Σημαδια υποτροπης?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Σημαδια υποτροπης?

    Εχω κατι μηνες που δεν κοιμαμαι τα βραδια,εχω αυπνιες και κοιμαμαι τα ξημερωματα μεχρι τις 6 το απογευμα.Επισης δεν εχω καλη μνημη και συγκεντρωση ειδικα καθολου.Εχω πολυ αγχος ειδικα για το μελλον και πως θα ζησω.Δεν εχω αλλαξει φαρμακα και τα παιρνω κανονικα.
    Ειναι αυτα σημαδια υποτροπης?Γενικα νιωθω καλα παντως εκτος απο τον υπνο και αυτα που ανεφερα παραπανω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    συζητησετο με το γιατρο σου... και μενα με ειχαν πιασει αυπνιες παλια και μια φορα που πηγα στο γιατρο νομιζε οτι ειχα σταματησει να παιρνω τα φαρμακα μου ειμουν ψιλοχαλια μια περιοδο, κανε γυμναστικη να κουραζεις το σωμα σου να κοιμασε μετα κανονικα,,,,,,,,,
    εγω εκτος απο οτι δουλευω τα πρωινα χειρονακτικα σε μελισσες και ελιες πηγαινω και τα απογευματα δυο ωρες ποδηλασια
    ειναι φυσικο να εχουμε αγχος για το πως θα ζησουμε και εγω εχω αγχος με την ανεργια και ολλη τη κατασταση

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Αν σου ήρθε ξαφνικα ενω κοιμοσουν κανονικά κ αισθάνεσαι να μειώνεται η συγκεντρωση σου κ η λειτουργικότητα προτείνω να ενημερωσεις άμεσα τον γιατρό.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κι εγώ συμφωνώ πρέπει να κουράζεσαι σωματικά αν θεσ να δεις προκοπή αυτό σας λέω τόσο καιρό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.Οχι δεν μου ηρθε ξαφνικα εγω απλα σκεφτομαι πως και να ξυπνησω νωρις δεν θα χω τι να κανω και ξενυχταω.Απλα μαλλον συνηθισε τωρα ο οργανισμος μου και δεν με πιανει υπνος το βραδυ.Συγκεντρωση δεν εχω καλη εδω και κατι χρονια.
    Δεν κουραζομαι σωματικα καθολου αυτο ειναι αληθεια.Δουλεια δεν εχω και εχω εντονο αγχος πως θα ζησω,πολυ ομως.Απλα ανυσηχω για υποτροπη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Ο ύπνος είναι βασικός για την ανάρρωσή πάντως. Οποτε προσπάθησε να βρεις ασχολιες για να κουραζεσαι
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Σε ποσοστό 15% οι προσλήψεις ΑμεΑ στο Δημόσιο

    http://www.aftodioikisi.gr/dimosio/s...a-sto-dimosio/

    Μιχαλη τσεκαρε αυτο..

    Λεει οτι το 15% των προσληψεων στο δημοσιο θα ειναι για ΑΜΕΑ κ για νοητικες ασθενειες θελει 50% αναπηρια μονο απο οτι καταλαβα.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ρε παιδιά θα σας πω την ιστορία μου πήγα στο γιατρό πριν δέκα χρόνια και μου λέει θα πάρεις φάρμακα του λέω εντάξει μέχρι τότε όσοι παίρναν φάρμακα δε δούλευαν για ψύχωση πάντα μιλάω και του λέω μεγάλε δεν παίζει έχω οικονομικό πρόβλημα πρέπει να δουλεύω συνέχισα τη ζωή μου κανονικά κ λέω θα κάνω ότι μπορώ είδα τέλος πάντων τι μπορώ να κάνω από αθλητισμό πάντα γιατί η δουλειά είναι τέτοια σωματική κ είδα ότι μπορώ να πάρω μερικά συμπληρώματα δεν παθαινεισ τίποτα ότι κ να κανεισ πέρα από ψυχοσωματικα δηλαδή άμα δουλευεισ στον ήλιο μετά από χρόνια παθαινεισ κάτι ζαλάδες κλπ αλλά αυτά τα έχουν όλοι οι αγρότες μην είστε φλωροι σηκωθείτε από το καναπέ λίγο γυμναστική κι ένα συμπληρωματακι και σε δύο τρία χρόνια θα είναι σα να μην παίρνεις φάρμακα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @μιχαλη ψαξε το δε θελω να σε τρομαξω αλλα κατι τετοια μην περιμενεις και πολυ γιατι ταλαιπωρουν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Εγώ έχω διαπιστώσει οτι στα δικαιώματα είμαστε στο περιθώριο των αμεα.
    Δεν είδα κάτι για ψυχικές παθήσεις.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Τώρα διάβασα κ πιο κάτω κ είμαστε νομιζω μέσα.
    Δημιουργεί ασάφεια αυτό που λέει οτι μπορεί να μπει κάποιο μέλος της οικογένειας,μονο ενα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Φιλε maus ευχαριστω πολυ για το αρθρο.Ομως δεν καταλαβα απλα με αιτηση θα γινονται οι προσληψεις ή με γραπτο διαγωνισμο?Δεν διευκρινιζει.
    Βασικα εγω δεν εχω περασει επιτροπη ΚΕΠΑ ακομα και πιστευω πως αν περνουσα θα μου δινανε 50% περιπου αναπηρια ή και πιο κατω,παντως οχι παραπανω νομιζω εγω.
    Μακαρι να υλοποιηθει αυτος ο νομος και τοτε θα εχω σιγουρα εναν λογο να περασω επιτροπη γιατι σκεφτομαι πως αν περασω επιτροπη δεν θα μπορω να βρω δουλεια πουθενα μετα γι αυτο και δεν περασα ακομη,
    Αν περασω επιτροπη σε ποσο καιρο σε εξεταζουν και σε ποσο καιρο βγαινουν τα αποτελεσματα,γνωριζει κανεις?
    Παντως maus μου δωσες μια ανασα με αυτη σου την δημοσιευση.Και παλι ευχαριστω.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Κ γω δεν είμαι για αναπηρία τώρα που δεν έχω συμπτωματα.Δεν μπορω να το αποδείξω κ εύκολα καθώς δεν νοσηλευτικά.

    Προσπαθώ να μένω ενεργός μπας κ διεκδίκησε κάτι αλλά είναι σαν να ανταγωνίζονται έμπειρους μαραθωνοδρόμους κ γω να είμαι αγυμναστος.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ρε Μιχάλη ανάλογα τη θέση με τα τυπικά σου προσόντα βαθμός απολυτηρίου για υποχρεωτικής εκπαίδευσης κ βαθμό πτυχίου για πανεπιστημιακής εκπαίδευσης τυχόν εμπειρία παίρνει μόρια αν έχεις πτυχίο κανεισ παντού αν δεν έχεις μόνο υποχρεωτικής εκπαίδευσης πήγαινε σε ένα ΟΑΕΔ κ ρώτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Να πας να ρωτήσεις πώς βγάζει κάρτα ΑΜΕΑ ο ΟΑΕΔ κουνήσου επιτέλους
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σημαδια..
    By crazyelena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 30-01-2016, 20:38
  2. αποριες για abilify κ υποψιες υποτροπης
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 23-04-2013, 18:27
  3. Πιστεύετε στα σημάδια;
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 07-05-2012, 22:01
  4. Σημάδια αγάπης..
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 07-09-2008, 17:14
  5. πως άρχισαν τα σημάδια της μανίας
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-2007, 19:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •