Πρώτη μου φορά - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 215
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    δεν εχεις αδικο σαυτο, αλλα εκτος απο μυαλο χρειαζεται και εμπειρια...ποσο \"μυαλο\" να εχει μια κοπελα 25 χρονων χωρις ερωτικες εμπειριες?

  2. #32
    Αυτό λέω. Φαντάσου τι προβλήματα έχει αυτή η κοπέλα για να φτάσει στα 25, να κάνει σεξ με κάποιον που ξέρει δυο μήνες και μετά να πελαγώσει επειδή ο άλλος άλλαξε 360 μοίρες. Δεν σου κάνει πολύ περίεργο;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    εντάξει ρε κορίτσια δέχθηκα και οτι είαμι προβληματική.
    το έγραψα μόνη μου.
    δεν είμαι και τέρας όμως βρε θεοφανία.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    sofia σε ευχαριστώ!
    δεν ξε΄ρω όμως τί μου συμβαίνει και την θέλω σπίτι την μητέρα μου.
    ήτανε να φύγει να πάει στην δουλειά τώρα και της ζήτησα να μείνει.
    δεν είμαστε στο ίδιο δωμάτιο. βρίσκεται στο σαλόνι και εγώ στην κρεββατοκάμαρα μου.
    απλά να βρίσκεται σπίτι!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    το να φτασει στα 25 για να κανει σεξ, ναι...μου κανει περιεργο...
    αλλα το να το κανει τελικα με καποιον που ξερει 2 μηνες και να πελαγωσει μετα, οχι...για καποιον λογο πηρε το οκ απ τον εαυτο της οτι αυτος ειναι ο ΕΝΑΣ και θεωρησε το δοσιμο της σε αυτον οριστικο...δεν περιμενε την εξαφανιση του κι ενοιωσε εγκαταλειψη οταν την παρατησε ετσι ξαφνικα..

  6. #36
    Προς Θεού! Δεν ήθελα να πω κάτι τέτοιο, αλήθεια.
    Απλά λέω ότι πρέπει να ψάξεις βαθύτερα μέσα σου για τα αίτια που σε οδήγησαν σε αυτή την κατάσταση. Δεν σε κρίνει κανείς, γιατί κανείς δεν έχει το δικαίωμα και δεν είναι καλύτερος από σένα.
    Συγνώμη αν έδωσα τέτοια εντύπωση.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Αυτο θα έλεγα μόλις !!!!!
    Ολοι έχουμε προβλήματα και τα προβλήματα ξεπερνιούνται !!!!

    Και εγω εκανα πρώτη φορά sex στα 24 και ήταν και η πρώτη μου σχέση γενικά !! Το ξέρω οτι δεν είναι συνηθισμένο , αλλα δεν είναι και κάτι τόσο πια ασχημο . Σιγά ! Μια χαρά νιώθω τώρα !!! Τοτε ήμουν έτοιμη , τότε εκανα σχέση !!!!!!!

    Σιγά-σιγά , τι είδους κακοποίηση εισέπραξες απο την μητέρα σου , δεν μου είπες ........

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Δε θα το έθετα έτσι ακριβώς. Απλά όσο πιο πολύ περιμένεις για τον κατάλληλο τόσο περισσότερες προσδοκίες έχεις και είναι δύσκολο να εκπληρωθούν αυτές τελικά με τον πρώτο που θα νιώσεις έτοιμη. Και έτσι όπως φορτώνουμε στο μυαλό μας την πρώτη μας ξεχωριστή εμπειρία με όνειρα, συναισθήματα, προσδοκίες τόσο μεγαλύτερη είναι και η απογοήτευση γιατί περιμένουμε ήδη πιο πολλά. Υπάρχει και η τύχη που δε ξέρεις τι θα σου ξημερώσει και φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν κοπέλες που τελικά βρήκαν όλα μαζί αυτά που περιμένανε με την πρώτη αλλά συνήθως δε συμβαίνει αυτό.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    εμένα αυτό που με πανικόβαλαν είναι τα πρωτόγονα συναισθήματα μου.
    τα λέω πρωτόγονα γιατί τα είχα σε μικρή ηλικία. και με την πρώτη παρόμοια κατάσταση βγήκανε στην επιφάνεια. και εμ καταβάλλανε.
    και όταν είχε ξαναγίνει το πάλεψα. σε μία κρίση μου παλαιότερα. περάσανε 3 χρονια και νόμιζα οτι έκανα βήματα.
    αισθάνομαι οτι πήγα πίσω, οτι κατέβηκα ορόφους. και οτι τώρα υπάρχει σκοτάδι. η εγκατάλειψη από έναν άνθρωπο που άνοιξα την ψυχή μου. και πλέον του δώθηκακ αι σωματικά.
    θα σκεφτεί κάποιος οτι το μεγαλοποιώ.
    για εμένα όμως είναι έτσι.

  10. #40
    Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Ε,μα είναι φυσικό να συμβαίνει αυτό siga_siga. Όταν είμαστε σε στιγμές αδυναμίας τότε μας βγαίνουν στην επιφάνεια και οι ευαισθησίες μας.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    σωματική κακοποίηση. ξυλοδαρμό όταν πρωτοάρχισα να μιλάω. στην αρχή νόμιζα οτι είναι το παιχνίδι μας.
    μετά όμως δεν μου άρεσε.
    θυμάμαι τον εαυτό μου να τρέχω σε όλο το σπίτι να ξεφύγω. να πιάνω την ανάσα μου για να μην με ακούσει. να κρύβομαι κάτω από το κρεββάτι της γιατί σκεφτόμουνα οτι στο δικό της δωμάτιο δεν θα ψάξει.
    όλα συνεχίστηκαν μέχρι το δημοτικό. στο γυμνάσιο άρχισα να αντιδράω και ήρθε η βαρυά λεκτική κακοποίηση.
    είχε ξεκινήσει και νωρύτερα αλλά τότε ήτανε μόνη χωρίς να έχει συντροφιά και την σωματική κακοποίηση.
    θέλω να σας πω οτι αυτά δε τολμούσα να τα εξιστορήσω πριν καιρό.
    στην ψυχίατρο όταν άρχησα να τα λέω έκλαιγα με λυγμούς. πλέον το δωμάτιο μου δέν έχει το εξωτερικό χερούλι, για να μην έχω την αίσθηση οτι θα παραβιασθεί ο προσωπικός μου χώρος. στην βεράντα έχω ρίξει μία ντουλάπα για να μην μπορεί να μπει κάποιος μέσα.
    στην πρώτη γυμνασίου φορούσα το μπουφάν μου μέχρι τον μαϊο. θέλετε από ανασφάλεια γιατί κρύωνα μέσα μου;
    θέλετε γιατί δεν ήθελα να φαίνονται τα σημάδια.
    ............
    μετά τα 19 μου έκανα αρκετά χρόνια αυτοάμυνα. πολλά νεύρα μέχρι τότε. και εφόσον δεν μπορούσε κάποιος να με κακοποιήσει σωματικά επέτρεψα την λεκτική βία. και το παραμύθιασμα.
    θες η ανάγκη μου να βρω έναν άνθρωπο; πολλά....

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    στην αρχή νόμιζα οτι είναι το παιχνίδι μας.
    μετά όμως δεν μου άρεσε.
    Συγνώμη , η μαμά σου το θεωρούσε αυτό παιχνίδι ?????????????????????????????

    Και είναι δυνατόν να γινόταν ολα αυτά τα χρόνια και να μην το θυμάται καν ?????????????????????????

  14. #44
    Γι αυτο επιμένω ότι οι ευθύνες είναι εκεί!!!!
    Σταμάτα να τα βάζεις με τον εαυτ\'ό σου, είσαι η τελευταία που φταίει. Τέτοιες μανάδες θέλουν κρέμασμα!
    Της φαίνεται φυσιολογικό ότι πας στον ψυχολόγο, ότι έχεις βγάλει το χερούλι και έχεις βάλει ντουλάπα στο μπαλκόνι?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    εγώ το θεωρούσα παιχνίδι μας και καθόμουνα, μέχρι που κάποια στιγμή δεν μου άρεσε. και τότε άρχησα να ανατιστέκομαι και να τρέχω στο σπίτι.γύρω γύρω στην βεράντα και να κρατάω κλειστή την εξώπορτα για να μην βγεί. ή να κλείνομαι στο μπάνιο και να κρατάω αντίσταση με τα πόδια στην μπανιέρα για να μην μπει μέσα. τότε ήτανε που έβγαλε τα κλειδιά από τα δωμάτια του σπιτιού.
    ναι δεν θυμάται. θα πει οτι κάτι θα είχα κάνει για να με μαλώσει. αλλά δεν ξέρει τις εικόνες που έχω στο μυαλό μου. ξέρω γιατί δεν κατάφερα να μάθω την προπαίδεια. ξέρω γιατί δεν ήθελα την αγγλική μου γλώσσα. ξέρω γιατί δεν θέλω τη ναδερφή μου. ξέρω γιατί θέλω να μένω μόνη μου να έχω ησυχία.
    εκείνη δεν θυμάται απλά.

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •