δε θελω να βλεπω κανεναν
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    δε θελω να βλεπω κανεναν

    ενας τρελος γραφει οτι θελω να γραψω.καπου ξερω πως με βλεπεις.βλεπω τα ματια παντου γυρω μου.ακουω τις φωνες πολυ εντονες στα αυτια μου σχεδον ουρλιαζουν.η φωνη του πατερα.ο παππους αντιδρα.η μανα θα ουρλιαξει.και τασκυλια θα κοιτανε.φοβαμαι πολυ μεσα στο δωματιο.θελω να βρω τη πιο μυστικη κρυψωνα να κρυφτω να ξεκουραστω λιγο.βρηκα τον αναπτυρα.βλεπω το καραβι και διπλα το δεντρο και διπλα τα πτυχια κι εσυ που εισαι?δε ξερω που ειμαι.κανεις δε ξεει που ειμαι.ειναι αδυνατο να ξερει κανεις.φοβαμαι να κοιταξω.φοβαμαι πως θα καταλαβει.βλεπω να φορας τα ρουχα μου.ποιος εισαι?εισαι ο θεος ή ο δαιμονας?ολα κινουνται πολυ γρηγορα.δε προλαβαινω να τα καταγραψω.ουτε στα ποδια μου δε προλαβαινω να περπατησω.ολα τρεχουν.καπου το χανω.καπου σε βρισκω.δε ξερω τι μας στροβιλιζει σε αυτη τη δινη.ολα ειναι τοσο μα τοσο εντονα.ολα ειναι μια γιορτη του φοβου.φοβαμαι.φοβασαι? εξαντληση.πρεπει να κλεισω τα ματια να θυμηθω αλλα πρεπει να παρακολουθω τα πανντα γυρω.
    Last edited by boo; 06-04-2017 at 02:00.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Όμορφη πως είσαι;Γτ βλέπω κατεβαίνεις σε αγώνες
    Πλακιτσα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αυτό είναι το τραγούδι της γυναίκας της ζωής μου
    https://youtu.be/JF8BRvqGCNs
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κι αυτό είναι για σένα
    https://youtu.be/8j741TUIET0
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δε ξερω τι να απαντησω.χαςνω τις λεξεις.το κομα.τις τελειες.θελουν να εισβαλουν μεσα μου.κλεινω την πορτα μα αυτοι μπαινουν.βλεπω τα αστερια μεσα στο δωματιο.να κατι που με χαλαρωνει.καποιος κουναει την κορδελα διπλα μου.δεν υπαρχει κανενας.μαλλον τα φαντασματα υπαρχουν τελικα.τα εβλεπα τωρα εχω και τις αποδειξεις.κι ομως κουνιεται.και εγω απλα κοιταω.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κι αυτό είναι για σένα
    https://youtu.be/8j741TUIET0
    αυτο μ αρεσει πιο πολυ απο το αλλο
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    βρε bοο ακους συνεχεια φωνες εχεις ψευδεσθησης μονιμα δεν σε πιανουν τα φαρμακα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Πάρε κι αυτό και να ξέρεις κάποιοι σε καταλαβαίνουν
    https://youtu.be/xoWEQLpBoE0
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μπου νομίζω βρήκα το τραγούδι σου άκου κ πεσ μου
    https://youtu.be/CKLCK3jAZz8
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Βοο Είσαι καθόλου καλύτερα, μίλησες με την γιατρό σου;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα
    μιλησα με τη γιατρο για ελαχιστο ουτε 1 λεπτο δε μου μιλησε.μο ειπε οτι φταιει το πολυ αγχος.αυξησαμε το ζαναξ.τωρα σκεφτομαι μερικες φορες ετσι.πιο λιγο αλλα προσπαθω να μη μιλαω ετσι.καπως καταλαβαινω οτι ξεφευγω απο το φυσιολογικο και το συμαζευω.νιωθω τη σκεψη μου ομως το ιδιο θολη.δε μπορω να συγκεντρωθω.ξεχναω,προσπαθ ω να μη ξεχναω τα φαρμακα.κοιμαμαι 12 ωρες.μεσα στη μερα ειμαι σα φυτο.δε ξερω τι φταιει.χασουρα.σα μαστουρωμενη ειμαι.ενας φιλος στο τηλεφωνο με ρωτησε αν εχω κανει χορτο και μιλαω ετσι.αλλα εχω μηνες να κανω.δε ξερω.ή εγω δεν ειμαι καλα ή τα φαρμακα ειναι πολλα κι εχω χαζεψει.

    νιωθω σαν πηγολαμπιδα που δε φωτιζει πια.καπου εχασα τη λαμψη μου πριν λιγα χρονια.αργοπεθαινω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    boo μη χανεις το κουραγιο σου.

    οσοι περναμε φαρμακα υπηρχαν καποιες στιγμες που πανω κατω ετσι ειμασταν...

    ωστοσο πολλοι γιναμε καλυτερα με τον καιρο και μετα παιρνεις τη δοση συντηρησης που ειναι πολυ μικροτερη απο αυτη που παιρνεις τωρα.

    οποτε συνεχισε και ξεκουρασου μεχρι να παρεις τη δοση συντηρησης.


    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλησπερα
    μιλησα με τη γιατρο για ελαχιστο ουτε 1 λεπτο δε μου μιλησε.μο ειπε οτι φταιει το πολυ αγχος.αυξησαμε το ζαναξ.τωρα σκεφτομαι μερικες φορες ετσι.πιο λιγο αλλα προσπαθω να μη μιλαω ετσι.καπως καταλαβαινω οτι ξεφευγω απο το φυσιολογικο και το συμαζευω.νιωθω τη σκεψη μου ομως το ιδιο θολη.δε μπορω να συγκεντρωθω.ξεχναω,προσπαθ ω να μη ξεχναω τα φαρμακα.κοιμαμαι 12 ωρες.μεσα στη μερα ειμαι σα φυτο.δε ξερω τι φταιει.χασουρα.σα μαστουρωμενη ειμαι.ενας φιλος στο τηλεφωνο με ρωτησε αν εχω κανει χορτο και μιλαω ετσι.αλλα εχω μηνες να κανω.δε ξερω.ή εγω δεν ειμαι καλα ή τα φαρμακα ειναι πολλα κι εχω χαζεψει.

    νιωθω σαν πηγολαμπιδα που δε φωτιζει πια.καπου εχασα τη λαμψη μου πριν λιγα χρονια.αργοπεθαινω
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ο γιατρος μου ειχε πει πως θελει να ειμαι σταθερη 6 μηνες για να κανει καποια μειωση.ημουν καλα απο 1 φλεβαρη μεχρι 12 μαρτη.μετα υποτροπη για 10-11 μερες.ως 22-23 μαρτη.μετα ηρεμια με αποπροσωποποιησεις.και τωρα αυτο.
    δε το βλεπω να τα μειωνουμε.μου φαινεται αδυνατο να ειμαι καλα για 6 μηνες
    ωρες ωρες σκεφτομαι να παρω ολα τα κουτια απο φαρμακα που εχω να δωσω ενα τελος να ηρεμησω.αλλα ολο λεω μη σταματας να ελπιζεις.αλλα ολο κατι γινεται και ηρεμια δε βρισκω.
    μετα απο ποσο καιρο επεισοδιων ξεκινησες δοση συντηρησης?
    ποσο καιρο σου πηρε δηλαδη να φτασεις αυτο το φυσιολογικο εξαμηνο?
    τι φαρμακα επαιρνες θυμασαι?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    εγω ειμαι εδω και σχεδον ενα μηνα σε δοσει συντηρησης υπομονη βρε boo τη να πω επερνα δωση συντηρησης και περυσι μεχρι που με πιασαν νευρικοτητες και αγχος και μου αυξησε ο γιατρος τα φαρμακα σε 800 μγ σολιαν και 5μγ ζοχιλ τωρα και ενα μηνα εχουμε σιγα σιγα κατεβει παλη στα 400 μγ σολιαν υπομονη ολλα γινονται ελπιζω να μην με ξαναπιασουν νευρικοτητες

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εχω δοκιμασει 5-6 αντιψυχωτικα και καμια 10αρια ισως και παραπανω απο διαφορα αλλα.τωρα παιρνω 6 φαρμακα..solian 1200, aloperidin 20, lamictal 200, akineton retard 4, remeron 30, 1-1.5 xanax.θα θελα να μεινω μονο με aloperidin και remeron.αλλα η γιατρος επιμενει και στα υπολοιπα.ειχα πεσει προπερσυ στα 600 solian αλλα υποτροπιασα και ξανα 1200..

    σου ευχομαι να συνεχισεις την καλη πορεια σου και αν ειναι δυνατον να τα κοψεις εντελως
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΙΑ
    By aeraki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-07-2012, 01:23
  2. δεν εμπιστεύομαι πλέον κανέναν
    By aeraki in forum Κακοποίηση
    Replies: 36
    Last Post: 18-07-2012, 23:17
  3. Replies: 225
    Last Post: 27-03-2012, 14:47
  4. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ
    By paramythi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2005, 23:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •