Σχέση;; Όχι ακόμη... :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 73
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    25

    Σχέση;; Όχι ακόμη... :(

    Καλησπέρα!!

    Είμαι νέο μέλος στο forum κ είπα να μοιραστώ κάποιες σκέψεις μου. Λογικά υπάρχει παρόμοιο thread, μάλλον δεν έψαξα αρκετά καλά, οπότε είπα να ανοίξω νέο.. :o
    Λοιπόν, το θέμα μου ούτε περίπλοκο είναι, ούτε ασυνήθιστο. Είμαι 21 χρονών και δεν είχα ποτέ σχέση. Γενικά, δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με αυτή την κατάσταση. Θεωρώ ότι τα πράγματα αυτά δεν πρέπει να γίνονται βεβιασμένα, αλλά έρχονται φυσικά. Αλλά επειδή όσο περνάει ο καιρός όλο και περισσότερο εισπράττω από το περιβάλλον μου ότι κάτι δεν πάει καλά μαζί μου, αρχισα να αναρρωτιέμαι μήπως κάνω εγώ κάπου λάθος.
    Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν προσπάθησα ιδιαίτερα να βρω κάποιον, είχα πάντα άλλες προτεραιότητες - καλοί βαθμοί στο σχολείο, εισαγωγή στη σχολή της πρώτης μου επιλογής, αργότερα οι αυξημένες απαιτήσεις σε αυτή. Δεν θα άλλαζα κάποια από αυτές τις επιλογές μου. Παράλληλα, έχω πολύ καλούς φίλους - αγόρια κ κορίτσια - τους οποιους εμπιστεύομαι και περνάμε πολύ καλά μαζί. Για να σας προλάβω, όχι δεν έχει γίνει ποτέ κάτι με κανέναν φίλο μου και ούτε θα μπορούσα να δω κάποιον από αυτούς διαφορετικά.
    Υπήρξαν 2-3 αγόρια που μου άρεσαν στο παρελθόν. Μεγάλα κολλήματα... :D Ποτέ δεν ήταν αμοιβαίο και κανένας από αυτούς δεν μου άξιζε, όπως έχω καταλάβει τώρα. (τότε είχα κάποια προβλήματα αυτοπεποίθησης, από τότε το έχω δουλέψει αρκετα)
    Δεν είναι ότι έχω κάποια συγκεκριμένα κριτήρια ή κάτι τέτοιο. Το μόνο που θέλω είναι αυτός που θα είναι δίπλα μου είτε για 1 εβδομάδα είτε για 5 χρόνια να νοιώθει το ίδιο με εμένα. Αν δεν βρεθεί, προτιμώ να είμαι μόνη μου, παρά να συμβιβαστώ με κάτι άλλο.
    Ουφ.. Τα έγραψα και ένοιωσα καλύτερα. (Συγγνώμη για την έκθεση :p ) Θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη σας! :)

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    καλως ηρθες αγαπητο μελος στο φορουμ....!!! Ελπιζω το J.R. να μην ειναι John Rowling (αυτην που εγραψε το Χαρι Ποττερ)!!! Βασικα σιγουρα πρεπει να χαλαρωσεις καπου τα ζωναρια, δηλαδη να μην εισαι ο ανθρωπος που τρεχει μονο για την σχολη του, αλλα βρες χρονο και για σενα την ιδια...!!! Τωρα δεν ξερω να σε συμβουλευσω, αν θα επρεπε να βγαινεις εξω περισσοτερο απο οτι ηδη βγαινεις , βασικα και αν βγαινεις μην καθεσαι με την παρεα σου αλλα να κοιτας να δεις αν υπαρχει καποιος που σε κοιταει ή τελος παντων, να φλερταρεις εν τελη καποιον που πιστευεις οτι σου αρεσει!!! Μα καλα θα με πεις, ο αντρας ειναι παντα ο κυνηγος, αλλα πιστεψε με, εσεις κυριως μας κανετε να σας προσεγγισουμε ή οχι...Αναλογα με την συμπεριφορα σας!!! Ακομη, πιστευω οτι εχεις εκφρασει το αιτημα σου στην παρεα σου ωστε να σε βοηθησουν να σε γνωρισουν καποιον φιλο τους!! Δεν σημαινει πως θα πρεπει να σου αρεσει απλα να γνωρισεις νεο κοσμο θελεις για να προκυψει κατι! Τελος, το οποιο μπορω να σκεφτω ειναι πως ισως θα επρεπε να γραφτεις σε καποια ομαδα, ειτε ειναι γυμναστηριο, ειτε κατι αλλο τελος παντων, και μην ξεχνας πως θα ηταν καλυτερα να πας με τις φιλες σου εκει και οχι με αγορια φιλους, γιατι μπορει πολυ ευκολα καποιος να νομισει πως ειστε ζευγαρια!!! Αυτα....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    25
    χαχαχα! όχι, δεν είναι Joanne Rowling, εξάλλου φάνηκε ότι δεν έχω και τόσο ταλέντο στη συγγραφή! :P
    Αρχικά, ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!
    Τα τελευταία χρόνια ευτυχώς έχω αφιερώσει χρόνο στον εαυτό μου και μου έχει κάνει πολύ καλό. Επίσης, βγαίνω αρκετά, αλλά έχεις δίκιο, δεν δείχνω αρκετά "διαθέσιμη". Όχι δεν είμαι της άποψης ότι αποκλειστικά οι άντρες πρέπει να είναι κυνηγοί, απλά έτυχε εγώ να μην το 'χω και πολύ με το φλερτ.. :P Ελάχιστη εξάσκηση, είναι στο χαρακτήρα μου, τι να πω;; Όταν βγαίνω, περνάω καλά, αλλά δεν κοιτάζω και πολύ τριγύρω. Μάλλον φοβάμαι και δεν αφήνω τον κόσμο να με πλησιάσει, παρά μόνο όσους εμπιστεύομαι... Όσο για τα χόμπι, ασχολούμαι με διάφορα πράγματα, αλλά πιθανόν το κάνω για να μην μένω σπίτι και μιζεριάζω..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Μην ντεπεσαι με αυτο καταρχην εισαι νεα 21 σου προτυνο να κοιταξεις τη σχολει τα διαβασματα σου και οταν με το καλο ερθει ο καιρος θα ακνεις σχεση τι θελω να πω με αυτο οτι να μην βιαζεσαι να μην πεις πωπω τι θα κανω εφτασα σε αυτη την ηλικια και δεν εχω σχεση και κανεις σχεση χωρις να θελεις μονο και μονο επειδη νομιζης οτι πρεπει αυτο οχι!! Οταν ερθει η ωρα τα πραγματα θα παρουν το δρομο απο μονα τους μπορει να βρεις τον αντρα της ζωης σου αυριο σε μια εβδομαδα σε δυο χρονια σε πεντε χρονια οποτε ειναι αλλα μην κανεις σχεση μονο γιατι υποτιθετε οτι εχεις φτασει σε αυτη την ηλικια και πρεπει οχι και ασε τι λεει ο κοσμος αλλα περιμενε οταν ερθει η ωρα εισαι νεα ακομα πολυ νεα και ας με πειτε παλιομοδητη δεν με νοιαζει αποψη μου ειναι αυτη!!! Και μια χαρα πας εισαι 21 οχι 41 που να εισπρατεις τετοια πραγματα απο το περιβαλλον!! Εγω θα μεινω στην φραση που ειπες και να συνεχησεις να την πιστευεις και εσυ<<Θεωρώ ότι τα πράγματα αυτά δεν πρέπει να γίνονται βεβιασμένα, αλλά έρχονται φυσικά.>> ΚΑΛΥΝΗΧΤΑ!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Είσαι τυχερή που έχεις και φίλους φιλη JR , εγώ είμαι σε χειρότερη μοίρα...
    Μην πονοκεφαλιάζεις πολύ για το γεγονός ότι δεν έχεις σχέση, ξέρεις πόσους /ες είδα μέχρις στιγμής να καταστρέφονται απο ηλίθιους έρωτες ;;
    Τεσπα εσύ σίγουρα περιμένεις συμβουλές και λοιπά να πάρεις οπότε εγώ είμαι ακατάλληλος...Είμαστε πολλοι οι εργένηδες μην σε ανησυχεί πολύ αυτο!

  6. #6
    Πιθανες αιτιες:
    1)Δεν εχεις καλη εμφανιση

    2)Διωχνεις με τον τροπο σου αγορια με τον τροπο σου που σε φλερταρουν

    3)Κολλας με συγκεκριμενα ατομα που πιθανον δε σου δινουν καμια σημασια ενω αγνοεις αγορια που σε θελουν

    Ειλικρινα τα κοριτσια ειναι πολυ ευκολο να κανουν σχεση αν το θελουν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    112
    καλα λενε .μην κολλας σε αυτό το θεμα..περιποιησου τον ευαυτο σου βγαινε..ριχνε κ καμμια ματια γυρω σου..κ μην επειμενεις σε κατι που μπορει να σου βγει κ σε κακο..όπως πχ με τη λαχταρα που εχεις να κανεις σχεση, να πεσεις με τα μουτρα σε έναν που δεν θα σου αξιζει...αατο μην το σκέφτεσαι..θα δεις θα ρθει εκει που δεν το περιμενεις..α κ κατι τελευταιο..αμα τυχει κ σε πλησιασει κανεις μην τον αποπαρεις..αστον να σε πλησιασει,,πως αλλιως θα γινει?

  8. #8
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by lena86 View Post
    καλα λενε .μην κολλας σε αυτό το θεμα..περιποιησου τον ευαυτο σου βγαινε..ριχνε κ καμμια ματια γυρω σου..κ μην επειμενεις σε κατι που μπορει να σου βγει κ σε κακο..όπως πχ με τη λαχταρα που εχεις να κανεις σχεση, να πεσεις με τα μουτρα σε έναν που δεν θα σου αξιζει...αατο μην το σκέφτεσαι..θα δεις θα ρθει εκει που δεν το περιμενεις..α κ κατι τελευταιο..αμα τυχει κ σε πλησιασει κανεις μην τον αποπαρεις..αστον να σε πλησιασει,,πως αλλιως θα γινει?
    Άμα δεν της αρέσει όμως?
    Με το ζόρι?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    112
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Άμα δεν της αρέσει όμως?
    Με το ζόρι?
    δεν ειπα να αφηνει να την πλησιαζει οποιον δεν θελει..το ειπα γιατι εγραψε ότι μαλλον φοβαται να την πλησιασουν..δεν εγραψε με πλησιαζουν ατομα που δεν θελω..

  10. #10
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by lena86 View Post
    δεν ειπα να αφηνει να την πλησιαζει οποιον δεν θελει..το ειπα γιατι εγραψε ότι μαλλον φοβαται να την πλησιασουν..δεν εγραψε με πλησιαζουν ατομα που δεν θελω..
    Εντάξει,κατάλαβα εγώ λάθος.
    Συγγνώμη.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by lena86 View Post
    καλα λενε .μην κολλας σε αυτό το θεμα..περιποιησου τον ευαυτο σου βγαινε..ριχνε κ καμμια ματια γυρω σου..κ μην επειμενεις σε κατι που μπορει να σου βγει κ σε κακο..όπως πχ με τη λαχταρα που εχεις να κανεις σχεση, να πεσεις με τα μουτρα σε έναν που δεν θα σου αξιζει...αατο μην το σκέφτεσαι..θα δεις θα ρθει εκει που δεν το περιμενεις..α κ κατι τελευταιο..αμα τυχει κ σε πλησιασει κανεις μην τον αποπαρεις..αστον να σε πλησιασει,,πως αλλιως θα γινει?
    Μάλλον έδωσα λάθος εντύπωση... Το πρόβλημα δεν είναι ότι εγώ έχω τόσο μεγάλη λαχτάρα για σχέση, όπως είπα παραπάνω νομίζω ότι αυτά έρχονται φυσικά και με την ώρα τους - το έγραψε και ο andreas86. Αλλά, όταν όλοι το αντιμετωπίζουν ως κατι αφύσικο, είπα να ψαχτώ μήπως κάνω και εγώ κάπου λάθος. Και μάλλον κάνω..

    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Πιθανες αιτιες:
    1)Δεν εχεις καλη εμφανιση

    2)Διωχνεις με τον τροπο σου αγορια με τον τροπο σου που σε φλερταρουν

    3)Κολλας με συγκεκριμενα ατομα που πιθανον δε σου δινουν καμια σημασια ενω αγνοεις αγορια που σε θελουν

    Ειλικρινα τα κοριτσια ειναι πολυ ευκολο να κανουν σχεση αν το θελουν.
    Τα κορίτσια κάνουν εύκολα σχέση, εκτός αν είναι άσχημες, σνομπ ή κολλημένες με άλλον. Εκτός από το τελευταίο, το οποίο προφανώς ισχύει, δεν νομίζεις ότι υπεργενικεύεις λίγο; Γενικά, θεωρώ ότι οι ανθρωποι διαφέρουν μεταξύ τους και οι περιστάσεις το ίδιο, οπότε δεν πρέπει να βάζουμε τέτοια καλούπια.

  12. #12
    Quote Originally Posted by J.R. View Post
    Τα κορίτσια κάνουν εύκολα σχέση, εκτός αν είναι άσχημες, σνομπ ή κολλημένες με άλλον. Εκτός από το τελευταίο, το οποίο προφανώς ισχύει, δεν νομίζεις ότι υπεργενικεύεις λίγο; Γενικά, θεωρώ ότι οι ανθρωποι διαφέρουν μεταξύ τους και οι περιστάσεις το ίδιο, οπότε δεν πρέπει να βάζουμε τέτοια καλούπια.
    Για τα κοριτσια ειναι πιο απλο γιατι ειναι οι δεκτες του φλερτ.Αρα ή δε σε φλερταρουν γενικα ή απορριπτεις για καποιο λογο αυτους που σε φλερταρουν.Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο,μπορεις να μας πεις εσυ?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    112
    [QUOTE=J.R.;634235]Μάλλον έδωσα λάθος εντύπωση... Το πρόβλημα δεν είναι ότι εγώ έχω τόσο μεγάλη λαχτάρα για σχέση, όπως είπα παραπάνω νομίζω ότι αυτά έρχονται φυσικά και με την ώρα τους - το έγραψε και ο andreas86. Αλλά, όταν όλοι το αντιμετωπίζουν ως κατι αφύσικο, είπα να ψαχτώ μήπως κάνω και εγώ κάπου λάθος. Και μάλλον κάνω..

    ε τοτε ασε τους αλλους να λενε...η ζωη δικια σου είναι..δεν θα κανεις σχεση με τον οτιναναι για να αποδειξεις κατι στους αλλους...κ γω είμαι ανυπαντρη..αλλα δεν θα παντρευομουν ποτε μονο κ μονο για να μην με πουν αργοτερα γεροντοκορη

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Για τα κοριτσια ειναι πιο απλο γιατι ειναι οι δεκτες του φλερτ.Αρα ή δε σε φλερταρουν γενικα ή απορριπτεις για καποιο λογο αυτους που σε φλερταρουν.Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο,μπορεις να μας πεις εσυ?
    οκ, κατάαλαβα τι λες.. Απλώς δεν πιστεύω γενικά ότι τα κορίτσια είναι αποκλειστικά δέκτες του φλερτ.. Έχω δει πολλές περιπτώσεις που λαμβάνουν το ρόλο του κυνηγού, πολλές φορές μάλλον αναγκάζονται να το κάνουν. Βέβαια, αυτό δεν ισχύει στην δική μου περίπτωση. Όπως και να έχει, ευχαριστώ για την απάντηση.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου. Καθόλου πρωτότυπος ο προβληματισμός σου, αυτο που περιγράφεις αφορά πολλές κοπέλες. Εγω συμφωνώ με αυτο που λες, οτι η σχέση πρεπει να προκύψει κάπως τυχαία και φυσικά και σε αυτο κατα τη δικη μου άποψη διαδραματίζουν δυο βασικοί παράγοντες ρόλο, οι δυνατότητες γνωριμίας, πως θα έρχεσαι σε επαφή με αλλα άτομα και αλληλεπίδραση και συνακόλουθα η χημεία των χαρακτήρων και οι ιδιοσυγκρασίες. Εκει στη σχολή σου τι γίνεται;

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ακόμη έρωτας?
    By valia.valia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 07-04-2015, 21:47
  2. 2 ώρες ακόμη...
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 25-05-2012, 16:22
  3. πόσο ακόμη ?
    By mavrompizelo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-03-2011, 12:40
  4. έχω ακόμη πρόβλημα
    By soupsoup in forum Κακοποίηση
    Replies: 38
    Last Post: 09-09-2009, 21:18
  5. arktos ακόμη ζει...
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 08-03-2009, 16:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •