Απόγνωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    1

    Απόγνωση

    Καλησπέρα είμαι καινούργια στο forum αυτό απλά επειδή δε ξέρω τι να κάνω έψαξα ανθρώπους να βρω σαν εμένα.
    Δεν εχω πάει ποτέ σε γιατρό πάντα πίστευα πως ήμουν οκ. Όταν ξεκίνησαν οι αυτοκτονικές σκεψεις, τασεις, απόπειρες οι φίλοι μου κατάλαβαν πως κάτι δεν πηγαινε καλά και προσπάθησαν να με "γιατρέψουν". Έπιασε ως ενα σημειο, σταματησα να χαρακώνομαι και να αναρωτιέμαι τι θα συμβει αν πεσω απ το μπαλκονι, όμως εμεινε η μελαγχολια και τα νευρα. Περσυ ξεκινησα να σπουδάζω ψυχολογία και εμαθα καποια πραγματα για την κατασταση αυτη που βρηκα πως ειχα, καταθλιψη. Έχω πολύ πιεση από την οικογενεια, ο πατερας μου με εχωσε στην ψυχολογια μονο και μονο με το σκεπτηκο ότι θα αποτυχω. Εγώ παντα ήθελα να σπουδασω πληροφορικη και ο πατερας μου στο ακουσμα αυτων των σπουδων νευριαζε. Έφτασα σε σημειο να φοβαμαι να τον πω πραγματα που βρηκα πανω στην πληροφορικη να κανω με λιγοτερα χρηματα και περισσοτερες απολαβες. Έβλεπα φιλους να κανουν 3D γραφικα πιο ασχετοι απο μενα και εβαζα τα κλαματα. Προχτες που δεν αντεχα αλλο και ξεσπασα, μου εβαλε τις φωνες. του ειπα την αληθεια οτι αν παρω το πτυχιο θα το παρω μονο γι αυτον κ οτι θελω πληροφορικη και εγινε τεραστιος καυγας. Ζητησα συγνωμη.... Σήμερα ανοιξε το θεμα μονος του και τον υποστηριζε και η μητερα μου. Με είπαν αχριστη, μαλακισμενο, βλαμμένο και αλλα τοσα. Ήθελαν να με διωξουν απ το σπιτι, ο πατερας μου πετουσε και εσπαγε πραγματα. 4 χρονια τωρα λεω για πληροφορικη και υποστηριζαν πως ποτε δεν ηθελα να παω. Μολις εγιναν αυτα... γυρισαν οι σκεψεις και δεν ειμαι καλα, χαρακωθηκα ασχημα και σκεφτομαι παλι την αυτοκτονία, δεν ειμαι καλα και δεν ξερω τι να κανω...ειμαι σε απογνωση...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Κούκλα θα σ πω δυο πράγματα πρώτον μπορείς να πας σε ΙΕΚ αφού πάρεις το πτυχίο σου πολλοί το κάνουν δεύτερον είσαι σε μία ηλικία ακόμα μικρή που δεν ξέρεις τίποτα για τον εαυτό σου κ τον κόσμο αν θεσ να μάθεις τον κόσμο πιάσε μία δουλειά του ποδαριού τρίτον ένα πτυχίο πανεπιστημίου είναι το καλύτερο από όλα τα χαρτιά τέταρτον εγώ είμαι προγραμματιστής έχω αλλάξει εφτά διαφορετικές δουλειές κ τώρα είμαι αγρότης κ τέλος ο πατέρας είναι πάνω από όλα αυτό θα καταλάβεις μεγαλονωντασ τι είναι αντρασ γυναίκα τι θα πει ανοίγω σπίτι κλπ καλή συνέχεια κατά τα άλλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. ΑΠΟΓΝΩΣΗ
    By HaMLeT-MachiNe in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 07-11-2012, 22:35
  2. Σε απόγνωση..
    By BlackSoul in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 29-02-2012, 18:08
  3. Ζωή σε απόγνωση.....
    By Mimis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 08-10-2011, 00:35
  4. ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ...
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 13-08-2011, 23:21
  5. απογνωση
    By giorgosm in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-03-2011, 11:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •