Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να σου δωσω και μια αλλη εκδοχη που βλεπω πιο συχνα, απο αυτην που λες.
    εβαλε 3ο στη σχεση ΕΠΕΙΔΗ ειναι ανασφαλης και ο 1ος της χειροτερευε την ανασφαλεια με την ανεση του και δεν την διαβεβαιωνε για τα "πραγματα" που λες. (πιθανον για το οτι θα την παντρευτει)
    με το σιγουρακι οτι ο 3ος ειναι τρελος και παλαβος μαζι της και θα τον εχει καβαντζα αν χωρισει, λειτουργησε πιο χαλαρα στην σχεση της και μετα απο λιγο καιρο , αποφασισε να μεινει πιο συνειδητα εκει, ελπιζοντας οτι θα ερθουν τα πολυποθητα "πραγματα" και θα ησυχασει...

    δεν ερωτευτηκε, την ανασφαλεια της προσπαθει να καλυψει και να επιβεβαιωθει.
    αν ερωτευτηκε καποιον που βλεπει ξεκαθαρα οτι την θελει και θελει αποκλειστικη σχεση μαζι της, γιατι να δειλιασει? ο αλλος φοβαται οτι δεν ανταποκρινεται, για σενα ειναι σιγουρη
    Ειναι σιγουρο οτι ο 1ος εχει και κατι ακομα στη ζωη του και της εταξε οτι θα χωρισει για να ειναι μαζι της και το θεωρει ατιμια να τον χωρισει ενω και αυτος θα εχει χωρισει για εκεινη. Οσο για τον αν ερωτευτηκε εμενα μου το εχει πει.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ουαου...
    λυπαμαι καλε μου.
    με εκεινον ειναι ερωτευμενη και τρωει ακυρο.
    Ισως να ειναι και ετσι και οταν εγω ακομα δηλωνω παρων δεν αγνωνεται να παρει αποφαση.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πες μου εναν λογο, μονο ΕΝΑΝ που μια ελευθερη γυναικα θα τρεχει πισω απο εναν δεσμευμενο αν δεν ειναι ερωτευμενη μαζι του...

    βαλε τωρα στην εικονα κι εναν ελευθερο απο διπλα που ειναι με εκεινον ερωτευμενη (οπως νομιζεις), κι αυτος επισης, αλλα δεν τον προτιμαει... γιατι.... γιατι αληθεια??
    εκτος αν εισαι κι εσυ δεσμευμενος και δεν μας το ειπες !!!! χαχαχαχαχαχα

    ποιον "εχει" και φοβαται να ρισκαρει τον καινουριο?? τον δεσμευμενο??? πως τον εχει? με το μυαλο της μονο...
    Σε αυτο εχεις δικιο. Εγω συμπεραινω οτι δεν ξερει τι της γινεται...η αποψη για μενα ποια ειναι; υμτι πρεπει να κανω; ποια πρεπει να ειναι η συμπεριφορα μου;

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by aleksandros.pap View Post
    Σε αυτο εχεις δικιο. Εγω συμπεραινω οτι δεν ξερει τι της γινεται...η αποψη για μενα ποια ειναι; υμτι πρεπει να κανω; ποια πρεπει να ειναι η συμπεριφορα μου;
    Να συμπληρωσω οτι βλεπονται μονο 1 φορα τη βδομαδα, μερες που πρεπει να ειναι μαζι δεν ειναι, η παρεα της τον εχει δει 1 φορα μεσα σε 2 χρονια, καλοκαιρινες διακοπες δεν πηγαν μαζι, δεν μιλαγε στο τηλεφωνο οσο ημασταν μαζι ποτε, αντε κανα μηνυμα!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,630
    Quote Originally Posted by aleksandros.pap View Post
    Ειναι σιγουρο οτι ο 1ος εχει και κατι ακομα στη ζωη του και της εταξε οτι θα χωρισει για να ειναι μαζι της και το θεωρει ατιμια να τον χωρισει ενω και αυτος θα εχει χωρισει για εκεινη. Οσο για τον αν ερωτευτηκε εμενα μου το εχει πει.
    Quote Originally Posted by aleksandros.pap View Post
    Σε αυτο εχεις δικιο. Εγω συμπεραινω οτι δεν ξερει τι της γινεται...η αποψη για μενα ποια ειναι; υμτι πρεπει να κανω; ποια πρεπει να ειναι η συμπεριφορα μου;
    Quote Originally Posted by aleksandros.pap View Post
    Να συμπληρωσω οτι βλεπονται μονο 1 φορα τη βδομαδα, μερες που πρεπει να ειναι μαζι δεν ειναι, η παρεα της τον εχει δει 1 φορα μεσα σε 2 χρονια, καλοκαιρινες διακοπες δεν πηγαν μαζι, δεν μιλαγε στο τηλεφωνο οσο ημασταν μαζι ποτε, αντε κανα μηνυμα!
    ....
    τωρα, η μου κανεις πλακα, η κοροιδευεις τον εαυτο σου.
    το να πηδιεται με της αλλης τον ανδρα, δεν το θεωρει ατιμια,
    το να τον κερατωνει μαζι σου, δεν το θεωρει ατιμια,
    το να πηδιεται με δυο συγχρονως λεγοντας του κοσμου τα ψεματα, δεν το θεωρει ατιμια,
    αλλα το να αρνηθει να συνεχισει την σχεση με τον παντρεμενο γιατι τα βρηκε με εναν ελευθερο, το θεωρει ατιμια!!!!!!

    απο ποια χωρα ειναι η κοπελα? περιεργες αποψεις εχουν για την τιμιοτητα...

    να κανεις αυτο που θελεις εσυ.
    τι θελεις να κανεις?

    εγω να σου πω τι πιστευω οτι της συμβαινει.
    μπλεχτηκε με τον παντρεμενο κια ρχισε να γουσταρει και να του ζηταει να χωρισει για να ειναι μαζι.
    εκεινος η την δουλευε, η απλα αυτη ηλπιζε απο το μυαλο της, χωρις να της εχει υποσχεθει τπτ.
    το αποτελεσμα ειναι οτι αυτη τραβουσε ζορι γιατι ουτε να τον εχει μπορουσε, αλλα ουτε και να ξεκολλησει γιατι ηταν ερωτευμενη μαζι του.
    γνωρισε εσενα και καταφερε να ενδιαφερθει για αλλον ανδρα κι ανεβηκε η αυτοπεποιθηση της.
    σκεφτηκε οτι και να στραβωσει με τον αλλον, θα εχει εσενα, αλλα παντα προτεραιοτητα της ειναι εκεινος.
    αν της πει οτι χωριζει, θα παει τρεχοντας. αν καταλαβει οτι απλα καθυστερει και την δουλευει και δεν προκειται να χωρισει για χαρη της, μπορει να σε ξαναθυμηθει.

    εσυ αυτο θελεις να εισαι?
    το αποκουμπι και το plan b μιας απελπισμενης που τρεχει πισω απο εναν παντρεμενο?

    σκεψου και μια αλλη παραμετρο.
    η τυπισα δεν συνεπραξε μονο στην απιστια του παντρεμενου, ουσα ελευθερη, αλλα κερατωσε με μεγαλη ευκολια και η ιδια την σχεση της (τον παντρεμενο), μαζι σου.
    να ξερεις οτι ακομα κι αν καταληξετε καποτε μαζι, κι εσενα θα στα φορεσει με τον επομενο.

  6. #21
    Miliva21
    Guest
    Δεν διαβασα τα σχολια αλλα η κοπελια δεν με πειθει...
    Τα θελει ολα για παρτυ της..ή σας θελει και τους δυο στον ιδιο βαθμο που δεν μπορει να διαλεξει...ισως και να επιβεβαιωνεται και να την βρισκει τρελα να σας εχει δυο δυο...παρα πολυ πιθανο..

    Οπως επισης πιθανο να παιρνει απο τους δυο σας ξεχωριστα πραγματα κ ετσι ν μην θελει να διωξει κανεναν...εκει κολλαει το σας θελει για τη παρτυ της...
    Το οτι ειναι ανασφαλης δεν την δικαιολογει....
    Και το οτι μενει μαζι του απο υποχρεωση ή επδ εν μπορει να κανει αλλιως ειναι κολοκυθια.....αν δεν της αρεσε ή δεν περνουσε καλα θα χωριζε εννοειται...οπως επισης αν δεν της αρεσε παρα πολυ δεν θα ηθελε σε καμια περιπτωση να τον παντρευτει....
    Μαλλον ειναι μια χαρα με τη σχεση της και που εκεινος θελει να την παντρευτει ακομα καλυτερα...απλα φαινεται οτι της εδειξες ειλικρινες ενδιαφερον, ομορφη συμπεριφορα και γλυκαθηκε σαφως......αλλα τωρα θελει να τερματισει το παιχνιδι
    Βρες καποια που θα ειναι 100% εκει γ σενα.....
    Αν ηταν τοσο ερωτευμενη μαζι σου θα τον αφηνε τον αλλον.....

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ....
    τωρα, η μου κανεις πλακα, η κοροιδευεις τον εαυτο σου.
    το να πηδιεται με της αλλης τον ανδρα, δεν το θεωρει ατιμια,
    το να τον κερατωνει μαζι σου, δεν το θεωρει ατιμια,
    το να πηδιεται με δυο συγχρονως λεγοντας του κοσμου τα ψεματα, δεν το θεωρει ατιμια,
    αλλα το να αρνηθει να συνεχισει την σχεση με τον παντρεμενο γιατι τα βρηκε με εναν ελευθερο, το θεωρει ατιμια!!!!!!

    απο ποια χωρα ειναι η κοπελα? περιεργες αποψεις εχουν για την τιμιοτητα...

    να κανεις αυτο που θελεις εσυ.
    τι θελεις να κανεις?

    εγω να σου πω τι πιστευω οτι της συμβαινει.
    μπλεχτηκε με τον παντρεμενο κια ρχισε να γουσταρει και να του ζηταει να χωρισει για να ειναι μαζι.
    εκεινος η την δουλευε, η απλα αυτη ηλπιζε απο το μυαλο της, χωρις να της εχει υποσχεθει τπτ.
    το αποτελεσμα ειναι οτι αυτη τραβουσε ζορι γιατι ουτε να τον εχει μπορουσε, αλλα ουτε και να ξεκολλησει γιατι ηταν ερωτευμενη μαζι του.
    γνωρισε εσενα και καταφερε να ενδιαφερθει για αλλον ανδρα κι ανεβηκε η αυτοπεποιθηση της.
    σκεφτηκε οτι και να στραβωσει με τον αλλον, θα εχει εσενα, αλλα παντα προτεραιοτητα της ειναι εκεινος.
    αν της πει οτι χωριζει, θα παει τρεχοντας. αν καταλαβει οτι απλα καθυστερει και την δουλευει και δεν προκειται να χωρισει για χαρη της, μπορει να σε ξαναθυμηθει.

    εσυ αυτο θελεις να εισαι?
    το αποκουμπι και το plan b μιας απελπισμενης που τρεχει πισω απο εναν παντρεμενο?

    σκεψου και μια αλλη παραμετρο.
    η τυπισα δεν συνεπραξε μονο στην απιστια του παντρεμενου, ουσα ελευθερη, αλλα κερατωσε με μεγαλη ευκολια και η ιδια την σχεση της (τον παντρεμενο), μαζι σου.
    να ξερεις οτι ακομα κι αν καταληξετε καποτε μαζι, κι εσενα θα στα φορεσει με τον επομενο.
    Εγω ενδιαφερομαι για εκεινη και μια δευτερη ευκαιρια νιωθω οτι αξιζει...φυσικα και δεν θελω να γινω το αποκουμπι της αλλα ουτε και να ειναι μαζι μου γιατι δεν ειναι με τον αλλον...να ειναι μαζι μου γιατι θελει και νιωθει να ειναι μαζι μου, τωρα σε ποιο κοσμο ζω και εγω ενας θεος ξερει.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Συμφωνώ απόλυτα με Remedy...
    απορώ, όμως, πώς κάθεσαι και περιμένεις και θεωρείς ότι αξίζει δεύτερη ευκαιρία σε μία γυναίκα που σε κρατάει stand by, μόνο και μόνο για να μην μείνει μπουκάλα όταν φάει το άκυρο από τον ''δεσμευμένο''... Θεωρώ ότι η αξιοπρέπεια είναι η σημαντικότερη αρετή στον άνθρωπο και κυρίως στον άντρα και εσύ τη χάνεις με τη στάση σου...
    Και προς Θεού...μην καταντήσεις το τσουλάκι της!!! ΕΛΕΟΣ!!!
    Αν τη γουστάρεις τόσο πολύ και καίγεσαι να είσαι μαζί της, οφείλεις να την ξεκόψεις μέχρι να ξεκαθαρίσει με τον ''δεσμευμένο'' και μετά βλέπεις τι κάνεις..
    Υ.Γ. Είσαι το τρίτο πρόσωπο ενός άλλου τρίτου προσώπου κλπ κλπ...ετοιμάσου (αν με το καλό κάνετε σχέση), να αντιμετωπίσεις και εσύ ένα τρίτο πιθανό πρόσωπο από την κοπελίτσα...
    Pionier vsegda gotov!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Αλέξανδρε, δεύτερη ευκαιρία να δώσεις εφόσον αυτή το θέλει. Δυστυχώς δε βλέπω να το θέλει.

    Υποχρεώσεις δεν έχει με τον άλλον, γάμο, οικογένεια, στεγαστικό δάνειο. Τίποτα δεν έχει που να τη δένει μαζί του εκτός από αισθήματα και κάποιο παρελθόν. Κάνε λοιπόν ένα γερό μπάσιμο, πες της πως είσαι τρελά ερωτευμένος, πως θα την κάνεις ευτυχισμένη και τέτοιες μπούρδες (εφόσον είναι ανασφαλής θα της αρέσουν αυτά) ΑΛΛΑ τη θέλεις όλη δική σου γιατί δεν αντέχεις διαφορετικά. Ε, άμα δεν τη ψήσεις κι έτσι, τέλος. Σημαίνει πως δε σε θέλει αρκετά. Μη γίνεις ξανά η καβάτζα της.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,630
    Quote Originally Posted by aleksandros.pap View Post
    Εγω ενδιαφερομαι για εκεινη και μια δευτερη ευκαιρια νιωθω οτι αξιζει...φυσικα και δεν θελω να γινω το αποκουμπι της αλλα ουτε και να ειναι μαζι μου γιατι δεν ειναι με τον αλλον...να ειναι μαζι μου γιατι θελει και νιωθει να ειναι μαζι μου, τωρα σε ποιο κοσμο ζω και εγω ενας θεος ξερει.
    εσυ
    μπορει να το θελεις, αλλα εκεινη εχει ηδη ξεκαθαρισει οτι περιμενει απαντησεις απο τον αλλον για να δει τι θα κανει.
    σου εχει ΗΔΗ ξεκαθαρισει δλδ οτι εισαι η καβαντζα.
    οποτε και που το θελεις, αλλαζει κατι?
    η κατασταση ειναι διαφορετικη και στο δηλωσε ξεκαθαρα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,630
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Αλέξανδρε, δεύτερη ευκαιρία να δώσεις εφόσον αυτή το θέλει. Δυστυχώς δε βλέπω να το θέλει.

    Υποχρεώσεις δεν έχει με τον άλλον, γάμο, οικογένεια, στεγαστικό δάνειο. Τίποτα δεν έχει που να τη δένει μαζί του εκτός από αισθήματα και κάποιο παρελθόν. Κάνε λοιπόν ένα γερό μπάσιμο, πες της πως είσαι τρελά ερωτευμένος, πως θα την κάνεις ευτυχισμένη και τέτοιες μπούρδες (εφόσον είναι ανασφαλής θα της αρέσουν αυτά) ΑΛΛΑ τη θέλεις όλη δική σου γιατί δεν αντέχεις διαφορετικά. Ε, άμα δεν τη ψήσεις κι έτσι, τέλος. Σημαίνει πως δε σε θέλει αρκετά. Μη γίνεις ξανά η καβάτζα της.
    το ερωτημα ομως ειναι,
    ειναι ανασφαλης, η εχει χαμηλη αυτοεκτιμηση????
    για μενα το δευτερο, κι ας την λεμε ανασφαλη.
    το οτι κυνηγαει εναν δεσμευμενο, συνηγορει σε αυτο.
    ΑΝ αυτο ισχυει, θα της αρεσει, θα την ψηλωσει, θα την επιβεβαιωσει το σιγουρακι που θα δηλωσει οτι ειναιε ρωτευμενος μαζι της και ξεροσταλιαζει, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΛΞΕΙ.
    οσοι εχουν χαμηληα υτοεκτιμηση, τρεχουν εκει που τους φτυνουν, οχιε κει που τους παρακαλανε.ο
    ποτε, για μενα, καλυτερα καντης το βαρυ πεπονι.
    να καταλαβει οτι ρπεπει να σε κερδισει αν δεν θελει αν μεινει με το .. αυγο στο χερι.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Όχι, όχι να ξεροσταλιάζει, ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ!!
    Το χειρότερο που μπορεί να κάνει ο Αλέξανδρος είναι να την παρακαλάει και να την περιμένει γυρνώντας γύρω της μπας και του ρίξει κανένα ξεροκόμματο αγάπης. ΟΧΙ!!

    Είτε δηλώσεις με θέρμη και πειστικότητα τον έρωτά σου γι' αυτήν, είτε όχι, Αλέξανδρε, αυτό που θα πρέπει να κάνεις στη συνέχεια είναι να φύγεις. Ούτε ματιές, ούτε τπτ. ΟΧΙ ΚΑΒΑΝΤΖΑ.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    27
    Τα ξερει τα αισθηματα μου για μενα και αυτος ειναι και ο λογος που δεν παιρνει την αποφαση. Σωστα τα λετε και το καλυτερο ειναι να αδιαφορησω να καταλαβει αν με θελει και αν με θελει ας με διεκδικησει. Ισως βεβαια να ξενερωσω μετα ακομα περισσοτερο οτι την κερδισα με την αδιαφορια και με παιχνιδια!

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    27
    Χαμηλη αυτοκτιμηση εχει σιγουρα αλλα και τρομερες ανασφαλειες! Απο οτι μου εχει πει για το παρελθον της παντα σε καταστασεις που δεν περναγε καλα εμπλεκαι!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Μπράβο ρε μεγάλε το καταλαβεσ ότι δεν είναι ******* τώρα πως το καταλαβεσ απορία το έχω νόμιζα μόνο εγώ τα ήξερα αυτά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 01:05
  2. προβλημα στην επαφη προσωπο με προσωπο
    By kbmat24 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 05-08-2013, 17:53
  3. προβλημα στην επαφη προσωπο με προσωπο
    By kbmat24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 25-11-2012, 22:56
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 30-01-2011, 23:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •