πεσιμο στο Facebook - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 90
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Άσε anxious την έχουν δει "φάση Σπαλιάρας" μερικοί από εμάς. Μην πέφτεις στη παγίδα να κάνεις την καλή και την ευγενική. Και εγώ έτσι συμπεριφέρομαι με όλους τους ανθρώπους και στο τέλος το μετανιώνω. Όπως σου είπα και πρίν, να είσαι απόμακρη και αν συνεχίσει το ίδιο βιολί, να ξεκόψεις εντελώς.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΟΧΙ! ξερεις τι εκανα? αλλαξα φωτο στο φβ κ εβαλα εναν τυπο με μουστακι! αληθεια!! κ αφησα το ονομα οπως ειναι...
    να δεις τωρα θα μου στελνει κανεις?? αμ δε!! κ απο δω κ περα θα βαζω μονο αντρες!
    αλλωστε οι φιλοι μου με ξερουν, ισα ισα θα γελασουν κιολας!!!
    την αλλαξα εδω κ 2 ωρες κ οι φιλοι μου μου στελνουν, μα γιατι αφησες μουστακι?? βγαλτο επειγοντως! εχουμε λιωσει στα γελια! απο δω κ περα κανεις αντρας δεν θα μπαινει καν στον κοπο να στελνει...
    κ ετσι τελειωσε το προβλημα!! οχοχοχ!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Άσε anxious την έχουν δει "φάση Σπαλιάρας" μερικοί από εμάς. Μην πέφτεις στη παγίδα να κάνεις την καλή και την ευγενική. Και εγώ έτσι συμπεριφέρομαι με όλους τους ανθρώπους και στο τέλος το μετανιώνω. Όπως σου είπα και πρίν, να είσαι απόμακρη και αν συνεχίσει το ίδιο βιολί, να ξεκόψεις εντελώς.

    Kαι ομως , κανεις δεν μπορει να με πει αγενη , ευγενεστατος ειμαι με ολους , φιλικοτατος , αλλα για καποιον λογο , που δεν ξερω πως , ' ξερει ΄ο-η αλλος μεχρι που τον παιρνει με μενα , ποτε δεν αντιμετωπισα θαρρος που δεν ηθελα να δωσω...... αυτο απο κοντα , απο τον γραπτο λογο , λιγα καταλαβαινεις .......

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ΟΧΙ! ξερεις τι εκανα? αλλαξα φωτο στο φβ κ εβαλα εναν τυπο με μουστακι! αληθεια!! κ αφησα το ονομα οπως ειναι...
    κ ετσι τελειωσε το προβλημα!! οχοχοχ!
    Δεν τελειωσε το προβλημα , τωρα θα στην πεφτουν γυναικες .........

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν τελειωσε το προβλημα , τωρα θα στην πεφτουν γυναικες .........
    Zxaaxa θεικο! οχι δεν νομιζω εβαλα εναν καπως μεγαλο σε ηλικια..οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να το δινουν σημασια καν.! χααχ
    χαιρομαι! αληθεια..νιωθω οτι ξαλαφρωσα!!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Zxaaxa θεικο! οχι δεν νομιζω εβαλα εναν καπως μεγαλο σε ηλικια..οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να το δινουν σημασια καν.! χααχ
    χαιρομαι! αληθεια..νιωθω οτι ξαλαφρωσα!!
    Γιατι δλδ οι πιο μεγάλοι δεν εχουν δικαίωμα στο φλερτ και στον έρωτα?
    Πάντως οντως αυτο δεν λύνει το πρόβλημα.. Το να βάζεις μέχρι ποτε κι ολας , άντρες μεγάλους για προφίλ ...

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Kαι ομως , κανεις δεν μπορει να με πει αγενη , ευγενεστατος ειμαι με ολους , φιλικοτατος , αλλα για καποιον λογο , που δεν ξερω πως , ' ξερει ΄ο-η αλλος μεχρι που τον παιρνει με μενα , ποτε δεν αντιμετωπισα θαρρος που δεν ηθελα να δωσω...... αυτο απο κοντα , απο τον γραπτο λογο , λιγα καταλαβαινεις .......
    ΟMacgyver ειναι αρσενικό παλιάς κοπής και είδος προς εξαφάνιση ..
    Εγω συμφωνώ οτι πλέον οι άντρες εχουν σταματήσει να φλερτάρουν στον έξω κόσμο και βρίσκουν τα ΜΚΔ εύκολη λύση .. Για ξεπετες , για φλερτ , για επιβεβαίωση.. Που ειναι οι ουσιαστικές ανθρώπινες σχέσεις επαφές ?
    Πολλές φορές ζηλεύω τα χρόνια της μαμάς μου που ακομα υπήρχαν αρσενικά ... Τώρα για να βρεις ένα σωστό άντρα με όλη τη σημασία της λέξης πρέπει να σου κληρωσει το πρώτο λαχείο..

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    θα εχω για παντα τον μουστακαλη! δεν με πειραζει..ειλικρινα δεν με πειραζει..
    τωρα αν την πεφτουν κ ετσι? ε τι να πω πια!!
    εγω θα ειμαι τυπικη οπως ειμαι κ τελος, ειλικρινα δεν με νοιαζει, αντε γιατι το εχουν κανει συνηθειο πια!
    καλα λες! καλυτερα να εβγαιναν εξω να φλερταρανε λαιβ! αι σιχτιρ πια!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Πολλές φορές ζηλεύω τα χρόνια της μαμάς μου που ακομα υπήρχαν αρσενικά ... Τώρα για να βρεις ένα σωστό άντρα με όλη τη σημασία της λέξης πρέπει να σου κληρωσει το πρώτο λαχείο..
    τα ιδια για τις γυναικες

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    τα ιδια για τις γυναικες
    πως το εννοεις ? η γυναικα κλεισμενη στο σπιτι να υπακουει τον αντρα?

    Κοιτα, ουτε αυτο μου αρεσει, ουτε ομως και το αλλο ακρο τυπου ¨ανοιξαμε και σας περιμενουμε¨

    Μια γυναικα με προσωπικοτητα και αποψη που οταν χρειαζεται να γινεται θυληκο για τον αντρα που εχει διπλα της ..
    Και αντιστοιχα το αρσενικο να μην ειναι ευνουχισμενο να διεκδικει οχι ομως να ειναι ο αγας και να τα θελει ολα στα ποδια του !!

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω.
    δεν ειναι κανενος ειδους επιβεβαιωση να λεει οτι σε γουσταρει καποιος στο φμ.
    για να πηδηξει θα σε πει και μοντελο της βικτορια σικρετ. και τι εγινε? τον πιστευεις?
    δεν ξερεις εσυ αν μετρας η οχι? περιμενεις το λιγουρι να στο πει?
    και να στο πει, τον πιστευεις?
    Εκτός από το ''τι όμορφη'' μπορεί να είναι ''τι γλυκιά'' ''τι έξυπνη'' ''τι χαριτωμένη'' 'τι χιούμορ'' κλπ
    Τώρα άμα πιστεύεις ότι όλοι θέλουν μόνο να σε πηδ.ξουν είναι και λίγο ηττοπάθεια......
    Με την έννοια ότι οκ, να π.δήξει θέλει αλλά μπορεί να μιλάει κάποιος μαζί σου , να του τραβήξεις τελικά το ενδιαφέρον , να εννοεί το κομπλιμέντο και να μην το λέει μόνο για να π.δήξει( δηλαδή οκ μπάζο σε θεωρώ αλλά θα σε π.δαγα)
    Μπορεί να υπάρχει κάποια εκτίμηση , θαυμασμός, συμπάθεια κλπ

  12. #57
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    [/B]
    αυτο μου το λεει μια ζωη η μανα μου, οτι ειμαι αγαθιαρα κ καλοκαρδη κ δεν θελω να κακοκαρδιζω κανεναν κ ειναι αληθεια...
    δεν μαρεσει να κακοκαρδιζω κανεναν, ειναι στοιχειο το χαρακτηρα μου κ το ειμαι ετσι ανεκαθεν, δεν θελω να αλλαξω, με αγχωνει το να πρεπει να αλλαξω για να μη μου την πεφτουν..
    θελω να ειμαι ο εαυτος μου οπως ειπες, να γελαω, να χοροπηδαω, να ζω την ζωη οπως μια ζωη κανω, ειμαι χμογελαστη κ θετικη! θελω να μεινω για παντα ετσι..
    με θλιβει το γεγονος οτι επειδη χαμογελω κ μιλαω κ ειμαι επικοινωνιακη, οτι καποιοι το παρεξηγουν.
    εχω αλλη μια φιλη η οποια ειναι 40+ κ ειναι σαν εμενα...
    κ την χαιρομαι! κ ολοι την χαιρονται! κ αυτη εχει το ιδιο προβλημα με εμενα..
    γιατι τελικα οι ανθρωποι , παιρνουν ως διαθεσιμους για πηδημα επειδη απλα ειναι χαριτωμενοι, χαρουμενοι κ ζουν την ζωη τους με ολο τους το ειναι?
    εχω κανει 7 μειζονα καταθλιπτικα επεισοδια, οταν συνερχομαι απο αυτα χαιρομαι την καθε στιγμη! για μενα ειναι αξια ανεκτιμητη οταν μπορω να χαμογελω απλα επειδη σηκωνομαι απο το κρεβατι μου κ δεν τρεμω απο φοβο, πως να μην χαμογελασω?πως να μην χαρω που μπορω να επικοινωνησω σαν ανθρωπος?
    ειχα δυσκολα παιδικα χρονια, με βια κ κακουχια, θελω επιτελους να ειμαι ελευθερη να ζηζω χαρουμενη! ειναι τοσο κακο πια??
    που καταντησαμε στην τελικη? να βλεπουμε κοπελες που χορευουν κ χαμογελουν κ ειναι εξω καρδια κ να νομιζουμε οτι θελουν ΠΗΔΗΜΑ??πολυ με θλιβει αυτο παιδια!
    Τα περιγράφεις τόσο καλά .. Μπόρεσα να καταλάβω και τον τρόπο πού σου αρέσει να ζεις και κυρίως ποια είναι η αιτία πού σε οδηγεί σε αυτόν τον τρόπο ζωής! Με συγκινεί πολύ , πού τα καταθλιπτικά επεισόδια , λειτουργούν ως κινητήριος δύναμη για σένα. Είμαι καταθλιπτική (διαγνωσμένη με ό,τι αυτό συνεπάγεται) , επομένως μπορώ να καταλάβω την "μαυρίλα" πού κάποιες φορές , μπαίνουμε μέσα. Θα σε συμβούλευα , σίγουρα να κόψεις τις όποιες επαφές με αγνώστους στο φβ . Δεν τις χρειάζεσαι. ! Στην πραγματική ζωή , όμως, σε πείσμα όλων όσων σε κατακρίνουν , σε σχολιάζουν ή μπερδεύουν τα πράγματα , ΣΥΝΕΧΙΣΕ να ζεις την ζωή σου , όπως θέλεις. Με σεβασμό σε εσένα και σ αυτούς πού αγαπάς κι εκτιμάς. Οι άλλοι είναι εκεί για να λένε πάντα...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    ΟMacgyver ειναι αρσενικό παλιάς κοπής και ειδος προς εξαφανιση ..
    Εγω συμφωνώ οτι πλέον οι άντρες εχουν σταματήσει να φλερτάρουν στον έξω κόσμο και βρίσκουν τα ΜΚΔ εύκολη λύση .. Για ξεπετες , για φλερτ , για επιβεβαίωση.. Που ειναι οι ουσιαστικές ανθρώπινες σχέσεις επαφές ? ..
    Σωστα το λες , Μαρα , παλαιας κοπης , και μου φαινονται πολυ παραξενα ολα αυτα τα περι φεις και λοιπων μεσων μαζ. επικοινωνιας ........ και πραματι , δεν μενδιεφεραν ποτε οι ΄ξεπετες ΄, αν κι ειχα ευκαιριες , καλο το ποιντ σου ..... ευστοχη εισαι ....

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Zxaaxa θεικο! οχι δεν νομιζω εβαλα εναν καπως μεγαλο σε ηλικια..οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να το δινουν σημασια καν.! χααχ
    χαιρομαι! αληθεια..νιωθω οτι ξαλαφρωσα!!
    Εχω μια απορια , αφου εχεις συντροφο , πλεον ειναι τοις πασι γνωστο , γιατι εχεις το φεις ? ισως ειναι ανοητη ερωτηση , αλλα εμενα μου φαινεται λογικη , γιατι δεν χρησιμοποιεις τηλεφωνο ? η απευθειας επαφη ?

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σωστα το λες , Μαρα , παλαιας κοπης , και μου φαινονται πολυ παραξενα ολα αυτα τα περι φεις και λοιπων μεσων μαζ. επικοινωνιας ........ και πραματι , δεν μενδιεφεραν ποτε οι ΄ξεπετες ΄, αν κι ειχα ευκαιριες , καλο το ποιντ σου ..... ευστοχη εισαι ....
    Πιάνω το νόημα γιατι κάπως έτσι λειτουργώ και εγω ...
    Πάρο όλο που εχω και εγω φεις εχω ξαποστείλει πολλούς γελοίους και γλοιώδης τύπους που νόμιζαν οτι με ένα κοπλιμεντο θα έπεφτα ξερη .. Και φυσικά επειδή άλλο επεδίωκαν οταν τους τα χωνα με μπλοκαραν κι ολας μη χασω το κελεπούρι .. Και αν δεν το έκαναν αυτοί διέγραφα εγω..
    Μάλλον όπως φαίνεται ειμαι και Εγώ παραδοσιακή.. Θέλω τετ α τετ .. Να βγω έξω να μου πει ο άλλος έναν καλο λόγο, να με κοιτάει στα μάτια , να υπάρχει ενα ωραίο φλερτ.. Να νιώσω οτι ενα αρσενικό με διεκδικεί και όχι χυδαία...

    Το πα εσυ είσαι στις εξαιρέσεις.. Γιατι κάθε άντρας έχει ένα βιογραφικό με ξεπετες να καμαρώνει .. Ε και ?

    Πάντως για την ιστορία φεις δεν εχουν μόνο οι αδέσμευτοι η αυτοί που ψάχνονται ..

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. facebook
    By deleted-member-09-05-2016 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 30
    Last Post: 12-01-2016, 16:29
  2. facebook
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 03-06-2015, 23:13
  3. Facebook
    By Chemistry in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 01-01-2012, 23:26
  4. facebook
    By vince8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2011, 14:48
  5. facebook
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 01-09-2011, 22:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •