Φάρμακο για μείωση όρεξης; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by toureter View Post
    μπορεις να μου πεις καποιο φαρμακο απο αυτα ;
    οχι δε γινεται πηγαινε σε κανα γιατρο

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    υπαρχουν φυτικα που κοβουν την ορεξη, εννοω φυτικα χαπια! μη παρεις τιποτα χημικο παρα μονο τετοια..ενας φιλος μου πηρε κ εγινε στυλακι, εκανε κ προσπαθεια κ μονος σου..
    προσθεσε φυτικες ινες πχ all bran κ κουακερ αντι για γευμα, δλδ το βραδυ τρωγε μισ φλυτζανι φυτικες ινες με νερο η γαλα light που χορταινουν..
    φαε εξυπνα κ μη τρως πολλα λιπαρα, αντικατεστησε τα γευματα πχ τυρι με τυρι light, κ θα ξεκινησεις να χανεις..
    μη τρως ψωμι με τα γευματα, με το κρεας φαε ενα βουνο σαλατα αν γινεται κ οχι πατατα.
    κ γλυκα φαε μια φορα την εβδομαδα..
    θες να ρωτησω γι αυτα τα φυτικα πως λεγονται?? κ να σου πω?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Υπαρχουν τροφες ' στουμπωτικες ' οντως , αυγα , αβοκαντο , προιοντα ολικης αλεσης , ντοματες , αλλα εδω μιλαμε για διατροφη .......

    ανξιους, αν ξερις τετοιο χαπι , πες το μου κι μενα , δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου τοσα χρονια κατι ........

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ελα μωρε ενα χαπι που εχει μεσα φυτικα ειναι κ οχι χημικα κ δεν κανει απρενεργειες, ενα σωρο τετοια υπαρχουν αν googlaρεις..
    το πηρε ενας φιλος κ το συνδυασε με διατροφη κ εχασε απειρα κιλα κ εχει γινει στυλακι...
    αν θες πες μου να σου στειλω μνμ..
    θα θεωρηθει διαφημιση αν το γραψω εδω.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ελα μωρε ενα χαπι που εχει μεσα φυτικα ειναι κ οχι χημικα κ δεν κανει απρενεργειες, ενα σωρο τετοια υπαρχουν αν googlaρεις..
    το πηρε ενας φιλος κ το συνδυασε με διατροφη κ εχασε απειρα κιλα κ εχει γινει στυλακι...
    αν θες πες μου να σου στειλω μνμ..
    θα θεωρηθει διαφημιση αν το γραψω εδω.
    E , στειλε μου ντε .............τι να γκουγκλαρω , τα γνωριζω τα χαπια αυτα , φερνουν καποια υπερενταση, οπως η guarana , το πρασινο τσαι , οποτε στειλτο το χαπι .....μηπως ανηκει σε αλλη κατηγορια , που δεν γνωριζω ....το φυσιολογικο ειναι να χανεις 1% βαρους/βδομαδα , οτιδηποτε αλλο ισχυριζονται το θεωρω απατη ......η χανεις υγρα , που τα ξαναπαιρνεις αμεσως .....
    Last edited by Macgyver; 24-03-2017 at 13:27.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    12
    Δυστυχως αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα κ χαπια εχω δοκιμασει κ τα παντα. Το μυστικο ειναι να το ραψεις θαυματα δε γινονται

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by markon View Post
    Δυστυχως αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα κ χαπια εχω δοκιμασει κ τα παντα. Το μυστικο ειναι να το ραψεις θαυματα δε γινονται
    Απ οσο ξερω κι εγω , δεν υπαρχει τετοιο χαπι , δεν εχει εφευρεθει , βλεπω ντοκυμαντερ απο usa με παχυσαρκους , δεν θα τους το εδιναν αντι να τους κανουν γαστρικη παρακαμψη ( gastric bypass ) ? υπαρχουν ουσιες που επιταχυνουν τον μεταβολισμο ομως , οπως η πικρορριζα ( τζιντζερ ) , και το πρασινο τσαι , μπορει να φερουν λιγο εκνευισμο και αυπνια ομως , αν τα παρεις το βραδυ , εχω παρατηρησει ..... το καλυτερο ειναι να γυμναζεσαι , παντα , επιταχυνει κατα πολυ τον μεταβολισμο για 24-48 ωρες .... μετα απο 30 χρονια γυμναστικης , κατι εχω μαθει ....

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    11
    Εγω δοκιμασα τον τελευταιο καιρο το Fizzy Slim. Βεβαια εχω αλλαξει ριζικα τον τροπο ζωης μου> Επισης χρησιμοποιω και διαφορα βοτανα,κυριως λουιζα που ειναι αποτοξινωτικη....Βαρεθηκα τοσα χρονια με την παχυσαρκια και την υπερφαγια.Θα το νικησω και θα το κανω μονο για μενα και για κανεναν αλλον...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κυκλοφορησε ενα νεο φαρμακο με στοχο την καταπολεμηση της ορεξης , ονοματι mysimba , ειναι στην ουσια ενας συνδυασμος bubropion και nalorex ........δεν τοχω δοκιμασει .....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Αυτό όμως δεν είναι μονο για παχύσαρκους με κατάλληλη διατροφή και άσκηση ? Όχι για αυτόυς που έχουν βουλιμία .
    Δεν ξέρω εγώ τα φοβαμαι αυτά .Μακάρι να υπήρχε ένα φάρμακο αβλαβές που με επιτυχία να μειώνει ή κόβει την όρεξη ..

    Όσο για το Fizzy Slim αυτό και αν το φοβαμαι .Σκευάσματα τέτοιους είδους κυκλοφορούν πολλά και θέλουν μεγάλη προσοχή

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Tα αντικαταθλιπτικά αυξάνουν την όρεξη ΠΟΛΥ.....
    (εκτός απο ενα που την μειώνει) Αν παίρνεις τέτοια, συζήτησε με τον γιατρό σου το πρόβλημα να σου πει.

    Γενικά για μείωση της όρεξης καλό είναι να κανεις λίγο τρέξιμο καθημερινά, γυμναστήριο και ΠΟΛΥ περπάτημα. Όλα αυτά μαζί παράγουν ντοπαμίνη που μειώνει την όρεξη με φυσικό τροπο.
    Θα δεις διάφορα, με υπογραφή.
    Η ντοπαμίνη είναι φυσικο αφροδισιακό.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σολιαν και αυξηση βαρους-ορεξης
    By Soulfly in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 21-05-2015, 01:36
  2. Παρενεργειες απο μειωση αντιψυχωσικου
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 04-04-2015, 21:01
  3. Έλλειψη όρεξης - εναλλαγή σε υπερφαγία
    By panda333 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 15-01-2015, 22:28
  4. Μείωση χαπιών
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 23-04-2010, 20:29
  5. Μείωση βάρους σε pdf
    By Anine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 17-02-2010, 01:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •