Καλησπέρα άσχημο πράγμα αυτό που περνάμε.είμαι 20 χρονών και πάντα είχα άγχος βέβαια δεν το καταλάβαινα είμαι ενα παιδί που γυμναζομαι κάνω σπορ μου αρέσουν τα ταξίδια γενικά αρκετά πράγματα.Πριν 5μήνες μου ήρθε το χαρτί του στρατού βέβαια δεν είχα πρόβλημα το περίμενα αλλά όχι έτσι το περίμενα αλλιώς ξεκίνησα πήγα πρώτη μέρα κουράστηκα αλλά αλλά όλα καλά όλα ξεκίνησαν από την δεύτερη μέρα πρώτη κρίση πανικού από τις χειρότερες στιγμές τις ζωής μου ξυπνάω και δεν ήξερα τι μου συμβαίνει νόμιζα οτι θα πεθάνω ταχυπαλμία δεν μπορούσα να αναπνεύσω φόβος κρύος ιδρώτας κτλ. Απο εκείνη την μέρα ξεκίνησε ο εφιάλτης ξανά και ξανά άγχος πολύ πέρασαν με τα χίλια ζόρια η 20 μέρες αα και κάτι ακόμα περίμενα να έρθει η μετάθεση για να πάω κοντά στο σπίτι μου και τελικά με έστειλαν σε άλλο μέρος παω σπίτι μου στην άδεια εννοείτε πήγα στους γιατρούς έχω κάνει πάρα πολλές εξετάσεις και άρχισα να το ψάχνω καταλάβα τι ήταν και λέω τουλάχιστον δεν έχω κάτι παθολογικό.Αλλά όλο και χειροτερεύαν τα πράγματα διάβασα βιβλία και τουλάχιστον κατάφερα να περιορίσω τις κρίσεις πανικού αλλά ξεκίνησαν τα ψυχοσωματικά και για όσους το έχουν περάσει καταλαβαίνουν τσιμπήματα ταχυπαλμίες πόνοι μούδιασματα πονοκέφαλος ζαλάδα αστάθεια και αλλά πολλά.έχω καταλάβει τι είναι αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ πως είναι δυνατόν να γίνονται όλα αυτά από το άγχος είναι απίστευτο όσο είμαι μέσα στο στρατόπεδο όλο αφτο σκέφτομαι οτι θα πεθάνω ότι κάτι έχω όταν περνώ άδεια και πάω και βρίσκω τους φίλους μου είναι λιγο καλύτερα αλλά έχω σταματήσει να κάνω πράγματα γιατί φοβάμαι ένα από αυτά το ψαροντουφεκο γιατί σκέφτομαι ότι από το κρύο τις θάλασσας μπορεί να πάθω ανακοπεί.Και δεν το έχω πει σε κανέναν δείχνω εντάξει στους άλλους αλλά εγώ είμαι στα χειρότερα μου σκέφτομαι να δω κάποια στιγμή έναν ειδικό μήπως με βοηθήσει και ξέρω οτι αυτό είναι το σωστό αλλά προσπαθώ να κάνω υπομονή μέχρι να περάσει όλο αυτό.καλύτερα να σταματήσω γιατί μπορώ να μιλάω για ώρες και για αλλά πολλά που έχω πάθει από όλο αυτό. σας κούρασα και ζητώ συγγνώμη αλλά όσοι περνάν κάτι παρόμοιο θα καταλάβουν ελπίζω τα καλύτερα για όλους μας και να θυμάστε να χαμογελάτε να περνάτε όσο το δυνατόν καλύτερα γιατι YOU ONLY LIVE ONCE❤