Πώς καταφέρατε να ξεπεράσετε την "οριακή" σας αγάπη;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 160
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    5 ώρες και 30 λεπτά ύπνου.... πάλι! Δεν περνάει εύκολα! Αλλά και δεν θέλω να γυρίσω πίσω! Όσο και να επιθυμώ τώρα μια αγκαλιά! Αφού κατάφερε σε μια μόλις στιγμή, να χαλάσει την καλή εικόνα που είχα δημιουργήσει για εκείνη, να με κάνει σκουπίδι, βρίσκοντας τα πάντα αρνητικά πάνω σε εμένα, και να μην αναγνωρίσει καμία θυσία που έκανα, καμία πράξη αγάπης, και ύστερα από αυτό το σκηνικό, νόμιζε πως με μια συγγνώμη το επόμενο πρωί, όλα θα συνέχιζαν όπως ήταν, εγώ αυτή την άρρωστη κατάσταση δεν θα την ανεχόμουν άλλο! Δεν περνάνε όλα με μια λέξη, και συναισθηματικό εκβιασμό! Ξέρεις... είμαι χάλια τώρα, πολύ μπερδεμένη κλπ Άσε που δεν άντεχα την γκρίνια της, για κάθε τι που της πρόσφερα, πρώτα μου γκρίνιαζε, και ύστερα από ώρα μου έλεγε ευχαριστώ! Αφού με έκανε πρώτα χάλια! Δεν έκανα ότι έκανα για το ευχαριστώ, ήθελα όμως να την βλέπω ευδιάθετη, να μου χαμογελάει! Ήξερα ότι είχε περάσει πολλές δύσκολες καταστάσεις, και προσπάθησα να της προσφέρω ότι της είχε λείψει. Και ειλικρινά της πρόσφερα ότι της είχε λείψει! Και δεν εννοώ απλώς δώρα κλπ Εννοώ σε ότι αφορά ιδιαίτερα το συναίσθημα! Είμαι άνθρωπος που μου αρέσει να κάνω εκπλήξεις στον άλλο, είτε είναι φίλος είτε σύντροφος. Αλλά μου κοπάνησε ακόμη και αυτές τις υπέροχες πράξεις αγάπης! Δεν μου άφησε περιθώρια να συνεχίσω! Θα ήταν μια άρρωστη κατάσταση, και θα κατέστρεφα εντελώς την ψυχική μου υγεία.
    Last edited by Poet; 27-10-2017 at 10:22.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Πάλι τα ιδια! 5 ώρες ύπνου μόνο και είναι Κυριακή! Χρειάζομαι τη βοήθεια σας!

  3. #18
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Πάλι τα ιδια! 5 ώρες ύπνου μόνο και είναι Κυριακή! Χρειάζομαι τη βοήθεια σας!
    Κανε λιγο υπομονη....περναω ακριβως τα ιδια τωρα....σημερα!! Μεχρι πριν λιγο ητσν σε κριση...με ξευτιλισε....σχεδον με χτυπησε!!! Εχειε δοκιμασει να διαβαζεις?? Εμενα με βοηθαει...φευγει το μυαλο...ειναι ταξιδι ενα βιλιο!! Εμενα δεν ξερω αν ειναι οριακος....αλλα εχει ολα τα στανταρ....σημερσ ολη μερα κλσιω....συναισθημστικη αφαιμαξη κανονικα....θα περασει αν βοηθησουμε και εμεις λιγο τον εαυτο μας...νομιζω...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Εγώ δεν έχω τέτοια θέματα πάντως! Το κακό έγινε το τελευταίο βράδυ, όπου αναγκάστηκα το επόμενο πρωί να της πω πως δεν πάει άλλο. Μιλάμε μια φορά την εβδομάδα με μηνύματα στο FB. Ξέρω ότι την ενοχλεί όπως και εμένα που χωρίσαμε, και δεν μπορούμε να διαγράψουμε ο ένας τον άλλο! Το πρόβλημα μου είναι πως με ενοχλεί το στομάχι μου, και γι αυτό δεν κοιμάμαι πολύ.

  5. #20
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Εγώ δεν έχω τέτοια θέματα πάντως! Το κακό έγινε το τελευταίο βράδυ, όπου αναγκάστηκα το επόμενο πρωί να της πω πως δεν πάει άλλο. Μιλάμε μια φορά την εβδομάδα με μηνύματα στο FB. Ξέρω ότι την ενοχλεί όπως και εμένα που χωρίσαμε, και δεν μπορούμε να διαγράψουμε ο ένας τον άλλο! Το πρόβλημα μου είναι πως με ενοχλεί το στομάχι μου, και γι αυτό δεν κοιμάμαι πολύ.
    Προσπαθησε να τρως καλα και ελαφρια!! Ισως ειναι απο την στεναχωρια...υπομονη...προσπ σθησε τουλσχιστον να ξεκουραζεσαι...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Ναι από τη στεναχώρια είναι το ξέρω! Εχω συνεχεια υπερένταση, και αυτό με χτυπάει στο στομάχι. Πρώτη μου φορά ομως περναω κάτι τέτοιο, και για αυτό δεν μπορώ να το διαχειριστώ εύκολα. Ίσως επειδή πρώτη μου φορά έκανα μια ουσιαστική σχέση στη ζωή μου, έστω και τόσο σύντομη. Αλλά ειλικρινά κάναμε μαζί πράγματα που άλλα ζευγάρια τους παίρνει πολύ καιρό για να τα κάνουν αυτά! Αυτή η σχέση ξεκίνησε εντελώς αναπάντεχα, Ειλικρινά αν σας πω λεπτομέρεις για το πως γνωριστήκαμε, πως βγήκαμε ραντεβού για πρώτη φορά, και τι προσπάθεις κάναμε για να βρισκόμαστε, επειδή μέναμε πολύ μακριά ο ένας από τον άλλο, θα τα χάσετε! Ήταν μια πραγματικά υπέροχη ιστορία αγάπης με άδοξο όμως τέλος! Ένα πυροτέχνημα που είναι εντυπωσιακό όταν σκάει ψηλά στον ουρανό, αλλά κρατάει λίγο, και σβήνει απότομα όσο απότομα έλαμψε! Συνέχεια εύχομαι να μην ζούσε με χάπια, να μην είχε ανάγκη τον ψυχίατρο και τον ψυχολόγο της, για να παίρνει οποιαδήποτε απόφαση στη ζωή της, γιατί αυτό της κοστίζει πολύ! Έχασε εμένα, και δεν ξέρω πόσους άλλους ακόμα! Θα ήθελα πολύ να μην είχε περάσει τόσο δύσκολες καταστάσεις!

  7. #22
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Ναι από τη στεναχώρια είναι το ξέρω! Εχω συνεχεια υπερένταση, και αυτό με χτυπάει στο στομάχι. Πρώτη μου φορά ομως περναω κάτι τέτοιο, και για αυτό δεν μπορώ να το διαχειριστώ εύκολα. Ίσως επειδή πρώτη μου φορά έκανα μια ουσιαστική σχέση στη ζωή μου, έστω και τόσο σύντομη. Αλλά ειλικρινά κάναμε μαζί πράγματα που άλλα ζευγάρια τους παίρνει πολύ καιρό για να τα κάνουν αυτά! Αυτή η σχέση ξεκίνησε εντελώς αναπάντεχα, Ειλικρινά αν σας πω λεπτομέρεις για το πως γνωριστήκαμε, πως βγήκαμε ραντεβού για πρώτη φορά, και τι προσπάθεις κάναμε για να βρισκόμαστε, επειδή μέναμε πολύ μακριά ο ένας από τον άλλο, θα τα χάσετε! Ήταν μια πραγματικά υπέροχη ιστορία αγάπης με άδοξο όμως τέλος! Ένα πυροτέχνημα που είναι εντυπωσιακό όταν σκάει ψηλά στον ουρανό, αλλά κρατάει λίγο, και σβήνει απότομα όσο απότομα έλαμψε! Συνέχεια εύχομαι να μην ζούσε με χάπια, να μην είχε ανάγκη τον ψυχίατρο και τον ψυχολόγο της, για να παίρνει οποιαδήποτε απόφαση στη ζωή της, γιατί αυτό της κοστίζει πολύ! Έχασε εμένα, και δεν ξέρω πόσους άλλους ακόμα! Θα ήθελα πολύ να μην είχε περάσει τόσο δύσκολες καταστάσεις!
    Κανε λιγο υπομονη.....μονο ο χρονος θα το απαλυνει ολο αυτο!! Και φροντιζε τον εαυτο σου....δεν μπορεις να κανεις τπτ για να την βοηθησεις...δυστηχως!! Φροντιζε τον εαυτο σου....και κανε υπομονη...μερα με τη μερα...και θα περασει!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Ναι από τη στεναχώρια είναι το ξέρω! Εχω συνεχεια υπερένταση, και αυτό με χτυπάει στο στομάχι. Πρώτη μου φορά ομως περναω κάτι τέτοιο, και για αυτό δεν μπορώ να το διαχειριστώ εύκολα. Ίσως επειδή πρώτη μου φορά έκανα μια ουσιαστική σχέση στη ζωή μου, έστω και τόσο σύντομη. Αλλά ειλικρινά κάναμε μαζί πράγματα που άλλα ζευγάρια τους παίρνει πολύ καιρό για να τα κάνουν αυτά! Αυτή η σχέση ξεκίνησε εντελώς αναπάντεχα, Ειλικρινά αν σας πω λεπτομέρεις για το πως γνωριστήκαμε, πως βγήκαμε ραντεβού για πρώτη φορά, και τι προσπάθεις κάναμε για να βρισκόμαστε, επειδή μέναμε πολύ μακριά ο ένας από τον άλλο, θα τα χάσετε! Ήταν μια πραγματικά υπέροχη ιστορία αγάπης με άδοξο όμως τέλος! Ένα πυροτέχνημα που είναι εντυπωσιακό όταν σκάει ψηλά στον ουρανό, αλλά κρατάει λίγο, και σβήνει απότομα όσο απότομα έλαμψε! Συνέχεια εύχομαι να μην ζούσε με χάπια, να μην είχε ανάγκη τον ψυχίατρο και τον ψυχολόγο της, για να παίρνει οποιαδήποτε απόφαση στη ζωή της, γιατί αυτό της κοστίζει πολύ! Έχασε εμένα, και δεν ξέρω πόσους άλλους ακόμα! Θα ήθελα πολύ να μην είχε περάσει τόσο δύσκολες καταστάσεις!
    γιατι ειχε προβληματα αφου ηταν σε αγωγη και σε θεραπεια?
    απ οτι ξερω τα ατομα που ειναι πειθαρχημενα στην αγωγη και την θεραπεια τους, δεν εχουν εκδηλωσεις της ασθενειας.οχι?
    και γιατι ο ψυχ της την συμβουλεψε να σε χωρισει? με ποια αιτιολογια?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Ναι από τη στεναχώρια είναι το ξέρω! Εχω συνεχεια υπερένταση, και αυτό με χτυπάει στο στομάχι. Πρώτη μου φορά ομως περναω κάτι τέτοιο, και για αυτό δεν μπορώ να το διαχειριστώ εύκολα. Ίσως επειδή πρώτη μου φορά έκανα μια ουσιαστική σχέση στη ζωή μου, έστω και τόσο σύντομη. Αλλά ειλικρινά κάναμε μαζί πράγματα που άλλα ζευγάρια τους παίρνει πολύ καιρό για να τα κάνουν αυτά! Αυτή η σχέση ξεκίνησε εντελώς αναπάντεχα, Ειλικρινά αν σας πω λεπτομέρεις για το πως γνωριστήκαμε, πως βγήκαμε ραντεβού για πρώτη φορά, και τι προσπάθεις κάναμε για να βρισκόμαστε, επειδή μέναμε πολύ μακριά ο ένας από τον άλλο, θα τα χάσετε! Ήταν μια πραγματικά υπέροχη ιστορία αγάπης με άδοξο όμως τέλος! Ένα πυροτέχνημα που είναι εντυπωσιακό όταν σκάει ψηλά στον ουρανό, αλλά κρατάει λίγο, και σβήνει απότομα όσο απότομα έλαμψε! Συνέχεια εύχομαι να μην ζούσε με χάπια, να μην είχε ανάγκη τον ψυχίατρο και τον ψυχολόγο της, για να παίρνει οποιαδήποτε απόφαση στη ζωή της, γιατί αυτό της κοστίζει πολύ! Έχασε εμένα, και δεν ξέρω πόσους άλλους ακόμα! Θα ήθελα πολύ να μην είχε περάσει τόσο δύσκολες καταστάσεις!
    Αν δεν ηταν αυτο που ειναι, δεν θα ζουσες αυτο που εζησες. Λατρεψες τα οριακα καλα της! Εγω το αναγνωριζω αυτο και της το ειπα, την ευχαριστησα για αυτα, οπως και την ευχαριστησα που με εκανε να αναθεωρησω αρκετα πραγματα εστω μεσω του πονου. Απλα σαν σχεση δεν πηγαινε αλλο. Τα λεμε που και που αλλα καθαρα φιλικα, δεν υπαρχει ερωτικη ελξη πλεον.
    Το μονο που μου ειπε οτι τη ζορισα αρκετα γιατι περιμενε να τρεχω απο πισω της.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Remedy
    Κι όμως! Είχε θέματα! Ήταν πάντα μπερδεμένη, δεν μπορούσε να πάρει ακόμη και μια απλή απόφαση, ήταν κυκλοθυμική, σε ανέβαζε και σε κατέβαζε με μεγάλη ευκολία, δεν μπορούσε να κρατήσει χρήματα επάνω της με τίποτα, και άλλα πολλά που έχουν σχέση με την διαταραχή της! Και μιλάμε για άνθρωπο που έκανε θεραπεία πάρα πολλά χρόνα! Δεν μπορώ να φανταστώ την συμπεριφορά της μερικά χρόνια πριν, ή όπως διαβάζω άλλες περιπτώσεις εδώ μέσα, που οι άνθρωποι αυτοί δεν έκαναν καμία θεραπεία.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    GeorgeGr1
    Όντως λάτρεψα όπως λες κι εσύ τα οριακά καλά της! Κι εγώ την ευχαρίστησα για τα όσα μου πρόσφερε, και με έμαθε πολλά σε αυτό το μικρό διάστημα, αλλά δεν πήγαινε άλλο! Θα έχανα κι εγώ τον εαυτό μου κάποια στιγμή. Κι εμείς μιλάμε φιλικά πλέον, αραιά και πού και λέμε τα νέα μας. Επειδή είναι όμως ακόμη νωρίς, κι εκείνη νιώθει ακόμη ερωτική έλξη για εμένα, όπως κι εγώ για εκείνη! Το καλό είναι πως μου είπε ότι της πρόσφερα κι εγώ πολλά, πως έμαθε πως είναι να νοιάζεται κάποιος για εκείνη, πως είναι να αγαπά και να αγαπιέται. Μου είπε πως θέλει κάποιον δίπλα της, που να είναι δυνατότερος από εμένα, και να μπορεί να την στηρίζει χωρίς να πέφτει ο ίδιος. Αυτός ήταν ο πραγματικός λόγος που και εκείνη δεν ήθελε να συνεχίσουμε.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    athinak1
    Σε ευχαριστώ για ακόμη μια φορά για την στήριξη σου! Θα περάσει ο καιρός και θα συνέλθω κάποια στιγμή!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ενοχες σου ριχνει ισως αθελα της. Οσο πιο δυνατος ο αλλος τοσο θα φοβηθει μη τον χασει και τοσο θα φρικαρει. Ουδεις ανικητος μπροστα σε μια οριακη, το δηλωνω και το πιστευω.
    Ο δυνατος και εμπειρος που φανταζεται αυτη εχει ζησει παρομοιες καταστασεις και εχει βγει αλωβητος απο αυτες. Ε αυτος απλα δεν θα κανει τιποτα, ουτε καν θα την εκμεταλλευτει για σεξ, γιατι αυτος ο δυνατος που φανταζονται ολες, διακρινει το αδιεξοδο και δεν εκμεταλλευεται αδυναμιες.

  14. #29
    Δεν ξερω πως να τον χειριστω....εχει 2 μερες που με βριζει.....με επηρρεαζει αρνητικα....με κανει και κλαιω....τι να κανω?? Να τον αγνοησω? μπαινω στον πειρασμο και απανταω στις τρελες του...με εχει ρουφηξει....με εχει κανει κομματια.....παιρνει και καποιο ναρκωτικο....μενει μερες χωρις υπνο..!!! Ποιο ειναο το σωστο?? Να τον αγνοησω??? Θα σταματησει ποτε????

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by athinak1 View Post
    Δεν ξερω πως να τον χειριστω....εχει 2 μερες που με βριζει.....με επηρρεαζει αρνητικα....με κανει και κλαιω....τι να κανω?? Να τον αγνοησω? μπαινω στον πειρασμο και απανταω στις τρελες του...με εχει ρουφηξει....με εχει κανει κομματια.....παιρνει και καποιο ναρκωτικο....μενει μερες χωρις υπνο..!!! Ποιο ειναο το σωστο?? Να τον αγνοησω??? Θα σταματησει ποτε????
    Ξεκοψε τελειως και απο παντου καθε επαφη

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 20:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  3. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 12:57
  4. "ΑΓΑΠΗ"? ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΟΧΗ
    By NADINE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 18-06-2008, 00:59
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •