Με εχουν στοχοποιησει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1

    Με εχουν στοχοποιησει

    Αυτο ακριβως οπως λεει ο τιτλος σημερα που περνουσα απο μια πλατεια της περιοχης μου ηταν τρεις νεαροι και μια κοπελα και ο ενας νεαρος με φωναζε και με εβριζε και με προκαλουσε να παω κοντα του.Οταν ξαναγυρισα στο ιδιο σημειο μετα απο μιση ωρα με ξαναβριζε και με προκαλουσε(ειχαν μεινει οι 2 νεαροι) τοτε εχασα την ψυχραιμια μου και πηγα κοντα τους και εξοργιστηκα τοσο που ουρλιαζα και ημουν εκτος εαυτου, μου ερχοταν να τον σκοτωσω να παρω μια μεγαλη πετρα και να τον αποτελειωσω.την επομενη φορα που θα με ξαναπροκαλεσει θα τον τελειωσω και ας με πανε μεσα.Πηγα μονος μου τα στα 3 mg ρισπεριδονη και 30 mg abilify.Αλλα και πριν παθω το επεισοδιο πριν παρω αγωγη ημουν επιθετικος και ειχα μαλωσει με πολυ κοσμο στο δρομο ακομα και με ιεροδουλες ειχα τσακωθει τοσο ασχημα που ειχαν ερθει οι προστατες να με διωξουν ευτυχως δεν με σκοτωσαν,τωρα εχω ανεξεελεγκτα νευρα και βγαινω γρηγορα εκτος εαυτου.Οταν επαιρνα το ρισπερδαλ ημουν σαν αρνακι τωρα το μειωσα και εχω οργη μεσα μου.

  2. #2
    Παρανοικη σχιζοφρενεια εχω αλλα δεν συγκρατω τα νευρα μου ελπιζω να με δει γρηγορα γιατρος γιατι καταλαβαινω το νοσηρο της καταστασης μου αλλα δεν μπορω να το κοντρολαρω το θυμο ειδικα τωρα που μειωσα και το risperdal απο μονος μου.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    9
    αν έγιναν ακριβώς έτσι όπως τα λες και δεν υπάρχει προηγούμενο με τον τύπο την επόμενη φορά που θα ξαναπεράσεις και είναι εκεί βάλε το κινητό να γράφει διακριτικά, και ήχος κάνει αν δεν έχεις σύγχρονο κινητό.
    πήγενε στο τμήμα της περιοχής σου και μίλα στον αξιωματικό υπηρεσίας, οχι μηνύσεις και ιστορίες, εξήγησε την κατάσταση σου, πως δεν θέλει και πολύ να γίνει το κακό και ζήτησε του να τον βρούν να του κάνουν μια σύσταση
    οι πιτσιρικάδες είναι θερμοκέφαλοι δεν καταλαβαίνουν απο τσαμπουκάδες, και τα μούτρα να του σπάσεις μπορεί να ξανάρθει με παρέα....οι αστυνομικοί θα τον φέρουν στα μέτρα τους με δυο κουβέντες!

    όταν σε πειράζουν χωρίς να έχεις πειράξει κανένα πως να κοντρολάρεις τον θυμό σου, υπομονη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Αν παει σε αστυνομικο και του πει οτι εχει σχιζοφρενεια προφανως και δρν θα του δωσει καν σημασια.....
    Και εγω την ιδια ασθενεια εχω ακριβως την ιδια στην παρανοικη μορφη και εγω ειχα νευρα στο επεισοδιο τσακωνομουν με πολυ κοσμο ειδικα μεσα στο τρενο και στα χερια πιαστηκα κανα 2 φορες αλλα τελικα δεν υπηρχε καν νοημα σαυτο που εκανα μετα ημουν ακομη πιο θυμωμενος και αγχωμενος περνω ρισπερνταλ 4mg θυμωνω ακομα ....υο θεμα δεν ειναι η καταστολη του θυμου και να τα τρωω ολα στη μαπα το θεμα ειναι η επιθευικοτητα τουλαχιστον τωρα δεν χτυπιεμαι με κανεναν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. Απαγορεύονται οι συστάσεις για λήψη ή διακοπή φαρμακευτικής αγωγής

    και να κανεις μια επίσκεψη στον γιατρό σου το συντομότερο.Δεν θα ήθελες να μη προλάβει την υποτροπή.
    Last edited by Aeon; 15-04-2017 at 17:02.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    νηματοθετη προτεινω να πας στον γιατρο να σου φτιαξει την δοση παλι.
    στο τελος θα χτυπησεις καποιον μαλακα που θα σε κοροιδεψει και θα μπλεξεις ασχημα για ολη σου την ζωη. ειναι κριμα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. Απαγορεύονται οι συστάσεις για λήψη ή διακοπή φαρμακευτικής αγωγής

    μιλα με το γιατρο.



    δηλαδη δε νιωθεις ηρεμος ιδιως τις πρωτες που θα το παρεις αλλα το ιδιο σταθερος σε οηλ τη διαρκεια της ημερας γιατι ειναι αργης αποδεσμευσης.

    επισης το Risperdal το ιδιο μου προκαλουσε νευρα κλπ. οπως και το Ακινετον.

    Αυτο εχει πολυ λιγοτερες παρενεργειες.

    Φιλικη συμβουλη....

    Επισης μην ασχολεισαι με καθε μαλ...
    Last edited by Aeon; 15-04-2017 at 17:02.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    επισης αμα πινεις καφεδες ελαττωσε τους...
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Αν παει σε αστυνομικο και του πει οτι εχει σχιζοφρενεια προφανως και δρν θα του δωσει καν σημασια.....
    μπορεί, μπορεί οχι
    γι αυτό του είπα να πάει με στοιχεία οχι ξεβράκωτος

  10. #10
    Eνταξει ειμαι καλυτερα πηρα εχθες και σημερα το βράδυ 5mg risperdal αντι για 3που επαιρνα και χθες πηρα 2,5 mg tavor και ειμαι αρκετα πιο ηρεμος απλα μειωσα μονος μου την αγωγη χωρις τη συγκαταθεση της γιατρου και σχετικα γρηγορα γι αυτο σκεφτομουν τοσο ασχημα.Εχθες μπορει να ειχα δικιο με αυτον τον αλητοβιο αλλα για κανεναν λογο δεν αφαιρεις τη ζωη του αλλου.Απλα κουραστηκα να μου πουλανε τσαμπουκα οι αλλοι απο μικρος που ημουν καθημερινα ετρωγα ξυλο στο σχολειο απο πολλους και οχι απο εναν, μεχρι και την τρίτη λυκειου στο στρατο μου φερονταν σαν σκουπιδι παρολο που ημουν ι4 αοπλο λογω ψυχωσικη συνδρομης και τωρα που ησυχασα απο ολα αυτα προχωρω χωρις να ενοχλω κανεναν τωρα πια και μου κολλανε τσαμπουκα ατομα που τους εχω δει μια με δυο φορες πιο πριν στη ζωη μου και διχως να ανταλλαξουμε πολλες κουβεντες.

  11. #11
    Μου θυμιζει πως κολλανε διαφοροι και ξυλοκοπουν π.χ. μεταναστες(ρατσιστικη επιθεση) ομοφιλοφιλους (ομοφοβικη επιθεση) τρανσεξουαλ (τρανςφοβικη επιθεση) εγω που δεν ανηκω στις παραπανω κατηγοριες μιας και ντοπιος ειμαι και ουτε ομοφιλοφιλος ειμαι μαλλον μου κολλανε τσαμπουκα επειδη εχω ψυχωση.Καλα ελεγε ενα αρθρο στο ιντερνετ οτι τα περισσοτερα ατομα με σχιζοφρενεια εχουν πεσει θυματα βιας απο αλλους οπως επισης πεφτουν θυματα βιας και οι αυτιστικοι εγω ανηκω στο πρωτο γκρουπ της ψυχωσης.

  12. #12
    research shows that almost one-third of adults with mental illness are likely to be victims of violence within a six-month period (μια ειδηση)
    More than one fourth of individuals with severe mental illness (SMI) were victims of violent crime in the past year, eleven times the rate in the general population, according to a study in the August issue of Archives of General Psychiatry, one of the JAMA/Archives journals.(δευτερη ειδηση)

  13. #13
    δεν βαζω πηγες στις ειδησεις γιατι απαγορευεται απο το φορουμ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Μπορεί να ισχύει και το αντίθετο. Να πάθεις ψύχωση λόγω εκτεταμένου bullying.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by mgilleas View Post
    Παρανοικη σχιζοφρενεια εχω αλλα δεν συγκρατω τα νευρα μου ελπιζω να με δει γρηγορα γιατρος γιατι καταλαβαινω το νοσηρο της καταστασης μου αλλα δεν μπορω να το κοντρολαρω το θυμο ειδικα τωρα που μειωσα και το risperdal απο μονος μου.


    Μα ο σχιζοφρενής δεν καταλαβαίνει το νοσηρό της κατάστασης του.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μου το έχουν πει κι άλλοι
    By GiannisNik3 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 22-03-2017, 00:39
  2. οσοι εχουν νοσηλευτοι.....
    By arntaben in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 02-02-2016, 16:07
  3. εχουν τελειωσει ολα;
    By louloudaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 29-12-2011, 16:41
  4. ΜΑ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ;
    By Nantina in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 26-09-2011, 17:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •