πεσιμο στο Facebook
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 90
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    πεσιμο στο Facebook

    τι γνωμη εχετε γι αυτο?
    κ γιατι οι αντρες συνεχιζουν να την πεφτουν ενω τους εξηγω οτι εχω γκομενο?
    δεν θελω να ειμαι αγενης, παντα τους μιλαω ευγενικα κ παντα φιλικα..
    μερικοι απο αυτους εχουν κοινους γνωστους με μενα..
    θελω να μην ειμαι γαιδαρα..
    μερικες φορες αν βαριεμαι μιλαω μαζι τους αλλα εντελως κοινωνικα.
    οκ παιρνουν θαρρος θα μου πειτε.. αλλα δεν με νοιαζει στην τελικη, τους λεω οτι εγω εχω σχεση κ δεν ενδιαφερομαι για κατι αλλο.
    παραυτα μαρεσει το φλερτ αλλα μεχρι εκει.
    Εσεις οταν ακουτε μια γυναικα να σας λεει οτι εχει σχεση κ να μιλαει μαζι σας παραυτα αλλα εντελως κοινωνικα, τι σκεφτεστε?
    εγω πχ αν δεν στειλουν δεν με ενδιαφερει καθολου, δεν στελνω ποτε εγω ..αλλα εκεινοι..
    μερικες φορες μιλαω γιατι εχω μια απλα ευχαριστη συζητηση οπως εδω.
    Τον συντροφο τον αγαπω κ δεν σκεφτομαι κατι αλλο.
    πειτε γνωμες.θενξ!
    να σημειωσω επισης οτι νιωθω ενοχη καποιες φορες ακομα κ που μιλαω κοινωνικα ...σαν να κανω την τριχα τριχια μου φαινεται..
    υπαρχει λογος να νιωθω ενοχη ?
    πχ προχτες με καποιον μιλουσαμε για μουσικη κ ειχαμε μια ευχαριστη κουβεντα, αλλα εγω δεν αναφερομαι ποτε κ σε τιποτα ερωτικο, αυτος πεταγε σποντες αλλα δεν μασησα, καποια στιγμη του ειπα οτι δνε ενδιαφερομαι για κατι κ να το κοψει..
    απο την αλλη με συγχιζει ολο αυτο γιατι καθομαι κ ασχολουμαι..
    αλλα πραγματικα θα το κανω σε φαση χαλαρωσης μονη σπιτι λογω βαρεμαρας.
    γενικα ειμαι κοινωνικο ατομο πολυ κ μαρεσει να μιλαω με ανθρωπους..το χω απο μικρουλα αυτο το κουσουρι.
    Μπορει πχ να πιασω κουβεντα ακομα κ με εναν αγνωστο στην σταση, ποτε δεν μιλω πρωτη..ποτε δεν ανοιγω εγω κουβεντα..αλλα αν μου μιλησει καποιος κ μου φανει ενδιαφερων σαν ανθρωπος, κοινωνικα εννοω, δεν υπαρχει περιπτωση να μην παισω κουβεντα..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Λύσεις:
    1. Μην δέχεσαι αιτήματα φιλίας από άγνωστους. Ποιος ο λόγος να σου κάνει αίτημα φιλίας ένας άγνωστος- ακόμα κι αν έχετε μερικούς κοινούς γνωστούς- αν όχι για να στην πέσει? 8/10 φορές αυτό γίνεται.
    2. Βάλε φωτο προφίλ που δε σε δείχνει καθόλου- ή σε δείχνει μαζί με το φίλο σου.
    3. Αν φλερτάρεις λογικό είναι να στην πέσουν.
    4. Κάνε προφιλ με αντρικό όνομα για να μιλάς μ όποιον θέλεις για μουσική ή οτιδήποτε. Σου εγγυώμαι ότι δε θα στην πέσει κανείς.

    Τέλος, όταν λες " έχω σχέση" αλλά φλερτάρεις, ο άλλος σκέφτεται ότι θες μια αρπαχτή.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΑΜ ΔΕ! δεν θελω αρπαχτη...
    ωραιες οι λυσεις που προτεινεις...
    πιστευω οτι λογικα το φλερτ μας ανανεωνει, αλλα μεχρι εκει..
    ο.τιδηποτε παραπανω μπλα μπλα δεν χρειαζεται κ δεν εξυπηρετει σε κατι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    νιωθω οταν καποιος μου την πεφτει να με πιανει αγχος κ απειλη!!! δεν μπορω να το διαχειριστω μερικες φορες...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Kατ αρχην , αδιακρισια , σου λεει ο αλλος , αν πιασει , επιασε , δε πα ναχεις 10 σχεσεις , τι εχει να χασει ? οντας διακριτικος , εισαι η 2η κοπελα που παραπονιεται για ' πεσιμο ' , τοπε σεμενα , ισως επειδη εκπεμπω καποια σοοβαροτητα , και δειχνω παντα σεβασμο .....................η φιλικοτητα , ευκολα παρεξηγηται σαν ενδιαφερον , κι σε μενα εχεις δειξει εντονη φιλικοτητα , εισαι φιλικη γενικως , αλλα καταλαβαινω οτι εχεις ενα οριο ..........δεν το ξεπερνω .......εχω κανει σχεση μεσα απο το φορουμ , κανονικοτατη , αλλα μουδωσε και το δικαιωμα και το θαρρος η κοπελα .....
    ειναι και η ανωνυμια , το απροσωπο της οθονης , απο κοντα ο αλλος δεν θαχε τετοιο θαρρος .........
    το φεις δεν το συμπαθω ......δεν πιστευω σε αυτην την επικοινωνια .......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    τι γνωμη εχετε γι αυτο?
    κ γιατι οι αντρες συνεχιζουν να την πεφτουν ενω τους εξηγω οτι εχω γκομενο?
    δεν θελω να ειμαι αγενης, παντα τους μιλαω ευγενικα κ παντα φιλικα..
    μερικοι απο αυτους εχουν κοινους γνωστους με μενα..
    θελω να μην ειμαι γαιδαρα..
    μερικες φορες αν βαριεμαι μιλαω μαζι τους αλλα εντελως κοινωνικα.
    οκ παιρνουν θαρρος θα μου πειτε.. αλλα δεν με νοιαζει στην τελικη, τους λεω οτι εγω εχω σχεση κ δεν ενδιαφερομαι για κατι αλλο.
    παραυτα μαρεσει το φλερτ αλλα μεχρι εκει.
    Εσεις οταν ακουτε μια γυναικα να σας λεει οτι εχει σχεση κ να μιλαει μαζι σας παραυτα αλλα εντελως κοινωνικα, τι σκεφτεστε?

    εγω πχ αν δεν στειλουν δεν με ενδιαφερει καθολου, δεν στελνω ποτε εγω ..αλλα εκεινοι..
    μερικες φορες μιλαω γιατι εχω μια απλα ευχαριστη συζητηση οπως εδω.
    Τον συντροφο τον αγαπω κ δεν σκεφτομαι κατι αλλο.
    πειτε γνωμες.θενξ!
    να σημειωσω επισης οτι νιωθω ενοχη καποιες φορες ακομα κ που μιλαω κοινωνικα ...σαν να κανω την τριχα τριχια μου φαινεται..
    υπαρχει λογος να νιωθω ενοχη ?
    πχ προχτες με καποιον μιλουσαμε για μουσικη κ ειχαμε μια ευχαριστη κουβεντα, αλλα εγω δεν αναφερομαι ποτε κ σε τιποτα ερωτικο, αυτος πεταγε σποντες αλλα δεν μασησα, καποια στιγμη του ειπα οτι δνε ενδιαφερομαι για κατι κ να το κοψει..
    απο την αλλη με συγχιζει ολο αυτο γιατι καθομαι κ ασχολουμαι..
    αλλα πραγματικα θα το κανω σε φαση χαλαρωσης μονη σπιτι λογω βαρεμαρας.
    γενικα ειμαι κοινωνικο ατομο πολυ κ μαρεσει να μιλαω με ανθρωπους..το χω απο μικρουλα αυτο το κουσουρι.
    Μπορει πχ να πιασω κουβεντα ακομα κ με εναν αγνωστο στην σταση, ποτε δεν μιλω πρωτη..ποτε δεν ανοιγω εγω κουβεντα..αλλα αν μου μιλησει καποιος κ μου φανει ενδιαφερων σαν ανθρωπος, κοινωνικα εννοω, δεν υπαρχει περιπτωση να μην παισω κουβεντα..
    λες οτι φλερταρεις, αλλα δεν θελεις κατι παραπανω και σταματας εκει.
    ΕΣΥ, σταματας κει.
    ο αλλος δοκιμαζει τα ορια σου ομως οταν ξεκιναει μια συζητηση που μπορει να εκληφθει σαν φλερτ.

    ακομα και να μην ειναι καν φλερτ, αλλα κοινωνικη συζητηση οπως λες, ισχυει το ιδιο.
    τις δικες σου προθεσεις τις ξερεις μονο εσυ.
    ο αλλος παιρνει απο την επικοινωνια αυτη το θαρρος και το τραβαει οσο μπορεσει και οσο το επιτρεψεις.
    για το θεμα με την σχεση σου, ισχυει το ιδιο.
    το οτι ανακοινωνεις οτι εχεις σχεση, δεν σημαινει οτι δεν θα εκανες κατι αλλο. πολλες με σχεση ξενοκοιτανε.
    ειναι και παλι δικο σουθεμα να δειξεις οτι το εννοεις και δεν κανεις ναζια. ο αλλος, δοκιμαζει.
    δεν ειναι δικη του δουλεια να βαλει οριο, ειναι δικη σου που εχεις το προβλημα (προβλημα= δεν θες κατι περισσοτερο).

    και γενικοτερα, εφοσον μιλας για γνωριμιες στο φμ κυριως, ειναι γνωστο βρε ανξιους οτι πολλοι το εχουν σκοινι- κορδονι να γνωριζουν παρτενερ απο εκει.
    σιγα μην σταθει στο οτι ειπες πως εχεις σχεση. αν θεωρησει οτι υπαρχει το περιθωριο θα το τραβηξει.
    αν δεν θες συνεχεια, μην δεχεσαι αιτηματα απο αγνωστους. το γνωστος γνωστου, δεν λεει και κατι, μεσω φμ δικτυωνονται σουπερ αγνωστοι ανθρωποι μονο επειδη μπορει να παιζουν ενα κοινο παιχνιδι η ουτε καν αυτο.

    προσωπικα στο φμ εχω μονο τον πραγματικο μου περιγυρο απο φιλους, συνεργατες κλπ. ουτε μια γνωριμια του ιντερνετ. και παλιοτερα που ειχα 2-3 απο εκει, τους εβγαλα κι εκεινους. δεν μαρεσει αυτο το νταλαβερι με τον καθενα .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ασε remedaki ... τψρα παλι μου εστειλε "καλημερα τι κανεις" κ δεν απαντησα..
    οκ ρε συ μαρεσει ο θαυμασμος..
    αλλα μολις δω οτι ο αλλος δεν χαμπαριαζει νιωθω οτι πρεπει να γινω σκυλα.
    κ εγινα σκυλα κ δεν απαντησα..χεστηκα.
    απλα εγω οταν λεω οτι εχω σχεση κ δεν κανω τετοια το εννοω.
    οκ πχ σε αυτον του αρεσα οκ.. αλλα οκ ρε φιλε τωρα τι θα κανουμε θα μιλαμε καθε μερα??

    νιωθω σαν απειλη που ερχεται να με κατασπαραξει κ να μου γαμησει τη ζωη..την σχεση μου.
    δεν θελω να χασω τον ανθρωπο μου!! κ τρελλαινομαι!!
    θελω να υπαρχει θαυμασμος αλλα περιορισμενος.
    φαντασου οτι εστειλα μνμ στην ψυχολογο μου αυτη τη στιγμη..
    φοβηθηκα τοσο πολυ!!!! οτι παω παλι να κανω αγχος!!!! αχ δεν τα αντεχω αυτα.
    θελω να ειαι σωστη απεναντι στον ανθρωπο μου οχι επειδη πρεπει, αλλα επειδη ετσι το νιωθω!!! επειδη τον αγαπω..
    το ξερω υπαρβολικη η αντιδαση μου.. αλλα υπαρχει αυτη η αντιδραση.
    μολις καποιος με πλησιαζει θελω να ξεραασω απο πανικο.
    Last edited by anxious4ever; 17-03-2017 at 12:14.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν νιωθω καλα σημερα..θυμηθηκα τις μερες με την ΓΑΔ..θελω να ειμαι σωστη απεναντι του, τον αγαπω..
    ακομα κ που μιλησα κοινωνικα για λιγο ενιωσα ενοχες.
    δεν παω καλα..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν ταραζεσαι τοσο πολυ, μην μπαινεις καν σε τετοιες διαδικασιες.
    τι το θελεις? φιλους εχεις, σχεση εχεις, ασε τους αγνωστους.
    και μην νομιζεις οτι καθε τυπος στο φμ που θελει να πηδηξει τρελαινεται απο θαυμασμο.
    προθυμες ψαχνουν βρε, οχι ομορφες. γιαυτο και δεν νοιαζονται αν εχεις σχεση η εχουν σχεση.
    δεν θελουν σχεση, ξεπετα θελουν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Anxious τι φωτο εχεις βαλει???
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    νιωθω οταν καποιος μου την πεφτει να με πιανει αγχος κ απειλη!!! δεν μπορω να το διαχειριστω μερικες φορες...

    Αυτο το εχω και εγω....αλλα εχω και μια προϊστορια και ενα φορτιο...
    Εσυ πως το επαθες? τοσο κοινωνικη???
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μια κοντινη με εμενα...
    ρε συ αυτοι που την πεφτουν ειναι γνωστοι του χωρου μου δεν ειναι ασχετοι.
    οκ... το κοβω δεν μιλαω..
    κ οκ αλλες φορες βαζω εμενα κ τον αντρα μου να φιλιομαστε.
    αλλες παλι βαχζω ενα μαλλι μου να φαινεται, αλλες παλι εμενα.
    γενικα στο φβ εχω φιλους γνωστους κ ατομα απο τον καλλιτεχνικο χωρο.
    ε οκ..
    ενας αλλος προχτες μου εστειλε στο skype επειδη λεει του αρεσε το ονομα που εχω βαλει, εχω ψευδωνυμο.
    οκ ο.τι να ναι..δεν μιλησα.
    αλλα γενικα ρε παιδια, ασχετα με το φβ οπου κ να παω αν καποιος δειξει ενδιαφερον κοβονται τα ποδια μου.
    δεν θελω πολλα πολλα..με αγχωνει!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    αλλα γενικα ρε παιδια, ασχετα με το φβ οπου κ να παω αν καποιος δειξει ενδιαφερον κοβονται τα ποδια μου.
    δεν θελω πολλα πολλα..με αγχωνει!!!!
    απο τη στιγμη που εχεις τη σχεση σου και εισαι Happy, ουδεν προβλημα!!!
    τι σε νοιαζει αν και γιατι σε γουσταρουν οι αλλοι? χεστηκες στο κατω-κατω της γραφης!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    τι γνωμη εχετε γι αυτο?
    κ γιατι οι αντρες συνεχιζουν να την πεφτουν ενω τους εξηγω οτι εχω γκομενο?
    χα χα ετσι κανουν ολα τα αρσενικα στον κοσμο απο κουνελια ως και ανθρωπους. αν δεν καναν ετσι δεν θα σου αρεσαν οι αντρες αλλα κατι αλλο. μονο αυτοι που εχουν προβληματα κοινωνικοτητας δεν το κανουν.

    σε ολη την φυση, οι γυναικες ειναι παντα οι παθητικες για αυτο επιλεγουν απο αυτους που τις επελεξαν.τα αρσενικα παντα ειναι οι κυνηγοι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ωραια λοιπον, επειδη δεν θελω να δινω δικαιωματα κ επειδη δεν θελω να νομιζουν οτι ειμαι διαθεσιμη , κοβω την επικοινωνια πολυ γρηγορα.
    παντα ετσι κανω..
    τα κρυα του λουτρου που λενε.
    ομως.. αυτο που πρεπει καπως να μαθω να διαχειριζομαι ειναι οτι κ να μιλησω με καποιον μια φορα κ να λεμε αερολογιες για μια ωρα, δεν σημαινει οτι ιενια κατι κακο κ να νιωθω αμεσως ενοχες,αυτη ειναι η εκλογικευση.
    Last edited by anxious4ever; 17-03-2017 at 12:15.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. facebook
    By deleted-member-09-05-2016 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 30
    Last Post: 12-01-2016, 17:29
  2. facebook
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 04-06-2015, 00:13
  3. Facebook
    By Chemistry in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 02-01-2012, 00:26
  4. facebook
    By vince8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-09-2011, 15:48
  5. facebook
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 01-09-2011, 23:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •