Πρώτη μου φορά - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 215
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    τώρα που το λές \"Η πρώτη μου φορά είναι δική μου και κανενός άλλου.\" σκέφτομαι οτι ολοκλήρωσα για πρώτη φορά με έναν άνθρωπο που αγαπούσα. και μου είχε δείξει πολλά καλά πράγματα. άλλαξε απότομα από την μάι νύχτα στην άλλη.
    αυτό που με προβληματίζει είναι που μου είπε οτι ήμουνα ανοιχτή και γιατί του είπα οτι είμαι παρθένα. όπως επίσης με προβλημάτισε το γεγονός οτι σκεφτόμουνα, έψαχνα να σκεφτώ μήπως έχω κακοποιηθεί σεξουαλικά και δεν το θυμάμαι.
    ξέρω οτι τελείωσε με αυτόν τον άνθρωπο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    η μητέρα μου δεν ε΄χει παραδεχθεί τίποτα. δεν θυμάται από αυτά που της έχω πει οτι έκανε.
    λέει οτι κάτι κακό θα είχα κάνει είτε εγώ είτε η αδερφή μου για να συμπεριφερθεί έτσι. αλλά δεν θυμάται.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Λες: \"Μου είχε δείξει πολλά καλά πράγματα\", ξέρεις αλήθεια τι μπορεί να κάνει ένας άντρας για να ρίξει μια γυναίκα στο κρεβάτι; Πόσα πράγματα μπορεί να της πει χωρίς να της τα αναγνωρίσει; Έχεις ακόμα δρόμο μπροστά σου..

  4. #19
    Ακόμη και αυτό που σου είπε μετά το σεξ, αρκεί για να καταλάβεις ότι ο άνθρωπος είναι για κλωτσιές.
    Σημασία έχει τι κάνεις από δω και μπρος. Όσο για τη μητέρα σου, επέμενε μέχρι να την κάνεις να παραδεχτεί αυτά που σου έκανε.
    Κατά τη γνώμη μου μόνο τότε θα εξιλεωθείς

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    έχεις δίκιο σε αυτό dexter.
    τα γνώριζα, τα είχα ακουστά.
    αλλιώς όμως είναι όταν γίνανε σε εμένα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Ο έρωτας είναι τυφλός, όμως το θέμα είναι, όσο ερωτευμένος κι αν είναι κάποιος να έχει κάποια όρια που του επιτρέπουν να σκεφτεί λογικά χωρίς να γίνεται βέβαια σκλάβος της λογικής..
    Θα μου πεις, κι ένας λογικός πως μπορεί να καταλάβει, πότε σε κοροϊδεύει ο άλλος και πότε όχι; Απλά το κακό με τις γυναίκες είναι ότι πέφτουν με τα λόγια, έχουν παρομοιάσει μάλλον τον ιππότη τους με κάποιον φιλόσοφο ή ποιητή; Ποιός ξέρει.. Ένας άντρας όμως που αγαπάει, δίνει ρεσιτάλ στις πράξεις.. Αυτός έκανε κάποια πράξη που να σου έχει μείνει και να σε εντυπωσίασε; Να σε έκανε να σκεφτείς ότι αυτός ο άνθρωπος, ναι, κάτι νιώθει για εμένα.. Ή απλά σαν τους πολιτικούς δημαγωγούσε με μπλα..μπλα..μπλα;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Και αυτός με τον οποίο είχα σεξουαλική επαφή αμφέβαλλε γιατί δεν είχα αιμορραγία. Μετά από 6 μήνες που είχα επισκεφτεί τη γυναικολόγο μου μου είπε ότι ο υμένας ήταν ακόμα στη θέση του. Και κάποια στιγμή διάβασα ότι είναι μύθος αυτό με τον παρθενικό υμένα. Σε 1/5 υπάρχει διάρρηξη του υμένα και αιμορραγία την πρώτη της φορά, σε 1/5 ο υμένας είχε σπάσει νωρίτερα από άσχετους λόγους και δραστηριότητες, σε 1/5 σπάει τις πρώτες φορές αλλά όχι την πρώτη, σε 1/5 είναι αρκετά ελαστικός αλλά σιγά σιγά μαζεύεται στην άκρη και φεύγει μετά από καιρό και σε 1/5 δε χάνεται ποτέ.
    Όσο για το πόσο ανοιχτή είναι μια κοπέλα αυτό α) έχει να κάνει με τη φυσιολογία του κόλπου της αλλά β) και κυριότερο πόσο άνετα νιώθει εκείνη τη στιγμή, αν δεν έχει άγχος, αν έχει ερεθιστεί αρκετά, και τόσα άλλα ψυχολογικά που επηρεάζουν (π.χ. να είναι άκρως ερωτευμένη που να μη σκέφτεται καθόλου ότι είναι η πρώτη της φορά, αλλά να δοθεί ψυχή και σώματι).
    Εξάλλου δεν ισχύει με τίποτα το ότι αν μια κοπέλα έχει κάνει έρωτα ανοίγει μετά. Ο κόλπος έχει μυς που επιτρέπουν να ανοίγει και να κλείνει και η ψυχολογία παίζει τον σημαντικότερο λόγο για αυτό. Αν μια κοπέλα δηλαδή είναι κάπως αγχωμένη σε κάποια επαφή της τότε κάλλιστα μπορεί να είναι τόσο κλειστή όσο μια κοπέλα που δεν έχει κάνει ποτέ της έρωτα. Το μόνο πράγμα που μπορεί να \"ανοίξει\" μια κοπέλα είναι η γέννα γιατί οι μυς μπορεί να χάσουν την ελαστικότητά τους και να χαλαρώσουν.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by siga_siga
    τώρα που το λές \"Η πρώτη μου φορά είναι δική μου και κανενός άλλου.\" σκέφτομαι οτι ολοκλήρωσα για πρώτη φορά με έναν άνθρωπο που αγαπούσα. και μου είχε δείξει πολλά καλά πράγματα. άλλαξε απότομα από την μάι νύχτα στην άλλη.
    αυτό που με προβληματίζει είναι που μου είπε οτι ήμουνα ανοιχτή και γιατί του είπα οτι είμαι παρθένα. όπως επίσης με προβλημάτισε το γεγονός οτι σκεφτόμουνα, έψαχνα να σκεφτώ μήπως έχω κακοποιηθεί σεξουαλικά και δεν το θυμάμαι.
    ξέρω οτι τελείωσε με αυτόν τον άνθρωπο.

    Θα γνωρίζεις φαντάζομαι οτι σε κάποιες κοπέλες είναι διερρηγμένος ο παρθενικός υμένας και φαίνεται σαν να μην είναι παρθένες , ενω κατι τέτοιο δεν ισχύει .
    Σε εμένα δεν ήταν πλήρως διερρηγμένος , αλλα μερικώς και γιαυτό την πρώτη φορά είχα ισα-ισα μια σταγόνα αιματάκι . Ισως κατι τέτοιο να συνέβει και με εσένα .
    (Υπάρχει και η περίπτωση να είναι τόσο ελαστικός που να μην σπάσει πλήρως . Εχεις ακούσει για εγκυο με παρθενικό υμένα ? :D)

    Οποτε μην σε προβληματίζει αυτό . Το οτι σου το είπε βέβαια , σαν να σε κατηγορεί , κατι δείχνει για τον χαρακτήρα του !!

    Οταν λες οτι η μαμά σου σε κακοποίησε , τι εννοείς ?

  9. #24
    Συγνώμη, αλλά αυτό είναι το πρόβλημα μας?
    Το ότι η κοπέλα έπεσε σε μεγάλο μ@@@ έχει να κάνει με εκείνη την ίδια και αυτό προκύπτει απ\' τα προβλήματα που έχει με το εαυτό της.
    Σ\' αυτή την ηλικία δεν είναι λίγο περίεργο, τη μια στιγμή να νομίζει ότι είναι με τον άντρα της ζωής της και το επόμενο λεπτό, ο άλλος να την αμφισβητεί?
    Για να μην προσθέσουμε και τη συμπεριφορά του μετά από αυτο.
    Αν έπεσε απ τα σύννεφα, τότε από μόνο του αυτό είναι ένα πρόβλημα.
    Υπάρχουν χιλιάδες ανεγκέφαλοι εκεί έξω που το μόνο που αναζητούν είναι το σεξ και παρακαλάνε να πέσουν σε άβουλα άτομα που τα χειραγωγούν ώστε μόλις πάρουν αυτό που θέλουν δεν έχουν πια καμιά αξία γι αυτούς.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Δεν είναι αυτό το βασικό πρόβλημα Θεοφανία αλλά καλό είναι να τα λέμε και αυτά γιατί πολλοί άνθρωποι δε τα ξέρουν και μπορεί να βασανίζουν τον εαυτό τους με το να έχουν διάφορες σκέψεις και ερωτήματα. Ας πούμε εγώ σκεφτόμουνα τότε τι στο καλό συμβαίνει αφού μου είχαν περάσει την ιδέα ότι άλλα πράγματα πρέπει να περιμένω την πρώτη μου φορά. Και τελικά άλλα ισχύουν για την κάθε κοπέλα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    γλυκια μου,

    αν κατάλαβα καλα επεσες θύμα κακοποιησης απο μικρο παιδι,2-3 ετών. απο μικρη δλδ δεν ενιωσες ασφαλεια οπως πρεπει να αισθανεται καθε παιδακι. εμαθες απο μικρη πως ειναι να σε πληγωνουν. αυτο που σου ειπε η μητέρα σου ¨κατι κακο θα κανες\" ειναι χαρακτηριστικο.

    ειναι λογικο απο μικρη να εχεις μαθει πως ειναι να σε πληγωνουν κ μονη σου ειπες ¨η συνήθεια να αφήνω να μου κάνουνε κακό να είαμι θύμα. να παραθέτω τον εαυτό μου να γινεται θύμα. γιατί έτσι βρίσκω ζωή μέσα μου. αλλιώς αισθάνοαμι νεκρή.\"

    σου λεω λοιπον πώς δεν φταις σε τίποτα απο οτι συνεβη, ειδικα απο τοτε που ησουν μικρη. Δεν εκανες ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ. ΤΙΠΟΤΑ.

    Απομακρύνσου απο τη μητέρα σου κ προσπάθησε να δεις πώς αξιζεις αγαπη κ φροντίδα. κ οχι πονο. Το αν θα παραδεχτει η μανα σου ή οποιοσδήποτε αλλος το κακο που σου εκανε ειναι ΠΟΛΥ ΔΕΥΤΕΡΟ. Εσυ εχεις σημασια κ η ισορροπια σου.

  12. #27
    Το ξέρω, γιατί και εγώ μετά από πολύ πίεση της πρώτης μου σχέσης, όταν το κάναμε έπαθα πλάκα γιατί περίμενα αίμα και τέτοια. Ευτυχώς δεν με αμφισβήτησε γιατί και μικρή ήμουν και έκανε δυο χρόνια να με πείσει να το κάνουμε.
    Αργότερα μου εξηγησε ο γυναικολόγος τι γίνεται.
    Στην περίπτωση αυτή όμως, δεν βρίσκεις ότι αυτό είναι το λιγότερο?

  13. #28
    Γιατί δεν μπορώ να στείλω γ@@@ u2u?
    Aphelia καταλαβαίνω τι λες, αλλά είναι καλύτερα να μιλάει κάποιος όσο μπορεί περισσότερο. Έτσι, και ανακαλύπτει τον εαυτό του και φεύγει ένα βάρος από πάνω του, πόσο μάλλον εδώ μέσα που είμαστε άγνωστοι μεταξύ μας....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εγω παλι βρε παιδια, βλεπω οτι η κοπελα, αν και μονη της αυτοπροσδιοριζεται ως διαταραγμενη και προβληματικη, λειτουργησε υγειως μεχρι ν αποδειχτει μα λακας ο τυπος....
    μας λεει οτι επιδιωκει την θυματοποιηση της κι εκτιθεται στον πονο, αλλα ο μα λακας πριν φερθει σαν γουρουνι, ειχε κερδισει την εμπιστοσυνη της, της φερθηκε καλα, ειχε συναισθηματικη επαφη μαζι του, της προκαλεσε εμπιστοσυνη, ωσπου πειστηκε οτι ηταν ασφαλης να προχωρησει μαζι του....
    ολα αυτα μια χαρα δεν ειναι?
    η διαταραχη θα ηταν να της φεροταν αθλια κι αυτη να τον κυνηγουσε για να ταλαιπωρειται!
    το να πεσεις πανω σε εναν μα λακα, εγω δεν συμφωνω οτι οφειλεται σε διαταραχη δικη σου, αλλα σε διαταραχη του μα λακα! απλα ειναι τοσοι πολλοι που δεν μπορεις να τους αποφυγεις ολους!!!
    το να μεινεις να ταλαιπωρεισαι μαζι του ομως ομως, ναι, οφειλεται στις δικες σου ελλειψεις...
    δεν δοθηκε τετοια ευκαιρια στην κοπελα ομως...καθως μολις ολοκληρωσαν ο μα λακας εδειξε το αληθινο του προσωπο...
    οκ, κατερευσε με την απορριψη..
    αλλα και ποιος απο μας τους \"υγειεις\" δεν καταρρεει με την απορριψη??? και ειδικα μετα την πρωτη?
    νομιζω ολοι....ισως διαφερει ο πονος, και οι αντιδρασεις, αλλα ολοι πονανε...

  15. #30
    Κατά τη γνώμη μου, αν έχεις λίγο μυαλό μες το κεφάλι σου, δεν χρειάζεσαι και πολλά για να καταλάβεις ότι ο άλλος είναι μ@@κ@ς. Στην περίπτωση της κοπέλας, πιστεύω ότι έψαχνε απεγνωσμένα κάποιον για να τον πιστέψει, ελπίζοντας ότι δεν θα πέσει έξω. Φυσικά έγινε το αντίθετο, γιατί ο γκόμενος δεν είναι ψυχολόγος και σίγουρα θα το βάλει στα πόδια όταν κληθεί να γίνει

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •