δε θελω να βλεπω κανεναν - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κούκλα θα σου πω εγώ τι ένιωσα όταν μου το είπανε ότι έχω ψύχωση η πρώτη κουβέντα που είπα ή θα το φας ή θα σε φάει αγώνας είναι η ζωή βγες κ πάλεψε χτυπησου πληγωσου μάτωσε μόνο πάλεψε
    σε τι ηλικια σε επιασε ψυχωση? ειχες προλαβει ως τοτε να κανεις καποια πραγματα στη ζωη σου?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Εγώ αυτό που βλέπω boo είναι ενα κορίτσι με θεληση που της αξίζει κάτι καλυτερο στη ζωή γιατί τράβηξε πολλά και τραβάει και πέρα των θεμάτων που έχει δεν βρίσκει κατανόηση απο το κοντινό της περιβαλλον.

    Η πάθηση μας κανει επικριτικους με τον εαυτό μας κ πέρα της κακής αντιμετωπισης απο τον εαυτό μας έχουμε κ το ευρύτερο περιβαλλον που πρεπει να είσαι τυχερός για να είναι υποστηρικτικό.

    Πάντως βλέπω εναν ανθρωπο που δεν έχασε την ανθρωπιά κ τα όνειρα του μετα απο όλα αυτά.

    Δεν ξέρω αν οι γονεις σου ενημερώθηκαν σωστα για το θέμα σου αλλά πρεπει να γίνει.

    Έπειτα πρεπει να δεις ποιοι παράγοντες πηγαίνουν πίσω την ανάρρωσή. Πχ οι στρεσογονοι παράγοντες σίγουρα κανουν κακό. Οι τσακωμοι κ οι διαφωνίες επίσης.
    Κανονικά τώρα θα έπρεπε να κανεις λουτροθεραπείας σε σπα για να χαλαρωσεις κ όχι πανελλήνιες που είναι τόσο βάναυσες.Είναι σαν να δίνεις γκάζι σε σπασμένη μηχανή.Καπνούς θα βγαλεις.

    Πάντως αναγνώριζω οτι δίνεις όλο σου το είναι κ αν δεν βλέπεις αποτέλεσμα στα μαθήματα στο λέω εγώ δεν ευθύνεσαι εσύ γι'αυτο αλλά όπως ένας ποδοσφαιριστης με ρίξη χιαστού μένει εκτός για μηνες κ κανει θεραπεία χαλαρά έτσι νομιζω πρεπει να κανεις κ συ.
    Last edited by serios; 08-04-2017 at 19:45. Reason: Κι ι
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Quote Originally Posted by boo View Post
    σε τι ηλικια σε επιασε ψυχωση? ειχες προλαβει ως τοτε να κανεις καποια πραγματα στη ζωη σου?
    Στα είκοσι πέντε έγινε το μπαμ πάντα είχα άγχος κ κατάθλιψη ήμουν κομπλεξικοσ αλλά όταν έβλεπα ωραία γυναίκα τα ξεχνούσα όλα γι αυτό κ είχα μία σχετική επιτυχία επίσης από δουλειά κάτι λίγα είχα προλάβει να κάνω ήμουν κ φοιτητής έπαθα την ψύχωση πήγα στρατό κανονικά ένα χρόνο έβγαλα την σχολή κ έγινα αγρότης δεν έχασα ούτε μέρα γυναίκα δεν μπόρεσα να βρω γτ το λέω ότι έχω πρόβλημα κ μ αποφεύγουν λέω κ βλακειεσ γενικά γτ είμαι πληγωμένος από τους ανθρώπους κ μου την έδωσε κ λέω όλο βλακειεσ επίτηδες για να στο πω απλά όλα μαλακισμένα είναι οπότε έκοψα τις ευγένειες
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    η πανεληνιες ειναι οτι χειροτερο πολη βαναυση εμπειρια αν ειχα και τη ψυχωση τοτε δε ξερω πως θα τη παλευα......... υπομονη boo
    τωρα μετα απο 3.5 χρονια που επαθα το ψυχωτικο επεισοδιο για πρωτη φωρα βγαινω ραντεβου με γυναικα και φλερταρω νιωθω λιγο περιεργα
    λετε αν της πω αργοτερα οτι κανω θεραπεια για ψυχωση να λακισει, παιδια εσεις καταφερνεται να εχεται σχεσης?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Πρώτον θα λακισει σίγουρα δεύτερον να το πεις αφού δέσει το γλυκό και τρίτον εγώ δεν κάνω σχέσεις γτ το λέω κατευθείαν για να ξέρουν τα κορίτσια λατρεύω τις γυναίκες πρόλαβα όταν ήμουν μικρός είχα μία σχετική επιτυχία από εκεί κ πέρα θέλω σχέση επικοινωνίας κι όχι κρεβάτι επίσης λατρεύω τις κακιουλεσ τους κ το χιούμορ τους είναι πιο έξυπνες από εμάς νομίζω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Πρώτον θα λακισει σίγουρα δεύτερον να το πεις αφού δέσει το γλυκό και τρίτον εγώ δεν κάνω σχέσεις γτ το λέω κατευθείαν για να ξέρουν τα κορίτσια λατρεύω τις γυναίκες πρόλαβα όταν ήμουν μικρός είχα μία σχετική επιτυχία από εκεί κ πέρα θέλω σχέση επικοινωνίας κι όχι κρεβάτι επίσης λατρεύω τις κακιουλεσ τους κ το χιούμορ τους είναι πιο έξυπνες από εμάς νομίζω
    δεν ειναι μικρη για να φοβηθει πρεπει να ειναι 42-45 εγω ειμαι 37 εννωειται οτι πρωτα θα περιμενω να δεσει το γλυκο και μετα θα της το πω

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ευχαριστω serios..
    ναι εχω πολλες απαιτησεις γιατι εχω πολλες ελλειψεις..ειμαι επικριτικη προς εμενα.
    οι δικοι μου δε δεχονται οτι εχω ψυχωση.ο πατερας μου πιστευει οτι δεν εχω αυτοπεποιθηση και οτι δε χρειαζομαι ψυχιατρο και ψυχολογο και η μανα μου πιστευει οτι ειναι του χαρακτηρα μου..
    και ολο μου λενε πως πρεπει να διαβαζω γιατι θα το μετανιωσω αν δεν περασω.
    εχουμε και τσακωμους και φωνες δυστυχως με τη μανα μου και ο πατερας μου κανει ολο παρατηρησεις...
    δεν ειναι και το καλυτερο κλιμα μεσα στο σπιτι..
    μου αρεσε οπως το ειπες..οντως θα αρχισω να βγαζω καπνους στο τελος αχαχαχ

    13.5-15 βαρια καταθλιψη.εμενα ξεκινησε στα 16-17 η ψυχωση μετα για καποια χρονια ημουν σχετικα καλα.εκανα 2 μεγαλες σχεσεις, φοιτητικη ζωη, δουλεια κι ολα τα σχετικα.στα 24-25 εκανε το μεγαλο μπαμ η ψυχωση.απο εκει και περα λιγα πραγματα.τελειωσα με βοηθεια τη σχολη, εκανα καποιες δραστηριοτητες μπας και κοινωνικοποιηθω αλλα τιποτα κι απο κει.2 μικρες περιπετειουλες μονο ερωτικα απο τοτε.
    και τωρα μονη εδω διαβασμα και καποιοι φιλοι στην Αθηνα που τους βλεπω 1 φορα το 2μηνο για 2-3 μερες.
    οταν τελειωσουν οι πανελληνιες θα παω αθηνα για κανα 2βδομαδο.και σαλονικα!θελω πολυ να παω δεν εχω παει ποτε

    αντε και αμα παρω το επιδομα κερναω καφε! 1 αθηνα και 1 σαλονικα.να γνωριστουμε κι απο κοντα οσοι θελετε

    πιστευω πως πρεπει ο/η συντροφος μας αν ειναι κατι σχετικα σοβαρο πρεπει να ξερει.μπορει να μη γουσταρει πολλα πολλα με παθησεις κλπ μπορει να μην το καταλαβαινει.οχι με το καλημερα ομως.οταν παει να δεσει λιγο το γλυκο

    απο τοτε που ξεκινησα τα φαρμακα πολυ λιγες φορες σκιρτησε κατι μεσα μου ερωτικα για καποιον.εχασα την ορεξη μου..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by boo View Post
    οταν λειτουργουσε το τμημα λογοθεραπειας στην πολη μου παλιοτερα για κατακτηριες κοιτιυσαν μονο το βαθμο του προηγουμενου πτυχιου σου.δεν εδινες εξετασεις.φε τος που θα επαναλειτουργησει δε ξερω τι συστημα θα ακολουθησουν στις κατακτηριες.εχω χαμηλο βαθμο πτυχιου.6,13 δεν εχω πολλες ελπιδες και απο εκει
    Είτε έχεις υψηλό βαθμό βαθμό πτυχίου είτε χαμηλό, πανελλήνιες δεν μπορείς να δώσεις. Κατατακτήριες πρέπει να δώσεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Είτε έχεις υψηλό βαθμό βαθμό πτυχίου είτε χαμηλό, πανελλήνιες δεν μπορείς να δώσεις. Κατατακτήριες πρέπει να δώσεις.
    πανελληνιες μπορεις να δωσεις οσες φορες θελεις.ο βαθμος απολυτηριου δεν αλλαζει μονο
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    boo πως λενε τη σχολη που εχεις βγαλει?.....
    αφου εχεις βγαλει μια σχολη τη τη θες τη δευτερη να γεμιζεις το χρονο σου?...
    δε προσπαθης να βρεις δουλεια καλυτερα

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δε θελω να πω δημοσια ποια σχολη εχω βγαλει.παντως προγραμματιστρια εχω βγει.τετοιους βγαζει η σχολη μου.προγραμματιστες.

    δε μπορω να δουλεψω σε εταιριες.να δουλευω 12ωρα και 14ωρα να εχω deadlines και πιεση υπερβολικη.ασε που δε μου αρεσει καθολου το αντικειμενο.νυχτα την εβγαλα και με βοηθεια..

    θελω μια δουλεια που θα ειμαι εγω το αφεντικο, θα εχω το προγραμμα μου οπως με βολευει αν τυχει να μην ειμαι καλα να μπορω να παρω ανασα, να εχει να κανει με προσφορα βοηθειας σε ανθρωπους που μου αρεσει πολυ..γι αυτο η λογοθεραπεια μου ταιριαζει γαντι.συμφωνει και η γιατρος οτι ειναι απο τα επαγγελματα που θα μου ταιριαζαν.

    νομιζεις δε θελω να δουλεψω?αλλα για πηγαινε δουλεψε με το αφεντικο πανω απο το κεφαλι κι εσυ απο την πιεση και το αγχος σου να ακους φωνες και να βλεπεις φαντασματακια ή να φτιαχνεις συνομωσιες εναντιον σου απο ολους..

    θελω κατι χαλαρο.ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολοι οι καιροι αλλα αυτο το επαγγελμα θα κουμπωνε καλα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    και εγω απο τοτε που φορτωθηκα τη ψυχωση αλαξε ολλος ο κοσμος δεν ξερω αν θα μπωρουσα να την παλεψω με 12ωρα 14ωρα πολυ υπουλη ασθενεια....
    εεε αφου το πιστευης προσπαθησε το μπωρει να σου κατσει.... κοιτα και της κατατακτηριες παντως μπωρει να ειναι ποιο ευκολο απο τη πανελληνιες

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Boo θελει γυρω στα 2-3 χρονια σε εμενα.

    Κανεις ψυχοθεραπεια ; Ισως χρειαζεσαι λιγο ψυχοθεραπεια να ξεπερασεις τις ιδεες που εχεις που ανατροφοδοτουν τη δυσφορια σου.

    Υπαρχουν κ κεντρα ψυχικης υγειας που το κανουν δωρεαν στην Αθηνα.

    Κυριως ακολουθα υγειινο τροπο ζωης περισσοτερο. Δες τι μπορεις να κανεις πιο υγειινο.

    Το κυριοτερο βεβαια ενιαι τα φαρμακα που παιρνεις αλλα μετρανε κ αλλα πραγματα.

    Γενικα δεν ειμαστε στη δεκαετια του 50 οποτε μη χαλιεσαι...

    Επισης οπως σου ειπα υπαρχουν κ τα ηλεκτροσοκ, μαγνητικες θεραπειες κλπ. για οσους δε τους πιανουν τα φαρμακα.

    Γενικα ολο μαθαινουμε κ περισσοτερα για τον εγκεφαλο οποτε το μελλον ειναι ελπιδοφορο.


    Quote Originally Posted by boo View Post
    ο γιατρος μου ειχε πει πως θελει να ειμαι σταθερη 6 μηνες για να κανει καποια μειωση.ημουν καλα απο 1 φλεβαρη μεχρι 12 μαρτη.μετα υποτροπη για 10-11 μερες.ως 22-23 μαρτη.μετα ηρεμια με αποπροσωποποιησεις.και τωρα αυτο.
    δε το βλεπω να τα μειωνουμε.μου φαινεται αδυνατο να ειμαι καλα για 6 μηνες
    ωρες ωρες σκεφτομαι να παρω ολα τα κουτια απο φαρμακα που εχω να δωσω ενα τελος να ηρεμησω.αλλα ολο λεω μη σταματας να ελπιζεις.αλλα ολο κατι γινεται και ηρεμια δε βρισκω.
    μετα απο ποσο καιρο επεισοδιων ξεκινησες δοση συντηρησης?
    ποσο καιρο σου πηρε δηλαδη να φτασεις αυτο το φυσιολογικο εξαμηνο?
    τι φαρμακα επαιρνες θυμασαι?
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    στο εχω ξαναπει.

    αφου εχεις τελειωσει σχολη πηγαινε στο δημοσιο σαν ΑΜΕΑ !!

    Σε ποσοστό 15% οι προσλήψεις ΑμεΑ στο Δημόσιο

    http://www.aftodioikisi.gr/dimosio/s...a-sto-dimosio/

    Μη πας να σπουδασεις κατι αλλο !

    Θα χασεις πολυ χρονο κ θελει υπερβολικη προσπαθεια κ σου ετυχε κ αυτο.

    Ολες οι δουλειες ιδιες ειναι πανω κατω.

    Επισης στο δημοσιο δε θα γραφεις κωδικα μπορει να κανεις και κατι αλλο.

    Τα ωραρια στο δημοσιο ιδιως επαρχια ειναι πολυ καλυτερα. Οποτε ξεχνα αυτο που ειπες..

    Το κρατος μεριμνα για τους αναπηρους κ για αυτο ειπαν 15% ολων των προσληψεων στο δημοσιο να γινονται σε ΑΜΕΑ.

    Quote Originally Posted by boo View Post
    αυτο εκανα προσπαθησα να επανακαθορισω τους στοχους μου, να παρω τη ζωη στα χερια μουμ να διαγραψω το παρελθον και να κανω μια αρχη με νεα δεδομενα, νεα σχολη, με νεες ευκαιριες δουλειας πιο κοντα στα θελω μου.ξεκινησα μαλιστα λεγοντας θελω να μπω ιατρικη, μετα ειδα οτι για πολλους λογους δε γινεται οποτε λεω λογοθεραπεια.τωρα πρεπει παλι να επαναπροσδιορισω τους στοχους?το μονο που μου εμεινε να ελπιζω να μπω σε κανενα ΙΕΚ και δεν τα υποτιμω καθολου τα ΙΕΚ αλλα δεν εχουν καποια ειδικοτητα εδω κατω που να μου πολυαρεσει..



    κι εγω εχω να δω περιοδο 2-3 χρονια.
    εχω τελειωσει ηδη μια σχολη αλλα δε μ αρεσε το αντικειμενο καθολου μπηκα επειδη το ηθελε ο πατερας μου για να εχω περισσοτερες ευκαιριες για δουλεια.εχει δουλεια το αντικειμενο και με καλα λεφτα αλλα σε εξοντωτικους ρυθμους, αγχος, πιεση, προθεσμιες, να φευγεις 8-9 και να γυρνας 10-11 το βραδυ.και σε κατι που δε μ αρεσει.θα με εξαντλουσε αυτο το μοτιβο



    μου εδωσε ενα σκοπο μια νεα σχολη.εκει που βαλτωνα και δεν ηξερα τι να κανω με τη ζωη μου.ενοειται οτι πρεπει να ειμαι καλα για να ανταπεξελθω αλλα δεν εχω οποτε θελω αυτην την ευκαιρια.δεν περναω.τι θα πω στους δικους μου?ξαναπληρωστε φροντιστηρια για να ξαναδωσω?μου το εχουν πει οτι δε γινεται αυτο..νιωθω οτι μενω πισω.οτι μια ζωη πρεπει να συμβιβαζομαι ποσο μαλλον με αυτην την μαμημενη παθηση.
    ο στοχος μου για πανελληνιες και σχολη ηταν ενας τροπος να μειωσω τη δυναμη της και την επιρροη της πανω μου.οτι μποορω να προχωρησω ανεξαρτητα απο τη σχιζο.αλλα βλεπω οτι κατι τετοιο δε γινεται.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Μπου βρεσ βισμα κ μπεσ στο δημόσιο θα περάσεις πιο καλά από φοιτήτρια άκου τον παλιό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΙΑ
    By aeraki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-07-2012, 00:23
  2. δεν εμπιστεύομαι πλέον κανέναν
    By aeraki in forum Κακοποίηση
    Replies: 36
    Last Post: 18-07-2012, 22:17
  3. Replies: 225
    Last Post: 27-03-2012, 13:47
  4. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ
    By paramythi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2005, 22:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •