Πώς καταφέρατε να ξεπεράσετε την "οριακή" σας αγάπη;;; - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 160 of 160
  1. #151
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    2
    καλησπερα παιδια θελω λιγο την γνωμη σας. ειχα σχεση με μια κοπελα με οριακη διαταραχη 2 χρονια. αυτα που περασα ειναι ολα αυτα που εχετε περασει κι εσεις. με αρκετους χωρισμους επανασυνδεσεις και τα σχετικα. εδω και λιγο καιρο εχει φυγει σε αλλη πολη για δουλεια αλλα συντομα θα γυρισει. πριν ενα μηνα με χωρισε επειδη βρηκε αλλον δεν το παραδεχεται εννοειτε αλλα το ξερω. αυτη οπως ειναι λογικο ριχνει μονο ευθηνες σε εμενα και τα σχετικα δηλαδη οτι εγω πηγα τα πραγματα στον χωρισμο. αυτη τη φορα δεν θελω να συνεχισω αλλο μαζι της και πιστευω οτι ηδη μετα απο ενα μηνα παω αρκετα καλα βεβαια θελω χρονο ακομα αλλα νιωθω δυνατος. η ερωτηση που θελω να σας κανω ειναι οτι η σχεση τους θα κρατησει 2 μηνες στο συνολο γιατι μετα αναγκαστικα θα ειναι πολυ μακρυα ο ενας απο τον αλλον. οταν γυρισει επειδη δεν νομιζω οτι εχει κατι αλλο εδω κινδυνευω
    να μου ξαναστειλει η την γλιτωσα? γιατι δεν αντεχει να ειναι μονη της απ οτι εχω καταλαβει.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Αν δεν εχει κατι αλλο θα σου στειλει, αλλα μην ψαρωσεις νομίζοντας οτι θα στενοχωρηθεί, αν δεν ανταποκριθείς θα στειλει απλα στον επόμενο, σε λίστα εισαι

  3. #153
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    2
    σε ευχαριστω για την απαντηση. αυτό πιστευω κι εγω, εννοείτε ότι αυτή τη φορα δεν θα ανταποκριθω οσο κι αν με ποναει εχει τελειωσει αυτό το ατομο από εμενα. αλλωστε το ξερω ότι δεν νιωθει κατι αληθινο για εμενα.

  4. #154
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Καλησπερα, ζητω την βοηθεια σας. εχω 2 χρονια σχεση κ η συντροφος μου εχει οριακη δ. Παιδια να μην μακρυγορώ, γνωριζεται πως μπορει να ηταν τα χρονια. Πρωτοχρονια πηρε μια βαλιτσα κ εφυγε. Πηγε σε μια φιλη μου, ψαχνει σπιτι κτλ. Ηρθε να μαζεψει τα πραγματα της χθες. Μου ζητησε να μην ειμαι παρων αλλα εμεινα να προσπαθησω να τα βρουμε. Τπτ, δεν μπορουσε να με διαχειριστεί σαφως κ μαζευε με το τηλ στο χερι με τη φιλη μου,(δεν με αφηνει να μαζεψω, εχω προβλημα κτλ). Φανταζομαι δεν χρειάζεται να σας πω πως νιωθω. Τι να κανω ρε παιδια? φοβαμαι να κανω το οτιδηποτε. Πως θα εμηνευσει την οποια κινηση μου. Σκεφτηκα να της στειλω κ τα υπολοιπα πραγματα αλλα φοβαμαι μην νομισει οτι εγω το τελιωνω, δεν θελω επανασυνδεση κτλ. Ειμαι σε απογνωση, πανικο κ πολυ πονο παιδια...μπορειτε να μου πειτε κατι..

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μονο οι τρελοι αγαπανε αδερφε οι αλλοι ολοι πουλιουνται μονο οι τρελοι δεν υπολογιζουν το χρημα παρε το χαμπαρι οτι ετσι ειμαστε αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μονο οι τρελοι αγαπανε αδερφε οι αλλοι ολοι πουλιουνται μονο οι τρελοι δεν υπολογιζουν το χρημα παρε το χαμπαρι οτι ετσι ειμαστε αυτα
    Τωρα ειπες κατι σωστο ειδες; Ετσι ειναι ενω οι λογικοι λενε το αντιθετο, οτι εμεις δεν μπορουμε να αγαπησουμε!! Ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο τωρα; Εγω πιστευω εσυ εχεις δικιο!! Γιατι το 'χω βιωσει!!

  7. #157
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Υπαρχει καποιος οριακος να με απαντησει κ να με βοηθησει?

  8. #158
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    41
    Είμαι "κάποιος" που ξέφυγα από μία σχέση με οριακη γυναίκα λίγο πρίν "καταστραφώ " πνευματικά .
    Το θέμα είναι Πνευματικό ,είχα ακολουθήσει "κάποιες" εκτός Ορθόδοξιας "αιρέσεις" σταμάτησα να πιστεύω και τότε κόλλησα σε μία σχέση με "οριακή" κόντεψα να τρελλαθώ επί κοντά δύο χρόνια .Είμουν μόνιμα χάλια με κατεστρεφε ψυχοπνευματικά .
    Με λυπήθηκε ο Θεός και διάβασα ένα βιβλίο του Αγίου Παισίου και εκεί κατάλαβα ,ότι υπάρχουν "κακά" πνεύματα που καθοδηγούν ανθρώπους εναντίον άλλων ανθρώπων και μαεστρικά προσπαθούν να καταστρέψουν ψυχές ,άρχισα να προσεύχομαι εξομολογήθηκα ,έχω "πνευματικό" πατέρα συνήλθα με προσπάθεια και τωρα προσπαθώ να βοηθήσω όποιον μπορώ να τον βγάλω από την άγνοια ,γιατί νοιώθω τον πόνο σας
    Επειδή πιστεύω στον Θεό, το ξερω ότι όταν περνας τετοιες δοκιμασίες ,ο Θεός σε "ψήνει" για να στραφείς σε αυτόν ,γιατί κάτι καλό διακρίνει σε εσένα !!να εισαι καλά και γύρνα στον Χριστό ,φύλακας της Ψυχής μας ,θα καταλάβεις εν καιρώ ....

  9. #159
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    9
    https://www.webnode.gr/eisodos/?no_r...%2F?no_renew=1 Καλησπέρα σε όλους! Έχω διαγνωσθεί με οριακή διαταραχή και ο πρόσφατος χωρισμός μου, μου έδωσε το κίνητρο να κάνω ένα μπλογκ. Αν θέλετε ρίξτε του μια ματιά, θα χαρώ να μοιραστώ σκέψεις με άτομα που παλεύουν με αυτό το τέρας αλλά και άτομα που νοιάζονται για τους γύρω τους.

  10. #160
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    1
    Μπραβο που κατάφερες να ξεφύγεις, και εγω ειχα μια σχεση με οριακη, και πολλα αλλα... Έφυγα εχω απομακρυνθεί εντελως, βέβαια η ιδια παιρνει τηλεφωνο τους γονεις μου, εχει κανει διαδικτυακους φιλους 2 πρωην μου, εγω εχω ξαναβρει τον εαυτο μου και νιωθω πλεον ευτυχια στο ευχομαι ολοψυχα
    Quote Originally Posted by gbourogi View Post
    Είμαι "κάποιος" που ξέφυγα από μία σχέση με οριακη γυναίκα λίγο πρίν "καταστραφώ " πνευματικά .
    Το θέμα είναι Πνευματικό ,είχα ακολουθήσει "κάποιες" εκτός Ορθόδοξιας "αιρέσεις" σταμάτησα να πιστεύω και τότε κόλλησα σε μία σχέση με "οριακή" κόντεψα να τρελλαθώ επί κοντά δύο χρόνια .Είμουν μόνιμα χάλια με κατεστρεφε ψυχοπνευματικά .
    Με λυπήθηκε ο Θεός και διάβασα ένα βιβλίο του Αγίου Παισίου και εκεί κατάλαβα ,ότι υπάρχουν "κακά" πνεύματα που καθοδηγούν ανθρώπους εναντίον άλλων ανθρώπων και μαεστρικά προσπαθούν να καταστρέψουν ψυχές ,άρχισα να προσεύχομαι εξομολογήθηκα ,έχω "πνευματικό" πατέρα συνήλθα με προσπάθεια και τωρα προσπαθώ να βοηθήσω όποιον μπορώ να τον βγάλω από την άγνοια ,γιατί νοιώθω τον πόνο σας
    Επειδή πιστεύω στον Θεό, το ξερω ότι όταν περνας τετοιες δοκιμασίες ,ο Θεός σε "ψήνει" για να στραφείς σε αυτόν ,γιατί κάτι καλό διακρίνει σε εσένα !!να εισαι καλά και γύρνα στον Χριστό ,φύλακας της Ψυχής μας ,θα καταλάβεις εν καιρώ ....

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 20:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  3. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 12:57
  4. "ΑΓΑΠΗ"? ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΟΧΗ
    By NADINE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 18-06-2008, 00:59
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •