τι τρεχει? ενδιαφερεται για μενα ή ειναι ιδεα μου? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Μεγάλε εγώ έχω σχιζοφρένεια άμα δεις με τι κοριτσαρεσ κάνω χαβαλε κάθε μέρα θα πέσεις κάτω για να καταλάβεις λέω τρεις κουβέντες τη μία λαθοσ τι σημαίνει ότι με γουστάρουν ;Γελάνε μαζί μου που έχω θρασοσ κ τις μιλάω επίσης τις είπα ότι έχω πρόβλημα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Για τέτοια μωρά σ λέω τέτοιου βεληνεκούς
    https://youtu.be/giM_NfFWh0A
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Το καλοκαίρι χωρίζουμε η μία φεύγει
    https://youtu.be/8ahNZQyjW6o
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Chris M. View Post
    Το μονο που μου ερχεται στο μυαλο σαν αφορμη για να πιασω λιγο κουβέντα μαζι της ειναι να την ρωτησω για αυτο που επαιρνα, γιατι αν κανω πρόταση για καφε κι αρνηθει δεν θα χω μουτρα να ξαναπαω εκει. Το κακο ειναι οτι την πετυχαίνω σπανια εκει και μπορει να παρει μερες να την ξαναδω, οποτε η κατασταση γ@μιετ@ι απο μονη της. Τι θα μπορουσα να της πω, το οποιο θα την βαλει σε σκεψη οπως με εβαλε αυτη, μ' αυτο που ειπε, χωρις να νιωσει αβολα και να μην ερθω κι εγω σε δυσκολη θεση ???? Ωστε αν εννοουσε κατι να καταλαβει οτι δεν την γειωσα, και αν παλι δεν εννοουσε τιποτα, να μη χαλασει η κατασταση??? Απ οτι καταλαβα, αν καταλαβα σωστα η κοπελα ειναι θησαυρός, του στυλ κανε το καλο κι ας πεσει στο γιαλο, θα ειναι κριμα να νομιζει οτι την εγραψα σε περίπτωση που εννοουσε κατι.
    otan την ξαναπετυχεις, πες της προσχαρα, (προσοχη, ΟΧΙ μαγκωμενα, αλλα απλα και ευδιαθετα), κατι σαν:
    "καλημεραα!!!!
    που εισαι εσυ? σε εχασα! οταν μου χαμογελας, μου φιαχνεις την μερα"
    αν εξακολουθησει να εξαφανιζεται, σημαινει οτι θελει να σε αποφυγει γιατι νομιζει οτι την κυνηγας.
    αν γινει πιο φιλικη και δεν σε αποφευγει, σημαινει πως σε συμπαθει και κανεις επομενη κινηση, πχ πιανεις μια μερα την κουβεντα για την δουλεια της για την κουραση, για την ξεκουραση κι αν παει καλα η κουβεντα, της λες για καμια βολτα.
    τοσο απλα ειναι.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    7
    Μαλιστα, ετσι θα κανω. Αν πω κατι πιο συντομο πχ. "γεια, τι γινεται? χαθηκες" ή "γεια, που σαι εσυ?" ειναι εντάξει? Γιατι αν παω να πω μεγαλη προταση φοβάμαι οτι θα μαγκωσω και δεν θα βγει φυσικά. Μακαρι να ειχα το θρασος του elis

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Chris M. View Post
    Μαλιστα, ετσι θα κανω. Αν πω κατι πιο συντομο πχ. "γεια, τι γινεται? χαθηκες" ή "γεια, που σαι εσυ?" ειναι εντάξει? Γιατι αν παω να πω μεγαλη προταση φοβάμαι οτι θα μαγκωσω και δεν θα βγει φυσικά. Μακαρι να ειχα το θρασος του elis
    ναι, μια χαρα ειναι. το "φυσικα" εχει σε καθε περιπτωση προτεραιοτητα.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    7
    Εγω ειμαι παλι. Θελω τη γνωμη σας για αλλη μια φορα. Απο την τελευταία φορα που ειχα γραψει εδω μεχρι τωρα, οποτε παω στο σουπερ μαρκετ η κοπελα μου χαμογελαει και με χαιρετάει οπως κι εγω, του στυλ "γεια σου, τι κανεις?" "καλα?". Καποιες φορες φορες εκανα και λιγο χιουμορ και γελασε. Ειδικα μια φορα που πηγα μολις γυρισε ενω ηταν σοβαρη, μολις με ειδε εσκασε ενα χαμογελο χαρας/ενθουσιασμου να το πω?, ετσι μου φανηκε παντως, σα να χαρηκε που με ειδε. Την τελευταία φορα που πηγα προχτες, πηγα στο χασαπη και αυτη ηταν 3 μετρα πιο περα και ασχολουνταν με ενα ραφι με γυρισμένη την πλατη και δε με ειδε, ουτε κι εγω την καταλαβα. Μολις δινω παραγγελία στο χασαπη, αυτη ακουσε την φωνη μου και φαινεται την αναγνωρισε και γυριζει με βλεπει με χαμογελαει και με χαιρετάει, οπως κι εγω. Σε λιγο οσο εγω περιμενα το χασαπη να τελειωσει, η κοπελα περναει απο μπροστα μου σε αποσταση αναπνοης, παει παιρνει ενα καροτσι και ξαναπερναει παλι ξυστα απο μπροστα μου, ενω θα μπορουσε να παει κι απο τον διπλα διαδρομο. Πιστευετε οτι το εκανε επιτηδες για να την προσεξω ισως? Αυτα που περιγραφω με τα χαμογελα , το περασμα, κλπ ειναι σημαδια ενδιαφέροντος και περιμενει να το προχωρήσω παραπερα ή εντάσσονται στην απλη ευγενεια του υπαλλήλου προς τον πελατη? Δεν ξερω τι να κανω ? Μηπως θελει να παει σιγα σιγα για να δει τι θα κανω κι εγω?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Εσένα σ΄σρέσει η κοπέλα; Αν σου αρέσει κάνε ότι είναι να κάνεις και βλέπεις... Με τόση υπερανάλυση αναστέλεις τη δράση!! Στην τελική ακόμη κι αν δεν ενδιαφέρεται δεν χάθηκε κι ο κόσμος!

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    7
    Τι εννοεις να κανω οτι ειναι να κανω? Να παω ετσι απλα και να της πω "ξερεις μου αρεσεις"? Κι αν πει οχι ή αντιδρασει αρνητικα, πως θα παω ξανα εκει να με εξυπηρετησει ? Καλα οχι οτι θα προσβληθει, το αντίθετο μαλλον, αλλα πριν κανω οτι ειναι να κανω, καλυτερα δεν θα ειναι να ερμηνευσω σωστα την συμπεριφορά της, που περιγραφω, ωστε να ξερω τι να κανω και να κινηθω σωστα? Επειδη με μπερδευει η συμπεριφορά της, γι' αυτο ρωταω να μου πειτε την γνωμη σας οι πιο εμπειροι, αν καταλαβαινετε, για να καταλαβω κι εγω τι θελει, αν θελει κατι και να προχωρησω αναλογα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Chris M. View Post
    Τι εννοεις να κανω οτι ειναι να κανω? Να παω ετσι απλα και να της πω "ξερεις μου αρεσεις"? Κι αν πει οχι ή αντιδρασει αρνητικα, πως θα παω ξανα εκει να με εξυπηρετησει ? Καλα οχι οτι θα προσβληθει, το αντίθετο μαλλον, αλλα πριν κανω οτι ειναι να κανω, καλυτερα δεν θα ειναι να ερμηνευσω σωστα την συμπεριφορά της, που περιγραφω, ωστε να ξερω τι να κανω και να κινηθω σωστα? Επειδη με μπερδευει η συμπεριφορά της, γι' αυτο ρωταω να μου πειτε την γνωμη σας οι πιο εμπειροι, αν καταλαβαινετε, για να καταλαβω κι εγω τι θελει, αν θελει κατι και να προχωρησω αναλογα.
    απο τα τελευταια που μας ειπες, το συμπερασμα ειναι οτι δεν ειναι θυμωμενη μαζι σου, ουτε σε αποφευγει.
    κανενα αλλο συμπερασμα δεν μπορει να βγει, οσο και να το συζηταμε
    μπορει να ειναι απλα επαγγελματικη και ευγενικη, μπορει και κατι παραπανω.
    ΑΠΛΑ
    εσυ προσπαθεις να εκμαιευσεις με το ζορι συμπερασματα που δεν προκυπτουν, για να μην σπασεις αυγα.
    για να μην κανεις καποια κινηση δλδ και εκτεθεις.
    και 10 χρονια να το συζηταμε, δεν βγαινει τετοιο συμπερασμα.
    για να δεις αν γουσταρει η οχι, πρεπει να κανεις μια πιο συγκεκριμενη κινηση απο τις ευγενειες.
    αυτη τι πραγμα να πηγαινει "αργα"???
    τπτ δεν πηγαινει. απλα ειναι ευγενικη.
    εσυ πρεπει να κανεις κινηση. περιμενεις να σου κανει προταση να βγειτε?
    νομιζω οτι ακομα κι αν γουσταρει, ειναι πολυ ΠΟΛΥ απιθανο το να το κανει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Συμφωνώ με Remedy- συμπέρασμα έτσι δε βγαίνει. Να της προτείνεις έξοδο.

    Βρες κάτι που σ αρέσει, μια συναυλία πχ, ένα σινεμά, και πρότεινέ της να πάτε μαζί. Απλά και όμορφα. Ούτε σ ερωτεύτηκα, ούτε τπτ. Μην τη ζορίσεις.
    Το πολύ-πολύ να σου πει όχι.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εγω θα σου λεγα να μην της προτείνεις έξοδο, μην της λες κατι αλλο. Είναι πολυ δύσκολο σ αυτο το πλαίσιο να γίνει κατι και μετα δεν θα μπορείς να ξαναπάς εκει.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Νεολαία είναι άχρηστοι ή είναι ιδέα μου;
    By elis in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 110
    Last Post: 30-09-2023, 23:08
  2. ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ.......
    By Aerozol in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 30
    Last Post: 13-12-2018, 18:10
  3. είναι ιδέα μου ;
    By troxia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 42
    Last Post: 19-12-2015, 08:55
  4. Αυτοκτονία-Για μένα είναι λύση!
    By ola_maura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 24-10-2011, 01:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •