Με απάτησε ή όχι;;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    38

    Με απάτησε ή όχι;;;;

    Αντιμετωπίζω, μαζί με την βαριά κατάθλιψη μου και ένα μεγάλο θέμα με τη σχέση μου και θα ηθελα τη γνωμη σας.
    Πριν 2 μήνες μπήκα να κάνω μια πληρωμή online από το λαπτοπ του άντρα μου ενώ αυτός ήταν στη δουλειά. Τί το ήθελα; Ξαφνικά τσουπ πετάγεται μήνυμα στο Facebook από συνάδελφο του και εγώ διαβάζω τη συζήτηση μεταξύ τους:
    Αυτή: Με ντουμανιασες στον καπνό σήμερα, είμαι και μεγάλη γυναίκα, πρέπει να βρω τρόπο να σε τιμωρήσω...
    Αυτός: Και πότε θα γίνει αυτό;
    Αυτή: Δεν ξέρω ...
    Αυτός: Τώρα που εισαι, σπίτι, μπορείς να φύγεις να πάμε καμιά βόλτα;
    Αυτή: Δεν ξέρω...
    Αυτός: Σήμερα ήθελα να σε πιάσω από το μαλλί και να σε γλείψω πάνω στο γραφείο
    Αυτή: Γιατί;
    Αυτός: Έτσι
    Αυτή: Εγώ ήθελα να πάμε για ένα τσιπουράκι τα δυο μας αλλά δε γίνεται...
    Αυτός: Θα γίνει και αυτό

    Κάπου εκεί τρελάθηκα, τον πήρα τηλέφωνο, τον έβρισα και ήρθε άρον άρον στο σπίτι και ζητούσε Συγγνώμη και έλεγε ότι ήταν μια πλάκα και τίποτα παραπάνω και ότι δεν έχει γίνει τίποτα κλπ.
    Να σημειώσω ότι εγώ είμαι σε κατάθλιψη και αυτό το γεγονός επιδεινωσε την κατάσταση γιατί από εκείνη τη μέρα νιώθω ότι δεν έχω δίπλα μου τον άνθρωπο που νόμιζα και βάζω με το μυαλό μου τα χειροτερα.
    Στο μεταξύ αυτή παντρεμένη, με ένα παιδί και μπάζο...έλεος δηλαδή...Αυτό το χρησιμοποιεί και σαν επιχείρημα βέβαια, ότι σιγά μην πήγαινα με αυτή...αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
    Τον έβαλα να την πάρει τηλέφωνο μπροστά μου και να ακούω χωρίς να ξέρει αυτή (υποτίθεται δεν είχαν μιλήσει μεταξύ τους καθόλου) και αυτή είπε "Εντάξει μια πλάκα ήταν και κρίμα που μπλέχτηκε η κοπέλα σου σε όλο αυτό και αν μπορώ να κάνω κάτι να βοηθήσω..." Εκεί πήρα λίγο κουράγιο και είπα ότι μπορεί να ήταν όντως πλάκα και να μιλάνε έτσι κάφρικα μεταξύ τους, αλλα δεν έχει φύγει από το μυαλό μου...Και γιατί να πάνε βολτα;;; τι θα πει βολτα; βόλτα για καφέ ή για τίποτε άλλο;;; και πόσο χοντρό αυτό το να σε γλείψω; και οι προηγούμενες συζητήσεις τους διαγραμμένες...
    Δεν ξερω, νομίζω ότι θα τρελαθώ, είμαι 13 χρόνια με αυτόν τον άνθρωπο, τον εμπιστευόμουν απόλυτα, OK κι εγώ έχω φλερτάρει με συναδέλφους, αλλά όχι τόσο χοντρά πράγματα, μόνο πειράγματα.
    Τί να κάνω; κοντεύω να τρελαθώ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ναι σε απαταει...σιγουρα. Και σε δουλευουν ψιλο γαζι. Το "να σε πιασω απο το μαλλι και να σε γλυψω στο γραφειο" δεν ειναι δυο φιλοι που απλα μιλανε καφρικα. Εχει προηγουμενο μια τετοια φραση, εχουν ηδη γινει ολα, ειναι φως φαναρι. θα εγραφα περισσοτερα αλλα ειναι πολυ αργα και δεν λειτουργω, συγνωμη που τα λεω ετσι ωμα, υπο αλλες συνθηκες θα συμπεριλαμβανε ο λογος μου ενθαρρυντικα και παρηγορα πραγματα. Θα μπω ξανα αυριο. Κουραγιο.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ναι σε απαταει...σιγουρα. Και σε δουλευουν ψιλο γαζι. Το "να σε πιασω απο το μαλλι και να σε γλυψω στο γραφειο" δεν ειναι δυο φιλοι που απλα μιλανε καφρικα. Εχει προηγουμενο μια τετοια φραση, εχουν ηδη γινει ολα, ειναι φως φαναρι. θα εγραφα περισσοτερα αλλα ειναι πολυ αργα και δεν λειτουργω, συγνωμη που τα λεω ετσι ωμα, υπο αλλες συνθηκες θα συμπεριλαμβανε ο λογος μου ενθαρρυντικα και παρηγορα πραγματα. Θα μπω ξανα αυριο. Κουραγιο.
    Αχ, το ένστικτο πότε δεν κάνει λάθος... δύο μήνες με τρώει :-(

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κι εγω θα συμφωνησω με την Ναταλια , τα πραματα δειχνουν οτι σε απατα , λυπαμαι που τολεω, αλλα κατα κει παει το πραμα ......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ειτε εχει γινει ειτε οχι ακομα, το σιγουρο ειναι οτι σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση αυτο δεν το λεει καποιος σε μια καφρικη πλακα μεταξυ συναδελφων κι αν το πει, η αντιδραση ειναι εντελως διαφορετικη, ειτε δειχνει την πλακα, ειτε δειχνει παρεξηγηση.

    η αποψη μου ειναι, οτι αν δεν εχει γινει ακομα κατι τοσο χοντρο, αυτος της τα ριχνει στην ψυχρα για να την πηδηξει κι αυτη κανει ναζια (ονειρευεται βολτες, ταβερνακια κλπ).
    η αλλη περιπτωση ειναι να εχουν ηδη γινει ολα οπως λενε τα παιδια .
    ειμαι λιγο περισσοτερο με την πρωτη εκδοχη, γιατι καποιος που θεωρει μια γυναικα"μπαζο" και ειναι δεσμευμενος, την πηδαει μια δυο φορες και μετα αραιωνει και την κοπαναει. αυτος δειχνει να διεκδικει να την πηδηξει, οχι να το εχει κανει ηδη.

    και να μην το εχει κανει, η προθεση ειναι η ιδια.
    καφρικη πλακα, δεν ειναι με την καμια..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ρε τον αθλιο!! κοιτα...κ γω θα συμφωνησω με τα κοριτσια..ή πηδιονται ή θα πηδηχτουν... ή γενικα παιζει τρομερα παιχνιδι μεταξυ τους..
    σιγουρα δεν ειναι πλακα.. να λεει ενας αντρας ετσι σε μια γυναικα..
    κ πλακα να ειναι... μεταξυ σοβαρου κ αστειου να τη γλυψει θελει..
    το θεμα μας δεν ειναι αν πηδηχτηκαν πιστευω, ή θα πηδηχτουν στο μελλον..
    το θεμα μας ειναι τι παιζει στην σχεση σας φυσικα κ γενικα η ολη συνομιλια ειναι αισχρη, δλδ εμενα θα με πειραζε ακομα κ η εκφραση το οτι θελει να την γλυψει..δλδ τωρα το αν πηδηχτηκε η πηδιεται μαζι της, ακομα κ η εκφραση αυτη θα με ειχε θυμωσει απειρα..
    ακου, καποτε ειχα κ γω μια υποτροπη της καταθλιψης κ εμεινα σπιτι γιατι ετρεμα απο στρες κ ανοιξα το pc του αντρα μου να χαζεψω...
    δυστυχως το επαθα κ εγω αυτο, δλδ ειδα συνομιλιες με γκομενες κ μιλουσε καπως αισχρα, δεν φαινοταν οτι ειχε συναντησει καποια, δλδ φαινοταν οτι καυλαντιζε απλα... εκανα το ιδιο που εκανες κ εσυ, τον πηρα τηλ στην δουλεια κ εκλαιγα κ φρικαρε.. ηρθε νωριτερα απο την δουλεια κ με παρακαλεσε γονατιστος να μην φυγω απο το σπιτι...
    τελικα συζητησαμε πολυ, εσβησε τα παντα κ τελικα τον συγχωρεσα..
    κ ειμαστε ακομα μαζι..
    δεν ξερω, αυτο θα το κρινεις εσυ αν θα συγχωρεσεις ή οχι..
    εξαρταται κ απο την δικη του σταση απο δω κ στο εξης..
    αν μετανοησει κλπ , αν ειναι προθυμος να δωσει εξηγησεις κλπ κλπ..
    επισης εγω εγινα λιγο πιο σκληρη μετα απο αυτο, δλδ σκεφτηκα οτι τοσων χρονων σχεση ναι τελικα μπορει να συμβει κατι τετοιο..οχι οτι ειναι ομορφο, οχι οτι ειναι κατι καλο , αλλα οκ..ανθρωποι ειμαστε κ κανουμε λαθη..
    δεν ξερω.. εσυ θα αποφασισεις απο δω κ περα τι θα κανεις με την σχεση αυτη...
    κατσε μιλησε μαζι του, σκεψου, ζητα εξηγησεις, χωρις κλαματα κ υστεριες..
    μιληστε , βγειτε για εναν καφε κ ρωτησε τον τι τον οδηγησε να κανει κατι τετοιο..
    μερικες φορες κατι τετοια τονωνουν την σχεση ή την διαλυουν..
    στο χερι σας ειναι βασικα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Καλημερα!!στο περιβαλλον της δουλειας μου εχουμε μεροικους παντρεμενους!με κανα δυο παιδια κανουμε παρεα κ κανουμε πολυ πλακα σε υπερβολικο σημειο μπορω να πω!παντα ομως θα κανουμε την πλακιτσα μας οταν ειμαστε στην δουλεια,μεχρι εκει!στο φβ τα μνμ που στελνουμε ειναι μηδαμινα!κ οταν θα βγουμε ειμαστε ολοι μαζι κ οι γυναικες με τα παιδια τους!!
    Οποτε κ εγω συμφωνω με τα παιδια,δεν ειναι μονο πλακα!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε ναι..λες τωρα σε πλακα... " θελω να σε γλειψω?" ... ελεος..
    κανα πειραγμα στην πλακα γινεται.. αλλα οχι σε συνομιλια, αν παει σε συνομιλια σημαινει οτι ειναι πιο σοβαρα τα πραματα..
    αυτη ομως ειναι πιο απομακρη, αυτο παρατηρω, σαν ο τυπος να την μαρκαρει στενα κ αυτη να λεει απλα για τσιπουρα..
    αυτη φλερταρει απλα, ανεβαινει το ηθικο της κ αυτος θελει να την γλυψει..?κατι τετοιο?? αλλα οταν την ρωταει μπορεις να παμε καμια βολτα, σημαινει οτι υπαρχει μια οικειοτητα μεταξυ τους κ προφανως αυτο εχει ξαναγινει..
    τωρα οσον αφορα το οτι ειναι μπαζο..οκ... ποτε δνε ξερεις , κατι τετοιες να φοβασαι που ψοφανε για επιβεβαιωση..
    αχ κοπελα μου δεν ξερω...
    προσπαθησε να σκεφτεις τι θελεις εσυ πρωτα απο ολα..
    αν μπορεις να δωσεις συγχωρεση,..
    λενε οτι ολη αξιζουμε μια δευτερη ευκαιρια, μπορεις να δωσεις μια ευκαιρια ακομα αν θες..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ε ναι..λες τωρα σε πλακα... " θελω να σε γλειψω?" ... ελεος..
    κανα πειραγμα στην πλακα γινεται.. αλλα οχι σε συνομιλια, αν παει σε συνομιλια σημαινει οτι ειναι πιο σοβαρα τα πραματα..
    αυτη ομως ειναι πιο απομακρη, αυτο παρατηρω, σαν ο τυπος να την μαρκαρει στενα κ αυτη να λεει απλα για τσιπουρα..
    αυτη φλερταρει απλα, ανεβαινει το ηθικο της κ αυτος θελει να την γλυψει..
    οντως ειναι μπαζο??? την εχεις δει εσυ ποτε αυτην?
    Αυτο ξεχασα να το γραψω,οση πλακα κ να κανουμε αυτο το πραγμα ποτε δεν εχει ειπωθει απο κανεναν μας!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κοιτα..ειχα κ γω εναν προισταμενο ο οποιος μου ελεγε οποτε με εβλεπε, να σε γλειψω μαναρι μου.. αλλα το ελεγε κ χαμογελουσε σε φαση πλακας , εγω τον εβριζα κ καλα.. δλδ καναμε πλακα, ποτε μα ποτε δεν μιλησαμε προσωπικα..
    ποτε ομως δεν μου ειπε να παμε βολτα..
    ενω ειμασταν φιλοι στο fb δεν μου εστειλε ποτε προσωπικο μνμ...
    ο ανθρωπος απλα εκανε πλακα, πειραγμα που λενε.. οκ..
    αυτοι για να μιλανε κ να εχουν διαγραψει κ μνμτα, σημαινει οτι υπαρχει καποια οικειοτητα μεταξυ τους...

  11. #11
    Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    38
    Δεν ξέρω τι να κάνω ρε παιδιά, σήμερα τον ξύπνησα πάλι από τις 6 και να τον ρωτάω αν έγινε κάτι ή όχι και μου ορκίζεται ότι έκανε πλάκα και ότι δεν με απάτησε πότε. Αυτό το πράγμα με έχει φάει, μας έχει διαλύσει και τους 2, πόσο μάλλον εμένα που περνάω και κατάθλιψη.
    Επίσης, επειδή έχει σταθεί δίπλα μου στις καταθλίψεις και γενικά δεν είχε δώσει δικαιώματα πότε, θέλω να τον πιστέψω, αλλά αυτό το να σε γλειψω δεν το αντέχω ούτε σαν πλάκα. Τέτοια χοντράδα;
    Επίσης, μέσα στους καβγάδες ρίχνει ευθύνες σε εμένα ότι δεν τον εμπιστεύομαι και νιώθει αδικημένος και δεν αντέχει. Αν είναι δυνατόν, λεει, να μην με εμπιστεύεσαι για ένα μήνυμα.
    Είμαι σε απελπιστική κατάσταση, πραγματικά, δεν ξέρω τι να κάνω, έχω και την κατάθλιψη, κοντεύω να τρελαθώ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Ρε κοπελα μου πιστευω πως πρεπει να παρεις μια αποφαση!ή τον πιστευεις ή οχι!!θα τον συγχωρεσεις ή οχι?με το να τρωγεσαι συνεχεια κακο σε σενα κανεις κ στην σχεση σας!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ρε συ με το να τον ρωτας συνεχεια δεν θα βγαλεις ακρη!!
    ακουσε με που το εχω παθει... θα σου γινει εμμονη..
    εγω ξερεις τι εκανα?? απλα ειπα μεσα μου " εσυ θα τον πιστεψεις μονο αν θελεις οντως να τον πιστεψεις..αν δεν τον πιστευεις..χωρισε τον, οχι ομως να τον πρηζεις"
    ετσι ελεγα απο μεσα μου, κοιτα.. με το να τον ρωτας συνεχεια να ξερεις δεν θα αλλαξει κατι, ο.τι ειδες ειδες κ ο.τι ειπε ειπε, τελος ...τωρα ειναι στο χερι σου αν ακομα κ να σε εχει απατησει, θα τον χωρισεις ή οχι...
    οκ? κατσε κ σκεψου εσυ για εσενα, ασε λιγο τον χρονο να περασει... να δεις πως θα σου βγει κ τι θα βγει..
    με το να τον ρωτας συνεχεια ολο το ιδιο θα ακους κ το πιο πιθανο ειναι επειδη θα του σπασουν τα νευρα στο τελος να σου πει " ναι την πηδηξα αι παρατα με πια!"
    σιγουρα εχεις το δικιο σου, δεν το συζητω..αλλα πλεον ειναι στο δικο σου χερι...
    λες οτι αυτο εγινε 2 μηνες πριν... ειναι πολυς καιρος...
    ολο αυτον τον καιρο τι κανετε? πως ειστε?? τον βλεπεις να ειναι καπως πιο αφοσιωμενος σε εσας??
    συζτητησατε καθολου για εσας?? μη γινεσαι εμμονικη κ μη δειχνεις φρικαρισμενη..
    προσπαθησε απλα να παρεις μια αποφαση!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ε ναι..λες τωρα σε πλακα... " θελω να σε γλειψω?" ... ελεος..
    κανα πειραγμα στην πλακα γινεται.. αλλα οχι σε συνομιλια, αν παει σε συνομιλια σημαινει οτι ειναι πιο σοβαρα τα πραματα..
    αυτη ομως ειναι πιο απομακρη, αυτο παρατηρω, σαν ο τυπος να την μαρκαρει στενα κ αυτη να λεει απλα για τσιπουρα..
    αυτη φλερταρει απλα, ανεβαινει το ηθικο της κ αυτος θελει να την γλυψει..?κατι τετοιο?? αλλα οταν την ρωταει μπορεις να παμε καμια βολτα, σημαινει οτι υπαρχει μια οικειοτητα μεταξυ τους κ προφανως αυτο εχει ξαναγινει..
    τωρα οσον αφορα το οτι ειναι μπαζο..οκ... ποτε δνε ξερεις , κατι τετοιες να φοβασαι που ψοφανε για επιβεβαιωση..
    αχ κοπελα μου δεν ξερω...
    προσπαθησε να σκεφτεις τι θελεις εσυ πρωτα απο ολα..
    αν μπορεις να δωσεις συγχωρεση,..
    λενε οτι ολη αξιζουμε μια δευτερη ευκαιρια, μπορεις να δωσεις μια ευκαιρια ακομα αν θες..
    ααακριβως ...
    αν δεν ειναι μπαζο, σιγα μην ασχοληθει με δεσμευμενο.
    την παρακαλανε, δεν παρακαλαει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lila1980 View Post
    Δεν ξέρω τι να κάνω ρε παιδιά, σήμερα τον ξύπνησα πάλι από τις 6 και να τον ρωτάω αν έγινε κάτι ή όχι και μου ορκίζεται ότι έκανε πλάκα και ότι δεν με απάτησε πότε. Αυτό το πράγμα με έχει φάει, μας έχει διαλύσει και τους 2, πόσο μάλλον εμένα που περνάω και κατάθλιψη.
    Επίσης, επειδή έχει σταθεί δίπλα μου στις καταθλίψεις και γενικά δεν είχε δώσει δικαιώματα πότε, θέλω να τον πιστέψω, αλλά αυτό το να σε γλειψω δεν το αντέχω ούτε σαν πλάκα. Τέτοια χοντράδα;
    Επίσης, μέσα στους καβγάδες ρίχνει ευθύνες σε εμένα ότι δεν τον εμπιστεύομαι και νιώθει αδικημένος και δεν αντέχει. Αν είναι δυνατόν, λεει, να μην με εμπιστεύεσαι για ένα μήνυμα.
    Είμαι σε απελπιστική κατάσταση, πραγματικά, δεν ξέρω τι να κάνω, έχω και την κατάθλιψη, κοντεύω να τρελαθώ...
    το θεμα δεν ειναι μονο αν σε απατησε, αλλα κι αν εμεινε "πιστος" επειδη δεν του εκατσε ακομα...
    αν θελει να την πηδηξει και δεν θελει αυτη η το τρεναρει, τι να το κανεις??
    καλυτερα να την πηδηξει να του φυγει και η απορια μηπως και του αρεσει...
    η απομυθοποιηση ειναι μακραν προτιμοτερη απο τα απωθημενα.

    η κουβεντα που της ειπε δεν λεγεται ετσι "για να κανει πλακα στο "μπαζο""..

    το να θελει να σου ριξει και ευθυνες απο πανω ειτε γιατι ειναι 'αδικημενος", ειτε γιατι δεν τον πιστευεις, ειναι πολυ ασχημο σημαδι.
    ανδρας που εχει κανει τετοιο φαουλ, αν πραγματικα καιγεται για την σχεση του, δινει απλετες και απεριοριστες εξηγησεις και ειναι σεμνος, δεν ζηταει και τα ρεστα απο πανω.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. τι μου ειπε η κοπελα μου οταν τη ρωτησα γιατι με απατησε (λιγη βοηθεια!!!!)
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 09-03-2013, 22:26
  2. ΜΟΥ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΠΑΤΗΣΕ ΤΙ ΚΑΝΩ?
    By christina135 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 09-11-2011, 13:40
  3. Με απάτησε!!
    By mel88thess in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 15-11-2008, 00:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •