Πρώτη μου φορά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 215
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101

    Πρώτη μου φορά

    Σήμερα τώρα είμαι σε άθλια κατάσταση.
    Ολοκλήρωσα σεξουαλικά την προηγούμενη παρασκευή. Είμαι 25 στα 26 και ο άνθρωπος που έγινε είναι 35. Το σκηνικό κάπως γυρίζει μέσα στο μυαλό μου.
    Είχαμε χωρήσει. Είμασταν 2 μήνες μαζί. Ένας άνθρωπος που έλεγε όλες τις γυναίκες με το όνομα μου, Με κοιτούσε στα μάτια,Με άγγιζε συνέχεια. Χωρήσαμε κάποια στιγμή γιατί δεν άντεξε λέει την μουρμούρα και την γκρίνια μου. Εγώ πήγα και τον βρήκα μετά από 2-3 ημέρες. "Στο διάστημα αυτό ζωντάνεψαν μέσα μου πρωτόγονα συναισθήματα. Βρεφικής και νηπιακής μου ηλικίας. Εικόνες και συναισθήματα που είχα τότε. Όταν με κακοποιούσε η μητέρα μου στο σπίτι. Ένας φόβος ο πρώτος μου φόβος. Ήρθε ξανά, Εγκατάλειψη και ξυλοδαρμός."Δεν άντεχα μακρυά του. Περίμενα στην θάλασσα έξω από το σπίτι του για μία ώρα και ήρθε τον πήρα τηλ και με κάλεσε μέσα. Μου είπε να κάνω μπάνιο για να ζεσταθώ. Εντέλει ολοκληρώσαμε και οι πρώτες λέξεις που μου είπε την ώρα που έβγαινε από μέσα μου είναι "γιατί μου είπες οτι είσαι παρθένα; αφού είσαι ανοιχτή" Τον κοίταζα. δεν ξέρω τί ήτανε αυτό που άκουγα. Σοκαρίστηκα. Του είπα οτι δεν του είχα πει ψέμματα. Έπειτα γινανε κάποια σκηνικά. εγώ να κλαίω στην γωνία στην τραπεζαρία, να κάνω τηλέφωνα, δεν ήξερα τί να κάνω. νόμιζα οτι έβλεπα ταινία τελειωμένης προβολής. Ήρθε ένας γνωστός μου και με πήρε.
    Μετά από μερικές ημέρες χωρίς να ακουστεί σε εμένα τον πήρα τηλ. βρεθήκαμε. πήγα πάλι με το κτέλ σπίτι του. Μου έλεγε οτι με αγαπάει με θέλει ολοκληρώσαμε πάλι. Ήτανε ασυγκράτητος. Τώρα προ ολίγου συνέβει κάτι και δεν ξέρω τί μου γίνεται.
    Έχουμε να βρεθούμε από την δεύτερη μας φορά περίπου 3 ημέρες με 4. Εμένα μου έλειπε και τώρα μου λείπει. Μου έκανε σκηνή στο τηλέφωνο οτι τον ελέγχω. Του είπα οτι δεν ισχύει. Και οτι τον έχω ανάγκη για να κοιμηθώ να τον ακούσω. το κλείσαμε.
    ʼρχησα να μην αισθάνομαι καλά και να του στέλνω σμσ οτι για εκείνον όλος του ο κόσμος είναι ηα δερφή του ενώ για εμένα είναι εκείνος. Του έστειλα διάφορα οτι τον αγαπάω οτι δεν είμαι καλά.....Του έστειλα να μην νευριάζει μαζί μου. Μου απάντησε οτι ως εδώ ήτανε. Οτι θέλει να κόψουμε κάθε επαφή οτι μου κάνει κακό αλλά και σε εκείνον. Εμένα με έπιασε μία κρίση. ʼρχησα να σφαλιαρίζω τον εαυτό μου και να χαρακώνομαι με καρφίτσα και ένα μαχαίρι. ʼρχισα να αισθάνομαι καλύτερα. Πήρα ένα lexotanil.
    Παράλληλα έπαιρνα τηλ αλλά δεν είχε σήμα και έστειλα sms στην ψυχίατρο μου. Είχαμε ραντεβού την πέμπτη αλλά λόγω μίας πορείας δεν κατάφερα να φτάσω στο ιατρείο της. Της ζήτησα συγγνώμη και οτι την έχω ανάγκη. της έγραψα οτι χαρακώθηκα και οτι δεν αισθάνομαι καλά. μου απάντησε οτι θα βρεθούμε την πέμπτη και την ξαναρώτησα σε σμσ τι να κάνω μέχρι τότε. Μου ζήτησε να πάρω ένα αγχολυτικό. της είπα οτι πήρα και οτι θέλω όταν παώ να συζητήσουμε πάλι για την φαρμακευτική μου αγωγή, μου είπε βεβαίως.
    Ανυπομονώ να έρθει η τρίτη να την πάρω τηλ να κλείσουμε ραντεβού και να την δω την τετάρτη.
    Εσύ αναγνώστη που με διαβάζεις τώρα θέλω να ξέρεις οτι είμαι χάλια. Δεν ξέρω αν θα την βγάλω μέχρι εκείνη την ημέρα.
    Το κεφάλι μου έχει απίστευτους πονοκεφάλους. Μετά το lexotanil κοιμήθηκα 3 ώρες; και του έστειλα πάλι σμσ οτι τον αγαπάω και οτι θέλω να βρεθούμε. Μέχρι τώρα που γράφω εδώ στο φόρουμ δεν έχει απαντήσει. Το κεφάλι μου πονάει. Δεν έχω σταματήσει να σκέφτομαι οτι είμαι άχρηστη. βρώμικη.
    Αύριο πρέπει να πάω στην δουλειά. Δεν ξέρω πως θα είμαι. Νόμιζα οτι βρήακ τον άνθρωπο μου τον άντρα μου τον σύντροφο μου τον κολλητό μου τον κόσμο μου όλο.
    η ψυχίατρος είπε πολλές φορές οτι δένομαι με άτομα που μου συμπεριφέρονται άσχημα.Έχω ανάγκη να μιλήσω και σας θυμήθηκα. Υποτίθεται οτι εδώ και 3-4 χρόνια έχω κάνει σημαντικά βήματα με την ψυχίατρο μου. Παίρνω 2 αντικαταθληπτικά το μεσημέρι και άλλα 2 το βράδυ. ʼρχησα και αντισυλληπτικά επειδής ήθελε να τελειώνει μέσα μου. Τα άρχησα βέβαια μετά που ολοκληρώσαμε 2 φορές. Και τα ξεκίνησα με το που αδιαθέτησα. Σημάδι καλό από την άποψη εγκυμοσύνης.
    Δεν ξέρω γιατί γράφω τόσες λεπτομέρειες. Κάνω κατάθεση ψυχής. Έκανα και προολίγου σε ένα τετράδιο μου γράφοντας με την πένα μου. Βρήκα και ένα παλοαιότερο του 2005 που έγραφα ενθαρρυντικά λόγια για τον εαυτό μου. Και έλεγα πότε θα σταματήσω τα χάπια; αισθάνομαι καλύτερα. και τώρα που τα έκοψα εδώ και ενάμισηχρόνο με 2 τα θέλω πίσω.
    Η ζωή μου είναι ένα λάθος. Εγώ είμαι ένα λάθος. Μέσα μου αισθάνομαι σάπια.Ανήμπορη ανίκανη να στηρίξω μία σχέση, να έχω έναν άνθρωπο. τον άνθρωπο μου τον σύντροφο μου.
    Πονάει απίστευτα το κεφάλι μου.
    θέλω να ξαναγράψω εδώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    Σκέφτομαι οτι έρχονται οι φόβοι μου. Τους νιώθω ήδη. Φοβάμαι ήδη. Πριν 3-4 χρόνια όταν τους είχα αυτούς ήτανε άσχημη κατάσταση. Κρίσους πανικού, φοβίες. Να μην μπορώ να κοιμηθώ μόνη μου. Και να κοιμάμαι με την μητέρα μου. Με ποιά; με την γυναίκα που με κακοποιούσε σωματικά όταν ήμουνα ανυπεράσπιτση.Και τώρα την είχα ανάγκη και αισθάνομαι να την έχω πάλι ανάγκη. Αισθάνομαι τόσο διαταραγμένη. Τόσο φοβισμένη. Τόσο πανικοβλημένη. Ξέρω οτι υπάροχυνε σημαντικότερα προβλήματα. Πειράζει που σκέφτομαι το δικό μου;
    Τόσες ευθύνες μου έχουνε ρίξει από μικρή ηλικία και δεν σταματάνε. Δεν αντέχω άλλο. κάθε φορά δεν αντέχω άλλο.
    Και τώρα έχασα και αυτόν που ολοκλήρωσα του δώθηκα; Τα σημάδια ανάμεσα στα πόδια μου ψηλά στα μπούτια μου έχουνε φύγει. Στο αριστερό μου μπούτι είχα 5 δαχτυλιές μελανιασμένες και μία μεγάλη φαρδιά μαύρη σημαδιά. Στο δεξί μου μπούτι ήτανε μικρότερο το σημάδι. Δεν θυμάμαι ποιά ημέρα τις απέκτησα. Τώρα έχουνε φύγει. Δεν ξέρω αν ήθελα να ολοκληρώσω μαζί του. Δεν ξέρω τίποτα. Δεν ξέρω τί θέλω,πού βρίσκομαι ποιά είμαι. Εκεινο το βράδυ που ολοκλήρωσα μαζί του για πρώτη μου φορά την επομένη έδινα εξετάσεις για την πιστοποίηση, Να πάρω το πτυχίο μου. είχα πάρει το πρακτικό μέρος πριν 3 χρόνια και μου έμεινε το θεωρητικό. Δεν είχα άλλη ευκαιρεία να δώσω. και δεν πήγα. Τώρα θέλει πάλι από την αρχή, Και όταν με ρώτησε την δευτέρα τρίτη γιατί δεν πήγα, του είπα οτι εξετάσεις θα ξαναδώσω. εκείνον όμως δεν θα τον ξαναβρώ. ήθελα να είμαι μαζί του, ασχέτως που ήρθε και με πήρε ο φίλος μου και με έφερε σπίτι σε τραγική κατάσταση.
    Δεν έχω έναν άνθρωπο να με σώσει. Δεν ξέρω τί μου συμβαίνει. Δεν είαμι αυτή που ήμουνα. Και δεν ξέρω και ποιά ήμουνα; Έμαθα να είμαι το θύμα και το επιδίωκα. Βρήκα για λίγο μία στοιχειώδη αξιοπρέπεια και δεν μπορώ να την κρατήσω. Έχω σημαντική δουλειά και αισθάνομαι οτι είμαι ανάξια. για την δουλειά για την κολλητή μου.
    Δεν πιστεύω σε τίποτα αυτή την στιγμή. Είμαι μόνο εγώ. δύο χέρια που γράφουνε σε αυτό το τοπικ και ο πονοκέφαλος που με διακατέχει εδώ και ώρες.

  3. #3
    Κοριτσάκι μου, καταρχην ηρέμησε....
    Σε καμία περίπτωση δεν κάνω το γιατρό, αλλά απ\' τα γραπτά σου διακρίνω ότι είσαι σε μια σύγχιση. Μήπως πρέπει να δεις κάποιον ειδικό πριν κάνεις οτιδήποτε?
    Θέλεις να μιλήσεις περισσότερο?
    Να βγάλεις άπό μέσα σου ότι σε βαραίνει;
    Υπάρχει κάποιος που μπορείς να μιλήσεις γενικότερα;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    αχ θεοφανία δεν είμαι καλά
    δεν ξε΄ρω τί μο υσυμβαίνει με΄σ αμου.
    είαμι πολ΄υχάλια. πήρα μισό λεξοτανίλ τώρα. σεπ οιόν να μιλήσω. την τετάρτη αθ βρεθώ με τη νψυχίατρο μου.
    δεν ξε΄ρω τί μου συμβαίνει. είαμι πανικοβλημένη.
    έχω χάσει κάθε αξιοπρέπεια σεβασμό εκτίμηση στον εαυτό μου.
    δεν έχω σταματήσει να κλαίω εδώ και ώρες.
    φοβάμαι. δεν ξε΄ρω τί φοβάμαι. έχω μείνει σε μία θέση και πηγαίνω μπρος πίσω με΄χρι ναμ ου γράψεις εσύ εδώ.
    ζητάω βοήθεια.
    κάντε κάτι

  5. #5
    Όλα ξεκινούν από πιο παλιά.
    Δεν μπορεί μια κοπέλα να φτάνει 25 χρονών για να μπει στη διαδικασία του σεξ. Είναι φανερό ότι ο άνθρωπος πάτησε πάνω στις ευαισθησίες σου και τις εκμεταλεύτηκε.
    Γιατί άργησες τόσο?
    Δεν είχες σχέσεις πριν από αυτόν?
    Συγνώμη που σε ρωτάω και αν θες απαντάς.
    Απλά, αν έχεις την ανάγκη να μιλήσεις και μάλιστα χωρίς να εκτεθείς, είναι η πιο ανώδυνη περίπτωση.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    είχα μία σχέση στα 20-21 μου. δεν ολοκλήρωσα. δεν το αισθανόμουνα. δεν ξέρω τί θα πει το άργησα τόσο.
    τώρα αισθάνθηκα κάτι μαζί του και ολοκλήρωσα.
    μου έχουνε βγει πρωτόγονα συναισθήματα. φόβο, εγκατάλειψη. μοναξιά.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Τόσος πόνος...τόσο αυτομαστίγωμα, λες και για όλα φταις εσύ, λες και οι άλλοι είναι άμοιροι των ευθυνών τους. Γιατί θυμώνεις με σένα και όχι με αυτόν; Έχεις δικαίωμα όπως ο οποιοσδήποτε άλλος άνθρωπος. Το δικό σου μυαλό ορίζει πως βλέπεις τον εαυτό σου όχι οι καταστάσεις.

    Συμφωνώ με τη Θεοφανία για το να βρεις κάποιον δικό σου να μιλήσεις από κοντά, ένας χωρισμός, μια απόρριψη δεν είναι εύκολη για κανέναν να τη χειριστεί. Ξέσπασε αλλά όχι σε εσένα, βγάλε από μέσα σου όλα αυτά που θες να πεις, που θες να ακούσεις. Ακόμα και αν δε μπορείς αυτή τη στιγμή να μιλήσεις με κάποιον από κοντά, το να τα γράψεις είναι μια καλή ιδέα.

  8. #8
    Καταρχήν ο άνθρωπος είναι, άντε να μη πω.
    Βρήκε μια κοπέλα που είναι ηλίου φαεινότερον ότι είναι υπερβολικά ευαίσθητη και πάτησε πάνω στην ευαισθήσία της.
    Κοριτσάκι μου, μόνο εσύ δεν φταις γι\' αυτό που έγινε.
    Του ζήτησες εξηγήσεις για την συμπεριφορά του?
    Τον ρώτησες γιατί εξαφανίζεται και λειτουργεί έτσι?
    Όσο για την ηλικία, ναι,μου φαίνεται λίγο περίεργο το 25, χωρίς βέβαια να είναι και προβληματικό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    δεν κοιτάζω ποιός φταίει. αν φταίει αυτός ή εγώ.
    νιώθω άσχημα. έχω πονοκεφάλους. ζαλα΄δες. πανικό. φοβία. βλέπω οτι κάνω λάθη συνε΄χεια.
    στο τετράδιο μου έγραψα. ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΥΜΑ, ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΘΥΜΑ.
    ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΚΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΚΟΠΟΙΗΜΕΝΗ.
    η συνήθεια να αφήνω να μου κάνουνε κακό να είαμι θύμα. να παραθέτω τον εαυτό μου να γινεται θύμα. γιατί έτσι βρίσκω ζωή μέσα μου. αλλιώς αισθάνοαμι νεκρή.
    είχα σταματήσει να χαρακώνομαι γιατί δεν μου έβγαινε δεν το ζητούσα. είαμι τόσο απελπισμένη πλέον.
    δεν βρίσκω κάτι μέσαμ ου. δεν έχω εκτίμηση.σεβασμό,αξιοπρέπε ια στον εαυτό μου.
    δεν έχω τίποτα καλό μέσα μου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    έγραψες για τόσο πονο αυτομαστίγωμα.
    ναι γιατί το επέτρεψα να συμβεί. κάποτε θα δήλωνα άγνοια αλλα΄τώρα; σε αυτή την ηλικία και με τόσες γνώσεις από γύρω μου; πως το επέτρεψα;
    ξέρω οτι ήμουνα σε τραγική κατάσταση αλλά δεν ήξερα οτι θα εφτανα σε περισσότερο τραγική.
    συγγνώμη αν σας κάνω να αισθάνεσται χάλια.

  11. #11
    Να σε ρωτήσω κάτι?
    Αν θες απαντάς.
    Η κακοποίηση από που ξεκίνησε?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    101
    από το σπίτι.
    την μητέρα μου.
    σε ηλικία 2-3 ετών.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ. ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Επέτρεψες να συμβεί; Νομίζεις ότι υπάρχει κάποιος άνθρωπος πάνω στη γη που μπορεί να καταφέρει να μην τον πληγώσει κανένας; να είναι προστατευμένος από τους άλλους; Μόνο ερημίτης φαντάζομαι. Είναι όμως ζωή αυτή;
    Ναι, με τις εμπειρίες μας και τις γνώσεις μας καταφέρνουμε να προστατευόμαστε καλύτερα, να αποφεύγουμε πιο πολλές καταστάσεις σε σχέση με παλαιότερα αλλά δεν υπάρχει η τέλεια προστασία. Φαντάζομαι ότι έκανες ότι ήταν δυνατόν για να προστατευτείς σύμφωνα με τις δικές σου γνώσεις και εμπειρίες αλλά δεν είναι πάντα αρκετό. Γιατί αν ήταν αρκετό από τα 25 μας, τότε στα 40 και 50 νομίζεις ότι δε θα υπάρχει τίποτα άλλο να μάθουμε;
    Και στο κάτω κάτω, τι έκανες; Δόθηκες ψυχικά. Είναι από τα πιο όμορφα και σημαντικά πράγματα που μπορούν να σου συμβούν. Έδειξες εμπιστοσύνη, πίστεψες σε κάποιον αντί να κλειστείς μέσα σου. Φαντάζομαι τι σημαντικό βήμα ήταν για σένα με βάσει τουλάχιστον τις ελάχιστες πληροφορίες που μπορεί να δώσει ένα γραπτό μήνυμα για αυτά που έχεις περάσει στη ζωή σου. Τι σημασία έχει πως το δέχτηκε ο άλλος; Εσύ έκανες πολύ καλά γιατί έτσι ένιωσες.
    Να σου πω κάτι; Η πρώτη μου φορά ήταν με τον πιο κακό άνθρωπο που έχω γνωρίσει (είναι λίγο περίεργο να λες για κάποιον ότι είναι κακός, αλλά το είχε χόμπυ να βασανίζει ανθρώπους ψυχολογικά, όχι μόνο εμένα). Και φυσικά με βασάνισε εκείνη η σχέση. Κι όμως εγώ θυμάμαι πόσο ερωτευμένη ήμουν, πόσο εγώ ήθελα να κάνω αυτό το βήμα με αυτό τον άνθρωπο, είναι γλυκιά ανάμνηση για μένα. Η πρώτη μου φορά είναι δική μου και κανενός άλλου. Και δεν έχω μετανοιώσει ποτέ για αυτό. Μα γιατί να μετανιώσω κιόλας; Επειδή ερωτεύτηκα;

  15. #15
    Για μένα το σημαντικότερο είναι πως πρέπει να λύσεις το θέμα με τη μητέρα σου. Απο κει ξεκινουν όλα. Γενικότερα συμφωνω με την Aphelia, αν και νομίζω ότι η πρώτη μας φορά είναι πολύ σημαντική και ναι-επιμένω-το 25 είναι λίγο αργοπορημένο, χωρίς να σημαινει φυσικά πως είναι κατακριτέο.
    Η μητέρα σου έχει παραδεχτεί τα λάθη της?
    Έχει καταλάβει πόσο κακό σου έχει κάνει?

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •