παιρνετε κατι προσωπικα ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    παιρνετε κατι προσωπικα ?

    Βλεπω πολλα μελη να παιρνουν κατι προσωπικα , μην το κανετε , , η συμπεριφορα του καθενος εχει να κανει μονο με τον ιδιο ........

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Καλημερα!συμφωνω μαζι σου αλλα ρε συ καποιοι το παρακανουν!νταξ ειπαμε κ η βλακεια εχει τα ορια της!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Καλημερα!συμφωνω μαζι σου αλλα ρε συ καποιοι το παρακανουν!νταξ ειπαμε κ η βλακεια εχει τα ορια της!
    Δικο τους προβλημα .......... φορουμ ειναι , δεν ειναι πραματικη ζωη ......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Δίκιο έχεις αλλά μερικές φορές...τσιμπάμε
    Ιδανικά θα πρέπε όταν βλέπουμε οτι κάποιος γράφει κάτι απλά για να προκαλέσει, να αδιαφορήσουμε τελείως αλλιώς το ταΐζουμε στην ουσία...αλλά είμαστε κι άνθρωποι, δεν είναι πάντα εύκολο να αποστασιοποιηθείς εντελώς.
    Μερικές φορές βέβαια κάποιοι το παίρνουν πολύ προσωπικά και χαλιούνται.... εντάξει μη φτάσουμε και στο σημείο να χαλάμε την διάθεση μας από μια βλακεία που μπορεί να γράψει ο κάθε άσχετος.
    Αλλά να κάνουμε και λίγη πλάκα για να το αποφορτίσουμε και να αποφορτιστούμε δεν το βρίσκω και κακό...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Δίκιο έχεις αλλά μερικές φορές...τσιμπάμε
    Ιδανικά θα πρέπε όταν βλέπουμε οτι κάποιος γράφει κάτι απλά για να προκαλέσει, να αδιαφορήσουμε τελείως αλλιώς το ταΐζουμε στην ουσία...αλλά είμαστε κι άνθρωποι, δεν είναι πάντα εύκολο να αποστασιοποιηθείς εντελώς.
    Μερικές φορές βέβαια κάποιοι το παίρνουν πολύ προσωπικά και χαλιούνται.... εντάξει μη φτάσουμε και στο σημείο να χαλάμε την διάθεση μας από μια βλακεία που μπορεί να γράψει ο κάθε άσχετος.
    Αλλά να κάνουμε και λίγη πλάκα για να το αποφορτίσουμε και να αποφορτιστούμε δεν το βρίσκω και κακό...
    Σαφως εχεις δικιο στο οτι δεν εχει νοημα να απαντας σε καποιον που θελει ακριβως αυτο, δλδ να προκαλεσει ειτε φασαρια, ειτε την προσοχη σου,
    ΟΜΩΣ
    ο λογος δεν ειναι μονο οτι ειναι ανθρωπινο να τσιμπας, η στα νευρα σου τσιμπας, πολλες φορες καποιοι απο μας τσιμπαμε με πληρη συνειδηση οτι ταιζουμε το τρολ, αλλα και το οτι αυτο ακριβως θελει.
    ο λογος ειναι οτι δεν προκειται παντα για προσωπικη επιθεση, η μπουρδολογια, ΑΛΛΑ για απαραδεκτες μισογυνικες μισανθρωπικες, και αλλων τετοιων ειδων αποψεις, κι αυτες οπου εμφανιζονται πρεπει να καταδικαζονται, γιατι τα αυτονοητα δεν ειναι τοσο αυτονοητα οσο νομιζουμε και πληθανουν οι φωνες των αουγκανων, οσο πληθαινει η φτωχεια και η αμορφωσια στην χωρα...

    αυτη την 'αντιδραση' δεν την εχεις στον δρομο, οπου μπορει ο ελληναρας να σε αρπαξει κιολας, αλλα σε ενα ανωδυνο περιβαλλον οπως αυτο εδω, καλο ειναι να λεγονται μερικα πραγματα οπως ισχυουν στον πολιτισμενο κοσμο...

    δεν θα ακουμε οτι ο ηλιος ανατελει απ την δυση, επειδη ο αλλος δεν βρισκει να γαμησει.
    αιντε πλεον...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν θα ακουμε οτι ο ηλιος ανατελει απ την δυση, επειδη ο αλλος δεν βρισκει να γαμησει.
    αιντε πλεον...
    προστυχη.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    προστυχη.....
    ειμαι.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΟΜΩΣ
    ο λογος δεν ειναι μονο οτι ειναι ανθρωπινο να τσιμπας, η στα νευρα σου τσιμπας, πολλες φορες καποιοι απο μας τσιμπαμε με πληρη συνειδηση οτι ταιζουμε το τρολ, αλλα και το οτι αυτο ακριβως θελει.
    ο λογος ειναι οτι δεν προκειται παντα για προσωπικη επιθεση, η μπουρδολογια, ΑΛΛΑ για απαραδεκτες μισογυνικες μισανθρωπικες, και αλλων τετοιων ειδων αποψεις, κι αυτες οπου εμφανιζονται πρεπει να καταδικαζονται, γιατι τα αυτονοητα δεν ειναι τοσο αυτονοητα οσο νομιζουμε και πληθανουν οι φωνες των αουγκανων, οσο πληθαινει η φτωχεια και η αμορφωσια στην χωρα...
    ...
    Και παλι , ρεμ , οτι γραφεται , ειναι πισω απο μια οθονη ,..................εγραψα κατι σχολια στο newsbeast για το ατυχημα με την πορσε , υποστηριζοντας οτι μενα ακριβο αυτοκινητο μπορεις να πηγαινεις παραπανω χλμ. , και λογω εμπειριας των 55 χρονων μου , το τι μου γραψανε , προφανως πιτσιρικαδες , κομπλεξικοι , κρυπτομενοι πισω απο μια οθονη , ηταν απιστευτο , τι παππου με ειπανε , τι κομπλεξικο , τι μου σουρανε ........θα κατσω γω να επιχειρηματολογησω με τον-ην καθε κομπλεξαρα ?
    ο φθονος και το κομπλεξ , ειναι το εθνικο μας σπορ ........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Σαφως εχεις δικιο στο οτι δεν εχει νοημα να απαντας σε καποιον που θελει ακριβως αυτο, δλδ να προκαλεσει ειτε φασαρια, ειτε την προσοχη σου,
    ΟΜΩΣ
    ο λογος δεν ειναι μονο οτι ειναι ανθρωπινο να τσιμπας, η στα νευρα σου τσιμπας, πολλες φορες καποιοι απο μας τσιμπαμε με πληρη συνειδηση οτι ταιζουμε το τρολ, αλλα και το οτι αυτο ακριβως θελει.
    ο λογος ειναι οτι δεν προκειται παντα για προσωπικη επιθεση, η μπουρδολογια, ΑΛΛΑ για απαραδεκτες μισογυνικες μισανθρωπικες, και αλλων τετοιων ειδων αποψεις, κι αυτες οπου εμφανιζονται πρεπει να καταδικαζονται, γιατι τα αυτονοητα δεν ειναι τοσο αυτονοητα οσο νομιζουμε και πληθανουν οι φωνες των αουγκανων, οσο πληθαινει η φτωχεια και η αμορφωσια στην χωρα...

    αυτη την 'αντιδραση' δεν την εχεις στον δρομο, οπου μπορει ο ελληναρας να σε αρπαξει κιολας, αλλα σε ενα ανωδυνο περιβαλλον οπως αυτο εδω, καλο ειναι να λεγονται μερικα πραγματα οπως ισχυουν στον πολιτισμενο κοσμο...

    δεν θα ακουμε οτι ο ηλιος ανατελει απ την δυση, επειδη ο αλλος δεν βρισκει να γαμησει.
    αιντε πλεον...
    Δεν διαφωνώ έτσι όπως το θέτεις γιαυτό έχω απαντήσει κιόλας σε κάποιους ουκ ολίγες φορές όταν θεώρησα οτι αυτό που λένε είναι προσβλητικό, ρατσιστικό κτλ
    Αναφερόμουν όμως κυρίως σε αυτούς που το παίρνουν προσωπικά, δηλαδή δεν θα στεναχωρηθώ κιόλας επειδή κάποιος είπε μια βλακεία. Σε κάποιον πχ που απάντησα κάποια στιγμή ακριβώς με το σκεπτικό που λες γιατί θεώρησα οτι αυτά που έγραφε ήταν ρατσιστικά, εκείνος μου έκανε προσωπική επίθεση οτι είμαι άρρωστη κτλ. Ε δεν στεναχωρήθηκα κιόλας, δεν μου χάλασε τη μέρα... αυτό θέλω να πω.

    Βέβαια κάποιες φορές ομολογώ πως τσιμπάω με την έννοια οτι εκνευρίζομαι προσωρινά. Αυτό το θεωρώ λάθος από την πλευρά μου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Δεν ειναι θεμα στεναχωριας!ειναι θεμα βλακειας ρε συ!το τι απανταω δεν σημαινει οτι στεναχωριεμαι!!μου την σπανε οι"εξυπνοι" που ξερουν τα παντα,αυτοι που λενε μια βλακεια αλλα οταν τους στηνεις στον τοιχο λενε ακυρα γιατι δεν ξερουν να απαντησουν!εχω ενα κακο οταν ασχολουμαι με κατι το φτανω στα ακρα!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Δεν ειναι θεμα στεναχωριας!ειναι θεμα βλακειας ρε συ!το τι απανταω δεν σημαινει οτι στεναχωριεμαι!!α!
    Αγαπητη Πινκ , αυτο επιδιωκει κι ο αλλος , να μπεις σε διαλογο μαζι του .................. ειτε δεν απαντας , ειτε πουλας τρέλα και ληγει η ιστορια ..........

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Δεν διαφωνώ έτσι όπως το θέτεις γιαυτό έχω απαντήσει κιόλας σε κάποιους ουκ ολίγες φορές όταν θεώρησα οτι αυτό που λένε είναι προσβλητικό, ρατσιστικό κτλ
    Αναφερόμουν όμως κυρίως σε αυτούς που το παίρνουν προσωπικά, δηλαδή δεν θα στεναχωρηθώ κιόλας επειδή κάποιος είπε μια βλακεία. Σε κάποιον πχ που απάντησα κάποια στιγμή ακριβώς με το σκεπτικό που λες γιατί θεώρησα οτι αυτά που έγραφε ήταν ρατσιστικά, εκείνος μου έκανε προσωπική επίθεση οτι είμαι άρρωστη κτλ. Ε δεν στεναχωρήθηκα κιόλας, δεν μου χάλασε τη μέρα... αυτό θέλω να πω.

    Βέβαια κάποιες φορές ομολογώ πως τσιμπάω με την έννοια οτι εκνευρίζομαι προσωρινά. Αυτό το θεωρώ λάθος από την πλευρά μου.
    Ε ναι, σιγα μην στεναχωρεθεις κιολας.
    πες μου αν υπαρχει περιπτωση να ξανασκεφτεις δευτερη φορα, καποια μπουρδα που σου ειπαν στο νετ οταν κλεισεις τον υπολογιστη...
    σαφως και οχι (ελπιζω). ασχολεισαι οσο εισαι μεσα.
    οποτε η λυση δεν ειναι να ασχολεισαι περισσοτερο, αλλα να βγεις και να πας στους αγαπημενους σου, στην ζωη σου, σε οτι σε αφορα στο πραγματικο περιβαλλον σου.

    να σου πω την απαντηση που μου εδωσε ο καλος μου οταν καποιος απο εδω μεσα (απο τους πολλους χαχαχαχαχ!!)μου ειπε κατι απαραδεκτο, ανυποστατο φυσικα και συκοφαντικο.
    αυτο σκεφτομαι παντα και γελαω με τα χαζα που λεγονται εδω κι εννοειται οτι δεν του τα αναφερω καν.
    αντι να μου πει εχεις δικιο, η τι πραγματα ειναι αυτα, η τι μαλακας ειναι αυτος,η οτι εχω αδικο εστω,
    μου λεει "ποιος ειναι αυτος? τον ξερουμε?"
    εκει τελειωνουν ολα ελισαβετ.
    καποιος ,καπου, καποτε, παναγνωστος που δεν ξερεις αν ειναι ανθρωπος η μποτ, μιλαει σοβαρα η αστεια, σε ενδιαφερει η σκεψη του η οχι, καθομαστε να ασχοληθουμε οτι ειπε κατι...
    ΠΑΡ Τ ΑΥΓΟ ΚΑΙ ΚΟΥΡΕΦΤΟ!

    αυτα, εννοωντας φυσικα οτι δεν προκειται και για κανενα ποινικο αδικημα, αλλα για σαχλαμαρες... δεν θα κατσω να τον χαζευω αν μοιρασει προσωπικα μου στοιχεια σε αγνωστους μου χωρις την αδεια μου, οπως εκανε μια απελπισμενη παλαβη εδω μεσα και την ξεμπροστασαν και γελουσαμε (ευτυχως την ειχα ΗΔΗ καταγγειλει στην διαχειριση και επαληθευτηκα), η κατι αλλο εξισου σοβαρο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elisabet View Post

    Βέβαια κάποιες φορές ομολογώ πως τσιμπάω με την έννοια οτι εκνευρίζομαι προσωρινά. Αυτό το θεωρώ λάθος από την πλευρά μου.
    Αγπητη Ελισαβετ , κι εγω οταν ημουν πρωταρης , εκνευριζομουν , με τον καιρο , μπηκα στο πνευμα ........

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αγαπητη Πινκ , αυτο επιδιωκει κι ο αλλος , να μπεις σε διαλογο μαζι του .................. ειτε δεν απαντας , ειτε πουλας τρέλα και ληγει η ιστορια ..........
    Τωρα πλεον το ριχνω στην τρελα!!μιλαμε εχω ριξει το γελιο τη ζωης μου!!ανακαλυψα οτι μπορω να γραφω ποιηματα βρε!!χαχαχα!!τρελα κ τιποτα αλλο!!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 22-03-2017 at 16:05.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. τι φαρμακα παιρνετε για ocd??
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 29-08-2019, 22:37
  2. Τι παιρνετε απ' την ψυχοθεραπεία?
    By mariafil in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 1
    Last Post: 19-10-2013, 00:11
  3. Τι φάρμακα παίρνετε?
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 12-04-2013, 12:24
  4. προσωπικα κτλ
    By change in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2011, 20:02
  5. παιρνετε zoloft???
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-2010, 20:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •