Πρώτη μου φορά - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 215
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by Θεοφανία
    Είναι πολύ διαφορετική όμως η αλληλουποστήριξη από το να λέμε ψέματα ο ένας στον άλλον, για το πόσο αλάνθαστος είναι σε οτιδήποτε τον αφορά.


    ΥΓ. show συμφωνώ σε όλα μαζί σου, εκτός απ\' τις βρισιές. Χάνεις το δίκιο σου και τους κάνεις τη χάρη....
    1.ποιος λέει ψέμματα?
    2. σε ποιους κανει τη χάρη?

  2. #152
    1. Όλοι αυτοί που έχουν πέσει πάνω στο κοριτσάκι, το αποπροσανατολίζουν και του κάνουν μεγαλύτερο κακό από αυτό που έχει ήδη πάθει.
    2. Σε όλους αυτούς που κερδίζουν τη μάχη -στον πόλεμο που έχουν στο δικό τους και ΜΟΝΟ μυαλό- και ψάχνουν αποδιοπομπαίους τράγους...που χαλάν την ηρεμία στο μαντρί.

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    1.ποιοι έχουν πέσει πανω στο κοριτσάκι-που δεν ειναι κοριτσάκι ειναι 25 ετων γυναικα- κ το αποπροσανατολιζουν? πώς μπορεις να γνωρίζεις οτι το ¨κοριτσάκι\" αποπροσανατολίζεται?

    2. ποιά μάχη μαινεται στο μυαλο κάποιων? κ ποιών?θες να γινεις περισσοτερο σαφής?

  4. #154
    Αν και δεν έχω συνηθίσει να περνάω από ιερά εξέταση, δεν έχω κανένα λόγο να μη σου απαντήσω.
    1. Για το κοριτσάκι που είναι 25, τσακωνόμουν μέρες ότι είναι ολόκληρη γυναίκα και είναι τουλάχιστον περίεργο που αποφάσισε σε τέτοια ηλικία να κάνει σεξ.
    Αποπροσανατολίζεται όταν μόνη της λέει ότι κρέμασε ολόκληρη τη ζωή της πάνω στον τύπο, ότι μάσαγε που την έλεγαν τα ανίψια του θεία, ότι περίμενε μετά το σεξ να ανοίξουν οι ουρανοί και αντί γι αυτό ο άλλος της έθιξε το γεγονός ότι είναι \"ανοιχτή\"-ότι περίμενε να της λύσει τα ψυχολογικά της προβλήματα. Τότε λοιπόν, εγώ απλά είπα ότι όλο αυτό είναι λάθος δικό της κατά την ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ!
    2. Όταν λοιπόν εγώ, ως νουμπάκι, είπα μια διαφορετική γνώμη έπεσαν όλοι να με φάνε. Έχω παρατηρήσει και σε άλλα ποστ, πως όταν κάποιος εκφέρει διαφορετική γνώμη, γίνεται αυτόματα αιρετικός...

  5. #155
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    athina
    Posts
    59
    ειληκρινα δεν μπορω να σε καταλαβω ρε θεοφανια. υπαρχει λογος να συνεχειζεις να ασχολεισε με το θεμα.
    εκρινες πως η κοπελα φταει,ωραια κατα τιν γνωμη μου δεκτη η αποψη σου,οχι σωστη αλλα δεκτη κατ εμε παντα.
    ασε εμας λοιπον τους αλλους τους ρομαντικους, τους ευαισθητους,τους χαδιαριδες,τουσ οπως νομιζεις πες να πουμε μια κουβεντα συμπαραστασης κ οχι κρισεις με την κοπελα..

  6. #156
    Εγώ φίλε/η μου έχω σταματήσει εδώ και πολλές σελίδες να ασχολούμαι.
    Οταν όμως οι άλλοι τα βάζουν μαζί μου, επειδή απλά έχω ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ, πρέπει να μην απαντήσω;
    Ανέτρεξε λίγο πίσω και θα δεις ποιος ασχολείται....

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Θεοφανια μου δημιουργήθηκαν οι συγκεκριμενες αποριες κ θέλησα να σε ρωτήσω προκειμενου να μη δημιουργω σενάρια κ υποθέσεις μονη μου. (δεν ειμαι στο μυαλο σου, δεν εισαι στο δικο μου).

    Δυστυχώς εξακολουθεις να επαναλαμβανεις κάτι που πιστεύεις αλλα δεν ειναι αυτο που ρωτουσα. Εγω απλα ρώτησα ποιος θεωρεις οτι λέει ψέμματα. Αναφέρεις οτι καποιοι λένε ψέμματα στο \"κοριτσάκι\". Πώς μπορεις να το γνωρίζεις, αυτο δεν καταλαβαινω...ουτε κ πως καταλαβαινεις οτι καποιος αποπροσανατολιζεται, τη στιγμη που δεν γνωριζεις καν τα άτομα στα οποια αναφέρεσαι.

    Τέλος αν θεωρεις οτι περνας απο ιερά εξεταση, δεν βλέπω για ποιο λογο μου απαντάς....τοση καχυποψια....?

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Παιδιά, ο καθένας έχει την άποψή του, και καλώς την έχει. Αλλοίμονο αν όλοι σκεφτόμασταν με τηον ίδιο τρόπο και κάναμε τα ίδια λάθη!!
    Θεοφανία, σεβαστή η άποψή σου, έχεις τα δίκια σου, αλλά το timing άθλιο(κατά τη γνώμη μου, έτσι?:))Θα γράψω ένα παράδειγμα. Όταν το πεντάχρονο πιτσιρίκι μου πέφτει και χτυπάει πολύ , σκαρφαλώνοντας βλακωδώς (σαν μικρό που είναι) σε επικίνδυνα σημεία, θα τρέξω, θα το σηκώσω, θα το αγκαλιάσω μέχρι να σταματήσει ο πόνος και το κλάμα. Ύστερα, όταν ηρεμήσει, θα του υποδείξω το λάθος του ώστε να μάθει απ αυτό και να μη το ξανακάνει.
    Δε βλέπω γιατί να λειτουργούμε διαφορετικά με τον ψυχικό πόνο

  9. #159
    Δεν είπα ότι είπαν ψέμματα στη σιγά-σιγά, αλλά μπαίνουν δέκα μέλη και αρχίζουν να της φέρονται λες και είναι ένας άνθρωπος με νοητική στέρηση που του λέμε μόνο ναι γιατί ΔΕΝ έχει τη δύναμη να προβληματιστεί. Εγώ όταν ζήτησα τη γνώμη μου εδώ μέσα, ήθελα να διαβάσω αλήθειες και όχι να ακούω αμπελοφιλοσοφίες.
    Με αυτό το σκεπτικό πορεύτηκα.
    Συγνώμη αν πήρα λάθος το ύφος σου, δεν νιώθω καμία καχυποψία, αλλά εξηγώ δυο μέρες τώρα τα αυτονόητα και αυτό με κουράζει....Είναι τόσο έγκλημα να έχει κάποιος διαφορετική άποψη; (το έχω γράψει τόσες φορές που έχω βαρεθεί τον εαυτό μου).

  10. #160
    imagine
    Εία την εντύπωση ότι έχω να κάνω με σκεπτόμενους ανθρώπους και όχι με πεντάχρονα πιτσιρίκια....

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    229
    Θεοφανία για να αποφευχθούν οι ίδιοι διάλογοι και να μην κουράζεσαι πάλι κι επειδή ξέρεις πόσο αμερόληπτος είμαι στη συγκεκριμένη διαμάχη,
    -Αυτοί που σε κατηγορούν επειδή απλά έχεις αντίθετη άποψη (αν υπάρχουν τέτοιοι), είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και μην τους δίνεις σημασία.
    -Το θέμα θα λυθεί αν δεχτείς τη διαφορά του \"Εσύ φταις\" και του \"Μήπως θα ήταν καλύτερα αν έκανες αυτό\" και μόνο σε αυτή τη διαφορά βρίσκεται ο πυρήνας όλης της διαμάχης για τους περισσότερους. Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω...

    Εξάλλου και οι δύο πλευρές μιλάτε για κάτι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ κι έτσι δεν θα βγει τίποτα απολύτως...

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Οι οποίοι σκεπτόμενοι, κατα τη γνώμη σου , δεν δικαιούνται παρηγοριά?
    κρίμα

  13. #163
    Ανατρέξτε στα πρώτα μου μνμ σε αυτό το ποστ και θα δείτε πως χειρίστηκα την σιγά-σιγά πριν αρχίσουν όλοι οι Φρόιντ και οι Ράιχ να με λιθοβολούν επειδή προσπάθησα να το δει αλλιώς για να απενοχοποιηθεί....
    imagine....μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα....

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by Θεοφανία

    Είναι πολύ διαφορετική όμως η αλληλουποστήριξη από το να λέμε ψέματα ο ένας στον άλλον, για το πόσο αλάνθαστος είναι σε οτιδήποτε τον αφορά.
    ηθελα μονο να πω οτι μ αρεσει να ακουω διαφορετικες αποψεις, να αναθεωρω αν χρειαζεται τις δικές μου. ομως ΔΕΝ μ αρεσει να ακουω οτι η διαφορετικη αποψη ειναι αμπελοφιλοσοφια, οτι η παρηγορια, η κατανοηση, στον πονεμενο ΔΕΝ ειναι αληθεια,κ οτι ολα αυτα ειναι κ αυτονοητα. Προσωπικα,τπτ δεν θεωρω αυτονοητο.

  15. #165
    Ναι, άλλα πάλι μιλάμε για την ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.
    Μπορεί να κάνω εγώ λάθος και όλοι εσείς να έχετε δίκιο. Αυτό όμως δεν σας δίνει το δικαίωμα να με κατηγορείτε για κάτι που έχω δικαίωμα να πιστεύω.

    flamenco, έτσι το είπα, δεν την καταδίκασα, αλλά κατα τη ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, η ζωή είναι μικρή και όταν έχουμε την πολυτέλεια να αλλάξουμε κάποια πράγματα, είναι καλό να τα κάνουμε.
    Αν έχουμε γύρω μας ανθρώπους που μας λιβανίζουν δεν πρόκειται ποτέ να κάνουμε βήμα μπροστά.

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •