ΑΫΠΝΙΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59

Thread: ΑΫΠΝΙΕΣ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855

    ΑΫΠΝΙΕΣ

    ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ. ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΠΡΩΤΑ 2-3 ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ. ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΛΕΡΙΑΝΑ. ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ; ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΣΟΙ ΜΕ ΞΕΡΕΤΕ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    37
    αυτες τις μερες που κα εγω δεν μπορουσα να κοιμηθω επαιρνα μια βιταμινη με βαλεριανα.απο αγχος δεν κοιμασαι?ζεστα μπανια και γαλα δοκιμασες?αν θες σου στελνω το ονομα της βιταμινης.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Εχεις αγχωθει με κατι παρα πολυ....κ εγω οταν ειμαι πρεσαρισμενη πού να κοιμηθω....!! με τιποτα.... έχω διαβασει ότι η βαλεριάνα κάνει καλό.... εγώ θα τη δοκιμαζα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΒΟΤΑΝΟ. ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΧΑΠΙΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ. ΑΠΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΤΙΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ. ΓΑΛΑ ΠΙΝΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΣΟΚΟΛΑΤΑ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Σκετο να το πινεις. Και να βαζεις μεσα μια κουταλιτσα μελι. Όχι σοκολάτα. Είναι διεγερτική.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    37
    αυτο σαν λεω ειναι σα μικρη καραμελιτσα με γλυκια γευση.ειναι βιταμινη lanes με βαλεριανα και βιταμινη B.πολυ ελαφρια.αλλα δεν μπορεις χαπι πηγαινε σε μαγαζι με βοτανα και παρε βαλεριανα να τη βραζεις οπως το τσαι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΙΑ; ΠΟΣΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ; ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΣΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΑΣΩ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    37
    θα σου πουν και στο μαγαζι για την αναλογια αλλα λιγα φυλλαρακια προφανως φτανουν.οπως τα φυλλα τσαγιου ειναι.τα βαζεις στο μπρικι και μολις κοχλασουν τα σουρωνεις μεσα στο ποτηρι.so simple!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΚΙΝΔΥΝΑ; ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΛΕΚΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΦΑΡΜΑΚΑ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Originally posted by MANTHES
    ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΣΟΙ ΜΕ ΞΕΡΕΤΕ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ
    Εγω ξερω τη λυση στο προβλημα σου! Να παρεις φαρμακα και να πας σε γιατρο. :)

    το γαλα το βραδυ το πινεις ζεστο? αν το πινεις ζεστο σε πιανει πιο ευκολα υπνος απο οτι αν το πιεις κρυο. Για βαλεριανα εχω ακουσει κι εγω οτι βοηθαει πολυ και ειναι επιπλεον και αγχολυτικο και χαλαρωτικο. υπαρχουν και σε μορφη χαπιων στα φαρμακεια ομως ειναι φυτικα, καμια σχεση με τα χαπια που ξερουμε. καλυτερα ομως να το δοκιμασεις σε ροφημα. θα το δοκιμασω κι εγω καποια στιγμη.

    και κατι αλλο. οταν πεφτεις για υπνο προσπαθεις να κοιμηθεις με τη μια ή σκεφτεσαι διαφορα πριν κοιμηθεις? εχω κι εγω κατα καιρους αυτο το προβλημα κι ανακαλυψα οτι μια απ τις αιτιες ειναι οτι μολις πεφτω να κοιμηθω με κατακλυζουν σκεψεις για πολλα θεματα και καποια στιγμη αργοτερα με παιρνει κι ο υπνος, ομως αυτο το πραμα με καθυστερει απ το να κοιμηθω και δεν το κανω επιτηδες, απλως συμβαινει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Μη φοβασαι τη βαλεριανα εαν την προσλαμβανεις ως ροφημα....δε θα παιρνεις χαπια. Απλά το πολύ πολύ να ηρεμήσεις παρα πολύ...να αρχισουν να κλεινουν τα ματια σου και να κοιμηθεις σαν πουλακι. Εγώ άφοβα θα τη δοκίμαζα. Απλά μια φορα πριν πεσεις για υπνο. Όχι καθε τρεις κ λίγο. Όσο για τη δοσολογία θα σου πουν. Δε θαναι δυσκολο. ΄
    Και το χαμομήλι όμως θα σε ηρεμούσε.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΕΝΑ SUSPERIA. ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΤΙ. ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΜΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ. ΟΣΟ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΠΙΝΩ ΖΕΣΤΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΤΙΚΑ.

    Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΫΠΝΙΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 6:30-7:30, ΠΕΡΑΣΑ 8 ΩΡΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΟΣ ΠΟΔΑΡΟΔΡΟΜΟΣ. ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΗ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΞΥΠΝΙΟΣ. ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΗΘΩ. :D ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Βρε Susperia δε θελει να παει ο ανθρωπος στο γιατρο και να χαπακωνεται με ηρεμιστικα κ υπνωτικααααα.......

  14. #14
    Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    37
    αυτο με τις σκεψεις το εχω και γω.καμια πανενεργεια παιδι μου.το τσαι εχει παρενεργειες?απλα σε χαλαρωνει.ετσι και αυτο.φυλλαρακια ειναι.μην αγχωνεσαι.παντως για το γιατρο εχει δικιο η susperia.ισως πρεπει να πας.και γω οταν πηγα μου ειπε να μη παρω χαπια.απλα σου δειχνει τροπους να διωξεις τις φοβιες,αγχος η οτι αλλο εχεις αν δεν τα καταφερνεις μονος σου.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Α...και κατι αλλο... να τρως κατι ελαφρυ το βραδυ. Ειδικα υδατανθρακες (παξιμαδια, ψωμι ολικής αλέσεως, ρυζι, μακαρονακια) και φυσικά τρωγε και καμια μπανανουλα...Όχι καφε, σοκολάτα, τσαι, βαρια λιπαρα φαγητά. Και να προσπαθεις να μη σκεφτεσαι τιποτα.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •