Ζαλάδες τάση για εμετο και ταχυπαλμιες!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Exclamation Ζαλάδες τάση για εμετο και ταχυπαλμιες!!!

    Καλησπερα!!!εχτες εγραψα και σε αλλο θέμα αλλα Δυστηχως δεν πηρα απάντηση.χρειαζομαι βοήθεια γιατι νομιζω οτι θα τρελαθω.πριν απο ενα μηνα ξεκίνησαν κάποιες κρισεις πανικου.εκανα εξετασεις αιματος και τριπλεξ καρδιάς ολα καλα οποτε το απο δώσαμε στο αγχος.ειχα ταχυπαλμιες σφίξιμο τρεμουλο και νομοζα οτι θα λιποθυμησω.αυτα τα συμπτώματα υποχώρησαν σιγα σιγα μεχρι την προηγούμενη Κυριακή που πεθανε το αγαπημένο μου κουνελακι.εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου.επεσα σε βαθιά θλίψη μενω μονη με τον φίλο μου και έτυχε να λείπει σε επαγγελματικό ταξίδι.το πέρασα μονη ολο αυτο.προχτες ημουν γυμναστηριο και ξαφνικά ενιωσα μια εντονη ζαλαδα και μουδιασμα στο αριστερό μέρος του κεφαλιού προς τα πισω.αρχισα να φωνάζω βοήθεια.μου πήραν τος σφυγμούς και την πίεση ολα καλα...πηγα σπίτι ημουν ζχαλια και κοιμήθηκα.απο προχτες και μεχρι και τωρα που σας γράφω εχω μια ήπια ζαλαδα σαν να κουνιέται νιωθω .εχω ναυτία δεν εχω ορεξη να φαω και ωρες ωρες ενα μουδιασμα πισω αριστερα στο κεφαλι και κάποιες στιγμές στο μαγουλο.φοβαμαι οι εχω κατι σοβαρο.θελω να παω να κανω μαγνητικη να δω μην εχω κατι.εχω χασει το νόημα της ζωης φοβαμαι οτι οταν ειμαι εξω θα λιποθυμησω και θα πέσω κατω με ταχυπαλμιες.να τονίσω οτι εδω και ενα μηνα περιπου εχω ενα ήπιο μουδιασμα πισω αριστερα στο κεφαλι αλλα ερχεται και φευγει μεσα σε δευτερολεπτα.υπεθεσα οτι ηταν κρυωμα ετσι μου ειπε και ο παθολογος μου.ομως με αυτο που επαθα προς χτες εχω αρχίσει και φοβαμαι οτι εχω κατι σοβαρο.σας παρακαλω πείτε μου αν έχετε τέτοια συμπτώματα που βα ωφειλεται σε στεναχώρια....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,368
    Μούδιασμα στο κεφάλι είναι το μόνο που δεν έχω νιώσει αλλά όλα τα άλλα ναι, για να γίνω πιο συγκεκριμένη μήπως και βοηθήσω πέρυσι αν θυμάμαι καλά μετά το θάνατο μιας από τις γάτες μου ξύπνησα μέσα στη νύχτα με δύσπνοια, ταχυπαλμία, ναυτία και μούδιασμα στα χέρια...φώναξα τη μητέρα μου και πήγαμε στο νοσοκομείο όπου έκανα εμετό και η γιατρός των επειγόντων είπε ότι τα συμπτώματα μου οφείλονταν στην στεναχώρια αφού είχα κλάψει πολύ μέχρι ν' αποκοιμηθώ...κι έφυγα αφού μου έκαναν αντιεμετική ένεση...προτείνω να εμπιστευτείς τον γιατρό που σε εξέτασε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3
    Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου!!!δυστηχως ειμαι αρκετα ευαίσθητη με τα ζωακια και αυτο μου στοίχισε αρκετα.ενιωσα την απέραντη θλίψη!εσυ δηλαδη τις ζαλάδες τις ειχες συνεχεια;;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,368
    Quote Originally Posted by elvira View Post
    Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου!!!δυστηχως ειμαι αρκετα ευαίσθητη με τα ζωακια και αυτο μου στοίχισε αρκετα.ενιωσα την απέραντη θλίψη!εσυ δηλαδη τις ζαλάδες τις ειχες συνεχεια;;;
    Να 'σαι καλά! :)
    Σε καταλαβαίνω κι εγώ το ίδιο με τα ζωάκια...
    Όσο για τις ζαλάδες εκείνη την ημέρα ήταν πιο έντονα τα άλλα συμπτώματα αλλά άλλες φορές έχει τύχει να τις νιώθω αν στεναχωρηθώ ή ταραχτώ από κάτι...κι οι γιατροί μου έχουν πει ότι το πως αισθανόμαστε ψυχολογικά επηρεάζει και το σώμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Εγώ σκεφτομαι να κανω μια μαγνητικη.απο προχτες αισθανομαι οτι ζαλιζομαι συνεχεια.ειμαι πολυ στεναχωρημένη με αυτα που μου συμβαίνουν.νιωθω οτι εχω κατι κακο και επισης ειμαι στεναχωρημένη με τον χαμό της κουνελιτσας μου.εχω τρελαθεί φοβαμαι οτι θα βγω εξω και θα χάσω τις αισθήσεις μου.εχω γινει κουραστική οσο δεν παει αλλο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,368
    Quote Originally Posted by elvira View Post
    Εγώ σκεφτομαι να κανω μια μαγνητικη.απο προχτες αισθανομαι οτι ζαλιζομαι συνεχεια.ειμαι πολυ στεναχωρημένη με αυτα που μου συμβαίνουν.νιωθω οτι εχω κατι κακο και επισης ειμαι στεναχωρημένη με τον χαμό της κουνελιτσας μου.εχω τρελαθεί φοβαμαι οτι θα βγω εξω και θα χάσω τις αισθήσεις μου.εχω γινει κουραστική οσο δεν παει αλλο.
    Δεν είσαι η μόνη κι εγώ φοβάμαι να βγω έξω και σήμερα δεν έκανα βήμα απλά γιατί μου ήρθε περίοδος και φοβάμαι επίσης ότι αν βγω να περπατήσω θα λιποθυμήσω...γι' αυτό εν μέρει σου είπα πριν ότι σε καταλαβαίνω...όσο για τη μαγνητική ρώτα πρώτα τον γιατρό σου αν χρειάζεται, μην μπεις άδικα στην διαδικασία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #7
    Ακομη και τωρα που σου γράφω αισθανομαι ζαλαδα εντονη και ναυτία.αχ δεν μπορεις βα φανταστείς ποσο πολυ χαιρομαι που μου έστειλες και δεν ειμαι μονη σε αυτο.ελπιζω να μας περάσει γρηγορα.εσυ ποσο καιρο εισαι με αυτα τα συμπτωματα;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,368
    Quote Originally Posted by elvira View Post
    Ακομη και τωρα που σου γράφω αισθανομαι ζαλαδα εντονη και ναυτία.αχ δεν μπορεις βα φανταστείς ποσο πολυ χαιρομαι που μου έστειλες και δεν ειμαι μονη σε αυτο.ελπιζω να μας περάσει γρηγορα.εσυ ποσο καιρο εισαι με αυτα τα συμπτωματα;
    Μμμ, γύρω στις 5 μέρες με ένα μικρό διάλειμμα ανάμεσα στις δύο αδιαθεσίες...στην αρχή όταν με έπιασε η ζαλάδα ήταν τόσο έντονη που ξάπλωσα αλλά επειδή ήταν έντονη κι η ναυτία είχα κουβά δίπλα στο κρεβάτι μου μήπως και κάνω εμετό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #9
    Ειμαι τοσο θλιμμένη .....την προηγούμενη Κυριακή το κουνελακι μου εφυγε απο την ζωη...σαν σημερα δηλαδη στις 11. Το βραδυ.ποσο πονος Θεέ μου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,368
    Quote Originally Posted by elvira View Post
    Ειμαι τοσο θλιμμένη .....την προηγούμενη Κυριακή το κουνελακι μου εφυγε απο την ζωη...σαν σημερα δηλαδη στις 11. Το βραδυ.ποσο πονος Θεέ μου...
    Σε καταλαβαίνω...κάνε κουράγιο...σιγά σιγά θα μειώνεται ο πόνος...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Στομαχικές διαταραχές, τάση προς έμετο μετα το φαγητο. Είναι ψυχολογικό;;
    By novia35 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 07-09-2017, 21:44
  2. ταση για εμετο - συμπτωματα αγχους
    By Vasiliki_L in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 26-02-2017, 19:33
  3. Τάση για εμετό
    By Deleted-Mem040219a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 20-09-2014, 16:14
  4. τάση για εμετό...
    By arktos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 62
    Last Post: 12-08-2009, 16:25
  5. Αγοραφοβία με τάση για εμετό
    By maria198 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 15
    Last Post: 01-07-2008, 18:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •