Εκτακτες Συστολες θυροειδης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    32

    Εκτακτες Συστολες θυροειδης

    Καλησπερα σας για λιγο καιρο παρακουλουθω αυτο το φορουμ μετα που με επιασαν ολα τα ψυχοσωματικα μου.
    Λοιπον ειμαι 24αρων ενα βραδυ λοιπον καθομουνα στο καναπε αραχτος η κοπελα μ κοιμοτανε και νιωθω ενα βυθισμα ενα υλλιγγο ενα κενο σαν να ηρθε το τελος μου σαν να σταματησε η καρδια μ, δεν μπορουσα να κατσω σε ενα σημειο πηγαινα πανω κατω, πηγα στα εκτακτα μου κανουν καρδιογραφημα ολα μου ειπαν ενταξει και οτι προκειται για ανχος μιας και ειμαι κλειστος χαρακτηρας και τα κραταω ολα μεσα μ απο οσο με θυμαμαι ειμαι με ανχος και τωρα αυτη την εποχη πολυ παραπανω λογο της δουλειας μου, εκανα την επομενη εξετασεις αιματος ολα ενταξει εκανα υπερυχο θυροειδους ειχα TSH 5 ανεβασμενη μ ειπε, λοιπον μου εδωσε medythyrox levothyroxine 50ara την επομενη εκανα και τριπλεξ και με απορια ο γιατρος με ρωτουσε γιστι εχεις ανχος επειδει ειχα ταχυκαρδια τι να του εξηγησω και αυτουνου... Ολα βγηκαν ενταξει λεςι δεν εχεις τιποτα ολα ελευθερα ειναι, την επομενη μερα με πιανει ενα μουδιασμα ενα πονος στο στηθος και με επιασε παλι ξαναπηγα στα εκτακτα παλι τιποτα....
    Η γιατρος μ ειπε μπορει να στα προκαλει το φαρμακο μιας και κανει τετοιες παρενεργεις μ λεει μξν ανχονεσαι, ειχα 18 πιεση τοτε μ εδωσε ενα ζαναξ και χαλαρωσα και κοιμηθικα.
    Ωστοσο περνουσαν οι μερες και αρχησε η πιεση μ να ανεβαινει ραγδαια 15,17,19 ωστοσο ημουν υποτασικος και δεν αντεχω καθολου με πιανουν και κρισεις πανικου με πιεση και νομιζω οτι θα παθω εγκεφαλικο η κατι αλλο κακο ωστοσο καταλαβαινω και τη καρδια να ζοριζεται και ολο το σωμα μου.
    ΞΑΝΑπηγα στα εκτακτα (στο τελος λεω θα με περασουν για τρελο) για πιεση αυτη τη φορα γιστι δε τη παλευα μ μετραει μ λεει 18 μ δινει ζαναξ παλι και μ λεει οτι ολο αυτο δημιουργητε απο το φαρμακο μεχρι να ρυθμιστει ο θυροειδης μ λεει μην ανχονεσαι και 22 να πας δε παθαινεις τπτ.....(δεν τον πιστεψα ασφαλως)
    Της προηγουμενες μερες ημουν αθηνα για 4 μερες ετσι για να ξεσκασω πιστευοντας οτι θα ξεφυφει το μυαλο μ απο ολο αυτο αλλα γινομουν χειροτερα μερα με τη μερα ψυχολογικα και ψυχοσωματικα, κομμαρες,υποθερμια,πονοκεφ αλος,εκτακτςς συστολες,κρισεις πανικου,δυςπνοιες,τρομερη εφιδρωση,μουδιασματα και πιεση, μπηκα στο φαυλο κυκλο του ιντερνετ και θα καταντησω να εχω αρρψστοφοβια γιστι οτι και να βαλεις θα στο βγαλει σε ΚΑΡΚΙΝΟ....... Εψαξα λιγο παραπανω και ισως φταιει η ορμονη levothyroxine για καποιο λογο μ εκανε αλλεργια μ ειπε η γιατρος σταματησε την και ελα απο δω οταν γτρησεις ετσι και εκανα θα παω αυριο.
    Ημασταν για καφε λοιπον και εκει που ημουν χαλαρος παθαινω εκτακτη χεστηκα πανω μ λεψ τωρα παει πεθανα, μ περναει με ξαναπιανουν δυο με τρεις στο καπακι εκει ειναι που ταπαιξα τελειως, μπαινω στο μετρο και με πιανουν μουδιασματα,δυςπνοια,πονος στο στηθος,πονος στη καρδια,σουβλιες στη πλατη λες και παθαινα εμφραγμα παλι τα κανα πανω μου, προσπαθησα να περνω ανασες σωστες καθως σκευτομουν τα κσρδιογραφηματα και το τριπλεξ και οτι ημουν καλα δεν κρατησε πολυ μου εφυγε σε 2,3 λεπτα επειδει το κουλαρα.
    Γενικα παθαινω αρρυθμιες πιο πολυ στον υπνο μου νιωθω οτι βυθιζομαι και πεταγομαι απευθιας, και γενικα φοβαμαι τον θανατο μετα απο αυτο π εγινε πιστευβ οτι αμα κοιμηθω δε θα ξανασηκωθω και θα απογοητευσω τους γυρω μου και δε θα προλαβω να κανω τα σχεδια που εχω οργανωση στη ζωη μου. Επισης να συμπηρωσω οτι ειχε κανει ανοιχτης καρδιας ο πατερας μ πριν 1 χρονο( τριπλο μπαιπας) και ειχα περασει πολυ ασχημα ψυχολογικα.
    Αυτα.... Συγνωμη για το μακρυ ποστ απλα ηθελα να τα βγαλω απο μεσα μου.
    Σας ευχαριστω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288
    Quote Originally Posted by Kst View Post
    Καλησπερα σας για λιγο καιρο παρακουλουθω αυτο το φορουμ μετα που με επιασαν ολα τα ψυχοσωματικα μου.
    Λοιπον ειμαι 24αρων ενα βραδυ λοιπον καθομουνα στο καναπε αραχτος η κοπελα μ κοιμοτανε και νιωθω ενα βυθισμα ενα υλλιγγο ενα κενο σαν να ηρθε το τελος μου σαν να σταματησε η καρδια μ, δεν μπορουσα να κατσω σε ενα σημειο πηγαινα πανω κατω, πηγα στα εκτακτα μου κανουν καρδιογραφημα ολα μου ειπαν ενταξει και οτι προκειται για ανχος μιας και ειμαι κλειστος χαρακτηρας και τα κραταω ολα μεσα μ απο οσο με θυμαμαι ειμαι με ανχος και τωρα αυτη την εποχη πολυ παραπανω λογο της δουλειας μου, εκανα την επομενη εξετασεις αιματος ολα ενταξει εκανα υπερυχο θυροειδους ειχα TSH 5 ανεβασμενη μ ειπε, λοιπον μου εδωσε medythyrox levothyroxine 50ara την επομενη εκανα και τριπλεξ και με απορια ο γιατρος με ρωτουσε γιστι εχεις ανχος επειδει ειχα ταχυκαρδια τι να του εξηγησω και αυτουνου... Ολα βγηκαν ενταξει λεςι δεν εχεις τιποτα ολα ελευθερα ειναι, την επομενη μερα με πιανει ενα μουδιασμα ενα πονος στο στηθος και με επιασε παλι ξαναπηγα στα εκτακτα παλι τιποτα....
    Η γιατρος μ ειπε μπορει να στα προκαλει το φαρμακο μιας και κανει τετοιες παρενεργεις μ λεει μξν ανχονεσαι, ειχα 18 πιεση τοτε μ εδωσε ενα ζαναξ και χαλαρωσα και κοιμηθικα.
    Ωστοσο περνουσαν οι μερες και αρχησε η πιεση μ να ανεβαινει ραγδαια 15,17,19 ωστοσο ημουν υποτασικος και δεν αντεχω καθολου με πιανουν και κρισεις πανικου με πιεση και νομιζω οτι θα παθω εγκεφαλικο η κατι αλλο κακο ωστοσο καταλαβαινω και τη καρδια να ζοριζεται και ολο το σωμα μου.
    ΞΑΝΑπηγα στα εκτακτα (στο τελος λεω θα με περασουν για τρελο) για πιεση αυτη τη φορα γιστι δε τη παλευα μ μετραει μ λεει 18 μ δινει ζαναξ παλι και μ λεει οτι ολο αυτο δημιουργητε απο το φαρμακο μεχρι να ρυθμιστει ο θυροειδης μ λεει μην ανχονεσαι και 22 να πας δε παθαινεις τπτ.....(δεν τον πιστεψα ασφαλως)
    Της προηγουμενες μερες ημουν αθηνα για 4 μερες ετσι για να ξεσκασω πιστευοντας οτι θα ξεφυφει το μυαλο μ απο ολο αυτο αλλα γινομουν χειροτερα μερα με τη μερα ψυχολογικα και ψυχοσωματικα, κομμαρες,υποθερμια,πονοκεφ αλος,εκτακτςς συστολες,κρισεις πανικου,δυςπνοιες,τρομερη εφιδρωση,μουδιασματα και πιεση, μπηκα στο φαυλο κυκλο του ιντερνετ και θα καταντησω να εχω αρρψστοφοβια γιστι οτι και να βαλεις θα στο βγαλει σε ΚΑΡΚΙΝΟ....... Εψαξα λιγο παραπανω και ισως φταιει η ορμονη levothyroxine για καποιο λογο μ εκανε αλλεργια μ ειπε η γιατρος σταματησε την και ελα απο δω οταν γτρησεις ετσι και εκανα θα παω αυριο.
    Ημασταν για καφε λοιπον και εκει που ημουν χαλαρος παθαινω εκτακτη χεστηκα πανω μ λεψ τωρα παει πεθανα, μ περναει με ξαναπιανουν δυο με τρεις στο καπακι εκει ειναι που ταπαιξα τελειως, μπαινω στο μετρο και με πιανουν μουδιασματα,δυςπνοια,πονος στο στηθος,πονος στη καρδια,σουβλιες στη πλατη λες και παθαινα εμφραγμα παλι τα κανα πανω μου, προσπαθησα να περνω ανασες σωστες καθως σκευτομουν τα κσρδιογραφηματα και το τριπλεξ και οτι ημουν καλα δεν κρατησε πολυ μου εφυγε σε 2,3 λεπτα επειδει το κουλαρα.
    Γενικα παθαινω αρρυθμιες πιο πολυ στον υπνο μου νιωθω οτι βυθιζομαι και πεταγομαι απευθιας, και γενικα φοβαμαι τον θανατο μετα απο αυτο π εγινε πιστευβ οτι αμα κοιμηθω δε θα ξανασηκωθω και θα απογοητευσω τους γυρω μου και δε θα προλαβω να κανω τα σχεδια που εχω οργανωση στη ζωη μου. Επισης να συμπηρωσω οτι ειχε κανει ανοιχτης καρδιας ο πατερας μ πριν 1 χρονο( τριπλο μπαιπας) και ειχα περασει πολυ ασχημα ψυχολογικα.
    Αυτα.... Συγνωμη για το μακρυ ποστ απλα ηθελα να τα βγαλω απο μεσα μου.
    Σας ευχαριστω.
    Aν σου ενεφεραν οτι ολα αυτα τα συμπτωματα ειναι κρισεις πανικου δεν θα σε βοηθουσε να δεις καποιον ειδικο σε αυτο;

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    32
    Σε ευχαριστω για την απαντηση σου, η αληθεια ειναι οτι εχω μια φιλη ψυχολογο και μ εχει πει να αρχησω εχουμε μιλησει λιγο και ενιωσα λιγο καλυτερα, απλα θελω να το φρεναρω ενα δυο μηνες να δω ισως μπορεσω να το καταφερω μονος μου που πραγμα δυσκολο πιστευω. Πριν μερικες μερες ειχα παθει και αποπγραγματοποιηση λες και ημουν σε βιντεο γκειμ και απο τι διαβασα ειναι αμυνα του οργανισμου. Ωστοσο αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι ειχα πει του καρδιολογου που μ εκανε το τριπλεξ οτι παθαινω εκακτες και μ λεει, εκτακτες αποκλιεται να παθαινεις.... Εκει κολλησε το μυαλο μ και τι μπορει να ειναι αυτο ας πουμε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by Kst View Post
    Σε ευχαριστω για την απαντηση σου, η αληθεια ειναι οτι εχω μια φιλη ψυχολογο και μ εχει πει να αρχησω εχουμε μιλησει λιγο και ενιωσα λιγο καλυτερα, απλα θελω να το φρεναρω ενα δυο μηνες να δω ισως μπορεσω να το καταφερω μονος μου που πραγμα δυσκολο πιστευω. Πριν μερικες μερες ειχα παθει και αποπγραγματοποιηση λες και ημουν σε βιντεο γκειμ και απο τι διαβασα ειναι αμυνα του οργανισμου. Ωστοσο αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι ειχα πει του καρδιολογου που μ εκανε το τριπλεξ οτι παθαινω εκακτες και μ λεει, εκτακτες αποκλιεται να παθαινεις.... Εκει κολλησε το μυαλο μ και τι μπορει να ειναι αυτο ας πουμε.
    Όσο πιο γρήγορα ξεκινήσεις να περνεις ψυχολογική βοήθειά τόσο καλύτερα θα είναι για εσένα. Εγώ είχα ένα εξάμηνο που κάθε εβδομάδα ήμουν στον καρδιολόγο μου. Μου έκανε ότι εξέταση μπορούσε να μου κάνει και πάντα μου έλεγε "σου κάνω και αυτήν την εξέταση μόνο και μόνο για να πιστέψεις ότι δεν έχεις τίποτα". Αν όλον αυτόν τον καιρό έκανα ψυχοθεραπεία τώρα μπορεί να ήμουν καλά. Επίσης έχω φίλο που παλεύει 10 χρόνια με αυτήν την μαλακια. Το ίδιο και αυτός, πέρασε από όλους τους γιατρούς του νόμου. Πέντε χρόνια μετά του γύρισε σε ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή. Και έπρεπε να περάσουν αλλά πέντε χρόνια για να ζητήσει βοήθεια. Δέκα χρόνια πεταμένα στα σκουπίδια δηλαδή. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να εμπιστευτείς τους γιατρούς σου και τις απεικονιστηκες εξετάσεις που σου έγιναν και να αναζητήσεις βοήθεια εκεί που πραγματικά πρέπει. Στην τελική η ψυχοθεραπεία μόνο καλό μπορεί να κάνει ακόμα και σε κάποιον που δεν δείχνει να την έχει ανάγκη.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    32
    Σευχαριστω Γιωργο για την απαντηση σου πιστευω και γω κατα βαθος οτι αυτο ειναι το σωστο που πρεπει να κανω, και αυτη τη στιγμη που σου γραφω πιστευω οτι θα παθω ανακοπη και οντως με εχει παει πολυ πισω ολο αυτο το θεμα και εχω κουρασει και την κοπελα μου και τους δικους μου, αν δε κανω κατι πιστευω θα χασω και αυτους που αγαπω φιλους κοπελα κλτπ.... Και δεν νομιζω να φυγει και απο μονο του, αν ηταν μονο οι εκτακτες ισως και να το παλευα απλα ειναι και οι φοβοι που εχουν δημιουργηθει και γινεται ολο αυτο, και ειναι και το στομαχι μ αστα να πανε ολο αυτο το καιρο με το αγχος φουσκωματα με το παραμικρο.....
    Σευχαριστω και παλι.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    32
    Σημερα πηγα σε μια αλλη καρδιολογο και της εδειξα τις εξετασεις, ημουν πολυ τυχερος γιατι ενα ραντεβου για χολτερ δεν ειχε παει και το εδωσε εμενα, το επομενο ραντεβιυ θα ηταν μετα το μαιο.... Θα κοιμηθω καλωδιομενος σημερα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by Kst View Post
    Σημερα πηγα σε μια αλλη καρδιολογο και της εδειξα τις εξετασεις, ημουν πολυ τυχερος γιατι ενα ραντεβου για χολτερ δεν ειχε παει και το εδωσε εμενα, το επομενο ραντεβιυ θα ηταν μετα το μαιο.... Θα κοιμηθω καλωδιομενος σημερα.
    Το holder ήταν το τελευταίο πράγμα που έκανα. Δύσκολο να του ξεφύγει κάτι. Απ' όταν το έκανα μου "πέρασαν" ως δια μαγείας η αρρυθμίες,η τουλάχιστον σταμάτησα να τις νιώθω, οπότε και να με απασχολούν. Γενικά η αρρυθμίες ως επί το πλείστον δεν είναι επικίνδυνες. Ένα παιδί πρόσφατα έβαλε holder το οποίο μέτρησε μέσα σε 24 ώρες περίπου 7000 έκτακτες. Ο γιατρός του του έδωσε 1 χάπι να πίνει για ένα μήνα 1 τέταρτο το πρωί και άλλο τόσο το βράδυ. Μισο χάπι την ημέρα, τόσο απλά. Εμένα πάντως να ξέρεις με βοήθησε πολύ ο διαλογισμός. Δεν πίστευα ποτέ σε αυτά αλλά μια μέρα που ήμουν εντελώς χάλια μια φίλη μου έδειξε μια άσκηση και μετά από λίγη ώρα ήμουν πολύ πολύ καλητερα. Ψάξτο.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    32
    Εβγαλα το χοτλερ εριξε μια γρηγορη ματια η καρδιολογος μου ειπε οτι δεν ειδε αρυθμιες η εκτακτες τωρα δε ξερω τι να πω.... Αν και μου φανηκε οτι ενιωσα.... Βρηκε λεει μια βραδυκσρδια το πρωι αλλα κοιμομουν αρα μ λεει λογικο βρσδυκαρδια θα εννοει κανα 50 παλμους γτ εχω 59-60 χαλαρος. Οσο για διαλογισμο εκανα παλια γιστι με ειχε βαρεσει παλι το ανχος στο κεφαλι μου φενοταν οτι κουνουσε ολοκληρο το κρεβατι... Εβαζα Ζεν μιουσικ και χαλαρονα μου φενεται πρεπει να ξανα αρχησω.. Θενκ κιου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by Kst View Post
    Εβγαλα το χοτλερ εριξε μια γρηγορη ματια η καρδιολογος μου ειπε οτι δεν ειδε αρυθμιες η εκτακτες τωρα δε ξερω τι να πω.... Αν και μου φανηκε οτι ενιωσα.... Βρηκε λεει μια βραδυκσρδια το πρωι αλλα κοιμομουν αρα μ λεει λογικο βρσδυκαρδια θα εννοει κανα 50 παλμους γτ εχω 59-60 χαλαρος. Οσο για διαλογισμο εκανα παλια γιστι με ειχε βαρεσει παλι το ανχος στο κεφαλι μου φενοταν οτι κουνουσε ολοκληρο το κρεβατι... Εβαζα Ζεν μιουσικ και χαλαρονα μου φενεται πρεπει να ξανα αρχησω.. Θενκ κιου.
    Μπράβο ρε φίλε! Πολύ χάρηκα! Τώρα βγάλε τις κακές σκέψεις από το κεφάλι να κάνεις Πάσχα ήρεμος.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    32
    Σε ευχαριστω Τζορτζ εσυ εισαι καλυτερα? Νομιζω οτι καπου ειδα στο φορουμ οτι ειχες τετοια ψιλοθεματακια(ψυχοσωματικ� �) με τη καρδια πρεπει να αγκαλιασουμε της φοβιες μας και να της ακουσουμε και να μην αντιστεκομαστε, θα προσπαθησω να κλεισω συνεδρια σε εναν ψυχολογο στο νοσοκομειο γιατι για ιδιωτη δεν μπορω να αντεξω το χρηματικο ποσο, ενα μηνα τωρα αρχιζω και αναρωτιεμαι οτι ισως δεν ειναι μονο η καρδια το θεμα αλλα και αλλα πραγματα στην καθημερινοτητα που μου φενοντουσαν φυσιολογικα με το μυαλο... Ισως ειναι... δεν ξερω απλα θελει βαθυτερη ερευνα.Δεν μπορω να βγαλω πορισμα μονος μου απλα πιστευω τα τελευταια χρονια μπορει να εχω και ανχοδη δισταραχη και να μην το εχω καταλαβει καθολου γιατι ειχα συνηθησει να ζω με αυτο.
    Ευχαριστω και παλι.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Η δική μου περίπτωση φίλε είναι ανίατη. Όλη μέρα κάθε μέρα το μυαλό μου είναι στον θώρακα μου. Δεν υπάρχει εξέταση που να μην έκανα. Πάω σε δύο καρδιολόγος ταυτόχρονα. Όλο μου λένε ότι δεν έχω τίποτα και όλο χάλια είμαι. Ταχυπαλμιες συνεχώς και πολύ εύκολη κόπωση. Ένα χρόνο τώρα δεν στρωνο με τίποτα. Και όλες η εξετάσεις βέβαια πεντακάθαρες. Ακτίνες θωρακος, αιματολογικες, υπεριχοι κ. τ. λ. π. Πάω σε ψυχολόγο εδώ και δύο εβδομάδες. Τον ρώτησα αν είμαι για δέσιμο και αυτός γέλασε και μου είπε ότι είμαι απλά μπλοκαρισμενος. Ακούς; μπλοκαρισμενος! Και τουλαχιστον δύο φορές την ημέρα μου έρχεται να πέσω κάτω! Τέλος πάντων, όλα περαστικά είναι και όλα έχουν να μας διδάξουν κάτι. Εύχομαι να ηρεμισης από εδώ και πέρα και όλο αυτό να ήταν απλά το ταρακουνημα που χρειαζοσουν για να απωβαλλεις το άγχος από την ζωή σου. Να είσαι πάντα καλά και καλό Πάσχα ολόψυχα,!

  12. #12
    Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    32
    Για καποιο λογο δεν γραφτηκαν αυτα που ηθελα να γραψω, λοιπον ηθελα να πω οτι τον τελευταιο μηνα ξεσκαλιζω λιγο το ψυζολογικο μου κοσμο και δεν ξερω αν ο τροπος που σκευτομαι ειναι σωστος δε μππρω να ξερω γιατι εχω μεγαλωσει με αυτο αν σκευτομαι διαφορετικα δεν γνωριζω θα πρεπει να οαω σε κανενα ψυχολογο στο νοσοκομειο γατι δεν μπορω να πληρωνω ιδιοτικο γιατρο καθε εβδομαδα.
    Σου ευχομαι καλο πασχα μια σιγουρη λυση ειναι η εξαντλιτικη γυμναστικη γισ να ηρεμη λιγο το μυαλο μας!!!!
    Καλο Πασχα.

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές και φόβος
    By Vicky24 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 31
    Last Post: 12-11-2020, 18:00
  2. εκτακτες συστολες
    By george271185 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2014, 19:40
  3. Έκτακτες συστολές/Βραδυκαρδία
    By Inked in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 23-12-2013, 17:59
  4. Εκτακτες συστολες- Αρρυθμιες
    By vlaovic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 21-12-2012, 02:55
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •