Πώς καταφέρατε να ξεπεράσετε την "οριακή" σας αγάπη;;; - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 160
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Πολύ σωστά τα λες φίλε Kozchr! Ακριβώς αυτό εννοώ! Και μάλιστα έπεσες μέσα είναι αρκετά εμφανίσιμη κοπέλα!

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Το σεξακι της θα κανει η αλλη και θα γουσταρει και θα συνεχισει τη ζωη της παιδια ενω ο Poet θα καθεται και θα ανησυχει μην αποπλανησουν την αθωα. Ξεκολατε λιγο.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Φυσικά και θα γίνει αυτό.Kαι απάντησα σε εσένα ως προς την ερώτηση ποιος θα την εκμεταλλευτεί.Ο άνθρωπος που νιώθει ευάλωτος,που δεν τα έχει καλά με τον εαυτό του,που ψάχνει την επιβεβαίωση και την αποδοχή απο τους γύρω του για να νιώσει ότι αξίζει,μπορεί πολύ εύκολα να πέσει θύμα εκμετάλλευσης.Και προσωπικά θεωρώ ότι και αυτή η κοπέλα και ο κάθε άνθρωπος που νοσεί ψυχικά ανεξαρτήτως νόσου,είναι ευάλωτος και μπορεί να πιστέψει τον οποιοδήποτε θα του πουλήσει "φύκια για μεταξωτές κορδέλες"..
    Γιαυτό λοιπόν προβλέπω ότι θα συμβεί και κάτι ακόμη αν και εύχομαι να κάνω λάθος.Επειδή με τον poet απο ότι κατάλαβα χωρίσαν "φιλικά" κάθε φορά που θα πηγαίνει στραβά η όποια νέα της προσπάθεια να βρει κάποιον άλλο,θα στέλνει μήνυμα στον poet γιατί μέχρι να ξεπεράσει την απογοήτευση θα χρειάζεται κάποιον καλούλη,τρυφερούλη να την παρηγορεί και να της δίνει κουράγιο.Και φυσικά δεν θα του "κάθεται" απλά θα περιμένει να νιώσει καλύτερα και μετά πάλι γεια,ενώ ο poet μέσα του θα συνεχίζει να πονάει γιατί θα συνεχίζει να έχει ελπίδες ότι θα γυρίσει πάλι σε εκείνον ερωτικά..

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Και πάλι συμφωνώ με τα όσα έγραψες! Πρίν από λίγες ημέρες επειδή ήταν δυσαρεστημένη με κάποιους ανθρώπους, με έπαιρνε ακόμη και τηλέφωνο! Φυσικά δεν το σήκωσα, αλλά το βράδυ που μιλήσαμε με μηνύματα, όταν την ρώτησα γιατί με έπαιρνε τηλέφωνο, μου απάντησε πως υπάρχει πολύ ψέμμα γύρω της, πως ακούει τις συμβουλές που της είχα δώσει τοτε, ποιούς ανθρωπους να προσέχει δηλαδή, και κατέληξε στο ποσο αληθινος άνθρωπος είμαι κλπ! Υπόψιν όσο ήμασταν μαζί, έτυχε ακόμη και να με γράψει για έναν συγκεκριμμένο άνθρωπο, που τώρα κατάλαβε πως δεν αξίζει, και ήθελε να μου κλείσει το τηλέφωνο στο 5λεπτο για να μιλήσει μαζί της και να μην τη γράφει!

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Το καλυτερο ειναι να μην ασχολείσαι με διαταραχες. Αν νοιωθεις οτι μια σχεση σε γεμιζει και περνας ευχαριστα, μενεις. Αν σε εξουθενωνει και νοιωθεις φυλακισμένος, φευγεις.
    Υπεραναλυση δεν χρειαζεται γιατι αναλωνεσαι στο γιατι ειναι ετσι η σχεση και τιποτα αλλο, με αποτελεσμα να νοιωσεις οτι την αποτελειωνεις ο ιδιος και σε τρωει το μαραζι και οι τυψεις, μια σχεση που εχει 100% προδικασμενο τελος και αυτο ο μεταιχμιακος το γνωριζει πριν καν βγειτε πρωτο ραντεβου.
    Δεν ειναι τοσο κακοι, αν σε συμπαθησει θα αρχισει απο νωρις να σου πεταει υπονοουμενα, να σε τσιγκλαει εκει που πονας και να εννοει "προσεχε" "φυγε" "εξαφανισου" γιατι ξερει οτι αυτος δεν μπορει να το κανει και ξερει οτι θα σου κανει κακο, οσο θα επιμενεις τοσο μεγαλυτερο.
    Poet εχε τα υπ οψη αυτα αν συνεχισεις επαφη για να μην καταστραφεις χειροτερα, αλλα ξερεις τι θα γινει επειδη θα κρατας αμυνα? Αυτο που σου λεει ο craven:
    1. Θα αρχισεις να φερεσαι σαν αυτην, εγω το εζησα αυτο. Το χειροτερο ειναι οτι αν επιμεινεις θα αρχισεις να φερεσαι ετσι και σε αλλους.
    2. Οτι κι αν κανεις, οσο ψυχρα κι αν το βλεπεις, η ερωτικη ελξη θα αναγεννιεται, θα αφεθεις και στο peak θα φας ακυρο με τον χειροτερο τροπο.
    Ολα αυτα θα ειναι μυνηματα "ΦΥΓΕ μην επιμενεις". Οσο θα επιμενεις τοσο χειροτερα μαθηματα θα σου δινει μεχρι να....

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Κι εμένα από την αρχή κιόλας πετούσε πολλά υπονοούμενα! ''Όσο κρατήσει'', ''αν είμαστε ακόμα μαζί'', ''θα δούμε'' κλπ Επίσης πάντα με δυσαρεστούσε η μόνιμη ανησυχία της ότι θα την αφήσω! Από μια άποψη νιώθω συμπόνια επειδή είχε περάσει πολλά, εξαιτίας αυτής της διαταραχής της, και ήθελα πάρα πολύ να τη βοηθήσω, προσφέροντας της την αγάπη που δεν είχε νιώσει ποτέ! Αυτό με καίει περισσότερο! Πως θέλησα με τις διάφορες πράξεις αγάπης μου, να της προσφέρω όλα όσα μου είπε πως της είχαν λείψει στη ζωή. Ότι μου είχε πει πως της είχε λείψει, έβρισκα τον τρόπο να της το προσφέρω, σε ανύποπτους χρόνους, ώστε να την βλέπω απλώς να μου χαμογελά! Αλλά δυστυχώς γκρίνιαζε συνέχεια, και άρχισε να ζητάει πολλά περισσότερα, κάτι που με πίκραινε πολύ!

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Σήμερα μιλούσα με έναν φίλο μου και του έλεγα πως παρά την εντελώς απαράδεκτη συμπεριφορά της, στεναχωριέμαι για εκείνη, επειδή θα γνωρίσει τον χειρότερο άνθρωπο που θα την κάνει ότι θέλει! Βέβαια εκείνος δεν γνωρίζει για την διαταραχή της! Αλλά ειλικρινά αυτή η σκέψη κυριαρχεί όλες τις άλλες. Την αγάπησα και αυτό κάνει δύσκολο το να την σβήσω έτσι απλά από τη ζωή μου! Τι αγάπησα θα μου πείτε, εφόσον με πίκραινε συνέχεια! Αγάπησα την κοπέλα που γνώρισα στην αρχή. Ήταν απλή, δοτική, ευαίσθητη, μελαγχολική και αντιδραστική. Είχε κοινά χαρακτηριστικά με εμένα δηλαδή! Όμως όλα αυτά τα θετικά για εμένα χαρακτηριστικά της, μέσα σε λίγο καιρό πήραν την ακριβώς αντίθεση σημασία! Δηλαδή έγινε λουσού, άρχισε να ζητάει, έγινε πιο δυναμική. Αυτή η κοπέλα ήταν σαν να είχε δύο προσωπικότητες δηλαδή! Όταν χωρίσαμε μου είπε πως έχει αλλάξει πια, και δεν έχει ανασφάλειες, όπως όταν την γνώρισα! Ενώ τώρα ξέρει τι αξίζει, πως είναι όμορφη κλπ Η αλήθεια είναι πως όταν την γνώρισα δεν ήθελε καν να βγαίνει φωτογραφίες, και όσες φωτογραφίες είχε βγει μαζί με φίλες της, καθόταν πίσω από κάποιον άλλον, σαν να κρυβόταν! Εγώ την έμαθα να της αρέσει να βγαίνει φωτογραφίες, της έλεγα πως είναι όμορφη κλπ! Δηλαδή όταν δεν είχε πλέον ανασφάλειες, κάτι που τη βοήθησα και εγώ σε αυτό, ξαφνικά παρουσίασε όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά, και άλλαξε τόσο πολύ! Σαν να πήρε από εμένα αυτό που ήθελε, και ύστερα γειά σας!
    Last edited by Poet; 26-11-2017 at 22:51.

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Θα ξαναγυρισει να ξαναπαρει. Σαν βρεγμένη γατα θα ερθει με μια αυτοπεποιθηση στο -5. Μολις της ξαναδωσεις αυτο που θελει, το γεια σας θα γινει γεια σου μαλακα. Οσο θα υποκυπτεις τοσο πιο προσβλητικο θα γινεται το γεια. Αμα θες να μισησεις και να λυπηθεις τον ιδιο σου τον εαυτο, συνεχισε. Θα φτασεις σε σημειο, εκει που την λυπασαι εσυ, να σε λυπαται αυτη και να σε κοροιδευει.
    Η σχεση η δικη μου αν ηξερα διαγνωσμενα οτι πασχει απο οριακη, οπως την χωρισα ουτε για αστειο θα την ξανακοιτουσα. Ο μονος λογος που ξαναεκανα μια προσπαθεια ηταν μηπως κανω λαθος γιατι εγινε απλα μια αυτοδιαγνωση και οτι ηξερα οτι διαβαζε πολυ για αυτοβελτιωση που σημαινει οτι ειχε επιγνωση της καταστασης της και ηθελε να βελτιωθει.
    Εσενα ειναι επισημα οριακη και εγω θα σου προτεινω απλα, σηκω και φυγε και διεγραψε την παντελως απο τη ζωη σου ειδικα τωρα που την χωρισες εσυ. Την διαταραχη δεν την εχεις δει ακομη

  9. #114
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Θα ξαναγυρισει να ξαναπαρει. Σαν βρεγμένη γατα θα ερθει με μια αυτοπεποιθηση στο -5. Μολις της ξαναδωσεις αυτο που θελει, το γεια σας θα γινει γεια σου μαλακα. Οσο θα υποκυπτεις τοσο πιο προσβλητικο θα γινεται το γεια. Αμα θες να μισησεις και να λυπηθεις τον ιδιο σου τον εαυτο, συνεχισε. Θα φτασεις σε σημειο, εκει που την λυπασαι εσυ, να σε λυπαται αυτη και να σε κοροιδευει.
    Η σχεση η δικη μου αν ηξερα διαγνωσμενα οτι πασχει απο οριακη, οπως την χωρισα ουτε για αστειο θα την ξανακοιτουσα. Ο μονος λογος που ξαναεκανα μια προσπαθεια ηταν μηπως κανω λαθος γιατι εγινε απλα μια αυτοδιαγνωση και οτι ηξερα οτι διαβαζε πολυ για αυτοβελτιωση που σημαινει οτι ειχε επιγνωση της καταστασης της και ηθελε να βελτιωθει.
    Εσενα ειναι επισημα οριακη και εγω θα σου προτεινω απλα, σηκω και φυγε και διεγραψε την παντελως απο τη ζωη σου ειδικα τωρα που την χωρισες εσυ. Την διαταραχη δεν την εχεις δει ακομη

    συμφωνώ απόλυτα με τον Τζορτζι, κι επειδη κι εγω χω δει και τις δυο πλευρες, κυριολεκτικα δεν εχεις δει τπτ, κι οσο επιμενεις, θα το κανεις ολο και χειροτερο. Δεν ειναι δλδ, σε μια κλιμακα 0-10, το 10 το μαξιμουμ του τι θα δεις, αλλα ειναι δυναμικο, και συνεχως θα αυξανει, και θα αυξανει και θα... Θα πεις και θα κανεις πραγματα, που οχι μονο θα τα μετανιωσεις, αλλα δεν θα εχουν καμια σημασια, ακομη κι αν τα ζητά.

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Αχ φίλοι μου! Πόσο μα πόσο δίκιο έχετε σε όσες συμβουλές μου δίνετε!Σας ευχαριστώ ακόμη μια φορά που προσπαθείτε να μου βάλετε μυαλό! Πάντως έχετε υπόψιν σας, πως είναι η πρώτη φορά που ερωτεύτηκα! Δεν περίμενα ποτέ μου πως θα έφθανα τα 36 για να μου συμβεί κάτι τόσο όμορφο στη ζωή μου! Αυτό δεν σημαίνει βέβαια πως δεν πρέπει να κάνω μπροστά, και πως πρέπει να μείνω με την ανάμνηση των όμορφων στιγμών που έζησα μαζί της, επειδή δυστυχώς έζησα και μερικές πραγματικα άσχημες καταστάσεις. Αυτό μου βάζει φρένο στο να επιστρέψω, και ειναι ο λόγος που της είπα Αντιο!
    Last edited by Poet; 28-11-2017 at 10:48.

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Αχ φίλοι μου! Πόσο μα πόσο δίκιο έχετε σε όσες συμβουλές μου δίνετε!Σας ευχαριστώ ακόμη μια φορά που προσπαθείτε να μου βάλετε μυαλό! Πάντως έχετε υπόψιν σας, πως είναι η πρώτη φορά που ερωτεύτηκα! Δεν περίμενα ποτέ μου πως θα έφθανα τα 36 για να μου συμβεί κάτι τόσο όμορφο στη ζωή μου! Αυτό δεν σημαίνει βέβαια πως δεν πρέπει να κάνω μπροστά, και πως πρέπει να μείνω με την ανάμνηση των όμορφων στιγμών που έζησα μαζί της, επειδή δυστυχώς έζησα και μερικές πραγματικα άσχημες καταστάσεις. Αυτό μου βάζει φρένο στο να επιστρέψω, και ειναι ο λόγος που της είπα Αντιο!
    Το ότι βάζεις αυτό το φρένο παρόλο τον πόθο και την στεναχώρια που νοιώθεις σημαίνει ότι είσαι ένας υγιής άνθρωπος που θέλει να προστατέψει τον εαυτό του από μία καταστροφική σχέση. Να σκέφτεσαι ότι σε περιόδους κρίσεων πέρα από τον πόνο, υπάρχουν πάντα δυνατότητες και ευκαιρίες. Τώρα είναι η ευκαιρία να εξελιχθείς κι άλλο

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    aeolus74
    Ένιωθα μέσα μου πως αυτή η σχέση δεν μπορούσε με τίποτα να προχωρήσει άλλο, ένιωθα πως θα αρρώσταινα κάποια στιγμή! Όταν είσαι με έναν άνθρωπο που δεν μένει ευχαριστημένος σχεδόν με τίποτα, και απαιτεί πολλά και παράλογα πράματα από εσένα, και μάλιστα σε ένα τόσο μικρό διάστημα, τότε απλώς σου ρουφάει την ενέργεια σου! Μπορεί να εξελιχθώ όπως λες, αλλά σε τι ακριβώς; Να σκληρύνω σαν άνθρωπος; Δεν μου πάει μια τέτοια εξέλιξη! Ξέρω πως δεν θέλω να υποφέρω άλλο, αλλά δεν θέλω να χάσω τα καλά χαρακτηριστικά που έχω. Κι όμως τη σκέφτομαι και στεναχωριέμαι! Θα πέσει σε κάποιον μ...κα ο οποίος θα την εκμεταλλευτεί, στον χειρότερο που θα μπορέσει να βρει! Εγώ μόνο το καλό της ήθελα! Πίστευα πως μπορούσα με τις πράξεις μου, να της αποδείξω πως υπάρχουν άνθρωποι ακόμα εκεί έξω! Πως υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν το καλό σου!

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Απλα την ερωτευτηκες poet τιποτα παραπανω. Για σκεψου αν ηταν απλα μια γνωστη σου και σου φεροταν αχαριστα, θα την εστελνες απο εκει που ηρθε και ουτε καν θα ανησυχουσες μηπως την εκμεταλευτει καποιος. Μη σου πω οτι θα συμφωνουσες οτι θα της αξιζε κιολας.
    Τι ωραια που θα ηταν αααν... Αυτη την φαντασιωση εχεις ερωτευθει, οχι αυτη την κοπελα.
    Ειναι αυτο που ειναι και ακομη πολυ χειροτερη. Αν δεν συμβιβαζεσαι με αυτο, ξεχασε την, το τι θα κανει ειναι δικη της δουλεια. Αν υποπτευθει οτι την λυπασαι και θες να τη βοηθησεις που στο μυαλο της αυτο θα μεταφραστει οτι εσυ νοιωθεις ο κανονικος και αυτη η αδυναμη προβληματικη... φιλε μου poet στο υπογραφω θα φτυσεις αιμα και στο τελος θα της ζητας εσυ βοηθεια.

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Πίστεψε με πως ακριβώς έτσι φέρθηκα σε παλιότερες σχέσεις μου! Τις έστειλα στο διάολο! Ενώ εκείνη όταν μου μιλούσε άσχημα όποτε ξέφευγε, εγώ δάκρυζα για να μην τη βρίσω! Την παρακαλούσα να σταματήσει, να συνετιστει! Και αυτό μεταφράστηκε από εκείνη πως είμαι πολύ ευαίσθητος και δεν πρέπει να είμαι μαζί της! Ακόμη και τον έμφυτο εγωισμό μου δηλαδή, για πρώτη φορά στη ζωή μου ελαχιστοποίησα! Τόσο πολύ την ήθελα! Μουτζώστε ελεύθερα!

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    aeolus74
    Ένιωθα μέσα μου πως αυτή η σχέση δεν μπορούσε με τίποτα να προχωρήσει άλλο, ένιωθα πως θα αρρώσταινα κάποια στιγμή! Όταν είσαι με έναν άνθρωπο που δεν μένει ευχαριστημένος σχεδόν με τίποτα, και απαιτεί πολλά και παράλογα πράματα από εσένα, και μάλιστα σε ένα τόσο μικρό διάστημα, τότε απλώς σου ρουφάει την ενέργεια σου! Μπορεί να εξελιχθώ όπως λες, αλλά σε τι ακριβώς; Να σκληρύνω σαν άνθρωπος; Δεν μου πάει μια τέτοια εξέλιξη! Ξέρω πως δεν θέλω να υποφέρω άλλο, αλλά δεν θέλω να χάσω τα καλά χαρακτηριστικά που έχω. Κι όμως τη σκέφτομαι και στεναχωριέμαι! Θα πέσει σε κάποιον μ...κα ο οποίος θα την εκμεταλλευτεί, στον χειρότερο που θα μπορέσει να βρει! Εγώ μόνο το καλό της ήθελα! Πίστευα πως μπορούσα με τις πράξεις μου, να της αποδείξω πως υπάρχουν άνθρωποι ακόμα εκεί έξω! Πως υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν το καλό σου!
    Φίλε poet από τον τρόπο που γράφεις και το θέμα που άνοιξες περί ευαισθησίας εγώ προσωπικά συμπεραίνω ότι το πρόβλημα σου ήταν δεν μπορείς να βάλεις όρια.Ισως φοβόσουν ότι αν δεν της έκανες όλα τα χατίρια και πολλά παραπάνω από όσα ζητούσε,θα σε παρατούσε.Προσωπικά έχω καταλάβει ότι οι άνθρωποι ζητάνε πράγματα από εκείνους τους ανθρώπους που βλέπουν ότι είναι διατεθειμένοι συνεχώς να δίνουν και χωρίς να απαιτούν πίσω ανταλλάγματα.Εσύ λοιπόν φίλε μου δίνεις να καταλάβω ότι δεν έβαζες ποτέ όρια.Και οριακή να μην ήταν η κοπέλα πάλι το ίδιο μπορεί να σου συνέβαινε,αν λειτουργούσες με το ίδιο μοτίβο συμπεριφοράς.Και όρια να έβαζες και όλα τα χατίρια να μην της έκανες,πάλι θα μπορούσε να είναι ερωτευμένη και χαρούμενη μαζί σου.
    Αλλά ακόμη καταλαβαίνω γιατί το έκανες αυτό.Οταν φτάνεις να είσαι 10+ χρόνια μόνος και επιτέλους βλέπεις ότι ευθυγραμμίστηκαν τα αστέρια και ήρθε στην ζωή σου ένας ανθρώπος που μοιάζει ίσως με αυτόν που πάντα ονειρευόσουν,λογικό είναι να φέρεσαι έτσι
    Η φράση "ήθελα το καλό σου" και αυτό το καλό σου σημαίνει ότι πρέπει να έχεις εμένα στη ζωή σου και αυτό είναι το καλό σου,για εμένα ως kozchr είναι η μεγαλύτερη μπούρδα που υπάρχει.Τελευταία άκουσα μια φράση από κάποιον άνθρωπο επειδή θεωρούσα ότι δεν τον θέλω πλέον στη ζωή μου ότι ήταν για καλό μου να μην υπάρχει."Με παράτησες και πήγες να βγεις με το τσουλάκι σου.Οταν θα σε παρατήσει θα καταλάβεις ότι μόνο εγώ ήθελα το καλό σου αλλά θα είναι αργά και θα με παρακαλάς.." Χαίρομαι που αρνούμαι να πιστέψω ότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος ήθελε το καλό μου..
    Κατά την γνώμη μου όταν αγαπάς κάποιον άνθρωπο και θέλεις το καλό του,τον αφήνεις ελεύθερο να επιλέξει ποιο θεωρεί ο ίδιος ότι είναι το καλύτερο για εκείνον ακόμη και αν αυτό δεν περιλαμβάνει εμάς τους ίδιους.Καλό για εμάς θα ήταν να μας περιλαμβάνει αλλά και να μην μας περιλαμβάνει πρέπει να μάθουμε να δεχόμαστε την όποια απώλεια μας και να προχωράμε παρακάτω.

Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 20:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  3. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 12:57
  4. "ΑΓΑΠΗ"? ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΟΧΗ
    By NADINE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 18-06-2008, 00:59
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •