Μια νυχτα στο μπαρ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122

    Μια νυχτα στο μπαρ

    Γεια σας ειχα παει σε ενα μπαρακι με 4 φιλους στην πολη οπου μεγαλωσα. Επιασα την κουβεντα με τη σερβιτορα οπου οταν ημασταν στο γυμνασιο πηγαινε στο φροντηστηριο των αγγλικων μου κ την ηξερα απο παρτυ που εκαναν τα αγγλικα κλπ. Μετα στο λυκειο την απεφευγα κ δεν της μιλουσα γιατι περιμενα αυτη να με χαιρετησει πρωτη τελος παντων για 2,3 χρονια δεν ειχαμε πει ουτε γεια. Τη ρωτησα που σπουδαζει κ με τη ασχολειται κ αφου ολοκληρωσα μου λεει εσυ Θεσσαλονικη εεε? Ηξερε που σπουδαζα χωρις να της το εχω πει. Στη συνεχεια ο barman κερασε σφινακια την παρεα μου αλλα ενας εφυγε απ το μαγαζι κ το σφινακι που ξεμεινε το εστειλα με ενα φιλο μου να της το δωσει κ να της πει οτι ειναι απο εμενα. Η κοπελα ειπε στον φιλο μου να μου πει εκ μερους της ευχαριστω... κ στο καπακι ηρθε η ιδια με μια παρτιδα σφινακια κ λεει αυτα ειναι εκμερους της κερασμενα. Μετα εφυγα αφου της ειπα καληνυχτα. Αυτα.... απο τοτε μου κολλησε γιατι ειναι πολυ ωραια κοπελα κ φερθηκε πολυ ευγενικα.... Τι να κανω? Να σημειωσω επισης οτι ειναι απο ευκαταστατη οικογενεια κ δουλευει για την παρτη της...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Ε; τι κάνουν σε αυτές τις περιπτώσεις; Αν σου αρέσει τότε επιδιώκεις να κάνεις κάτι κι αν σου κάτσει η σχέση, σου έκατσε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122
    Μπορει δηλαδη να γουσταρει?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Κι εμείς που θες να ξέρουμε; Ακόμα και μπροστά να ήμουν δε θα μπορούσα να πω με σιγουριά τίποτα. Ούτε κι εσύ θα μάθεις αν δε δοκιμάσεις.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    52
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης για λόγους παραβίασης των όρων χρήσης

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by ShowMeHowToLive




    Σκατόφλωρε.....


    δυσκολευομαι να βρω την αιτια, για να γραψεις ενα τετοιο μαλακισμενο ποστ.
    Το να γραψει κανεις τι εχει στο μυαλο του, μου φαινεται δυσκολο πως εσενα σου χαλασε το ομορφο πρωινο σου.....
    εκτος αν θες να διαβαζεις μονο μπανικες ιστοριες, αλλα για τετοια υπαρχει και το κοσμοπολιταν....


    ε?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    229
    Originally posted by Phil_85
    Στη συνεχεια ο barman κερασε σφινακια την παρεα μου αλλα ενας εφυγε απ το μαγαζι κ το σφινακι που ξεμεινε το εστειλα με ενα φιλο μου να της το δωσει κ να της πει οτι ειναι απο εμενα.
    Ρε παλικάρι, αυτή την κίνηση την σκέφτηκες πολύ; Έστειλες το σφηνάκι που ξέμεινε; Εκτός του ότι δείχνει ελεεινό σε αυτούς που ήταν μπροστά, δε σκέφτηκες ότι μπορεί και να το μάθει η κοπέλα;

    Και το ότι σας κέρασε κι αυτή δε σημαίνει τίποτα, σερβιτόρα ήταν και μπορεί να κερνάει αβέρτα. Φέρνει πελάτες έτσι...

  8. #8
    Originally posted by ShowMeHowToLive
    Originally posted by Phil_85
    Γεια σας ειχα παει σε ενα μπαρακι με 4 φιλους στην πολη οπου μεγαλωσα. Επιασα την κουβεντα με τη σερβιτορα οπου οταν ημασταν στο γυμνασιο πηγαινε στο φροντηστηριο των αγγλικων μου κ την ηξερα απο παρτυ που εκαναν τα αγγλικα κλπ. Μετα στο λυκειο την απεφευγα κ δεν της μιλουσα γιατι περιμενα αυτη να με χαιρετησει πρωτη τελος παντων για 2,3 χρονια δεν ειχαμε πει ουτε γεια. Τη ρωτησα που σπουδαζει κ με τη ασχολειται κ αφου ολοκληρωσα μου λεει εσυ Θεσσαλονικη εεε? Ηξερε που σπουδαζα χωρις να της το εχω πει. Στη συνεχεια ο barman κερασε σφινακια την παρεα μου αλλα ενας εφυγε απ το μαγαζι κ το σφινακι που ξεμεινε το εστειλα με ενα φιλο μου να της το δωσει κ να της πει οτι ειναι απο εμενα. Η κοπελα ειπε στον φιλο μου να μου πει εκ μερους της ευχαριστω... κ στο καπακι ηρθε η ιδια με μια παρτιδα σφινακια κ λεει αυτα ειναι εκμερους της κερασμενα. Μετα εφυγα αφου της ειπα καληνυχτα. Αυτα.... απο τοτε μου κολλησε γιατι ειναι πολυ ωραια κοπελα κ φερθηκε πολυ ευγενικα.... Τι να κανω? Να σημειωσω επισης οτι ειναι απο ευκαταστατη οικογενεια κ δουλευει για την παρτη της...
    Στα τέτοια μας ρε φίλε! ʼκου διήγηση ! Δηλαδή μας είπες όλη αυτή την ιστορία απο τότε που πήγαινες αγγλικά για να καταλήξεις οτι σε κέρασε σφηνάκια και να μοιραστούμε τον προβληματισμό σου??? Στα τέτοια μας ρεεε! Με τη μαλακία ιστορία σου....\"αχ,καλε, μπορεί να γουστάρει? η μήπως όχι?\" , \"αχ, την κέρασα 1 σφηνάκι απο αυτά που μου κέρασε πρώτος ο μπαρμαν, είχαν χυθεί 2-3 σταγόνες, το σφηνοπότηρο είχε και μερικούς λεκέδες απο τον προηγούμενο, ο μπάρμαν μου φαίνεται δεν καθαρίζει καλά τα ποτήρια, βέβαια τον ξέρω απο τότε που πηγαίναμε για πλέξιμο μαζί και μου είχε πει να μην βάζω πολύ τζατζίκι στο σουβλάκι... τελικά μήπως η κοπέλα με γουστάρει? \"
    ʼσε μας ρε φλώρε με την μαλακία ιστορία σου ........ Τι τι να κάνεις??? Αντε γαμήσου! Πήγαινε μίλησε της , ψιλοψάρεψε την και θα καταλάβεις τι γίνεται.... το αν γουστάρει η όχι θα ψιλοφανεί με λίγη κουβεντα..απλά πράγματα!
    Σκατόφλωρε.....

    ----------------------------------------------------------

    Showmehowtolive

    Σε πίεσε κανείς να απαντήσεις?

    Και γω όταν το διάβασα, το προσπέρασα χωρίς να δώσω σημασία, αλλά αυτό είναι πολύ μακριά από το να βρίζουμε τον άλλο τόσο ευκολα και να πετάμε το πρόβλημα-που γι αυτόν είναι σοβαρό-στα σκουπίδια.

    Ο καθένας εδώ έχει το πρόβλημα του, αλλά σε διαβεβαιώ δεν λύνεται με το να βγάζει τα απωθημένα του και την κακία του στους άλλους...

    Υ.Γ. Phil85 Τι μ@@@α ήταν αυτή να της στείλεις το σφηνάκι που περίσεψε?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    ρε phil, οντως τη παπ@@ια ηταν αυτη που κανες να της στειλεις το σφηνακι που περισσεψε! ΕΛΕΟΣ! μηπως της εστειλες και τους ξηρους καρπους που περισσεψαν μαζι με το σφηνακι?

    απο την ιστορια σου δε μπορει να φανει τιποτα δυστυχως, παρα μονο το οτι η κοπελα προφανως δε σε αντιπαθει, βεβαια αυτο δε σημαινει οτι σε γουσταρει κιολας. αν δε κανεις κινηση θα μεινεις με την απορια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Ε καλά, δεν είναι και τόσο περίεργη η κίνηση του να της στείλει της κοπέλας το σφηνάκι με αυτό τον τρόπο, σε εμάς φαίνεται έτσι γιατί το μάθαμε εκ των υστέρων. Μπορεί κάλλιστα μέχρι εκείνη τη στιγμή να μη του είχε περάσει καν από το μυαλό του Phil ότι του αρέσει η κοπέλα, περίσσεψε ένα σφηνάκι, είχε νιώσει οικεία μαζί της νωρίτερα γιατί μιλήσανε για τα παλιά, του βγήκε αυθόρμητα ότι θα ήθελε να το δώσει σε εκείνη, του άρεσε η κίνησή της που τους κέρασε μετά και αυτό τον έβαλε στις γλυκές σκέψεις που νομίζω πιάνει όλους τους ανθρώπους μετά από μια γνωριμία που τους έκανε να νιώσουν όμορφα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by Phil_85
    Γεια σας ειχα παει σε ενα μπαρακι με 4 φιλους στην πολη οπου μεγαλωσα. Επιασα την κουβεντα με τη σερβιτορα οπου οταν ημασταν στο γυμνασιο πηγαινε στο φροντηστηριο των αγγλικων μου κ την ηξερα απο παρτυ που εκαναν τα αγγλικα κλπ. Μετα στο λυκειο την απεφευγα κ δεν της μιλουσα γιατι περιμενα αυτη να με χαιρετησει πρωτη τελος παντων για 2,3 χρονια δεν ειχαμε πει ουτε γεια. Τη ρωτησα που σπουδαζει κ με τη ασχολειται κ αφου ολοκληρωσα μου λεει εσυ Θεσσαλονικη εεε? Ηξερε που σπουδαζα χωρις να της το εχω πει. Στη συνεχεια ο barman κερασε σφινακια την παρεα μου αλλα ενας εφυγε απ το μαγαζι κ το σφινακι που ξεμεινε το εστειλα με ενα φιλο μου να της το δωσει κ να της πει οτι ειναι απο εμενα. Η κοπελα ειπε στον φιλο μου να μου πει εκ μερους της ευχαριστω... κ στο καπακι ηρθε η ιδια με μια παρτιδα σφινακια κ λεει αυτα ειναι εκμερους της κερασμενα. Μετα εφυγα αφου της ειπα καληνυχτα. Αυτα.... απο τοτε μου κολλησε γιατι ειναι πολυ ωραια κοπελα κ φερθηκε πολυ ευγενικα.... Τι να κανω? Να σημειωσω επισης οτι ειναι απο ευκαταστατη οικογενεια κ δουλευει για την παρτη της...


    Δεν βλέπω κάτι φάουλ σ όλα αυτά, πού είναι το πρόβλημα? αν θες να την ξαναδείς δεν έχεις παρά να το μεθοδεύσεις..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    17
    Από αυτά που λες, δεν πρέπει να της είσαι αδιάφορος. Συγκέντρωσε πάλι την παρέα και ξαναπηγαίντε στο ίδιο μπαρ για να την ξαναδείς. Κουβέντα στην κουβέντα, θα κόψεις αντιδράσεις.

  13. #13
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    ShowMeHowToLive,
    αφενός το μήνυμα σου θα διαγραφεί,
    αφετέρου φρόντισε σε παρακαλώ ο τρόπος με τον οποίο υπάρχεις μέσα στην κοινότητα να έχει περισσότερο σεβασμό προς όλους.
    Ειδάλως δε βλέπω το λόγο να βρίσκεσαι σε αυτή την κοινότητα. Μπορείς να βρεις κάποια άλλη που θα σε εκφράζει περισσότερο.

    Σου υπενθυμίζω ότι πρόκειται για κοινότητα (αλληλο)υποστήριξης και στο μήνυμα σου, μόνο αυτό δεν διαπιστώνω.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122
    ShowMeHowToLive να ρθεις να τα πεις μπροστα μου αυτα. Αν θες να βρεθουμε να το κανονισουμε. Μαγκα του keyboard.

  15. #15
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Phil_85, εξίσου ανούσιο είναι να συνεχιστεί αυτή η ιστορία.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •