι "μεμπερ", για σεξ ψαχνουν.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Πραγματικός εννοείς? Όποιος είναι ντροπαλός ή φοβάται την απόρριψη δεν είναι πραγματικός άντρας??
    !
    E , δεν θα τον ελεγες και real man , ενας real man δεν εχει τετοια κολληματα .......

    εκτος αν ειναι πιτσιρικάς .........

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by fbmember View Post
    anxious καλησπέρα.γράψε ότι είσαι σε σχέση και βάλε περισσότερες φώτο με τον σύντροφο σου να μην σου την πέφτουν..Eπειδή ο κόσμος είναι πολύ μικρός είμαι 99% σίγουρη ότι έπεσα τυχαία πάνω στο προφίλ σου και επειδή είμαι μέλος και εδώ και σε κάποιες ομάδες στο facebook είμαι σχεδόν βέβαιη ότι είσαι εσύ απο αυτά που λες.Και για την δική σου προφύλαξη πρόσεχε τι γράφεις και που...Δεν θα γράψω φυσικά ποια είμαι εδώ γιατί δε θέλω μπλεξίματα αλλά στο λέω φιλικά να προσέχεις.
    σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες, αλλα δεν προκειται να εκθετω την ζωη μου κ το ποιος ειναι ο συντροφος μου, αν κ εχω καποιες φωτο μαζι του, γιατι ο κοσμος ειναι πολυ κακοβουλος, ακομα κ μονταζ στις φωτο μπορουν να κανουν, κοιτα να δεις, εγω ξηγιεμαι κ το λεω οτι δεν θελω κατι σε οποιον στελνει, δεν με αφορα αυτη η προσεγγιση κ αν μιλαμε μιλαμε μονο κοινωνικα κ τελος! απο κει κ περα..αν ο αλλος δεν χαμπαριαζει κ επιμενει εκει ειναι που τα παιρνω κ θελω να αρχισω να βριζω..αλλα δεν θελω να το κανω γιατι θεωρω οτι η αδιαφορια ειναι καλυτερη λυση κ επισης δεν θελω να μιλαω ασχημα σε καποιους γιατι ποτε δεν ξερω τι τρελλα κουβαλαει ο καθενας.

    Οσονς αφορα το οτι ξερεις ποια ειμαι... αυτο δεν μπορεις ποτε να το ξερεις καλε μου η καλη μου, δεν θα προσεχω τι γραφω σε ενα φορουμ για το οποιο μπαινω απειρα χρονια για να πω οσα με βασανιζουν κ με κανουν κ αρρωσταινω καθε τοσο..
    σορρυ κιολας , αλλα δεν θα μου πειτε κ τι θα γραφω, το φορουμ χαρακτηριζεται απο ανωνυμια κ δεν μπορεις ποτε μα ποτε να γνωριζεις ποια ειμαι κ τι κανω στην ζωη μου.
    ΑΚΟΜΑ Κ ΝΑ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙΣ.
    γιατι εδω μεσα δεν μπαινω για πλακα! μπαινω γιατι υποφερω χρονια απο αγχωτικη διαταραχη κ παλευω με το θηριο ...οκ??
    σορρυ για το αποτομο το μνμτος αλλα κ γω υποψιαζομαι καποιες φορες οτι μπορει να ξερω ατομα, αλλα δεν το λεω, γιατι πολυ απλα δεν θελω να τους κανω να νιωσουν ασχημα..
    οποτε δνε μπορω να καταλαβω για ποιον λογο αναφερεις αυτο που αναφερες, αν ειχες καποιες υποψιες θα μπορουσες απλα να μου στειλεις πμ.. ή απλα να μην αναφερθεις κ καθολου.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Δεν διαβασα ολα τα σχολια ομως θα απαντησω κατευθειαν στο θεμα...καπου επεσε το ματι μου και καλα να αλλαξεις φωτογραφια στο φβ που να μη σε δειχνει κ να μη δεχεσαι αιτηματα που δν γνωριζεις ...

    Προσωπικα δεν νμζ οτι θελεις ουτε οτι χρειαζεται να τα κανεις αυτα..εχε το προφιλ σου ανοιχτο γ οσους θες ...δεξου αιτηματα αντρων αν το θες....φαινεται οτι εισαι εμφανισημη κοπελα ...βλεπουν φωτο προφιλ κ σ στελνουν γ να φλερταρουν....βσκ κατι τετοιο παιζει κ σε μενα .....λενε οτι ειμαι εμφανισημη τους αρεσει η φωτο προφιλ και καθε βδομαδα βλεπω νεα αιτηματα φιλιας απο ακυρους που δν ξερω καν πως με βρηκαν...!!!?!? Κ οταν τα αποδεχομαι με φλερταρουν στο τσατ....με τη διαφορα ομως οτι εγω ειμαι ελευθερη....τεσπα σκοπος μου δν ειναι να μιλησω γ μενα ομως επδ κατι τετοιο μ συμβαινει κ το εχω σκεφτει θα απαντησω μεσω της δικης μ αποψης γ σενα.....

    Λες οτι εισαι παντρεμενη και οτι δεχεσαι το φλερτ αλλα βαζοντας τα ορια σου που αρκουνται απλως στο να συζητας με αυτο π σου τη πεφτει χωρις ν κανεις τιποτα ερωτικο μαζι του.....λοιπον κατ εμε δεν ειναι κακο αυτο π κανεις.....και εγω το κανω...και μεταξυ μας τωρα...μπορει να απανταμε σε καποιον π φλερταρει ενω ξερουμε εξαρχης οτι δεν θ ενδωσουμε και αυτο γτ το φλερτ ειναι ενεση επιβεβαιωσης που ολοι μας εχουμε αναγκη ...και καταβαθος και εσενα σου αρεσει γτ νιωθεις επιθυμητη...και μη το αρνηθεις αυτο γτ αν δεν ισχυε θα τους το εκοβες μαχαιρι!!!!!!.....πιανουμε φιλη κουβεντουλα..."δεχομαστε το φλερτ"...απανταμε ευγενικα...(γτ κ εμενα εκτος οτι μ αρεσει να μ φλερταρουν δεν μ παει κ η καρδια να τους διαολοστειλω.....)....και τελος απλα λεμε οτι δν ενδιαφερομαστε ν κανουμε κτ μαζι τους....οκει...αυτο ειναι κακο γ αυτους...οχι γ σενα ...που και επιβεβαιωνεσαι και μενεις πιστη αφου η δικξ σ προσεγγιση ειναι τυπικη κ ευγενικη...ουτε κακο γ το συντροφο σου γτ του εισαι πιστη και το ξερεις...!!! Αρα? ..που ειναι το κακο???

    Τυψεις νιωθεις, γιατι δεν θες ν κανεις κτ μ αυτους αλλα δεν θες κ να τους το κοψεις μαχαιρι...επδ σ αρεσει να σ φλερταρουν...και ειναι λογικο κ ανθρωπινο...!!...κακο θ ηταν αν εκανες ερωτικα κατι μαζι τους..εσυ εχεις καθαρη συνειδηση ....

    Φυσιολογικο ειναι...και μπραβο σου και μια χαρα που αρκεισαι στην επιβεβαιωση ενος απλου φλερτ και δεν κηνυγας περισσοτερα γ να επιβεβαιωθεις ....ομως πλιζ..να τα διαγραφεις μη τα δει ο συντροφος σου και αντε μετα να αποδειξεις οτι δεν εισαι λυκος..... xD
    εχεις απολυτο δικιο, μια χαρα τα λες κ συμφωνω μαζι σου...
    δεν μιλαω με ολους ρε που στελνουν, σιγα βαριεμαι ειλικρινα κ δεν εχω κ χρονο στην τελικη, απλα ειναι καποιοι οι οποιοι ειναι απο τον χωρο μου, αυτους δεν μπορω να τους διαολοστειλω με τιποτα ρε συ, ειναι πολυ κακο κ δεν ξερω ο αλλος τι μπορει να κανει ..μπορει να κακιωσει κ να κανει μαλακιες..οποτε ειμαι καπως προσεκτικη.
    Ευτυχως δεν ξαναεστειλε γιατι μαλλον το πηρε χαμπαρι επιτελους οτι δεν με ενδιαφερει!!
    κ στην τελικη κανενας δεν με ενδιαφερει! αγαπω τον ανθρωπο μου πολυ κ νιωθω τυχερη που τον εχω..
    οσον αφορα το αγχος μου , η ψυχοθεραπευτρια μου μου εχει πει οτι εχω αναπτυξει πλεον μια φοβια με το θεμα φλερτ.
    δλδ πλεον δεν αντεχω μερικες φορες κ δεν μπορω να δεχτω ουτε κ αυτο..
    εχει τυχει καποιος να μου την πεφτει κ να νευριαζω κ να θελω να του σπασω τα μουτρα!
    σε φαση.." νταξει ρε φιλε σου λεω εχω σχεση κ δεν ενδιαφερομαι! γιατι ρε φιλε προσπαθεις να μπεις αναμεσα σε ενα ζευγαρι?"
    μερικες φορες με θυμωνει ο τροπος που σκεφτοναι κιολας..
    αφου ρε φιλε στο λεω, ΣΕΒΑΣΟΥ ΤΟ!

  13. #43
    Καλημέρα κι από εμένα . Διάβασα το θέμα σου , και τις πολύ χρήσιμες συμβουλές των υπόλοιπων μελών . Πιστεύω πώς ο λόγος , πού μπαίνεις στην διαδικασία , να μιλάς στο φβ , με αγνώστους είναι α) για να μην φανείς αγενής β) για να τονώσεις την χαμηλή (ίσως) αυτοπεποίθηση σου και γ) γιατί αν δεν απαντήσεις και αντίθετα λειτουργήσεις διαφορετικά , νομίζεις ότι θα χάσεις τον έλεγχο. Το γεγονός ότι έχεις σχέση και το δηλώνεις κάθε φορά πού σε ρωτάνε οι "πέφτουλες" δεν σημαίνει ότι σε σώζει από το να σταματήσουν να σε ενοχλούν ή τέλος πάντων ότι θα το σεβαστούν. Για εμένα , το κεφάλαιο "επικοινωνία στο φβ" πρέπει να το λήξεις. Δεν σε ωφελεί σε τίποτα. Τώρα στην πραγματική ζωή , το γεγονός ότι μπορεί να είσαι ένα κοινωνικό , ευδιάθετο άτομο , από πολλούς αγόρια - κορίτσια , είναι παρεξηγήσιμο. Μπορεί εύκολα να παρερμηνευθεί κάθε σου κίνηση ή στάση. Συνέχισε να είσαι ο εαυτός σου - εννοείται- αλλά μάθε να βάζεις όρια. Δεν θεωρώ κακό , ότι σου αρέσει το φλερτ , γιατί μέσα από αυτό είναι σαν να παίρνεις μια δόση αυτοπεποίθησης και μάλλον την χρειάζεσαι. Τέλος , μην σε πιάνει πανικός κάθε φορά πού σου την πέφτει κάποιος . Αυτός το ξεκινάει , ελπίζοντας σε κάτι. Αν αυτό το κάτι δεν συμβεί , μην νιώθεις ενοχές. Γενικά , απέβαλλε την τάση σου , να είσαι ευγενική και διαχυτική με όλους , με απώτερο σκοπό να μην τους κακοκαρδίσεις.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι εννοεις?
    οτι προδιδει την ταυτοτητα της, η κατι αλλο?

    οσο για τις φωτο με τον συντροφο, αφου λεει η κοπελα οτι το λεει εντελως ξεκαθαρα οτι ειναιδ εσμευμενη και της απαντανε πως δεν πειραζει, η φωτο θα πειραξει?
    δεν ψαχνουν για σχεσεις αυτοι οι τυποι "μεμπερ", για σεξ ψαχνουν.
    χααχ1! ελα ντε! εδω τους λες στα ισια " ρε φιλε εχω σχεση, γαμο, μενω μαζι του, τον αγαπω" κ εξακολουθουν κ στελνουν "καλημερα ομορφη τι κανεις??"
    νταξ οκ!! σιγα ρε συ μη το γραψω κ στο κουταλο "ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΤΕ , ΕΙΜΑΙ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΗ!" ΧΑΑΧΑΧ!
    ε οχι ρε φιλε!!!
    ενα πραμα που με χαρακτηριζει ειναι η ευγενεια, δεν θελω κ ουτε προκειται να διαολοστηλω καποιον επειδη μου εστειλε καλημερα κ μου μιλαει κ μου λεει οτι ειμαι ομορφη!!
    λεω ευχαριστω πολυ, μιλαω κοινωνικα κ τελος! δεν θα κατσω να μιλαω κ καθε μερα κ να λεμε τι?? ελεος!! η επιμονη ειναι αυτο που μου τη σπαει!!
    κ στην τελικη ρε παιδια δεν χρειαζεται να γινουμε σκυλες για να χαμπαριασει ο αλλος!!!!
    ειναι δυνατον??
    το λες ομορφα ευγενικα κ ωραια κ τελος!
    κ δεν θεωρω κανεναν δειλο που το λεει οτι του αρεσει καποια στο φβ, το φβ ειναι ενα μεσο..καποτε ηταν το μπαρ κ τα ποτα...
    ερχοντουσαν κ στην επεφταν μεθυσμενοι...
    ε οκ... στο φβ θα τα χαλασουμε τωρα??

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by xristinaxrkd View Post
    Καλημέρα κι από εμένα . Διάβασα το θέμα σου , και τις πολύ χρήσιμες συμβουλές των υπόλοιπων μελών . Πιστεύω πώς ο λόγος , πού μπαίνεις στην διαδικασία , να μιλάς στο φβ , με αγνώστους είναι α) για να μην φανείς αγενής β) για να τονώσεις την χαμηλή (ίσως) αυτοπεποίθηση σου και γ) γιατί αν δεν απαντήσεις και αντίθετα λειτουργήσεις διαφορετικά , νομίζεις ότι θα χάσεις τον έλεγχο. Το γεγονός ότι έχεις σχέση και το δηλώνεις κάθε φορά πού σε ρωτάνε οι "πέφτουλες" δεν σημαίνει ότι σε σώζει από το να σταματήσουν να σε ενοχλούν ή τέλος πάντων ότι θα το σεβαστούν. Για εμένα , το κεφάλαιο "επικοινωνία στο φβ" πρέπει να το λήξεις. Δεν σε ωφελεί σε τίποτα. Τώρα στην πραγματική ζωή , το γεγονός ότι μπορεί να είσαι ένα κοινωνικό , ευδιάθετο άτομο , από πολλούς αγόρια - κορίτσια , είναι παρεξηγήσιμο. Μπορεί εύκολα να παρερμηνευθεί κάθε σου κίνηση ή στάση. Συνέχισε να είσαι ο εαυτός σου - εννοείται- αλλά μάθε να βάζεις όρια. Δεν θεωρώ κακό , ότι σου αρέσει το φλερτ , γιατί μέσα από αυτό είναι σαν να παίρνεις μια δόση αυτοπεποίθησης και μάλλον την χρειάζεσαι. Τέλος , μην σε πιάνει πανικός κάθε φορά πού σου την πέφτει κάποιος . Αυτός το ξεκινάει , ελπίζοντας σε κάτι. Αν αυτό το κάτι δεν συμβεί , μην νιώθεις ενοχές. Γενικά , απέβαλλε την τάση σου , να είσαι ευγενική και διαχυτική με όλους , με απώτερο σκοπό να μην τους κακοκαρδίσεις.

    αυτο μου το λεει μια ζωη η μανα μου, οτι ειμαι αγαθιαρα κ καλοκαρδη κ δεν θελω να κακοκαρδιζω κανεναν κ ειναι αληθεια...
    δεν μαρεσει να κακοκαρδιζω κανεναν, ειναι στοιχειο το χαρακτηρα μου κ το ειμαι ετσι ανεκαθεν, δεν θελω να αλλαξω, με αγχωνει το να πρεπει να αλλαξω για να μη μου την πεφτουν..
    θελω να ειμαι ο εαυτος μου οπως ειπες, να γελαω, να χοροπηδαω, να ζω την ζωη οπως μια ζωη κανω, ειμαι χμογελαστη κ θετικη! θελω να μεινω για παντα ετσι..
    με θλιβει το γεγονος οτι επειδη χαμογελω κ μιλαω κ ειμαι επικοινωνιακη, οτι καποιοι το παρεξηγουν.
    εχω αλλη μια φιλη η οποια ειναι 40+ κ ειναι σαν εμενα...
    κ την χαιρομαι! κ ολοι την χαιρονται! κ αυτη εχει το ιδιο προβλημα με εμενα..
    γιατι τελικα οι ανθρωποι , παιρνουν ως διαθεσιμους για πηδημα επειδη απλα ειναι χαριτωμενοι, χαρουμενοι κ ζουν την ζωη τους με ολο τους το ειναι?
    εχω κανει 7 μειζονα καταθλιπτικα επεισοδια, οταν συνερχομαι απο αυτα χαιρομαι την καθε στιγμη! για μενα ειναι αξια ανεκτιμητη οταν μπορω να χαμογελω απλα επειδη σηκωνομαι απο το κρεβατι μου κ δεν τρεμω απο φοβο, πως να μην χαμογελασω?πως να μην χαρω που μπορω να επικοινωνησω σαν ανθρωπος?
    ειχα δυσκολα παιδικα χρονια, με βια κ κακουχια, θελω επιτελους να ειμαι ελευθερη να ζηζω χαρουμενη! ειναι τοσο κακο πια??
    που καταντησαμε στην τελικη? να βλεπουμε κοπελες που χορευουν κ χαμογελουν κ ειναι εξω καρδια κ να νομιζουμε οτι θελουν ΠΗΔΗΜΑ??πολυ με θλιβει αυτο παιδια!

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. facebook
    By deleted-member-09-05-2016 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 30
    Last Post: 12-01-2016, 17:29
  2. facebook
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 04-06-2015, 00:13
  3. Facebook
    By Chemistry in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 02-01-2012, 00:26
  4. facebook
    By vince8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2011, 15:48
  5. facebook
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 01-09-2011, 23:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •