πεσιμο στο Facebook - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 90
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    πως το εννοεις ? η γυναικα κλεισμενη στο σπιτι να υπακουει τον αντρα?

    Κοιτα, ουτε αυτο μου αρεσει, ουτε ομως και το αλλο ακρο τυπου ¨ανοιξαμε και σας περιμενουμε¨

    Μια γυναικα με προσωπικοτητα και αποψη που οταν χρειαζεται να γινεται θυληκο για τον αντρα που εχει διπλα της ..
    Και αντιστοιχα το αρσενικο να μην ειναι ευνουχισμενο να διεκδικει οχι ομως να ειναι ο αγας και να τα θελει ολα στα ποδια του !!
    Αν ξέραμε τι θέλατε........
    Αλλά πρέπει να είμαστε κι εγώ δεν ξέρω τι....
    Μάντεις;
    Να διαθέτουμε τη δύναμη της διόρασης;
    Αναρωτιέμαι!
    Έτσι πως έχουν τα πράγματα σε σχολές θα μπαίνουμε στο τέλος για να σπουδάζουμε τις διαφυλικές σχέσεις και το φλέρτ......

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    GiannisNik3 αυτή η άποψη η αυτά τα "θέλω" ειναι καθαρά δικά μου ...
    Οι πιτσιρικες σίγουρα δεν ξέρουν τι θέλουν και προφανώς οι περισσότερες ψάχνονται , οχι όλες υπάρχουν και σοβαρά κορίτσια .. Το ίδιο βέβαια και τα αγόρια μικρής ηλικίας ..
    Όμως απο μια ηλικία και μετα αν ο καθένας και μιλάω και για τα δυο φύλα δεν ξέρει τι θέλει τότε δεν υπάρχει δικαιολογία .. Υπάρχει κάτι άλλο πιο βαθύ για μια συμπεριφορά ασταθή..

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    GiannisNik3 αυτή η άποψη η αυτά τα "θέλω" ειναι καθαρά δικά μου ...
    Κάθε γυναίκα θέλει και διαφορετικά πράγματα, απ' ότι καταλαβαίνω....

  4. #64
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Αν ξέραμε τι θέλατε........
    Αλλά πρέπει να είμαστε κι εγώ δεν ξέρω τι....
    Μάντεις;
    Να διαθέτουμε τη δύναμη της διόρασης;
    Αναρωτιέμαι!
    Έτσι πως έχουν τα πράγματα σε σχολές θα μπαίνουμε στο τέλος για να σπουδάζουμε τις διαφυλικές σχέσεις και το φλέρτ......
    δε χρειαζεται να πας σε καμια σχολη ειναι απλο ρεχνεις αδεια και σου ερχονται γεματα δηλ αντι να προσπαθεις κανεις τη παπια και την αφηνεις να προσπαθει αυτη ενω οι αλλο προσπαθουν προσπαθουν προσπαθουν πετυχαινοντας το αντιθετο αποτελεσμα συνηθως

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Πιάνω το νόημα γιατι κάπως έτσι λειτουργώ και εγω ...
    Πάρο όλο που εχω και εγω φεις εχω ξαποστείλει πολλούς γελοίους και γλοιώδης τύπους που νόμιζαν οτι με ένα κοπλιμεντο θα έπεφτα ξερη .. Και φυσικά επειδή άλλο επεδίωκαν οταν τους τα χωνα με μπλοκαραν κι ολας μη χασω το κελεπούρι .. Και αν δεν το έκαναν αυτοί διέγραφα εγω..
    Μάλλον όπως φαίνεται ειμαι και Εγώ παραδοσιακή.. Θέλω τετ α τετ .. Να βγω έξω να μου πει ο άλλος έναν καλο λόγο, να με κοιτάει στα μάτια , να υπάρχει ενα ωραίο φλερτ.. Να νιώσω οτι ενα αρσενικό με διεκδικεί και όχι χυδαία...

    Το πα εσυ είσαι στις εξαιρέσεις.. Γιατι κάθε άντρας έχει ένα βιογραφικό με ξεπετες να καμαρώνει .. Ε και ?

    Πάντως για την ιστορία φεις δεν εχουν μόνο οι αδέσμευτοι η αυτοί που ψάχνονται ..
    Ναι , το φεις ειναι της μοδός , το γνωριζω .......το δικο μου βιογραφικο ειναι φτωχο σε ξεπετες , το φλερτ εχει εκλειψει , εχει αντικατασταει μενα ναι η οχι . η λαικ και ντισλαικ ......και πολυ καλα εκανες και τους ξαποστελνες , ωραιο το να κοιτας τον αλλον στα ματια , οχι για πολυ ωρα ομως , να λεμε και καμμια κουβεντα............ και να διεκδικεις , οχι βιαιως ομως ......ηπιως .....
    Last edited by Macgyver; 18-03-2017 at 12:59.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339

    πεσιμο στο Facebook

    ωω! να ένα θέμα, μπας και ξυπνήσω δηλαδή, που σέρνομαι στο κρεβάτι από τεμπελοσκυλίαση εδώ και ένα τρίωρο. καλημέρα ανξιους :-) διάβασα αρκετά αλλά όχι όλα. με το φλερτ στο φβ δεν έχω ζήτημα, το διασκεδάζω. πρωτίστως μοίρασα τους φίλους μου σε τρεις ομάδες: μία μικρή με την οικογένειά μου που μπορεί να τα βλέπει όλα, μία δεύτερη με γνωστους που μπορούν να τα διαβάζουν όλα αλλά δεν βλέπουν τους φίλους μου και μία τρίτη ομάδα, τη μεγαλύτερη, με αυτούς που βλέπουν μόνον τις δημόσιες αναρτήσεις, που είναι ελάχιστες. στην τελευταία κατηγορία βάζω αυτούς που είναι από το χώρο μου, προσωπικά δεν τους γνωρίζω, και εχω μαζί τους πολλούς κοινούς φίλους από το χώρο μου (αυτή η λεπτομέρεια έχει σημασία, γιατί μπορεί να έχω πολλούς κοινούς φίλους με κάποιον που είναι όμως πολιτικοί, ηθοποιοί, αστρολόγοι κλπ, αυτών τα αιτήματα δεν τα αποδέχομαι). πέρα από αυτά έχω 500 περίπου φουμποφίλους, τα περί χιλιάδων τέτοιων δεν τα καταλαβαίνω. κλειδώνω και τις φωτό μου για τη μεγάλη ομάδα και στα δημόσια ανεβάζω ο,τιδήποτε δεν με χαρακτηρίζει. οπότε γενικά είμαι ήσυχη. το φλερτ τώρα: στη φωτογραφία του προφίλ μου είμαι μια γοητευτική ώριμη κυρία, και με εκπροσωπεί η φωτό αυτή, οπότε 1) είναι πολλοί οι ωραίου στην όψη και όχι φίλοι (σύμφωνα με τη φωτό που ανεβάζουν, που μπορεί να είναι και μαιμού) που με πλησιάζουν με αιτήματα, και ηλικιών από τη δεκαετία των 20 έως εκείνη των 60 :-) και όχι μόνον έλληνες. τους αποκλείω εννοείται. 2) μου έτυχαν φλερτ από φίλους της μεγάλης κατηγορίας. πρόσφατα ένας τον οποίο τον έψαξα λίγο, τον βρήκα συμπαθή, μιλήσαμε στο τηλέφωνο, αλλά προέκυψε καταθλιπτικός και απομακρύνθηκα, καθώς ούτε μπορώ ούτε επιθυμώ να διαχειριστώ ένα τέτοιο θέμα. στις άλλες περιπτώσεις βολεύουν τα emoticons, βάζεις ένα χαμογελάκι αντί σπαντήσεως, μια, δυο, τρεις, και ησυχάζεις. άνξιους αγαπητή σου έδωσα εργαλεία φουμποσυμπεριφοράς, τα δικά μου, που περπατάνε. γενικά το φλερτ είναι καλό πράμα, και είναι γνωστό ότι οι άντρες επιθυμούν τις γυναίκες των άλλων ή τις ..καπετάνισσες :-) (παλιά είχα ένα γκόμενο που έλεγε ότι όλοι θέλουν να πηδήξουν την καπετάνισσα). αυτάαα!
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Δεν ξέρω δεν έχω ασχοληθεί με ομάδες, δεν ξέρω καν πως να το κάνω ολο αυτό, άφησα τον μουστακαλη για προφίλ πικτσερ, οπότε πλέον ήσυχασα... Όσον αφορά αυτούς μου έστελναν δεν ξανά απάντησα κ πήραν το νόημα,.. Οπότε νο πικτσερ νο προμπλεμ..

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Κάθε γυναίκα θέλει και διαφορετικά πράγματα, απ' ότι καταλαβαίνω....
    μην το πας με το φυλο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ θέλει και διαφορετικά πράγματα.. Οταν αυτα ειναι πιο πολλα κοινα και υπαρχει και σωστη επικοινωνια τοτε εκανες την τυχη σου !!!

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ναι , το φεις ειναι της μοδός , το γνωριζω .......το δικο μου βιογραφικο ειναι φτωχο σε ξεπετες , το φλερτ εχει εκλειψει , εχει αντικατασταει μενα ναι η οχι . η λαικ και ντισλαικ ......και πολυ καλα εκανες και τους ξαποστελνες , ωραιο το να κοιτας τον αλλον στα ματια , οχι για πολυ ωρα ομως , να λεμε και καμμια κουβεντα............ και να διεκδικεις , οχι βιαιως ομως ......ηπιως .....
    καλα εννοειται και με κουβεντα .. πως θα καταλαβεις - γνωρισεις τον αλλον οσο γινεται
    Ναι καλα δλδ οσα πιο πολλα like εχεις τοσο πιο πολυ δημοφιλης εισαι σε ενα ψευτικο κοσμο .. Υπεροχα ..Στην πραγματικη ζωη τι κανουμε ομως ..
    Ψηφιζω δαγκωτο Macgyver :p


    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Δεν ξέρω δεν έχω ασχοληθεί με ομάδες, δεν ξέρω καν πως να το κάνω ολο αυτό, άφησα τον μουστακαλη για προφίλ πικτσερ, οπότε πλέον ήσυχασα... Όσον αφορά αυτούς μου έστελναν δεν ξανά απάντησα κ πήραν το νόημα,.. Οπότε νο πικτσερ νο προμπλεμ..
    αρα το θεμα λυθηκε τοσο απλα ... Ελπιζω να μην εχεις ξανα προβλημα...

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mara035 View Post

    καλα εννοειται και με κουβεντα .. πως θα καταλαβεις - γνωρισεις τον αλλον οσο γινεται
    Ναι καλα δλδ οσα πιο πολλα like εχεις τοσο πιο πολυ δημοφιλης εισαι σε ενα ψευτικο κοσμο .. Υπεροχα ..Στην πραγματικη ζωη τι κανουμε ομως ..
    Ψηφιζω δαγκωτο Macgyver :p

    ...
    Aγαπητη Μαρα , αστειευμαι λιγουλακι με την προτροπη μου να γινεται και λιγη κουβεντα , εννοειται αυτο , αλλα με τα λαικ και τους followers δεν αστειευομαι καθολου , αρρωστημενο το βρισκω , ολο αυτο το virtual κατασκευασμα , που πολλοι το μπερδευουν με την πραματικη ζωη ........................... σευχαριστω για τα καλα σου λογιια , κι εσυ φαινεσαι σοβαρο κοριτσι .........

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    ωω! να ένα θέμα, μπας και ξυπνήσω δηλαδή, που σέρνομαι στο κρεβάτι από τεμπελοσκυλίαση εδώ και ένα τρίωρο. καλημέρα ανξιους :-) διάβασα αρκετά αλλά όχι όλα. με το φλερτ στο φβ δεν έχω ζήτημα, το διασκεδάζω.. πέρα από αυτά έχω 500 περίπου φουμποφίλους, άνξιους αγαπητή σου έδωσα εργαλεία φουμποσυμπεριφοράς, !
    Ωωωω , τι ορος , φουμποφιλοι και φουμποσυμπεριφορα , ωραιοι , εχουν πλακα ,.................γιατι ομως εχεις φεις , κι εγω δεν εχω , ελευθερος ειμαι επι τη ευκαιρεια , αλλα δεν θαψαχνα ποτε κοπελα μεσω φεις , πιστευω οτι αυτος - η που εχει ζητηση δενθα καταφυγει ποτε στο φεις , δεν ξερω αν εχω δικιο .............εχω μια πρωην μου , γνωστη , και ωραια , και τωρα πλησιαζει τα -ηντα , κι εβαλε πραματικη φωτιο , για καθαρη επιβεβαιωση , μαζεψε γυρω στα 3000 λαικ , ευχαριστηθηκε , επιβεβαιωθηκε κι ησυχασε , ειναι θεμιτο αυτο , η καθαρη ματαιοδοξια /ανασφαλεια ? για μενα ειναι ανασφαλεια, δν θαβαζα ποτε φωτο στο φεις ( που δεν εχω ) αλλα εχω στειλει φωτο μου σε πολλα θηλυκα μελη του φορουμ , οχι για να βρω γυναικα , αυτο ειναι ευκολο , αλλα για να φευγει το απροσωπο , παλαια σχολη γαρ ....................δενεχω λαβει τις αντιστοιχες παραυτα ...... με οποια αρχιζω μπλα-μπλα , στελνω και μια φωτο, ετσι για να ξερουν με ποιον μιλανε ......

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ωωωω , τι ορος , φουμποφιλοι και φουμποσυμπεριφορα , ωραιοι , εχουν πλακα ,.................γιατι ομως εχεις φεις , κι εγω δεν εχω , ελευθερος ειμαι επι τη ευκαιρεια , αλλα δεν θαψαχνα ποτε κοπελα μεσω φεις , πιστευω οτι αυτος - η που εχει ζητηση δενθα καταφυγει ποτε στο φεις , δεν ξερω αν εχω δικιο .............εχω μια πρωην μου , γνωστη , και ωραια , και τωρα πλησιαζει τα -ηντα , κι εβαλε πραματικη φωτιο , για καθαρη επιβεβαιωση , μαζεψε γυρω στα 3000 λαικ , ευχαριστηθηκε , επιβεβαιωθηκε κι ησυχασε , ειναι θεμιτο αυτο , η καθαρη ματαιοδοξια /ανασφαλεια ? για μενα ειναι ανασφαλεια, δν θαβαζα ποτε φωτο στο φεις ( που δεν εχω ) αλλα εχω στειλει φωτο μου σε πολλα θηλυκα μελη του φορουμ , οχι για να βρω γυναικα , αυτο ειναι ευκολο , αλλα για να φευγει το απροσωπο , παλαια σχολη γαρ ....................δενεχω λαβει τις αντιστοιχες παραυτα ...... με οποια αρχιζω μπλα-μπλα , στελνω και μια φωτο, ετσι για να ξερουν με ποιον μιλανε ......
    είναι το φβ τόπος εύρεσης ετέρου ημίσεως; τόσους σκοπούς εξυπηρετεί και εν τέλει, ανάλογα με το τί έχει κανείς στο κεφάλι του το χρησιμοποιεί. όταν δηλώνει κανείς την επαγγελματική του ιδιότητα δεν θα βάλει τη μούρη του στη φωτό;
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Aγαπητη Μαρα , αστειευμαι λιγουλακι με την προτροπη μου να γινεται και λιγη κουβεντα , εννοειται αυτο , αλλα με τα λαικ και τους followers δεν αστειευομαι καθολου , αρρωστημενο το βρισκω , ολο αυτο το virtual κατασκευασμα , που πολλοι το μπερδευουν με την πραματικη ζωη ........................... σευχαριστω για τα καλα σου λογιια , κι εσυ φαινεσαι σοβαρο κοριτσι .........
    Δυστυχως ετσι ειναι συμφωνω μαζι σου !!!! Η απολυτη ευχαριστη μεσα απο τα λαικ για να δειξεις ποσο δημοφιλης εισαι σε ενα μεσο.. Ποση μοναξια αληθεια!!!!...Να μη με ευχαριστεις καθολου την αληθεια λεω ...
    Οσο για μενα ? Και τι εγινε που ειμαι σοβαρη? Μαλλον πρεπει να αλλαξω για να ακολουθησω τα προτυπα της εποχης .. Ελα που δεν μου βγαινει ομως !!!


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ωωωω , τι ορος , φουμποφιλοι και φουμποσυμπεριφορα , ωραιοι , εχουν πλακα ,.................γιατι ομως εχεις φεις , κι εγω δεν εχω , ελευθερος ειμαι επι τη ευκαιρεια , αλλα δεν θαψαχνα ποτε κοπελα μεσω φεις , πιστευω οτι αυτος - η που εχει ζητηση δενθα καταφυγει ποτε στο φεις , δεν ξερω αν εχω δικιο .............εχω μια πρωην μου , γνωστη , και ωραια , και τωρα πλησιαζει τα -ηντα , κι εβαλε πραματικη φωτιο , για καθαρη επιβεβαιωση , μαζεψε γυρω στα 3000 λαικ , ευχαριστηθηκε , επιβεβαιωθηκε κι ησυχασε , ειναι θεμιτο αυτο , η καθαρη ματαιοδοξια /ανασφαλεια ? για μενα ειναι ανασφαλεια, δν θαβαζα ποτε φωτο στο φεις ( που δεν εχω ) αλλα εχω στειλει φωτο μου σε πολλα θηλυκα μελη του φορουμ , οχι για να βρω γυναικα , αυτο ειναι ευκολο , αλλα για να φευγει το απροσωπο , παλαια σχολη γαρ ....................δενεχω λαβει τις αντιστοιχες παραυτα ...... με οποια αρχιζω μπλα-μπλα , στελνω και μια φωτο, ετσι για να ξερουν με ποιον μιλανε ......
    ειναι δυσκολο να σου στειλει καποις φωτο του ... Τουλαχιστον ετσι οπως το βλεπω εγω.. Απο τη μια εχεις δικιο να ξερεις με ποιον μιλας , αλλα εγω θα ειχα ενδοιασμους για πολλους λογους

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    είναι το φβ τόπος εύρεσης ετέρου ημίσεως; τόσους σκοπούς εξυπηρετεί και εν τέλει, ανάλογα με το τί έχει κανείς στο κεφάλι του το χρησιμοποιεί. όταν δηλώνει κανείς την επαγγελματική του ιδιότητα δεν θα βάλει τη μούρη του στη φωτό;
    Τωρα αν σου πω οτι ακομα και το φεις εχει γινει κατι τετοιο? και να ηταν για σοβαρη ευρεση συντροφου λες οκ αντικαθιστα γραφεια συνοικεσιων ... Εδω μιλαμε για σεξ , ξεπετες κπλ
    Σιγουρα εξυπηρετει και αλλους λογους κυριως επαγγελματικους γιατι ειναι ευκολος και οικονομικος τροπος ομως πλεον ειναι και ευκολος τροπος να βρεις καποιον για κρεβατι ... Θλιβερο ετσι ?

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Δυστυχως ετσι ειναι συμφωνω μαζι σου !!!! Η απολυτη ευχαριστη μεσα απο τα λαικ για να δειξεις ποσο δημοφιλης εισαι σε ενα μεσο.. Ποση μοναξια αληθεια!!!!...Να μη με ευχαριστεις καθολου την αληθεια λεω ...
    Οσο για μενα ? Και τι εγινε που ειμαι σοβαρη? Μαλλον πρεπει να αλλαξω για να ακολουθησω τα προτυπα της εποχης .. Ελα που δεν μου βγαινει ομως !!!




    ειναι δυσκολο να σου στειλει καποις φωτο του ... Τουλαχιστον ετσι οπως το βλεπω εγω.. Απο τη μια εχεις δικιο να ξερεις με ποιον μιλας , αλλα εγω θα ειχα ενδοιασμους για πολλους λογους



    Τωρα αν σου πω οτι ακομα και το φεις εχει γινει κατι τετοιο? και να ηταν για σοβαρη ευρεση συντροφου λες οκ αντικαθιστα γραφεια συνοικεσιων ... Εδω μιλαμε για σεξ , ξεπετες κπλ
    Σιγουρα εξυπηρετει και αλλους λογους κυριως επαγγελματικους γιατι ειναι ευκολος και οικονομικος τροπος ομως πλεον ειναι και ευκολος τροπος να βρεις καποιον για κρεβατι ... Θλιβερο ετσι ?
    ξέρεις, δεν το βλέπω ακριβώς έτσι. οι άνθρωποι έχουν ανάγκη ο ένας τον άλλον. αν ένας άνθρωπος δεν μπορεί να στηρίξει διαπροσωπικές σχέσεις και συμπίπτει να είναι και άφραγκος, πώς θα εκτονωθεί; θα βγει τσάρκα στο διαδίκτυο. κρεβάτι με τις κοντινές περιοχές, με τις μακρυνές αυτοϊκανοποίηση με την ιδέα ενός ζωντανού πλάσματος στην άλλη άκρη. το φβ τώρα είναι ένας πιο "ευρυζωνικός" ας πω χώρος σε σχέση π.χ. με το second life. από το φβ βγάζεις πραγματικά στοιχεία για τον άλλον, όλο και κάτι θα δεις γι αυτόν. αυτά όσον αφορά τον απέναντι χρήστη. όσον αφορά εμάς τους ιδιοκτήτες του προφίλ, ο καθένας μας ξέρει για ποιο λόγο έχει προφίλ στο φβ και αναλόγως το χρησιμοποιεί. και φυσικά έχουμε το δικαίωμα να εκφύγουμε κάποια φορά από την αρχική μας θέση και να φλερτάρουμε. αν το κάνουμε προφυλάσσοντας τον εαυτό μας και το σπίτι μας, γιατί όχι;

    γενικά: ο άνθρωπος καταντά όλο και πιο ανίσχυρος μέρα με τη μέρα, γιατί αποδέχθηκε άκριτα να τον καθοδηγήσουν. ποιοί το ξέρουμε όλοι. και τον τρόπο τους τον ξέρουμε, αλλά όταν ο νους ξεστρατίζει κατά κει, άστο λέμε και συνεχίζουμε να λιώνουμε επί του καναπέ. έτσι έγινε τόση ζημιά στην ψυχική υγεία, και μετά στη σωματική.
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    ξέρεις, δεν το βλέπω ακριβώς έτσι. οι άνθρωποι έχουν ανάγκη ο ένας τον άλλον. αν ένας άνθρωπος δεν μπορεί να στηρίξει διαπροσωπικές σχέσεις και συμπίπτει να είναι και άφραγκος, πώς θα εκτονωθεί; θα βγει τσάρκα στο διαδίκτυο. κρεβάτι με τις κοντινές περιοχές, με τις μακρυνές αυτοϊκανοποίηση με την ιδέα ενός ζωντανού πλάσματος στην άλλη άκρη.

    γενικά: ο άνθρωπος καταντά όλο και πιο ανίσχυρος μέρα με τη μέρα, γιατί αποδέχθηκε άκριτα να τον καθοδηγήσουν. ποιοί το ξέρουμε όλοι. και τον τρόπο τους τον ξέρουμε, αλλά όταν ο νους ξεστρατίζει κατά κει, άστο λέμε και συνεχίζουμε να λιώνουμε επί του καναπέ. έτσι έγινε τόση ζημιά στην ψυχική υγεία, και μετά στη σωματική.
    Μα γιαυτο λεω οτι η ευρεση συντροφου απο το φεις , ειναι μονο για ακοινωνητους , μη επικοινωνιακους , και γενικως ανθρωπους που δυσκολευονται να συναψουν σχεσεις ...................θα μου πεις , κι εγω εχω κανει 5μηνη σχεση μεσα απο το φορουμ , με μια 23 χρονια μικροτερη μου , αλλα δεν το επεδιωξα , ετυχε ..............αλλιως αποδοκιμαζω πληρως αυτον τον τροπο ευρεσης συντροφου .......

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Δυστυχως ετσι ειναι συμφωνω μαζι σου !!!! Η απολυτη ευχαριστη μεσα απο τα λαικ για να δειξεις ποσο δημοφιλης εισαι σε ενα μεσο.. Ποση μοναξια αληθεια!!!!...Να μη με ευχαριστεις καθολου την αληθεια λεω ...
    Οσο για μενα ? Και τι εγινε που ειμαι σοβαρη? Μαλλον πρεπει να αλλαξω για να ακολουθησω τα προτυπα της εποχης .. Ελα που δεν μου βγαινει ομως !!!
    ειναι δυσκολο να σου στειλει καποις φωτο του ... Τουλαχιστον ετσι οπως το βλεπω εγω.. Απο τη μια εχεις δικιο να ξερεις με ποιον μιλας , αλλα εγω θα ειχα ενδοιασμους για πολλους λογους
    Σιγουρα εξυπηρετει και αλλους λογους κυριως επαγγελματικους γιατι ειναι ευκολος και οικονομικος τροπος ομως πλεον ειναι και ευκολος τροπος να βρεις καποιον για κρεβατι ... Θλιβερο ετσι ?
    Να χαιρεσαι που δεν σου βγαινει , αυτο δειχνει ψυχικη υγεια ....... ουτε πρεπει νακολουθησης τα προτυπα της εποχης , μου θυμιζει την ρηση , ' 100 ανθρωποι που ζητωκραυγαζουν ενα ψεμμα , δεν το κανουν αληθεια ' .................. εγω δεν εχω παρατραγουδα με τις φωτο που εχω στειλει , ειμαι απονηρευτος σε αυτα τα θεματα .....................
    ναι , το βρισκω πολυ θλιβερο .............. παρα πολυ ......

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. facebook
    By deleted-member-09-05-2016 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 30
    Last Post: 12-01-2016, 16:29
  2. facebook
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 03-06-2015, 23:13
  3. Facebook
    By Chemistry in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 01-01-2012, 23:26
  4. facebook
    By vince8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2011, 14:48
  5. facebook
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 01-09-2011, 22:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •